Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
9
Favori
216.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Cihaz XP işletim sistemini kac sanayide tamamen acıyor?
    2-Cpu performansı nasıl.512 kb ön bellek olması bana biraz az geldi acıkcası.
    3-Hard diskimiz cıkardıgı ses ne seviyede?
    4-Cihaz dışarıya ne kalitede ve yükseklikte ses veriyor?
    5-Hard diskin kullanılabilir alanı nedir 160 gb yakın mıdır?
    6-Ekran kartımız hafızasını ramden mi alıyor.
    Orjinal olarak ramdan ne kadar ayırılmış halinde geliyor sizlere?
    7-Wirelles cekim gücü nasıl?
    8-Ekran kücük oldugu icin yazılarda bi nebze kücük olacaktır.Okumakta zorlandıgınız veya internetde dolaşıyorken karşılaştıgınız en büyük problem nedir?

Cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yadigar. -- 15 Aralık 2009; 11:20:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

1-Cihaz XP işletim sistemini kac sanayide tamamen acıyor?
    2-Cpu performansı nasıl.512 kb ön bellek olması bana biraz az geldi acıkcası.
    3-Hard diskimiz cıkardıgı ses ne seviyede?
    4-Cihaz dışarıya ne kalitede ve yükseklikte ses veriyor?
    5-Hard diskin kullanılabilir alanı nedir 160 gb yakın mıdır?
    6-Ekran kartımız hafızasını ramden mi alıyor.
    Orjinal olarak ramdan ne kadar ayırılmış halinde geliyor sizlere?
    7-Wirelles cekim gücü nasıl?
    8-Ekran kücük oldugu icin yazılarda bi nebze kücük olacaktır.Okumakta zorlandıgınız veya internetde dolaşıyorken karşılaştıgınız en büyük problem nedir?

Cevap verebilecek arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

1) 58 saniye
    3) duyulmayacak seviyede
    4) dısarıya ses verme kalitesi dusuk kulaklık daha ıyı oluyor
    5) 144 gb
    6) bilmiyorum ekran kartı onboard
    7) modemle aynı odadan full cekiyor 2 duvar 6-7 metre mesafeden aynı odadan mukemmel diye gosterirken bahsettiğim uzaklıkta mukemmel- cok iyi- iyi arasında değisiyor ama stabil cok iyi diyebilirim yalnız nette bi yavaslama fark etmedim torrenntte mukemmel sinyal gucunde ortalama 100 kb ile inerken iyi sinyal gucunde de gene yuzle iniyor suan kadar herhangi bir kopma yasamadım
    8) 226 bw den buna gectım ılk basta biraz zorlanabilirsin ama alısıyosun suan msj netbookdan yazıyorum dnhaberin web tasarımı bu ekran icin cok uygun değil gibi geldi bana yazılar kucuk ama okunabiliyor chrome f11 ile daha rahat sorf yapılıyor
    ya arkadaslar bu ekran parlaklığı nasıl kısılır yardımcı olabilecek varmı

• fn tuşuna basarken ok tuşları (yön tuşları) ile. fn+ aşağı ok düşürüyor olması lazım.
  • tesekkurler
    quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN

fn tuşuna basarken ok tuşları (yön tuşları) ile. fn+ aşağı ok düşürüyor olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzhnmngn

benim cihazdada lg intelligent update programı açıktı,dün cihazı kullanırken otomatik olarak bios update yapıodu kendisi sonra sistem yeniden başlatılacak şeklinde uyarı verdi.kapandı ve tekrar açılmadı

cihazı açtığımda sadece power ışığı yanıyo ekranda hiç bi görüntü yok,muhtemelen bios sıfırlandı.konu hakkında fikri olan varmı

Problem çözüldü mü @ogzhnmngn?
    Bios update öyle kafasına göre sormadan etmeden yapması çok saçma ve tehlikeli.

