Şimdi Ara

LIGHT MIUI/PİL VE RAM PERFORMANSİ ARTTİRMA - GEREKSİZ UYGULAMALAR LİSTESİ VE SİLME (MIUI ROMUMUZU HAFİFLETİYORUZ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
93
Cevap
14
Favori
11.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Miui 9 un son surumunde telefon isinmasi ve hatalardan dolayi miui 8 e gectim. 7.7.20 eu rom unu yukledim ama eu romlarini pek sevmiyorum. Epic rom u yarin bos bi zamanda deneyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lirikal Militan

Karistirdim hocam pardon. Miui nin tema yapim sayfasindan hesap acmaniz gerekiyor. Designer hesabi acmalisiniz. Hesabiniz aktif olduğunda ucuncu parti temalari yukleyebiliyorsunuz. Ya da beklemek istemiyorsaniz miui theme editor uygulamasini marketten yukleyin. Uygalamayi acip temayi secin duzenlemek icin. Bir dey yapmadan ilerleyin kaydedin tema yuklensin mi diye soracak yukleyin. Sonra temalar uygulamasından temayi aktiflestirebilirsiniz. Tam anlatamadim simdi ama yukleyince anlarsiniz.

Çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi de. Uygulayabildim, çok güzel oldu. Elinize, dilinize sağlık..

Bu arada son olarak ben bu tür ikonlarla uğrasmayı, denemeyi çok seven birisiyim. Ancak temalar kısmındaki ikonlar çok çocuksu ve çakma geliyor bana. Bu tür kaliteli ikonları bir arada bulup, sevdiğimi bu tip yollarla yükleyebileceğim paylaşımlar olan forum/sayfa var mıdır acaba?

• Gendrya kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu. İkon paketi ararken bulmustum bu temayi. Bundan iyi bi ikon paketi bulamadim. En sade, modern ve hos duran bu sanirim.

İnternette ararken denk geldim onun disinda miui forumunda temalar kisminda cok fazla tema paylasimi var. Ama onlar da gorsellik olarak cok hos diyemem genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lirikal Militan

Estağfurullah hocam ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu. İkon paketi ararken bulmustum bu temayi. Bundan iyi bi ikon paketi bulamadim. En sade, modern ve hos duran bu sanirim.

İnternette ararken denk geldim onun disinda miui forumunda temalar kisminda cok fazla tema paylasimi var. Ama onlar da gorsellik olarak cok hos diyemem genelde.

Anladım hocam, tekrar teşekkür ederim. Benzer kalitede ikonlara rastladığınızda bildirirseniz çok mutlu olurum.

• Gendrya kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, denk gelirsem paylasirim tabiki.

• Merhaba bunları uygulayınca update yapsak sıkıntı olur mu ben miui9 beta dayım şuan

• cetinov C kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı olur güncelleme indirip güncelleme yapmıyor yapsada sorun çıkarabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetinov C kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yaparsaniz, sildiginiz hersey geri gelmis olur. Yani maalesef ki her guncelleme de tekrarlamaniz gerekiyor.

Bu yüzden en stabil en sorunsuz rom u kurarak bu islemleri yapiyorum.

Twrp oldugundan guncelleme icin tam guncelleme paketini indirmeniz gerekiyor. Twrp varken oyle guncelleme yapabilirsniz.

• Hocam elinize sağlık güzel olmuş.
    SKINNY-V2 SKINNY versiyonları arasındaki fark nedir?
    redmi note 2 cihazımda denemek istiyorum bu romları sıkıntı olur mu?

Bir sorum daha var sizce hangi rom daha iyi xda daki listede?
    Multirom, Muiupro, Xiaomi eu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 11 Ekim 2017; 20:55:46 >
  • atilgan1 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben global surum taraftariyim. Xiaomi.eu romunu denedim ceviri de tuhafliklar oluyor. Gerekli sistem uygulamalari olmuyor her seferinde sil bastan ugrasmak zor geldi onda.

Skinny v2 xda da o konuyu acan kişinin kendi hazirladigi daha fazla uygulama ve dosya sildigi sürümü. Mesela galeri uygulamasi yerine quickpic koymus. Miui nin kendi uygulamalarini da kaldirip farkli uygulamalar koymus. O kadarını da tavsiye etmiyorum.

Ben global stabil ya da global developer surumunu flashlayip listedekileri siliyorum. Yeterince sade ve hafif bir sistem kurmus oluyoruz en azindan.

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Mui 9. Dan 8 e dönmek için çok uğraştım ama olmuyor. Bootloader Kilidini de açamıyorum. Sistem telefon numaramı onaylamıyor. 8 deyken 2 günde şarj ettiğim cihaz 1 günü sağlam çıkarıyor. Cihazım redmi note 4 sd 625 tavsiyeniz olabilir mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim hocam cevabınız için.

Hocam bende birkaç farklı sürüm rom denedikten sonra şu an miuipro kullanıyorum. Çok iyi stabil nerdeyse. Hele de tr dil desteği geldi daha da güzel oldu. Twrp ile kolayca kuruluyor. Özelleştirmeler mevcut(Quick butona benzer ekranın bir yerine basıp şekil çizerek uygulama açma gibi..) ve pil süreside ortalama. Tavsiye ederim.

• sertac-73 kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidiniz kapaliysa islemler biraz zor oluyor. Tavsiyem biraz bekleyip bir sekilde kilidi açmanız. İnternette cozum yollari olmali. Ben bootloader kilidi acik halde aldim o yüzden bilgim yok. Fakat acik olmasi sizin icin daha avantajli olur. Cihaz brick olur bir sey olur vs kurtarmak cok kolay olur sizin için.

Hocam ben bu sabah gelecek olan guncellemeyi bekliyorum. Miiui 9 ile gelecek olan quick reply ozelligi gelecek. Bildirimleri yenilediler benim icin en onemli ozellik o. Sabahki beta guncellemesi sorunsuz ise eger temiz kurulum yapip sistemi temizlerim ondan sonra da uzun bi sure guncellemem. Zaten beta lar hatalarla dolu ve her guncellemede uğrasmaya useniyorum

• Hocam konuyu takipteyim sizin yaptığınız gibi sistemi temizledim kullanıyorum inşallah en son miui9 ile bir düzenleme olursa uzun süre gider.

Yeni güncelleme nasıl hocam memnun musunuz ve quick reply özelliği gelmiş mi?
    Ben hala miuiprodayım sanırım o guick reply özelliği gelmemiş ya da ben bulamadım ama yinede memnunum şimdilik miuiprodan
    Hocam o bekledigimiz guncelleme cuma gunu bizim cihazlara gelmedi. Bir çok cihazi es gectiler bu guncellemede. Hala o beklenilen özelliklere kavuşamadık. Önümüzdeki cumalari bekliyoruz artik

• 01halil kullanıcısına yanıt
    Hangi surumdesiniz hocam suan siz. Miui 9 ile düzenleme derken anlayamadim da. Ben hangi surumu yuklediysem boyle kullaniyorum aliskanlik oldu artik en temiz hali en azindan boyle.

hocam en son 9.0.1.0 yukledim daha önce en güncel olan beta romu kullanmıştım, en son hangi sürüm için düzenleme yapacaksınız onu merak etmistim

Niye gelmedi acaba? bende miuipro dan bakıyorum çift parmak indiriyorum WhatsApp mesajları cevapla diyince klasik WhatsApp pencere açıyor mesaja cevap için, dedim heralde miuiprodan kaynaklı

Yeni yayınlanan güncellemede gelmiş mi o özellik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 3 Aralık 2017; 15:19:1 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.