Şimdi Ara

Linç yemekten korktuğunuz ne düşünceniz varsa yazın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aklıma bir şey gelirse ben de yazacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 27 Kasım 2021; 21:3:36 >

• Türkiyede Türkiyeyi kalkındıracak bir parti yok olmayacakta. Türkiyede siyaset çöptür. eski dönemdeki padişahlık bile çoğu yönden türkiyedeki demokrasiden daha iyi. Neden mi çünkü zamanında padişahlar ülkenin başına geçecek çocuklarını insanın aklının hayalinin almadığı eğitimlerden geçiriyor özel hocalarla büyütüp belli tecrübeye eriştirince devlet erkamına erişiyorlardı. Şimdi ise iq su bilimum türkiye ortalamasında hatta belkide düşük olan. Eğitimsiz herifleri başımıza yönetici diye koyuyorlar.

Benim bildiğim lider olan yöneten kişi halktan üstün olur ki onun yerine karar verir. Ulan beni yöneten adam benden daha salak var mı böyle bir şey ?

Orta Asya'daki Türkler öyle ne kültürel ne sanatsal ne de başka pek çok anlamda gelişmiş falan değildir. Romalıların bakış açısına hak vermiyor değilim yani. Ayrıca bizim Osmanlı'daki mimarimiz de çok kötüdür. Nerede güzel ev varsa Rum konağıdır. Camiler de zaten Roma mimarisinden kopyalanmıştır. Hala da medeni değilizdir. Neden bu kadar yere göğe sığdıramıyoruz tarihimizi, kültürümüzü vs bilmiyorum(tahmin ediyorum da neyse). Bu arada Osmanlı da Roma'dan pek çok şeyi kopyalanmıştır. Hatta bir yerde okuduğuma göre Fatih de Kayzer-i Rum (Roma'nın Sezar'ı) ünvanını kullanır.
  • Orta Asya'daki Türkler öyle ne kültürel ne sanatsal ne de başka pek çok anlamda gelişmiş falan değildir. Romalıların bakış açısına hak vermiyor değilim yani. Ayrıca bizim Osmanlı'daki mimarimiz de çok kötüdür. Nerede güzel ev varsa Rum konağıdır. Camiler de zaten Roma mimarisinden kopyalanmıştır. Hala da medeni değilizdir. Neden bu kadar yere göğe sığdıramıyoruz tarihimizi, kültürümüzü vs bilmiyorum(tahmin ediyorum da neyse). Bu arada Osmanlı da Roma'dan pek çok şeyi kopyalanmıştır. Hatta bir yerde okuduğuma göre Fatih de Kayzer-i Rum (Roma'nın Sezar'ı) ünvanını kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 27 Kasım 2021; 22:14:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çoğu insan pek de zeki değildir. Hatta o kadar değildir ki bazılarının konuşabilmesine dahi hayret ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 27 Kasım 2021; 21:54:57 >
  • 128 milyar dolar olayı bence çok zırvadır. İnsanlar 128 milyar doları öyle çantada taşınabilecek bir para zannediyor herhalde. Ülkeler ayağa kalkar o paraya.

• Türk vatandaşı olmaktan ve Türkiye'de yaşamaktan nefret ediyorum. Atatürk dışında beni bu coğrafyaya bağlayan hiçbir şey yok. Vatan, bayrak, ezan vs. boş kavramlar benim için. Keşke Avrupa'da bir ülkede doğsaydım.

• Erkekler ,feminist fasizmine ve kadinlarin yuksek egosuna karsi kadinlari birakip birbirini duduklemeli.
    1 ay tum dunyadaki erkekler kizlari bos verse birbirini duduklese su an ne ortada feminizm kalirdi nede bakir dogmus bakir olecek inceller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astrian kullanıcısına yanıt

İnsanların %95'i NPC'dir (non playable character)

• Hayvanseverlerin çelişkide olduğunu düşünüyorum. Hayvanseverlik 3 hayvana endexlenmemeli. Köpek, kedi, kuş türü. Hadi bunun dışında tavşan ve hamsteri de bonus olarak ekleyelim.

