Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben oreonun pil performansından memnundum eğer bunda da fark yoksa ben oreoya geri dönerim diye düşünüyorum oreo da ışık hızındaydı cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    O mesajın linkini vermeniz yeterli.
  • wolverine55 kullanıcısına yanıt
    Animasyonlarda mı yavaşlama var yoksa telefonun normal performansında mı düşüş var?

• wolverine55 kullanıcısına yanıt
    Hocam gelistirici seceneklerinden animasyon geçişlerini 1x den 0.5x e çekersen biraz daha hızlanıyor cihaz istersen dene

Sanırım ben de oreo ya döneceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Eawen

Animasyonlarda mı yavaşlama var yoksa telefonun normal performansında mı düşüş var?
    Animasyonlarda yavaşlama değil ama değişiklik var. Nova Launcher ile ilginç bir şekilde daha iyi çalışıyor telefon. Kesinlikle Nova ile kullanın. Hiç tökezleme olmuyor.
  • Animasyon hızında düşüş var
    Geliştirici ayarlarından animasyom geçişlerini 0.5 e çektiğim halde ufak bir yavaşlık söz konusu oreo ya göre

Yavaşkık dediğim de uyguşama açıyorum atıyorum nırmaşde oreo da 1 sn de açılıyorsa pie de sanki 1.5 sn tutuyor öyle vir yavaşlık cihazda takılma,donma sorunu değil

• Bence performansda düşüş var mesela whatsapp a bastığımda oreoda daha hızlı açıyordu ölçmedim tabi ama hissediyorum klavye daha yavaş geliyor bakalım bi fabrika ayarına dönderip bakıcam olmadı oreo ya dönerim

• quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

Bence performansda düşüş var mesela whatsapp a bastığımda oreoda daha hızlı açıyordu ölçmedim tabi ama hissediyorum klavye daha yavaş geliyor bakalım bi fabrika ayarına dönderip bakıcam olmadı oreo ya dönerim
    arkadaşlar batarya menüsündeki adaptif batarya seçeneğini kapatıp bir daha bakar mısınız?
    sanki cihaz baya hızlandı bunu kapatınca
    ayrıca geliştirici seçeneklerinden animasyon hızlarını 0.5x e seçerseniz baya farkediyor

kesinlikle adaptif batarya cihazı yavaşlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 18 Eylül 2019; 0:19:18 >
    Hocam adaptif bataryayı bulamadım nerede ya sana zahmet

• Nova ile daha iyi oluyorsa animasyonlar ile ilgilidir.
    -
    @wolverine55 Güncellemeyi yaptıktan sonra hard reset atmadıysanız atıp bir de öyle deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

Hocam adaptif bataryayı bulamadım nerede ya sana zahmet
    Pil menüsünde.Android 9 ile geliyor.

• Adaptif pili kapatınca kabul edilebilir seviyeye geldi teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: La Alegria

Önceki pie buildinde 8 -8.30 zorlarsam 9 saat ekran süresi alıyordum. Dünkü yayımlananı bridge üzerinden kurdum, şarja takıp uyudum. Uyandığımdan beri siyah arkaplanlı tarayıcıda literatür okuyorum tezim için. Arkada da Youtube vanced dan müzik açıyorum ara ara. Şuan %72 şarjım var; 3 saat 50 dakika ekran süresi ve 6 saat toplam açıklık var. parlaklık %45. Yani eğer sonradan bir anda hızlı gitmeyecek ise (dijital gösterge arızalı değilse) bugün sot üzerine rekor kıracağım galiba.

Ekleme: %62 şarj, 7.33 açık kalma süresi, 5:25 ekran süresi.

Ekleme: %50 şarj, 9.23 açık kalma süresi, 6:20 ekran süresi.

Telefonu Şubat ayından bu yana kullanıyorum, kullanım senaryolarım genelde aynıdır. Oyun vs hiç oynamam. Yeni gelen güncelleme sonrası tam 10.30 saatlik ekran süresi aldım bugün. Bence muazzam bir istatistik bu, kendi adıma revize edilmiş pie'ı çok sevdiğimi söyleyebilirim.

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

• Otomatik parlaklıkta sorun mu var?
    Oreoda gece Yüzde 15lere kadar iniyordu.Piede ise 46 47de kalıyor,ortam ne kadar karanlik olursa olsun farketmiyor.

• Cihazı aldığım günden bu yana nougat, oreo ve pie ile kullandım. Başından beri nova launcher kullanıyorum ve animasyonlarım 0,5x. İlginç bir şekilde son güncellemeden sonra şu ana kadarki en akıcı ve hızlı performansı alıyorum. Yalnız son 10 gün içinde forumda paylaşılan bazı tavsiyeleri yapmıştım onların etkisi olmuş mudur bilemem. Bunlardan biri geçen gün tavsiye edilen service menüdeki bazı ayarları disable yaptım. Diğeri ise geliştirici seçeneklerinde "GPU oluşturmayı" zorla" seçeneğini aktif ettim. Aslında ikincisini önceden biliyordum ama bataryayı olumsuz etkileyebilir diye açmıyordum fakat olumsuz bir etki olmadı.
    hocam tskler kapatınca adaptif bataryayi gozle gorulur sekilde hızlandi.
    Peki simdi pili daha hızlı mi tuketecek cihaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Cihazı aldığım günden bu yana nougat, oreo ve pie ile kullandım. Başından beri nova launcher kullanıyorum ve animasyonlarım 0,5x. İlginç bir şekilde son güncellemeden sonra şu ana kadarki en akıcı ve hızlı performansı alıyorum. Yalnız son 10 gün içinde forumda paylaşılan bazı tavsiyeleri yapmıştım onların etkisi olmuş mudur bilemem. Bunlardan biri geçen gün tavsiye edilen service menüdeki bazı ayarları disable yaptım. Diğeri ise geliştirici seçeneklerinde "GPU oluşturmayı" zorla" seçeneğini aktif ettim. Aslında ikincisini önceden biliyordum ama bataryayı olumsuz etkileyebilir diye açmıyordum fakat olumsuz bir etki olmadı.
    Hocam tavsiyeyi veren benim. Ben o service menüsünü yaklaşık 7 yıldır disable ediyorum. Hep artı olarak 30-50dk ekler. LG cihaz aldığınızda aklınızda bulunsun ilk iş onu yapın. Hepsinde var çünkü.

• LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

Pie nin batarya performansi
    Pdf formatinda yazilar okudum,forumda dolastim

• Kabloyla monitöre ya da tvye bağlanan var mı benim gibi? Android 9'a geçtikten sonra otg özelliği çalışmıyor. Tavsiyesi olan varsa bekliyorum.
  • Hocam gpu ayarları animasyon ayarları vesaire bütün ince ayarları ilk sayfaya eklerseniz çok makbule geçer.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.