Şimdi Ara

Li-on Pilli Akülü Vidalama 12V 1.3Ah Çantalı 99 TL// Çekle 80 TL (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
16
Favori
25.364
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sökerken küçük metal bir parça düştü. yerini buldum ama takamadım. Tork ayarlarken çıkan çıt çıt ses çıkmıyor artık. :)

Edit: sonunda taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TzisTa -- 14 Ağustos 2017; 17:6:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnyvz

quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

quote:

Orijinalden alıntı: hsnyvz

Bende yedek bataryalı olandan aldım,fakat uzatma ucuyla denediğimde çok yalpaladığını gördüm. Değişim veya iade istedim

Değişim/iade talebini gg uzerinden mi yaptiniz? Benim mandren bostayken bile hafif yalpaliyor (onceki msjlardan birinde bir arkadas daha ayni seyden bahsetmis)

Nasil bir yol izlediginizi paylasirsaniz sevinirim, daha once iade/degisim yapmadim hic gg'dan.

Gg üzerinden iadeye yolladım.Sipariş sayfasında iade butonunu tıkladım.Faturası garanti belgesi hepsini, getiren kargo şirketine sc ile başlayan sipariş kodunu vererek iade yolladığımı söyledim. İade kargo ücreti bana çıktı. Bu olmaması gereken bir şey ama bir süre tartıştıktan sonra lanet olsun deyip vetdim 5 tl yi. Daha sonra bunu gg sordum, ona da henüz cevap gelmedi. Başlık taktığınız yere düzgün bir tornavida takıp çalıştırın,sorun uçtamı makina başlığındamı anlaşılır.

Kendi başlığı harici 3 başlık ve çeşitli matkap uçları denedim, hepsinde yalpaladı ama kendi ucu kadar değil. Kendi başlığı bariz biçimde yamuk. O ucu matkapla denedim, onda da yamuk dönüyor haliyle. Başınıza gelen şey de üzücü. Kargoya gidip hem vakit kaybedip hem de üstüne para vermek saçmalık. Durumunuzu konuda güncel tutun ki herkes görsün. Bu şartlarda iadeyle uğraşamam gibi görünüyor. Belki servise yollarım, o da ücretsiz kargo ile 48 saatte geri göndermeyi taahhüt ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

Sökerken küçük metal bir parça düştü. yerini buldum ama takamadım. Tork ayarlarken çıkan çıt çıt ses çıkmıyor artık. :)

Edit: sonunda taktım.

Aleti neden söktünüz?

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    Meraktan :)

• Nétwork kullanıcısına yanıt
    Mesajınızda alıntı yapmadan "Matkabı deneyeceğim" dediğiniz için dikkatimi çekti:

- Matkap dediğiniz, bu konu başlığındaki 100 liralık ürün mü?
    - Korniş değiştireceğim derken, beton olan tavandan olmasa gerek?

Bu ürünü sadece 5-6 tane büyük tabloyu duvarlara asmak için kullanabilir miyim diye araştırıyorum.
    Usta çağırsam 50 liradan aşağı gelmez haliyle, o da tanıdık olduğu için.

Bu başlıktaki üründen bahsediyorsanız deneyiminizin sonucunu paylaşın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 15 Ağustos 2017; 1:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Mesajınızda alıntı yapmadan "Matkabı deneyeceğim" dediğiniz için dikkatimi çekti:

Bu ürünü sadece 5-6 tane büyük tabloyu duvarlara asmak için kullanabilir miyim diye araştırıyorum.

Bu başlıktaki ürün tabi ki hocam. Bu sadece vidalama değil, bu kuvvet matkaba eş değer. Matkap uçlarınız varsa kullanırsınız rahat rahat. Darbeli olmadığı için kolonu falan delemez. Beton da birazcık zorlayabilir ama tuğla duvarı rahat rahat delecektir hocam. Fayans bile delersiniz kuvvet uygulayınca.

• Nétwork kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam, bu durumda ben de sipariş vereyim bu üründen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Bu başlıktaki ürün tabi ki hocam. Bu sadece vidalama değil, bu kuvvet matkaba eş değer. Matkap uçlarınız varsa kullanırsınız rahat rahat. Darbeli olmadığı için kolonu falan delemez. Beton da birazcık zorlayabilir ama tuğla duvarı rahat rahat delecektir hocam. Fayans bile delersiniz kuvvet uygulayınca.

Üstad fazla iddiali olmuş fayans delmesi. Bilmiyorum daha önce normal matkapla falan beton ya da fayans deldiniz mi, neticede 12 voltluk Çin malı'ndan bahsediyoruz, kaldı ki 12 volt olup da duvar delecek modeller bile piyasada sayılıdır.

Ben de sırf fiyatından ve meraktan satın aldım. Bugün gelmesi gerekiyor. Fazla bir beklentim yok, elimde 14V ve 7.2 V. vidalamalar var, onlarla kıyaslar tekrar yorum yaparım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Almayın, madren yamuk. Ben aldım, iade ediyorum. Adaptör ucu da yamuk, bu telafi edilir ama madrendeki yamukluk problem olur.