• merhaba arkadaşlar.....burada sormak doğrumu bilmiyorum ama arkadaşımda yeni aldı bu modeli ama bir sorunu var bana paylaştı bende çözemeyince size sormak istedim.

kablosuz bağlantı ayarlarına giremiyormuş.yani gözükmüyormuş birde wireless ışığı yanmıyormuş.
    ben wireless sürücü sü yüklü değil diye tahmin ediyorum ama sizcede öyle ise bu sürücüyü nerden bulabilirim.kendi sitesinde çok aradım ama bulamadım
    bulan arkadaş link de atarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler....
  • Aynı sorun benim başıma da geldi arkadaşlar.
    İlkinde update yaparken kitlendi,kapattım açtım sorun olmadı
    Tekrar yaparken yine kitlendi ve bu sefer açılmıyor :(

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

quote:

benim cihazdada lg intelligent update programı açıktı,dün cihazı kullanırken otomatik olarak bios update yapıodu kendisi sonra sistem yeniden başlatılacak şeklinde uyarı verdi.kapandı ve tekrar açılmadı

cihazı açtığımda sadece power ışığı yanıyo ekranda hiç bi görüntü yok,muhtemelen bios sıfırlandı.konu hakkında fikri olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: barmer

Aynı sorun benim başıma da geldi arkadaşlar.

quote:

quote:

Saçmalığa bak.
    Konunun başına yazayım bari , insanlar bios'u update etmesinler şimdilik.

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )

Önce sadece bios update seçin ve Remove update Alert'e basın.
    Sonra açılan pencereden YES'e basın.

Böylelikle sizi şimdilik rahatsız etmeyecektir.

Ekranı kararan arkadaşlar netbook hiç mi açılmıyor?

• Bende Kurban bayramının son günü Vatan Bilgisayar'dan aldım. Yanına ek olarak LG USB portable DVD R+W almanın mantıklı olacağını düşündüm ve onu da aldım. Bir önceki bilgisayarım Acer Aspire 5720G modeliydi. 15.4" ten sonra ekran küçük gelsede biraz kullanımdan sonra göz oldukça alışıyor ve bu sefer diğer büyük ekranlar size garip gelmeye başlıyor.

Bluetooth yazılımı var; fakat içinde kartı yok.
    Pil yuvasını açınca SIM kart girişi var ; fakat aynı şekilde desteklenmiyor.

Şarjı çok rahat 5 saatin üzerine çıkabiliyor. Şimdiye kadar izlediğim filmlerde takılma problemleri yaşamadım.
    Counter-Strike 1.6 yükledim ve LAN'dan multiplayer oynarken kasılma yapmıyor.
    Yalnız XP işletim sisteminin bu bilgisayarı hantallaştırdığını düşünüyorum. İlk açılışta hemen açılıyor; fakat açılış programları yüzünden mouse imlecindeki kum saati kaybolana kadar bana Vista ilk çıktığında çektiğim sıkıntıları anımsatıyor.
    Ekranı 10.1" LED LCD. Bu bilgiyi LG sitesinde doğrulayamadığını söyleyen bir arkadaş vardı. Bu bilgi bilgisayarın üzerindeki "Portable Multiplayer" etiketinin alt tarafında yer alıyor zaten.
    Alacak olan arkadaşlara renk tavsiyem siyahtır. Zira siyah çerçeve ekrana bakarken gözü yormuyor; fakat beyazda biraz göz yorulması mevcut. Zaten klavye beyaz renk olduğu için tasarım açısından güzel bir uyum sağlamışlar.
    Smart-On son derece kullanışlı bir özellik. İşletim sistemini açmadan internet,msn,mp3,video gibi multimedya uygulamalarını saniyeler içerisinde başlatabiliyorsunuz.

