Şimdi Ara

Life is Strange (2015) [ANA KONU] (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
15
Favori
23.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

Evet.

Teşekkürler korsanda çalışıyor falan diye duyup indirmeyi bekletmiştim hemen indireyim
  • Çalışıyor sorunsuz ben bitirdim TR yama ile ama 3.bölüm TR kurulumu baya farklıydı en son dikkatli kurun.Belki düzeltmişlerdir ama sanmıyorum.
  • Oyunu bitirdim efsane efsane efsane efsane ağlattı.

Çok güzel SS'ler aldım çoğu malum öpüşme sahnesi. First Kiss Chloe ile olduğu için aşırı mutluyum. O öpücükten sonra Chloe'i inanılmaz bağlandım, hatta felçli halini görünce ağlamaya başladım, sanki Max değil de ben tanıyorum da onu 5 yıldır görmüyorum gibiydim. Ölmek istiyorum dediğinde saniyesinde hayır dedim -acaba evet deseydik ne olurdu- hayatta denemem yeni oyun açıp, videolara bakacağım. Sonracığıma diğer evrene döndükten sonra tamamen işe odaklandım, aşk da bir yere kadar ve inanılmaz saçma hatalar yaptım David neyse ki -kahramanım- kurtardı beni orada ona da itiraf ettim her neyse o alçak hoca da öldü kurtuldum aslında... Chloe'i seçtim şehir umrumda bile değildi bi Katei'e üzüldüm ama yapacak bir şey yok, sevdiğim yanımda. İnşallah 2. oyunu da çıkar. Mavi saçlım ile dünyayı ele geçirmek istiyoum. Chloe ile Max'in eşcinsel olduğunu fark etmem çok da zaman almadı.

Özetle, bugün doğum günüm kendime en güzel hediyem oldu gerçekten. Çok ağladım ama değdi.

• oyunun dizi olma işi kesinleşmiş gibi. Bu yıl geliyor, umarım türkçe alt yazısını yapan çıkar
    http://dj2entertainment.com/life-is-strange/
  • 3. bölüm için türkçe oyun merkezinin yamasını kurun. bu şekilde 3. bölümü %100 türkçe oynayabilirsiniz.
    edit: bölümlerin sonunda bir sonraki bölüm ile ilgili 10 saniye civarında bir kısım gösteriyor. bu sahneleri kesinlikle izlemeyin ve sesini duymayın. tercih sonuçlarının gösterildiği sayfadan sonra geliyor bu kısım her bölümün sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 11 Şubat 2017; 8:9:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyYourLost

oyunun dizi olma işi kesinleşmiş gibi. Bu yıl geliyor, umarım türkçe alt yazısını yapan çıkar
    http://dj2entertainment.com/life-is-strange/

ALLAHU AKBAR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 15:7:15 >
  • Buna benzer The Walking Dead var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Space.

Oyunu bitireli baya oldu ama ben bu oyun gibisine bu kadar baglanmamıstım. Varmı böyle başka oyun? Gözlerim Chloe ve Maxine 'yi arıyor. :)

The Wolf Among Us öneririm
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 15:7:2 >
  • Life is Strange macerasına bugün başladım. Oldukça keyifliydi. Elbet de tamamı değil, sadece ilk seans bitti. Kendimce görüntüler yakalayıp onları yorumladığım SS'leri burada sizinle de paylaşmak istiyorum.

Biliyor musunuz, kasırganın her çeşidine ayrı bir kadın ismi verilir. Willy, Tornado, Elena, Iris ve nicesi... Güzel bir kinaye değil mi? :)
     Life is Strange (2015) [ANA KONU]

Sosyal kifayet budalaları yine dedikodu ile meşgul.

Ezik insanlar başkalarını ezerek ezikliğini unutma çabası içersindeler daima.

Max'i seviyorum. Naif bir ruha sahip.

Biraz sonra olacaklardan ben sorumlu değilim. :)

Facebook in Life is Strange LUL

İnsanlar ne cüretle sağlıklı olduğumu söyleyebilir ki? Kaçı ruhuma dokundu?

10 parmak, 10 marifet.

Hüzün deryası...

Presley? Is that u?

