Şimdi Ara

Lga 775 sistem güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eldeki kasayı değerlendirmek istiyorum. Doların durumu malum, 200-300 liraya eli ayağı düzgün bir şey çıkar gibi geldi. Öncelikle monitörüm 1440*900, yani aman aman bir zorlanma olmayacak.
    Öncelikle evdekilere bakalım
    Eldekiler;
    -asus p5k se anakart
    -e4600
    -1+1 ddr2 ram
    -hd3850 ekran kartı
    -320 gb ram

Alınacaklar;
    -bir tane 4 gb ram 15 dolar civarında, 1+1+4 yeter diye düşünüyorum.
    -aliexpressde gtx 650 ekran kartı 55 dolar. burada ikinci el yine benzer fiyata daha iyi bir şey bulabilirsem burdan alırım.
    -işlemci olmazsa olmaz xeon e5450
    -e4600ün stok soğutucusu duruyor ama belki işlemci soğutucusu da alabilirim.

Şimdi en önemli konulardan biri güç kaynağı. Fotoğrafını buraya ekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler
    Lga 775 sistem güncelleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güncel

• quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

güncel

PSU lazım ekran kartı için işlemcide yetmez.

GTX750ti

8 gb ye tamamla ramleri

q6600 işlemci

birde psu ayarlarsın hepsi 2.el uyguna gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bı sisteme hacanacak yüm para bence gereksiz elindeki parayı

G4560 al bide h110m anakart rami sonra alırsın

Sistemide böylece ufaktan güncellemiş olursın

• anakartın tek slotta 4 gb desteklemiyor 2+2+2+2 olarak en fazla 8 gb yapabilirsin yerinde olsam 2 tane 800 mhz kingston alırdım işlemci olarak aliexprestende e5450 al ekran kartı olarak gtx 650 felan düşünüyorsan psu da değiştirmelisin değiştirmeden gt 1030 çıkmak üzere fiyat makul olacak gibi onu düşünebilirisin bütçen varsa rx 460 da olabilir
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam eski sisteme sadece işlemci ve ram alacağım geri kalanları daha sonraki sistemimde kullanabilirim. Ekran kartı, güç kaynağı gibi.

• ÜSTAT XEON kullanıcısına yanıt
    O zaman 2+2+1+1 yapayım. bu sistemi 1-2 sene daha idare etsin diye yenilemek istiyorum. Bana bundan sonraki sistemlerde kullanabileceğim bir psu önerir misiniz? Daha uyguna gelecekse kasa+psu da olabilir. 360 liraya 2 gb gtx 950 var, bildiğim kadarıyla o da çok güç istemiyor.

• Yok da sistem cok eskimiş hocam ondan dedim artık ddr2 kalmadı bile yavaş yavaş ddr3 de tarih olucak

Bence dedigim gibi 350 watt psu ya dedigim ikili güzel gider

Yeni ürünlerin hepsi düsük güç tüketimi var

Sen bu parçaların alıro elektirik yer ektradan psu da degiltirmen gerek ama dedigin ikiliyi alırisen 350 watt psu tahat yeticektir hocam hemde ufaktan sistemi güncellemiş olursun eger kredi kartı kulşanıyor isen itopya nanakatalog gibi yerlerden bu parçaları 6 taksit yap al geç

G4560 h110m bide ddr4 8 gb birden uçacaksın 700 tl gibi bişi tutucak ama güncel olucak sonrada ekran kartı ve güzel bi ssd alıp bu dönemi kapatabilirsin diye düsünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.