Şimdi Ara

Life is Strange (2015) [ANA KONU] (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
15
Favori
23.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklıma bir şey takıldı. Bu Jefferson Chloe'yi öldürmesi için nefsi müdafaa silahı vardı falan diyor. Acaba ilk bölümlerde o silahı Frank'e kaptırmış olsak Chloe oradan sağ çıkıyor mu? Yine kurtarırız biliyorumda merak ettim işte onuda mı fotoğraflayacak bu gavat ölmezse.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt

oradaki silah bizim oğlanın kötü çocuğa(adını unuttum) dayak attık sonra cloenin ondan aldığı silah olması lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben dayak atmadım silahı hiç kaptırmadı.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt

Silahı Frank'e versenizde 4.Bölümde onu ikna edince geri veriyor silahı. Chloe orada ölecek başka yolu yok bunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccos

Silahı Frank'e versenizde 4.Bölümde onu ikna edince geri veriyor silahı. Chloe orada ölecek başka yolu yok bunun.

Oyunda verdiğimiz kararların nasıl öylesine olduğunu da görüyoruz bu örnekle. Keşke etkisi olsa. Ama seviyorum bu oyunu

• adnansetek kullanıcısına yanıt

Finalin kötü yönü de buydu zaten; Chloe'yi kurtarma durumunda 5 episode boyunca alınan kararlaeın bir önemi olmuyor. Chloe'yi kurtarmama durumunda da yan karakterler ölmüş ölmemiş kimsenin umrunda olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoaringLion

Oyunda Max kendi kendine konuşurken bi' ara Groundhog Day filminden bahsediyor. Türkçesi Bugün Aslında Dündü diye çevriliyor. Kaçıran varsa eğer, izlemenizi tavsiye ederim. Oyunla alakalı konusu.

Oyunla konusu benzer bir film için bilmeyenler olur belki diye bir tavsiyede de ben bulunayım : The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi).Hatta benziyor da değil Life is Strange pek çok açıdan filmle oldukça paralel,hani o yüzden önce oyunu oynayın eğer izlemediyseniz.Çünkü filmi yıllar önce izlemiştim ve oyunun filme oldukça benzediğini anladıktan sonra daha 2 yada 3.bölümde direkt olarak finali tahmin etmiştim nasıl seçenekler vereceğini ve tuttu.Hani yaklaşık da değil baya tam 12'den vurdum yani hedefi.Gerçi böyle diyince şimdi de filmi sonradan izleyenler oyundan dolayı filmin sonunu tahmin edebilir ya neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

Finalin kötü yönü de buydu zaten; Chloe'yi kurtarma durumunda 5 episode boyunca alınan kararlaeın bir önemi olmuyor. Chloe'yi kurtarmama durumunda da yan karakterler ölmüş ölmemiş kimsenin umrunda olmuyor

Sadece sonu değil ki. oyunun gidişatında da çok bir etkileri olmuyordu kararların. sadece Kate'in kurtulması olayı oyun içindeki kararlara bağlı. Onun dışındakiler öylesine. odamızdaki bitki Lisa'nın kuruması neyi etkileyecek hocam oyun sonundaki raporlar olmasa haberim bile olmayacaktı öldüğünden

Yine de hakkını yemeyeyim. Firmaya güvenim tam. Olası bir ikinci oyun çok daha iyi olur

• chloe'yi kurtardım. Sanki oyun kasabayı kurtarmamızı istiyor gibi o seçeneğin sinematiği daha güzel olmuş. Evet her şey Chloe'nin kaderini kırdığımız için başımıza geldi ama kasabayı kurtarsaydım tüm yaşananları onca acıyı Max yaşamış olacaktı. Yalnız olsun istemedim Kasabada ölenlere üzülünür tabi ama evlerinde bodrum olanlar vardır inş.

Bu arada chloe'yi kurtarınca güçlerimiz kalıyor mu bizde acaba? Bir yerde kaderi kırıp meydan okuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 27 Ocak 2017; 23:21:26 >

• Az önce ikinci bölümü bitirdim ve

Katei kurtaramadım. Sonda öğrendim ki kurtarabiliyormuşuz, çok fena dibe battım 3. bölüme geçmeden onu tekrardan kurtarmak istiyorum. Yama yüklü neleri seçmem lazım, yada en iyisi sırasıyla sağ sol yukarı aşağı hangisini seçeyim o heyecanla yanlış cevaplar verdim. Birde Chloe ile çıkarken aradı açmadım 5 yıllık hasretimi gidermek istedim, açmam lazımdı sanırım? Çünkü global istatistikte oynayanların %81'i telefonu açmış. %68'i de kızı kurtarmış. ben de kurtarmak istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 8 Şubat 2017; 4:11:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RoaringLion

Odamın yeni hali

Life is Strange (2015) [ANA KONU]

resimleri bir yerden mi aldın yoksa kendin mi çıkardın ? bir yerden aldıysan nereden aldın acaba hatırlıyor musun ?