Ben 2. işletim sistemi olarak Linux Ubuntu 9.04 kurdum. Açılışta hangi işletim sistemini seçmek istediğimi soruyor. Compiz ayarları , grafikler ve küp efektleri açık. Şunu söyleyebilirim, masaüstü geçişleri olsun, program açılışları olsun kesinlikle XP'den daha rahat ve hızlı.
    Internet tarayıcı olarak alandan kazanmak için Chrome öneririm. Zira Explorer ya da Firefox alttan ve üstten surf alanında daraltma yapıyor.

Harddisk alanı olarak 144 GB görünüyor; fakat sanırım Recovery kısmı gömülü olduğu için o alanı saymıyor.
    Sony Ericsson telefonumun kulak içi kulaklığını kullanıyorum ve aldığım ses kalitesi mükemmele yakın. Sırf WOW HD gibi ayarları kaybetmemek için XP'den Ubuntu'ya tam dönüş yapmıyorum. Dün BIOS güncellemesi onayı verdim ve güncelleştirme işlemini sorunsuzca gerçekleştirdi. Parmaklar alıştıktan sonra son derece hızlı yazbiliyorsunuz, zira şu anda netbookumdan yazıyorum ve yazdıkça durmak istemeyebilirsiniz..
    Şimdilik benden bu kadar... Sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz..

• @steen
    Sizin BIOS update'de problem olmadı demek. İlginç. Tedbiri elden bırakmamak lazım zira şimdi kim uğraşacak teknik servise vermekle.

BIOS güncelleştirmesini yapanlar herhangi bir Antivirus programı kullanıyorlar mıydı? Evetse hangisi?

Bu arada beyaz kasada da ekran siyah çerçeveli. Gözü yormuyor.
  • Evet şu an güncellenmiş BIOS'um var. Güncellemeden önce burayı okusam bende şüphelenir yoksayardım; fakat direk BIOS Update görünce olumlu olacağı kanısına varıp yükledim.
    Bende şu anda Norton antivirüs var.
    Bu arada resimlerini koyduğunuz cihaz benimkiyle aynı sanırım ve yanlış bilmiyorsam katalogta siyah olarak geçiyor olması lazım. Klayve,touchpad ve etrafı beyaz, diğer her yeri siyah. Teşhirde gördüğüm diğer beyaz ürünün kapağı, ekran çerçevesi vs. tamamen heryeri beyazdı.
  • @steen
    Siyah beyaz olayına hiç dikkat etmemiştim açıkçası. Dediğinizde haklısınız . Yarısı siyah yarısı beyaz olunca ilginç olmuş.
    Aldığım model siyah diye geçiyor ama klavyesi kar beyazı ne güzel. :)
  • Ben beyaz ve siyah arasında kalmıştım; fakat dediğim gibi beyaz olanın ekran çerçevesi beyaz ve bakarken gözümün yorulduğunu hissettim. Siyahta karar kıldım ve o beyazın çekici etkisini beyaz klavye kullanarak siyah kasada da devam ettirmişler.. Tasarım ekibini tebrik etmek lazım...
  • Hayır dostum hiç açılmıyor,görüntü gelmiyor.
    Sanırım bizim yapabileceğimiz birşey de yok,daha alalı 4 gün oldu teknik servise götüreceğiz

Hayır,herhangi bir virüs update kullanmıyordum

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barmer

Aynı sorun benim başıma da geldi arkadaşlar.

quote:

quote:

Saçmalığa bak.
    Konunun başına yazayım bari , insanlar bios'u update etmesinler şimdilik.

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )

Önce sadece bios update seçin ve Remove update Alert'e basın.
    Sonra açılan pencereden YES'e basın.

Böylelikle sizi şimdilik rahatsız etmeyecektir.

