Şimdi Ara

lifan pony lf 100-c 3r (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
44.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• merhaba arkadaşlar bir kaç foto paylaşıyorum benim atom karınca :)
     lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r

• merhaba lifan pony kullanıcıları motosiklet hakkında bilgi sorun ve paylaşımlarınızı hem burada paylaşıp hemde face buuk da açmış olduğumuz : Lifan pony 100 türkiye : grubumuzda daha hızlı bilgi alışverişi olacağına inanarakdan değerli pony kullanıcılarını davet ediyorum.herkeze kazasız belasız hayırlı günler dilerim.

not:sayın editorum amacım reklam değil.bir pony kullanıcısı olarak servislerden illallah demiş ve benim gibi bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlarla daha pratik ve hızlı bir şekilde ortak çözüme ulaşmak amacıyla actığım gruba,yazımı kaldırmayacağınıza düşünerek yardımcı olmanızdan dolayı teşekkür ederim.
  • Herkeze merhabalar...
    Kazasız belasız günler dilerim.

Kırmızı şeytanımı zevkle ve hevesle kullanmaya devam ediyorum. :)
    Benim pony 2014 model ve herhangibi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece satıcımla ilgili bir sorun oldu. benim motorum kırmızı renkti fatura kesilirken benimkinin yanında olan beyaz renkli ponynin şasi ve motor numarası yazılmış. Plakada çıkarmış bulundum. Ama sorun çözüldü. Başka sorun yok. Balıkesir' de yaşıyorum. Trafik açısından park açısından yakıt açısından süper oldu. Aldığım en güzel kararlardan biri. Bir kaç arkadaş hondanın motoruyla kıyaslamış. böyle bir kıyaslama yapmak doğru değil. fiyatları ortada. Ayrıca biri 100cc biri 125cc. teknolojileri bile farklı. Biri fiat uno biri BMW 116 i :)

Şuan motorum 1200 km de. Uzun yol olarak 80 km mesafe gittim geldim. Toplam 160 km yi bir seferde yaptım. Yığılma bayılma olmadı. Max 110 km hız yaptım.

Daha önce söylemiştim ama tekrarlıyaım.

2014 ile 2013 arasındaki belirgin olan farklar.
    1. Marj motoru 2014 modellerde var. 2013lerde yok.
    2. Far dalgalanması 2014lerde yok denecek kadar az 2013lerde gaza basmazsan park lambası kadar ışık yayıyor.
    3. 2013lerde krank problemi varmış 2014lerde krank yatağı biraz daha genişletilmiş ve sorun çözülmüş.
    4. Km dijital. Ve ben sorun yaşamadım. 2014lerle ilgilide sorun yaşayan biri yok etrafımda.

Dikkat edilmesi gerekenler...

1. Zincir gerilmesi gerekiyorsa bunu geciktirmeyin. Zaten sesten hoşlanmayanlar bunu hemen hallederler..
    2. İlk yağ değişimine dikkat edin ilk 500 de mutlaka değiştirin.
    3. Motorunuza rodajı 500 yağ değişiminden sonra yapın.
    4. Ters şanzıman olan vites sistemine alışmadan yoğun trafiğe dikkat edin.
    5. Hafif motor olduğundan ani frenlerde arkası kayacaktır. bunu göz önünde bulundurup takip mesafesine dikkat edin.

Herkese keyifli sürüşler. Unutmayın pony bir hobi motorudur. (( 4 teker bedeninizi 2 teker ruhunuzu gezdirir..))

• Çorbada benim de tuzum bulunsun,

Lifan Pony ve Honda MSX125 grom için en ideal lastiklerden biri:

Pirelli SL60

lifan pony lf 100-c 3r

http://www.pirelli.com/tire/us/en/motorcycle/sheet/sl_60.html?url=%3Fsubtype%3Dscooter

• arkadaşlar sawa marka lastik nasıldır.linkteki lastiği arka lastik olarak kullanıcamhttp://lastikdeposu.com.tr/sava-130-80-12-60j-tl-mc-19-motorsiklet-lastigi-pmu2317

yada bana bu siteden hem ön hemde arka lastik önerebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
  • Bu aletle 1.2 litrenin altında yakabilen var mı abi ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    lifanın tayland sitesinde 1.6 litre yazıyor.ben 70 km yi geçmediğim zaman 1.5 litre yakıt harcıyorum ama sehir trafiğine ayak uydurduğum zaman 1.9 2.2 litre arası yakıt harcıyorum. boyum 1.75 kilom 75.

Aylardır yurt dışı forumlarında çeşitli kullanıcılarla konuştum yaptıkları modifikasyonlarla ilgili bilgi öğrendim benim için ilk önemli olanıysa motoru,bazıları motorları cıkarıp cg 100 ve cg 125 motorunu şaseye hiç bir işlem yapmadan monte edebiliyorlar.bu işlemin artısı 125 cc 13 beygir ve 5 vitesli motora sahip olmak 140 km hıza ulaşılabiliyormuş,eksisine gelince türkiyede bu işlemi yapmak motosikletinizi çenç duruma duşureceğinden çevirmelerde yakalanırsanız direk mahkemelik oluyorsunuz ve bayağı başınız ağrıyabiliyor.

benim ilgilendiğim ise :bazılarıda motoru sokup piston yatağını honlayıp yamaha ybr 125 pistonu takmış ve arka dişliyi 2 diş küçültüp saate 140 km hıza ulaşmayı başarmışlar.