Eve döndüğümüzde maskelerimizi bir kenara atarız. Chloe, yorucu bir gülümsemeli günün ardından nihayet kendi limanına çekilme şansı buldu...

Bugün Chloe için yakıyoruz...

Tatlı bir hüzün ve tefekkür vakti. İnsanlar o vakte "ikindi vakti" diyor...

Ya uyuyabilecek kadar umursamaz olamıyorsan? I can't sleep.

Güçlü görünüp muhtaciyet üzre yaşayanlar beni zayıf görünmekle suçluyorlar. En azından kendi başımın çaresine bakacak kadar vakarım.

Dans with me.

Dertler unutulur gider. Yeter ki ahbabınız olsun.

Chloe beni dansa zorlarsa, ben de onu fotoğraflayarak kurnazca zaman kazanırım. Çok mu zor? ^^

Mutluluğun resmi.

En çok da gün batımını severiz. Ardının zifiri karanlık olacağını bilsek bile...

Chloe duygularını zaptetmeye çalışan ahmaklardan değil. Onun en çok da bu yönünü seviyorum.

"Bakma yüzümün güldüğüne, içim zehir" diyor ya şair; sanki yüzü gülmeyenler evde zil takıp oynuyormuş gibi...

Chloe'ü suçlama oranı %1'miş. WTF!?!? 0 olması lazımken. Burdan Chloe'ü ele veren kim varsa dıdııııt... ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rurounius -- 17 Şubat 2017; 18:11:31 >

• Çok sağlam albüm yaptım 14 Şubata özel. 204 tane oyun içi görüntü aldım. Seneye de ufak şeyler bıraktım. Seneye 14 Şubatta tekrar oynayacağım.

Dünyanın en güzel oyunu. Şuan indirimde herkesin tatması gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spoiler yememek için kendimi zor tutuyorum. :D
  • Rurounius kullanıcısına yanıt
    Senin albüm de harika olmuş hocam. Steam'de görmüştüm.

• Çok uğraşmışsınız belli güzelde olmuş.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Baya uğraştım bazılarına hiçbir şey yazmadım Chloe ile olan kısımlara kalp attım saat 20:00'da başlamıştım belirli aralıklarla ekledim 22:10 gibi bitirmiştim. 348 tane foto vardı galiba bir çoğunu sildim.

Edit: 18:00'da başlayıp 21:00'da bitirmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 17 Şubat 2017; 13:57:43 >
  • Eyvallah dostum. Seninkinin yanında bir hiç tabi. Ama o anki hislerimi anlatması açısından epey bir değerli benim için.

Bugün birkaç saatlik daha oynarım. Albümü her geçen gün büyütücem. Hani diyorlar ya oyun çok ağır bilmem ne. Gerçekten anlamıyorum. Yani bu oyun ağır oynanmazsa zaten bir anlamı yok ki.
    Ben her anın tadını çıkara çıkara oynamak istiyorum. Bitirince tekrar bir daha başlıcam. Hem ingilizceme katkı sağlıyor hem de oynanışı gerçekten keyifli. Mesela Max müzik dinlerken resmen siz dinliyorsunuz. Chloe üzgünken en az siz de onun kadar üzülüyorsunuz.

Adriana Lima'nın aldatıldığı şu dünyada Life is Strange'in beğenilmemesini elbet de anlarım. Ama bu oyun gerçekten muazzam...
  • Rurounius kullanıcısına yanıt
    En çok da gün batımını severiz. Ardının zifiri karanlık olacağını bilsek bile...

Yeni SS'ler yükledim ve episode 1'i bitirdim. Sağ alt köşeden "Rurounius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör" kısmına tıklayarak SS'lere ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rurounius -- 17 Şubat 2017; 18:17:6 >

• Steamde kendi çapımda yaptığım Life is Strange incelemesi. Sizinle paylaşmak istedim.

Life is Strange'den herkese selamlar. Meseleyi uzatmıyorum. Eğer arcade, moba, vahşet, korku, fps, aksiyon, spor gibi oyun kopseptlerine "yobazlık" derecesinde bağlıysanız Life is Strange sizin kaleminiz değil. Hiç boşuna vakit kaybetmeyin ve "W A S D" tuşlarına abanıp, bir sonraki yapacaklarınızın bir öncekinin aynı olan oyunlarınıza geri dönün. Arabanızla drift yapmaya devam edin ya da daha fazla zombinin beyninin pekmezini akıtın. Bir bebek gibi jungle'a neden gang atmadı diye de atarlanabilirsiniz. Artık neyle meşgulseniz vesselam.

