Şimdi Ara

Liberal Demokrat Parti Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, ben bütün partilerin sitelerine girdim, okudum, düşündüm. en makul vaadleri ve planları olan partinin ldp olduğuna karar verdim. evet oy oranı %0.03 olan o parti.

O %0.03'lük kesim, alnınızdan öpüyorum sizi kardeşlerim geç farketmişim böyle bir oluşumu, inci sözlük'e teşekkürler

http://www.incisozluk.com.tr/w/ben-cem-toker-sorular%C4%B1-alay%C4%B1m/

• benimde dikkatımi çekti bu parti
  • BENİMDE DİKKATİMİ ÇEKTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new world order -- 14 Nisan 2015; 0:03:12 >
  • Buradan da konuşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/cem.baskani
  • Vay... Senin gibi düşünen başka insanlar da varmış. Ekşisözlük'te "cem toker'in inci sözlükte soru cevaplaması" başlığı açılmış, yorumları okudum, genellikle olumlu yaklaşım var. Yeni keşfedenler de var.

https://eksisozluk.com/cem-tokerin-inci-sozlukte-soru-cevaplamasi--4753772

• uzun süredir bu kadar mantıklı konuşan siyasetçi görmemiştim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 14 Nisan 2015; 9:45:32 >
  • Ben oyumu bu partiye vermeye karar verdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahahaha, HDP'li trollerden sonra LDP'li troller geldi :D

Kendi kimliğiniz ile çıkıp siyaset yapsanız insanlar yüzünüze bile bakmaz çünkü. önce dürüst olun geynçler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarihselmaddeci

Ahahaha, HDP'li trollerden sonra LDP'li troller geldi :D

Kendi kimliğiniz ile çıkıp siyaset yapsanız insanlar yüzünüze bile bakmaz çünkü. önce dürüst olun geynçler.

açsana biraz konuyu? neden insanların yüzüne bakamayalım? benim kimliğimi sen mi belirleyeceksin?

bu arada sizin gibi iftira atma konusunda da tecrübeli değilim. insanlara trol demeden önce kendinize bir bakın.
  • byob kullanıcısına yanıt
    Benim troll gibi bir halim var mı sence? Ne düşünüyorsam onu yazıyorum.

LDP'li olduğunu söylesen, bu yazıyı öyle yazsan kim sana laf eder ki? Geçen günlerde de sen aynı partinin fikirlerini savunuyordun. Böyle farklı bir kimlikte anlatmana gerek yok

Kaldı ki bu partinin savundukları da tarihin sınıflar savaşımı olduğu gerçekliğinden yoksun, işçilerin birikmiş emeğini kişinin haklı, meşru mülkiyeti olarak gören safsatalardan oluşmakta.

Ahkam kesmekle yetinilmez, Türkiye için gerçek sorunu ve çözümünü de söyleyeyim. Türkiye'nin iki sorunu 1 - işsizlik + 2 - pahalılıktır. birincisinin sebebi bilinçsiz ticaret (bizim antika anlamda ticaretimiz değil, metaların değişiminin bilinçsiz olması kastediliyor), ikincisinin sebebi ise kırtasiyecilik (bürokrasi)dir. türkiye'de antika zihniyetimizden kurtulabilmek için, birincisi insanların metaları bilinçli bir şekilde dolandırması, ikincisi ise engelsiz ve ucuz bir biçimde dolandırmasıdır.

bu tabii ki yetmez. bunun evrilmesi gereken nokta, metanın dolanmasının yarattığı sömürünün de ortadan kalkışıdır. Yani devletin sönmesi(kolluk kuvvetleri ve hapishane sisteminin), paranın ortadan kalkması ve muhasebenin ihtiyaç dışında kalmasıdır. bu da ancak, "mülksüzleştirenlerin mülksüzleştirilmesi" ile gerçekleştirilir. işte burada liberaller iki yüzlü davranır. mülkün kime ait olduğu konusunda, sadece tek bir özgürlüğü savunurlar: parababalarının özel mülkiyet özgürlüğü.

kısacası ldp'nin programı ile bu sistemin sorunları çözülmez, tam zıttı daha da karmaşıklaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

uzun süredir bu kadar mantıklı konuşan siyasetçi görmemiştim...