Kasaplarda satılan etler ineklere ve koyunlara ait, onlarda hayvan. Ama bir kedi köpek öldürülsün sosyal medya ayağa kalkar, lakin inek veya koyun öldürülüp parçalara ayrılıp yeyildiği zaman kimsenin gıkı çıkmıyor. Bu bana çok garip geliyor. Gerçi hayvanseverlik akımı ülkede çok çabuk söndü, şimdi yerini feminizim gibi humanist olgulara bıraktı. Yeşili sevmek gibi humanist olgular bile kayboldu. Sanki ülkede bile değil dünyada her şey sırf çoğunluğa uymak için yapılıyor. İnsanlar peşinden gittiği akım üzerine yeterince rasyonel düşünmüyor tıpkı hayvanseverlik ve hayvan katli örneğinde verdiğim gibi.

Diğer bir konu madem hayvanlardan açtık, avcı olan hayvanların ikisinide beslemek evcilleştirmek çok yanlış bir hareket. Kediden bahsediyoruz kedi kedi, bu hayvanı avlanırken bir izleyin, beslenilmeye ihtiyacı yoktur bu hayvanın, köpekte öyle. Barınaklara saygım sonsuz, mama alıp besleyenlere de öyle, ama kedi köpek kuş gibi hayvanlar yanlızlık çekilmesin diye insanların hayvanseverlik adı altında beslediğini düşünüyorum.

Çok zayıf bir hayvan veya hamile bir hayvan görmediğim sürece ona yemek vermem. Hayvanı evcilleştirmek hazıra alıştırmaktır, avcı olan hayvan yarın bir gün kendisini besleyecek birini bulamazsa kendisini tekrar vahşi ortama adapte edebilir mi bilemiyorum. Heleki yavru iken evde doğupta sokağa terkedilmek zorunda kalan hayvanları düşündüğümde ise bu durum daha da korkunç.

Bu arada kasapta parçalanmış hayvanlardan bahsederken duyar kasmıyorum, bende et yiyen bir insanım, b12'yi farklı şekilde karşılayıp keşke çelişkiye düşmesem ama yemek zorundayız işte eti.

Linç yemekten korkmaya gerek yok, forum ortamı tartışmak için var, herkes fikrini beyan edebilir, ben bu şekil düşünüyorum delillerimi düşüncelerimi getirir söylerim, karşıt görüş iddia eden varsa oda kendi düşüncesini söyler.

Normalde bu hayvanseverlik konusu için ayrı konu açacaktım ama buraya yazmak kısmetmiş.

• Alıntı

metni:
    Bu arada kasapta parçalanmış hayvanlardan bahsederken duyar kasmıyorum, bende et yiyen bir insanım, b12'yi farklı şekilde karşılayıp keşke çelişkiye düşmesem ama yemek zorundayız işte eti.

hayvanlara da takviye şeklinde veriyorlar hocam b12'yi.

etin faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum. hayvansal ürünlerin çeşitli kanser türlerine yakalanma riskini oldukça arttırdığına dair yapılan çok fazla araştırma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 27 Kasım 2021; 23:6:27 >
  • Dapeux D kullanıcısına yanıt

BENEXOL B12 30 film kaplı tablet 2021 Fiyat Bilgileri (ilacrehberi.com)

Tam olarak etteki tüm vitaminleri bununla karşılayabilirmiyiz bilmiyorum. Eğer karşılarsa etten daha hesaplıya geliyor günde 1 tablet. Ayda 34 tl yapıyor.

İğne olarak vurulursa daha iyi oluyor vücut hemen alıyor haftada 1 veya ayda 1 olmak üzere. Ama bunu doktora gidip yazdırmak lazım galiba iğne halini tek başına alamıyoruz diye biliyorum.