• Arkadaşlar almayı düşünenlerin bilgisi olsun. Mediamarkt Bursa'da 1. yıl kutlaması adı altında 17-20 Arlaık tarihleri arasında x130'u 440 tl ye satıyorlar...

http://forum.donanimhaber.com/m_36435943/tm.htm
  • Mediamarkt yarın açılçak olan fulya/beşiktaş şubesinde bu ürünü 399liraya satiyor, sizce alinmaya değer mi ? Çünkü acil olarak taşınabilir bi' pcye ihtiyacim var.
  • quote:

barmer

cihaz açılıyor sadec power led'i yanıyor.bugün servise bıraktım 1 haftaya kadar yenisi verilir.3 günlük cihaz tamir olmaz dediler
  • Arkadaşım bana alırmısın

Cihazın en önemli özelligi kücük ve hafif olması.

Sorunsuz şık ve kesinlikle en önemli özelligi 6 saate varan şarjı

Şiddetle tavsiye ederim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Layblood

Mediamarkt yarın açılçak olan fulya/beşiktaş şubesinde bu ürünü 399liraya satiyor, sizce alinmaya değer mi ? Çünkü acil olarak taşınabilir bi' pcye ihtiyacim var.
  • Hiç kimse bahsetmemiş, acaba sadece benim mi başıma geldi..

wep şifreleme kullanılan bağlantılara kesinlikle bağlanamıyorum.şifreyi doğru yazmama ragmen sınırlı baglantı kuruor,saatin yanındaki bağlantı simgesinde ünlem işareti çıkıyor..Aynı modemi wpa2 şifreleme yaptığım zaman ise sorunsuz bağlanıyor.son derece can sıkıcı ve sacma bi sorun..adı üstünde netbook ve bilgisayarı dışarıda bi yerlerde wep baglantısı olan bi yerde kullanamıyorum.sırf bu yüzden bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum alalı bir iki hafta oldu.

Acaba bu wep sorunu sadece bu bilgisayara özel bişimi, diğer netbooklardada varmı, ve bu sorunun çözümü varmıdır, zira en önemli konuların başında geliyor..

Ayrıca wireless ın kapsama alanıda hiç iyi değil.modeme uzak olsamda eski centrino işlemcili bilgisayarımla cok rahat sinyal alırken bu pc yi mesela uzak bi köşeye koyduğum zaman bağlantı düşüyor.ama atıyorum 30 cm yaklaştırınca bağlantı geri geliyor.Buna çözüm olarak wireless kartını değiştirme imkanı varmı, varsa maliyeti ne olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuaydin -- 17 Aralık 2009; 1:25:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utkuaydin

Hiç kimse bahsetmemiş, acaba sadece benim mi başıma geldi..

wep şifreleme kullanılan bağlantılara kesinlikle bağlanamıyorum.şifreyi doğru yazmama ragmen sınırlı baglantı kuruor,saatin yanındaki bağlantı simgesinde ünlem işareti çıkıyor..Aynı modemi wpa2 şifreleme yaptığım zaman ise sorunsuz bağlanıyor.son derece can sıkıcı ve sacma bi sorun..adı üstünde netbook ve bilgisayarı dışarıda bi yerlerde wep baglantısı olan bi yerde kullanamıyorum.sırf bu yüzden bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum alalı bir iki hafta oldu.

Acaba bu wep sorunu sadece bu bilgisayara özel bişimi, diğer netbooklardada varmı, ve bu sorunun çözümü varmıdır, zira en önemli konuların başında geliyor..

Ayrıca wireless ın kapsama alanıda hiç iyi değil.modeme uzak olsamda eski centrino işlemcili bilgisayarımla cok rahat sinyal alırken bu pc yi mesela uzak bi köşeye koyduğum zaman bağlantı düşüyor.ama atıyorum 30 cm yaklaştırınca bağlantı geri geliyor.Buna çözüm olarak wireless kartını değiştirme imkanı varmı, varsa maliyeti ne olur ?

IP Operatör programını kullanarak bağlanmaya çalışıyorsan dediğin oluyor galiba. Bende aynı şekilde bağlanamamıştım hiç uğraşmadan o programı kaldırdım normal windowsun programıyla bağlandım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.