Şimdi Ara

Limitli ADSL kullanıcılarına şok fatura gelmeyecek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Telekom, limitli ADSL kullanıcılarının limiti aşmaları halinde bir fatura şoku yaşamamaları için önlem aldı. Fatura bedeli aynı hıza karşılık gelen sınırsız ADSL erişim tarifesinin aylık ücretinin yüzde 25 fazlasını geçmeyecek. Bilindiği gibi limitli veya kotalı ADSL erişimden yararlanmak isteyen kullanıcılar, 256 Kbps hız için 3 GB limit karşılığı 29 milyon TL, 512 Kbps hız için 5 GB karşılığı 49 milyon TL aylık ücret ödüyor. Limit veya kota aşıldığında her 1 MB için 10 bin TL ödeniyor. Bilgisayarlara bulaşan virüs, trojan veya benzeri programların istemsiz limit aşımları yaratabileceği konusunda daha önce okuyucularımızı uyarmıştık. Buna bağlı olarak virüs taramalarını mutlaka yapmaları gerektiğini ve bilmediği programları bilgisayarlarına indirmemeleri gerektiği uyarısında bulunmuştuk. Fatura Önlemi Geliyor Türk Telekom, limit aşımlarına neden olacak bu benzeri olayların kullanıcıların mağduriyetine neden olamaması için iki önlem alıyor. Birincisi, limitli ADSL internet erişimini kullanan abonelerin ödeyecekleri fatura miktarı (aylık ücret + limit üzeri ücret), aynı hıza karşılık gelen sınırsız ADSL erişim tarifesinin aylık ücretinin yüzde 25 fazlasını geçmeyecek. Buna bağlı olarak 256 Kbps hız için limit aşımı halinde aylık fatura 60 milyon TL�yi, 512 Kbps hız için limit aşımı halinde aylık fatura 125 milyon TL�yi geçmeyecek. Ayrıca Türk Telekom, limitli ADSL erişim hizmetine yönelik kullanıcıların günlük ve aylık ne kadar download yaptığını görebilmesi için bir web sayfası hazırlıyor. Bu web sayfası Ocak ayı içinde hizmete girecek ve kullanıcılar bu sayfa üzerinden ne kadar veri transferi yaptığını görebilecek.

• ilk defa zekice bir uygulama yapılmış tabi doğru ise
  • Oldukça eski bir başlık da olsa yeni açmak istemedim hazırda varken, bu olay şu an geçerli midir ? Kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirlerse çok iyi olur, mesela bende kotalı 1024 var, limiti ne kadar aşarsam aşayım yaklaşık 65 ytl mi vericem ?
  • her 1mb yaklaşık 1ykr. Bu da 100mb için 1ytl, 1gb için 10ytl fark demektir. Fakat maksimum ne çekersen çek fatura 61.25ytl yi aşamaz.
    (6gb limitli için bu değer 0.9kuruş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James T. Kirk -- 22 Ağustos 2007; 11:24:59 >
  • peki ben fatura ne olursa olsun 61,25 i geçmeyecek diye sabah akşam film indirdim. fatura 61,25 geldi. ya sonraki ay?? tt taksit taksit aylara bölüp fitil fitil burnumuzdan getirmesin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kahkaha

peki ben fatura ne olursa olsun 61,25 i geçmeyecek diye sabah akşam film indirdim. fatura 61,25 geldi. ya sonraki ay?? tt taksit taksit aylara bölüp fitil fitil burnumuzdan getirmesin?

Zaten sınırsız kullananlar 50 YTL ödediği için, sen sınırlı kullanacağım deyip, önceden geçmeyeceğini taahhüt ettiğin sınırı aşarsan 50 YTL yerine 61 YTL gibi bir ücret ödemiş oluyorsun zaten, o iş o ayda kalıyor.

Zaten 30 YTL yerine 61 YTL ödemek kotalı adsl kullanıcısı için hoş bir durum değildir.

• quote:

peki ben fatura ne olursa olsun 61,25 i geçmeyecek diye sabah akşam film indirdim. fatura 61,25 geldi. ya sonraki ay?? tt taksit taksit aylara bölüp fitil fitil burnumuzdan getirmesin?

böyle bir durum olamaz her ay 61.25 odersın belırttıklerı gıbı daha fazlası olamaz.

Not ; gecıkme faızı falan yoksa
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamilinsan

quote:

böyle bir durum olamaz her ay 61.25 odersın belırttıklerı gıbı daha fazlası olamaz.

Arkadaş zaten, kotayı 1 ay geçtiği zaman 61 YTL ödedikten sonra diğer aylar tekrar 30 YTL ödemek istediğini belirtmiş.
    Sen her ay 61 YTL öder demişsin, garip bir cümle olmuş. Her ay kotayı aşarsa her ay 61 YTL öder demek istediniz her halde.

• EEEER OLE BSI VARSA SUPOER OLUR :ddddddddddddDDDDDDDDDDD::::::::::::ddddDDDDDDDDDDDDD
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviAteş

quote:

Orjinalden alıntı: kamilinsan

quote:

Arkadaş zaten, kotayı 1 ay geçtiği zaman 61 YTL ödedikten sonra diğer aylar tekrar 30 YTL ödemek istediğini belirtmiş.
    Sen her ay 61 YTL öder demişsin, garip bir cümle olmuş. Her ay kotayı aşarsa her ay 61 YTL öder demek istediniz her halde.

yanlış ve anlamsız bi cümle kurmuşum aceleden.

şöyle olacaktı ;

böyle bir durum olamaz 61.25 ten sonra tekra 29 ödersin,yine kotayı fazlasıyla geçersen ödeyeceğin en buyuk rakam 61.25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 25 Kasım 2007; 2:00:54 >

• 15 şubat 2005 tarihli konuyu iyi bulmuşsunuz şu konuyu tartışmak için.yenisini açsanız bu kadar gülmezdim valla
  • bu olay devam ediyor mu deneyen var mı?

4 gb limitli kullanıyorum bu ay kotayı aşıp 20 gb a dayansam en fazla 61,25 TL mi gelir?
  • deneyen yok mu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.