AliExpress'teki deko markası nasıl? Kullanan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seydibaba S kullanıcısına yanıt
    Adaptör yamuk ancak mandrenddeki yamukluk çok çok az. Üst seviyeler hariç bir çoğunda o kadar var.

• Fayans bence de iddialı olmuş. Delse delse fayansların arasında kalan derz kısmından delik açılabilir diye düşünüyorum. "Yeterli kuvvet" uyguladıktan sonra yıldız tornavidayla bile fayansın üzerinde ufak çaplı bir delik açabilirsiniz sonuçta, bu aleti matkapla kıyaslamak hata olur.
    Fayans üzerinde deneme yapabileceğim bir ortam yok ama kalitesiz bir fayansta çok ince bir fayans ucuyla belki bir delik açılabilir, o da belki. Büyük delik açmak için matkap şart.
  • Akülü vidalamaların hepsinde standart bir yalpa mevcuttur. Aşağıda ki video da bir inceleme bulunuyor. Dewalt, Panasonic, Trotec ve Hyperplus denenmiş.
    Umarın yardımcı olur.

https://youtu.be/lTSWTP-nyDk
  • jawus J kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam...

• quote:

Orijinalden alıntı: jawus

Akülü vidalamaların hepsinde standart bir yalpa mevcuttur. Aşağıda ki video da bir inceleme bulunuyor. Dewalt, Panasonic, Trotec ve Hyperplus denenmiş.
    Umarın yardımcı olur.

https://youtu.be/lTSWTP-nyDk

Bu videoyu paylaşmanız çok iyi oldu, kafalardaki soru işareti giderilir en azından, teşekkürler...

Bende sipariş vermiştim ve nerdeyse siparişimi iptal edecektim, videoyu görünce iptalden vaz geçtim...

• Yalpalama standartsa, pratik kullanımda nasıl bir fayda sağlıyor acaba? Bilmediğim için soruyorum.

Sonuçta vidayı sıkarken ne kadar yalpalarsanız, eğik gitme vs ihtimali o kadar artmayacak mı?

Görende 45 derecelik açıyla yalpalıyor sanacak. Ev kullanıcısı için bir sorun teşkil etmiyor. Burda yazılana kadar ben yalpaladığının bile farkında değildim. Hatta sağa sola döndürme düğmelerinin üstündeki oktan bile haberim yoktu. Bazı kullanıcıları anlamak güç. 80 liralık aletten dewalt performansı bekliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Görende 45 derecelik açıyla yalpalıyor sanacak. Ev kullanıcısı için bir sorun teşkil etmiyor. Burda yazılana kadar ben yalpaladığının bile farkında değildim. Hatta sağa sola döndürme düğmelerinin üstündeki oktan bile haberim yoktu. Bazı kullanıcıları anlamak güç. 80 liralık aletten dewalt performansı bekliyorlar.

Evdeki ve diğer 3-4 evdeki ufak tefek tamirat-montaj vs. işlerini yaparım ama hiç akülü vidalamam olmadı-kullanmadım.

Dolayısıyla da bu tip aletlerin yalpalamasının olup olmamasının veya olmasının bir sorun yaratmayacağı konusunda bilgi sahibi olmadığımızdan ve parayı da sokaktan toplamadığımızdan gayri ihtiyari bir tedirginlik oluşuyor haliyle.

Ancak bu tip bir bilgilendirme ile sorun açıklığa kavuşunca mesele de kalmamış oluyor....

Fayda sağladığı için yalpalamıyor, mandreni yalpalatmayacak bir yatağı bu bütçelerde ki maliyetle o kalıba sığdırmak biraz zor hatta imkansız. Sığdıran makinayı da o fiyatlara almanız mümkün değil. Bakınız dewalt bile yalpalıyor.
    Dediğim gibi ürünün asıl fonksiyonu vidalama yapmak ve milimetrik yalpalama, yapacağınız herhangi bir işe (delme dahi olsa) engel teşkil değil.
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi edinmek için soranları tenzih ediyorum ama. Açtıgım konuya viral diyenler bile çıktı. Pişman oldum zaten açtıgıma açacağıma. Sağa sola döndürmek için düğmenin üzerindeki ok işaretinin yönüne sorun çıkaranlar bile çıktı. Yahu sola döndüreceksen sol düğmeye sağa döndüreceksen sağ düğmeye basacaksın bu kadar basit. ama bizim insanımız pek sever hariçten gazel okumayı,eksiklik bulmayı. Ben a101 deki li-on pilsiz atlas vidalamayı alacakken şans eseri buldum ürünü ve gayette ucuz geldiği için konusunu açtım. Adam ne var bu fiyatta her yerde bu fiyat diye geldi artistlik yaptı, ee dedik 2 örnek koy görelim, adam yok oldu birden. Neyse uzatmaya gerek yok. Ben üründen oldukça memnunum, almak isteyen gönül rahatlıgıyla alsın. Pinpirikli insanlar gidip dewalt,bosch,panasonic alsın, boşuna kendini üzmesin 80 liralık aletle.

Konuyu sileceğim zaten az kaldı, gelsin firma sahibi açsın konusunu.

• BreakBeaT kullanıcısına yanıt
    10 sayfayı bulmuş konu zaten silinmez öyle düşünmeyin, faydalı bir konu, her kafa bir olmaz...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.