• Bu şeye kim oyun dediyse bildiğin hakaret etmiş

oyunu bitirenler spoiler içine bakabilir mi bir soru sorucam

şimdi her şey süper fakat son bölümde Chloe, Max'e kelebek fotoğrafını verip zamanda geri gitmesini istiyor, daha önce Chloe, Max'in resimler ile zamanda geriye gidebildiğini gördümü yada Max bir sahnede ona söyledi mi?

diğer bir şey sondaki seçimi beğenmedim ben, çünkü o kasırga Max hiç zamanla oynamadan öncede Max'e gözükmüştü yani bence Kasırganın oluşmasının Max ile bir alakası yok. Fakat yapımcılar oyunun sonunda Max'e bağlamayı tercih etmişler kasırgayı. bence bu saçmalık. siz nasıl yorumladınız ?

ve unutmadan ne zaman hava durumuna baksam bu oyun aklıma geliyor, ve durumdan mutluyum

Edit: Steam ödüllerinde bu oyunun kazanamaması gerçekten çok üzücü bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 8 Şubat 2017; 6:32:55 >

• Photoshopla bütün resimleri tek tek doğallıklarını bozmayacak şekilde a3 boyutuna (297 x 420 mm) getirdim. Sonra kırtasiyeye gidip bütün resimleri a3 kağıdına bastırıp evde pritle resimleri birbirine yapıştırdım. Sonra da çift taraflı bantla duvara yapıştırdım. El emeği göz nuru yani :)

Oyunu bitireli çok oldu ama galiba Chloe'nin Max'in fotoğraflara bakarak zamanda geriye gidebildiğinden haberi var. Üçüncü bölümde Chloe'nin babasını tekrar ölüme gönderip Chloe'yi kurtardıktan sonra Max, Chloe'ye koşa koşa sarılıyodu sonra da illaki bir şeyler konuşmuşlardır.

Belki Max olacakları önceden görebildiği için kasırga Max'e gözükmüştür. Max'in lavaboya gidip Chloe'yi kurtararak gücünü keşfetmesinin ve koca bir haftayı güçlerini kullanarak geçirmesinin habercisi filan olabilir. Chloe'yi kurtarmak veya kurtarmamak bizim elimizde değil illaki kurtulacak o kız yani illaki gücümüzü kullanmış olacağız. Bu yüzden kasırga da kesinlikle gerçekleşeceğinden oyunun en başında gösterilmiş olabilir.

LiS duvar kağıdı arşivime istersen bir bak:
    http://www.mediafire.com/file/4nbnpt7ib43fqgn/Life+Is+Strange+Duvar+Ka%C4%9F%C4%B1tlar%C4%B1.rar
    https://mega.nz/#!URd33azR!u6emhp5od7ycOTYYQGs7Nj5Hfpw-y42U8bf1d1htw34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoaringLion -- 16 Mayıs 2017; 12:22:16 >

• Kate ile

çatıda buluşana dek yaptığın seçimlerin bir önemi yok galiba. Kate ile çatıda ona ne söylediğin önemli. Şu rehber sana yardımcı olabilir.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=turkish&id=413414000
  • RoaringLion kullanıcısına yanıt
    Az önce PintiPanda'yı izledim.

Ve kurtardı kızı şimdi ikinci bölümü baştan oynayacağım. Çok üzülmüştüm yanlış şey söylemiştim. ASlında baştaa doğru gitmişim ama video olayına gelince güçlü ol yerine sağdakine tıklamıştım sonra aşağı atladı. Orada batırmasaydım keşke. Neyse zamanı geri döndürmek benim elimde zaten.
  • RoaringLion kullanıcısına yanıt
    cevapların ve arşivin için çok teşekkür ediyorum
  • Bu oyuna başlamayı düşünüyorum. Konuyu baştan beri okuyordum ama bazı insanlar spoiler verme usulünü bilmediği için bir süre bu konuya uğramayı düşünmüyorum. Şimdilik sadece ilk bölüme sahibim. Beğenirsem devamına saracağım.
  • Kate ile ilgili ;

ölmesi üzücü tabii ki kurtardıysanız ne mutlu size ama bir söz vardır: kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için

• Beyler steamden oyunu alan biri türkçe altyazı oynayabilir mi ?
  • Evet.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.