• Aynen öyle

• İyi ve kötü kavramlarının bakış açısıyla kirlenmiş gerçekler olması. Hatta herkesin işine geldiği gibi yorumlayıp, eylemlerini meşrulaştırmak ya da başkalarını etiketlemek için kullanması. Ahlak kavramı, güç elde etme fırsatı bulamayan ya da buna ulaşabilecek potansiyelden yoksun olduğunun farkında olanların, kendini ve hayatını kabul edebilmesi için sarıldığı felsefi bir uyuşturucudan ibaret. Ahlak kavramı tıpkı din gibi kültürel adaptasyonun bir parçası. Hepimiz özümüzde aynıyız. Sadece her gün makarna yemenin erdem olduğuna inanarak, kabullenilme ihtiyacımızı karşılıyoruz. Dünyada ve evrenin yasalarında sadece tek bir gerçek var o da güç. Ay bile dünyanın etrafında döner, dünya da güneşin. Karakterlerimiz de gücümüz ölçüsünde şekillenir. İşte güce ulaşamayan herkes bu gerçeği bir sandığın içine koyup, ahlaki zırvalarla kilitleyip, bilinç altının en karanlık yerine gömmesiyle ancak hayatına devam edebilir. Şimdi gelsin tüm ahlaki ve dini manipulasyonlarla beyninin her bir hücresi itina ile yıkanmış pro-lifer zombilerin edebi zırvalarla dolu linci.

• İğne işine hiç bulaşmayın derim. kalçadan yapılıyor sinire denk gelme ihtimali var düşük de olsa. niye boşu boşuna risk alasınız ki yani alternatifi var. biyoyararlanımı oldukça yüksek olan metilkobalamin formundaki takviyeler de ülkemizde satılıyor artık.

sizin attığınızın içinde sanırım siyanokobalamin var. sentetik bir form, yan etkileri olabilir. ben olsam sürekli olarak kullanmam onu.

ette b vitaminleri, bazı mineraller ve makro besin olarak da protein var. cronometer.com'dan bakabilirsiniz kuzu eti mi dana eti mi? hangi bölgesi? ona göre değişiyor içerik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 27 Kasım 2021; 23:3:6 >
  • Türkiyede Türkiyeyi kalkındıracak bir parti yok olmayacakta. Türkiyede siyaset çöptür. eski dönemdeki padişahlık bile çoğu yönden türkiyedeki demokrasiden daha iyi. Neden mi çünkü zamanında padişahlar ülkenin başına geçecek çocuklarını insanın aklının hayalinin almadığı eğitimlerden geçiriyor özel hocalarla büyütüp belli tecrübeye eriştirince devlet erkamına erişiyorlardı. Şimdi ise iq su bilimum türkiye ortalamasında hatta belkide düşük olan. Eğitimsiz herifleri başımıza yönetici diye koyuyorlar.

Benim bildiğim lider olan yöneten kişi halktan üstün olur ki onun yerine karar verir. Ulan beni yöneten adam benden daha salak var mı böyle bir şey ?

İğnenin bu derece riskli olduğunu bilmiyordum açıkçası. Hap yerine iğne almanın sebebi emzinlenememe ihtimaline karşın kesin çözüm olmasından ötürü idi.

Benexol'e alternatif daha yararlı olan vitamin hapları varsa önerinizdeki gibi tavsiye alabilirim.

• https://haberglobal.com.tr/gundem/hastanede-oldugu-agri-kesici-igne-sakat-birakti-kaymakamlik-sorusturma-izni-vermedi-98746

şu ürünü önerebilirim size:

https://venatura.com.tr/venatura/venatura-b12-ma/

(dil altında tutmanızı öneririm iyice eriyene kadar)

ben sadece metilkobalamin formunda kullanıyordum ama bundan haberim olduktan sonra artık bununla devam ediyorum. sizin de araştırmanızı öneririm aklınıza yatması daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 27 Kasım 2021; 23:48:11 >

Tıbbi terimlere aşina olmamakla beraber, öneriniz için teşekkür ederim. Eczanede var ve reçetesiz veriliyorsa bir dahaki sefere bunu denemeyi düşünüyorum.

• Rica ederim. Evet eczanelerde satılıyor ve reçetesiz şekilde alabiliyorsunuz. Ama bazen ellerinde olmuyor önceden arayıp depodan getirmelerini isteyebilirsiniz

• Müebbet cezası kaldırılıp suçlunun rızasına bakılmaksızın organları ihtiyaç sahiplerine dağıtılmalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.