şu an motorum 6000 km de yapacağım değişiklikler motor oynaması,karburator değişikliği ,sis farı ,stator değişikliği,müşürlü benzin deposu,km saati,ön ve arka diskleri papatya olanıyla değiştiricem ilerleyen zamanlarda bunun gibi değişiklikleri yapıcam.aslında herşey hazır hafta sonu işlemlere girişecektim sökmeye kıyamadım hevesimi aldığımda yaparım artık.sizlerle paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jakabo_ist

lifanın tayland sitesinde 1.6 litre yazıyor.ben 70 km yi geçmediğim zaman 1.5 litre yakıt harcıyorum ama sehir trafiğine ayak uydurduğum zaman 1.9 2.2 litre arası yakıt harcıyorum. boyum 1.75 kilom 75.

Aylardır yurt dışı forumlarında çeşitli kullanıcılarla konuştum yaptıkları modifikasyonlarla ilgili bilgi öğrendim benim için ilk önemli olanıysa motoru,bazıları motorları cıkarıp cg 100 ve cg 125 motorunu şaseye hiç bir işlem yapmadan monte edebiliyorlar.bu işlemin artısı 125 cc 13 beygir ve 5 vitesli motora sahip olmak 140 km hıza ulaşılabiliyormuş,eksisine gelince türkiyede bu işlemi yapmak motosikletinizi çenç duruma duşureceğinden çevirmelerde yakalanırsanız direk mahkemelik oluyorsunuz ve bayağı başınız ağrıyabiliyor.

benim ilgilendiğim ise :bazılarıda motoru sokup piston yatağını honlayıp yamaha ybr 125 pistonu takmış ve arka dişliyi 2 diş küçültüp saate 140 km hıza ulaşmayı başarmışlar.

şu an motorum 6000 km de yapacağım değişiklikler motor oynaması,karburator değişikliği ,sis farı ,stator değişikliği,müşürlü benzin deposu,km saati,ön ve arka diskleri papatya olanıyla değiştiricem ilerleyen zamanlarda bunun gibi değişiklikleri yapıcam.aslında herşey hazır hafta sonu işlemlere girişecektim sökmeye kıyamadım hevesimi aldığımda yaparım artık.sizlerle paylaşırım.

Sabit 70 km hızla 1.5 litre rüya gibi bir değer. 100'lük bir motosiklet için 70 km hiç yavaş bir hız değil ve çok da az yakıyormuş...

• herşey iyi güzel de bu çamurluk mevzusunu nasıl yapacaz? havalar soğuk çıkarmıyorum ama yamurlu havalarda fena oluyor.. varmı çözen??
  • quote:

Orijinalden alıntı: tentor2012

herşey iyi güzel de bu çamurluk mevzusunu nasıl yapacaz? havalar soğuk çıkarmıyorum ama yamurlu havalarda fena oluyor.. varmı çözen??

çamurluk için araştırma yapıyorum.detaylandığı zaman resimleri paylaşırım.yağmurda balıkcı yağmurluğu giyiyorum sorun olmuyor. soğuk hava için elbisem var dun gece hava 6 dereceydi tuzla maltepe arası sahilde gece 4 de son gaz yardırdım en son ellerimi hissetmiyordum yazlık eldivenle olmuyor kışlık da almam gerekecek.bu hafta sonu formula 1 in oraya gidip dağ bayır gezmeyi düşünüyorum gelmek isteyen arkadaşlar varsa eğlenceli zaman gecirebiliriz.kirlenmek güzeldir :)))
  • jakabo_ist J kullanıcısına yanıt
    valla reis bende dün gece çıktım 7-8 derece falandı. kar eldivenleri falan giydim bende de mont falan tam bende üşümedim ama olmucak böyle yağmur olunca çok kirlenecez... ben gelmek isterdim ama balıkesirdeyim ;)
  • 2015 model pony gururla sunar :)

eğer türkiyeye gelirse ilk alacalardan biri ben olurum.
     lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r

• arkadaşlar bende bu motordan almak istiyorum boy 1.80 kilo 60 sizce uyarmı bana
  • ertandu E kullanıcısına yanıt
    boyum 1,70... kilom 70. him bir sorun yok. senide kurtarır. ama bi dene otur üstüne. inmek istemiceksin :) bu soğuk havada bile biniyorum. yeter ki yağmur olmasın :)
  • tam apaçi motoru
  • Mondial HS150 (patlak göz sukuter) sukuterlerin ön çamurlukları bunlara uyuyordu sanırım. Eğer o olmuyorsa sukuter parçaları satan bir dükkandan lifan pony'ye uygun bir sukuter ön çamurluğu bulabilirsiniz.
  • bende çamurluk sorununa çözüm arıyorum arkadaşlar çözen varsa yardımcı olabilirmi?
  • Arkadaşalar bende lifan pony aldım. aranıza yeni katıldım. yalznız alırken kullanm ve bakım klavuzunu almayı unuttum internette ingilizcede olsa böyle bir klavuz gören varmı ?

yedek depo ve jikle konumlarını bile ona buna soruyorum. bazen farklı cevaplar alıyorum bu benim ilk motorum..

lifan pony lf 100-c 3r
  • @forumland hocam nasıl gidiyor hala kullanıyor musunuz?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.