47 dakika boyunca izledim... Adam müthiş. Destekleyeceğim kesinlikle. LDP'nin sitesinden iletişim kurup Manisa LDP milletvekilleri için gönüllü çalışmak istediğimi belirteceğim. Eğer yardımcı olabileceğim birşey varsa yardım ederim.

• quote:

LDP'li olduğunu söylesen, bu yazıyı öyle yazsan kim sana laf eder ki? Geçen günlerde de sen aynı partinin fikirlerini savunuyordun. Böyle farklı bir kimlikte anlatmana gerek yok

Kaldı ki bu partinin savundukları da tarihin sınıflar savaşımı olduğu gerçekliğinden yoksun, işçilerin birikmiş emeğini kişinin haklı, meşru mülkiyeti olarak gören safsatalardan oluşmakta.

Ahkam kesmekle yetinilmez, Türkiye için gerçek sorunu ve çözümünü de söyleyeyim. Türkiye'nin iki sorunu 1 - işsizlik + 2 - pahalılıktır. birincisinin sebebi bilinçsiz ticaret (bizim antika anlamda ticaretimiz değil, metaların değişiminin bilinçsiz olması kastediliyor), ikincisinin sebebi ise kırtasiyecilik (bürokrasi)dir. türkiye'de antika zihniyetimizden kurtulabilmek için, birincisi insanların metaları bilinçli bir şekilde dolandırması, ikincisi ise engelsiz ve ucuz bir biçimde dolandırmasıdır.

bu tabii ki yetmez. bunun evrilmesi gereken nokta, metanın dolanmasının yarattığı sömürünün de ortadan kalkışıdır. Yani devletin sönmesi(kolluk kuvvetleri ve hapishane sisteminin), paranın ortadan kalkması ve muhasebenin ihtiyaç dışında kalmasıdır. bu da ancak, "mülksüzleştirenlerin mülksüzleştirilmesi" ile gerçekleştirilir. işte burada liberaller iki yüzlü davranır. mülkün kime ait olduğu konusunda, sadece tek bir özgürlüğü savunurlar: parababalarının özel mülkiyet özgürlüğü.

kısacası ldp'nin programı ile bu sistemin sorunları çözülmez, tam zıttı daha da karmaşıklaşır.

şu videoyu izleyin önce, sonra yorumlara açığım. karşı tarafa yorum hakkı tanımadan trol, liboş gibi şeyler duymayı hak etmiyoruz. bu hiç hoş bir şey değil. siyaseti geçtim, önce tahammüllü olmak lazım.

paranın ortadan kalkması gibi ütopik şeylerle ldp'ye yüklenmek mantıklı mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byob -- 14 Nisan 2015; 16:03:29 >

• Önce CHP iktidara gelip barajı indirmeli aksi takdirde hoş bir seda olarak kalacaklar
  • quote:

Türkiye'nin durumu, sosyalizm, kapitalizm, bunları şu konu başlığında tartışmıştık:

http://forum.donanimhaber.com/m_104637740/f_//tm.htm

• Herkesin görüşüne saygı duyuyorum fakat yukaridaki arkadaşın dediği gibi bu anti demokratik sistemde bu oyların ziyan olacağını düşünüyorum.

Şu an önceliğin AKP'nin gitmesi olduğunu düşünüyorum. Böyle yüksek barajlı bir sistemde sırf "görüşüm belli olsun" diye şansı olmayacak bir partiye oy vermeyi mantıklı bulmuyorum çünkü parlementoya gitmedikten sonra neye yarar?

Bu son seçim bu oylar da demokratik sistemde kullanacağınız son oy olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.