Tüm bu tipler gittiyse oyunumuzu incelemeye başlayabiliriz.

Life is Strange, günlük koşuşturmacaların üzerinizde yarattığı stresi tamamen yok edip sizi kendi eşsiz alemine çeken bir başyapıt. Ama bu oyunda kaybolmadan önce kendinize şunu sorun, "bu oyunu gerçekten oynamak istiyor muyum?" Bunu sormalısınız çünkü oyun çok durağan. Roman tadında ilerleyen ağır bir hikayesi var. Bu hikayelerin bazılarında figüranken, bazılarında başrolüz.

Karakterimiz Max naif bir hanımcağız. Çevresindekilerin hayatına olumlu ya da olumsuz dokunma hakkına sahip. Onların "rewind" adını verdiği, benimse "zaman sarkacı" dediğim bir özelliğe sahip. Bu sıradışı yetenekle etrafındaki olayları "bir nebze" kontrol edebiliyor. Bunu siz yapıyorsunuz. Basit bir dokunuşla kader dediğimiz o muğlak mefhumun ne kadar da farklı istikametlere tayin olduğuna şahit olacaksınız.

"Geçmişe dönebilseydim şunu şunu yapmazdım/yapardım" dediğiniz olmuştur elbet. Ama aslında geçmişe dönme ihtimaliniz olsaydı yaptığınız ya da yapmadığınız o şeylerin daha farklı olguları tetikleyeceğini hiç düşündünüz mü? Bu oyunda bunu birinci elden tecrübe edeceksiniz. Ve daha sonra tüm bu seçim hakkının sizin ellerinizde olma durumunun sizi ne kadar büyük bir külfete soktuğunu görerek artık her şeyin doğaçlama olmasını dileyeceksiniz.

İnsan mücadelesi çoğu zaman hüzün getirmiştir. Mutluluk ise ansızın çıkagelen bir eski dost gibi, doğaçlama meydana gelir.

Sırf bu felsefe için bile bu oyun oynanır!

Şimdi gelelim oyunu konusundan ayrı irdelemeye:

Fiyat ► Oyun 5 episode'dan oluşmakta olup, ilk episode ücretsizdir. Şu anda indirimde. 5 episode'a sahip olmanın bedeli sadece 7,5 lira. İnanılmaz uygun. Hem kese dostu, hem oyuncu.

Grafik ► Grafikten ile atmosferi ayırmak istemiyorum. Bu ikisi girift kavramlar. O yüzden bu oyun grafik olarak benden tam not aldı. UNUTMAYIN, iyi grafik size göz zevki sunan grafik değildir. İyi grafik dediğiniz şey, size diğer her şeyi unutturan müthiş bir meşguliyettir. Bu oyunda ben saatlerin nasıl geçtiğini anlamadım. Bu oyunun grafiğine benden tam not.

Oynanış ve Hikaye ► Oyunun konusundan ötürü (spoiler yapmaktan kaçınmak için derinlemesine giremiyorum) biraz ağır ilerliyor. Aksiyon yok denecek kadar az. Ama zaten diğer bir sürü oyunda defalarca aksiyon yaşamıyor musunuz? Bu oyun da aksiyonsuz olun varsın! Konusu ve karakterleri yeter. İnanın bana.

Son Söz ► Henüz sadece ilk episode'u oynadım. En kısa zamanda diğerlerine geçeceğim. Bu oyunun altına imzamı açık yüreklilikle atarım. Oyunu beğenmeyenler elbet de olabilir. Onlardan ricam, her oyunu kendi kategorisinde incelemeleridir.
    Bir sonraki incelemede görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rurounius -- 18 Şubat 2017; 2:30:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rurounius

Steamde kendi çapımda yaptığım Life is Strange incelemesi. Sizinle paylaşmak istedim.

Life is Strange'den herkese selamlar. Meseleyi uzatmıyorum. Eğer arcade, moba, vahşet, korku, fps, aksiyon, spor gibi oyun kopseptlerine "yobazlık" derecesinde bağlıysanız Life is Strange sizin kaleminiz değil. Hiç boşuna vakit kaybetmeyin ve "W A S D" tuşlarına abanıp, bir sonraki yapacaklarınızın bir öncekinin aynı olan oyunlarınıza geri dönün. Arabanızla drift yapmaya devam edin ya da daha fazla zombinin beyninin pekmezini akıtın. Bir bebek gibi jungle'a neden gang atmadı diye de atarlanabilirsiniz. Artık neyle meşgulseniz vesselam.

Tüm bu tipler gittiyse oyunumuzu incelemeye başlayabiliriz.

Life is Strange, günlük koşuşturmacaların üzerinizde yarattığı stresi tamamen yok edip sizi kendi eşsiz alemine çeken bir başyapıt. Ama bu oyunda kaybolmadan önce kendinize şunu sorun, "bu oyunu gerçekten oynamak istiyor muyum?" Bunu sormalısınız çünkü oyun çok durağan. Roman tadında ilerleyen ağır bir hikayesi var. Bu hikayelerin bazılarında figüranken, bazılarında başrolüz.

Karakterimiz Max naif bir hanımcağız. Çevresindekilerin hayatına olumlu ya da olumsuz dokunma hakkına sahip. Onların "rewind" adını verdiği, benimse "zaman sarkacı" dediğim bir özelliğe sahip. Bu sıradışı yetenekle etrafındaki olayları "bir nebze" kontrol edebiliyor. Bunu siz yapıyorsunuz. Basit bir dokunuşla kader dediğimiz o muğlak mefhumun ne kadar da farklı istikametlere tayin olduğuna şahit olacaksınız.

"Geçmişe dönebilseydim şunu şunu yapmazdım/yapardım" dediğiniz olmuştur elbet. Ama aslında geçmişe dönme ihtimaliniz olsaydı yaptığınız ya da yapmadığınız o şeylerin daha farklı olguları tetikleyeceğini hiç düşündünüz mü? Bu oyunda bunu birinci elden tecrübe edeceksiniz. Ve daha sonra tüm bu seçim hakkının sizin ellerinizde olma durumunun sizi ne kadar büyük bir külfete soktuğunu görerek artık her şeyin doğaçlama olmasını dileyeceksiniz.

İnsan mücadelesi çoğu zaman hüzün getirmiştir. Mutluluk ise ansızın çıkagelen bir eski dost gibi, doğaçlama meydana gelir.

Sırf bu felsefe için bile bu oyun oynanır!

Şimdi gelelim oyunu konusundan ayrı irdelemeye:

Fiyat ► Oyun 5 episode'dan oluşmakta olup, ilk episode ücretsizdir. Şu anda indirimde. 5 episode'a sahip olmanın bedeli sadece 7,5 lira. İnanılmaz uygun. Hem kese dostu, hem oyuncu.

Grafik ► Grafikten ile atmosferi ayırmak istemiyorum. Bu ikisi girift kavramlar. O yüzden bu oyun grafik olarak benden tam not aldı. UNUTMAYIN, iyi grafik size göz zevki sunan grafik değildir. İyi grafik dediğiniz şey, size diğer her şeyi unutturan müthiş bir meşguliyettir. Bu oyunda ben saatlerin nasıl geçtiğini anlamadım. Bu oyunun grafiğine benden tam not.

Oynanış ve Hikaye ► Oyunun konusundan ötürü (spoiler yapmaktan kaçınmak için derinlemesine giremiyorum) biraz ağır ilerliyor. Aksiyon yok denecek kadar az. Ama zaten diğer bir sürü oyunda defalarca aksiyon yaşamıyor musunuz? Bu oyun da aksiyonsuz olun varsın! Konusu ve karakterleri yeter. İnanın bana.

Son Söz ► Henüz sadece ilk episode'u oynadım. En kısa zamanda diğerlerine geçeceğim. Bu oyunun altına imzamı açık yüreklilikle atarım. Oyunu beğenmeyenler elbet de olabilir. Onlardan ricam, her oyunu kendi kategorisinde incelemeleridir.
    Bir sonraki incelemede görüşmek üzere.

Ellerine sağlık hemen okuyacağım :)

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.