Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kilidi henüz açmadım ama bir noktada illa açmayı planlıyorum ve bildiğim kadarıyla Türkiye cihazlarının kilidini açıp custom ROM yükleyenler var hocam. Siz hangisi aşamada takıldınız?  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TZSM

BU İŞLEMLER CİHAZINIZI GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKARACAKTIR.
    İŞLEMLER SIRASINDA OLUŞACAK HATALAR NETİCESİNDE CİHAZINIZ BRICK OLABİLİR, KULLANILMAZ HALE GELEBİLİR.
    OLUŞABİLECEK HATALARDAN KULLANICI SORUMLUDUR.
    BU İŞLEMLER CİHAZINIZDAKİ HER ŞEYİ SİLECEKTİR, BAŞLAMADAN ÖNCE YEDEK ALIN.
    SADECE OREO 20B VE OREO 20R SÜRÜMÜNDE ÇALIŞIR! DOWNGRADE REHBERİ KONUNUN BAŞINDADIR.

BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMA;

1 - LG Mobile driver ve Minimal ADB'yi indirip kurun.

2 - Ayarlar>Sistem>Yazılım Bilgileri>Yapım Numarası üzerine 7 kez dokunarak geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklamayı ve OEM Kilidini açın.

3 - Bilgisayardan C>Program Files>Minimal ADB Klasörüne gidin, cmd-here.exe dosyasını açın, komut istemi açılacak.

4 - Telefon halen geliştirici seçenekleri ekranındayken bilgisayara bağlayın, bildirim menüsünden Resim fotoğraf aktarmayı seçtiğinizde hata ayıklama izni vermeniz istenecek. Alttaki kutucuktan her zaman izin veri seçerek tamam deyin.

5 - Komut ekranına adb yazın.
    Ardından adb devices yazdıktan sonra cihazınız aşağıda gözükecektir.

6 - unlock.bin dosyasını minimal adb klasörüne atın.

7 - fastboot flash unlock unlock.bin komutunu yazdığınızda bootloader kilidiniz açılmış olacaktır.

Kontrol etmek için fastboot getvar all yazabilirsiniz. unlocked:yes olarak gözükecektir.

İndirilecek dosyalar

unlock.bin
    Minimal ADB
    LG Mobile Driver

GEREKLİ TÜM DOSYALAR İÇİN DRİVE LİNKİ BURADA

Görüntüleri eklemeye çalışacağım.
    Root işlemi için başlık güncellenecektir. TWRP YÜKLEDİKTEN SONRA SUPERSU FLASHLAMAYIN! MTP çalışmıyor.

TWRP YÜKLEME VE ROOT ATMA İŞLEMİ

1 - Telefon halen download modundayken ses tuşlarıyla restart seçeneğine gelip power tuşuyla onaylayın ve telefonu normal olarak açın.
    Hata ayıklamanın aktifliğini kontrol ettikten sonra minimal adb klasöründen cmd-here.exe'yi çalıştırın.

2 - Drivedan indirdiğiniz Magisk dosyasını ve lg-rctd ve no-verity dosyalarını telefonun hafızasına kopyalayın.

3 - adb yazın enterlayın, adb devices yazın enterlayın ve cihazın görünüp görünmediğini kontrol edin. Görünüyorsa adb reboot bootloader yazın.
    Download moduna tekrar geçecektir.

4 - Drivedan indirdiğiniz TWRP.img dosyasını minimal adb klasörüne atın.

5 - fastboot flash recovery TWRP.img yazıp enterlayın. Yükleme tamamlandıktan sonra fastboot boot TWRP.img yazın ve TWRP ekranı karşınızda...

TWRP ANAMENÜSÜNDEN BACKUP SEÇENEĞİNE GİRİP YEDEK ALIN! ANA MENÜDEN MOUNT KISMINA GİRİP BİLGİSAYARA BAĞLAYIN. TWRP>BACKUP KLASÖRÜNÜ BİLGİSAYARINIZA YEDEKLEYİN!

5 - Install kısmına girin, kopyaladığınız Magisk dosyasını bulun ve seçin. Yüklemek için kaydırın. İşlem bittikten sonra Wipe cache/dalvik butonuna basıp kaydırın.

6 - Install kısmından telefona kopyaladığımız diğer iki zip dosyasını da flashlayın ve wipe cache/dalvik yapın.

7 - TWRP ana menüsünden Wipe kısmına gelin, factory reset için kaydırın. Ardından advanced menüsünden SADECE dalvik/art cache ve en alttaki cache seçeneklerini işaretleyip kaydırın.

8 - TWRP ana menüsünden Reboot>system seçin ve rootlu telefonunuz karşınızda.

WİPE EKRANINDA YANLIŞ ŞEYLERİ SEÇERSENİZ TELEFONDAN İŞLETİM SİSTEMİ SİLİNİR. Başıma geldi, sizin başınıza gelmesin :) Bu konuyla ilgili de yardımcı olabilirim.

Deneyen arkadaşlar karşılaştıkları hataları söyleyebilirlerse daha faydalı bir rehber olur. Saygılarımla.

Ekran Görüntüleri;
    https://prnt.sc/ptguit
    https://prnt.sc/ptgv1g
    https://prnt.sc/ptgwhs

Bu işlemler sonrasında cihazı LG Bridge ile yeni sürüme güncelleyebilirsiniz, ben henüz denemedim.
    Edit: Güncellenmiyor, hata veriyor. LG Up ile sıfırdan kdz kurulabiliyor.
    Modifiye edilmiş LG UP ile farklı bir kdz yüklemek mümkün ancak TWRP ve Root gidiyor bilginiz olsun.

Alıntıları Göster

Hocam bu olmuyor bir türlü boot kilidini açamadım.Sürümü oreo ya düşürdüm ama Unfortunately, your device( Turkey, (TURKEY), LGH930G.TUR )does not support unlocking the bootloader. Your account will be locked if you enter the wrong information more than 8 times. diye uyarı veriyor.Ayrıca sizin adımlarınızı da yaptım yine olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

Kilidi henüz açmadım ama bir noktada illa açmayı planlıyorum ve bildiğim kadarıyla Türkiye cihazlarının kilidini açıp custom ROM yükleyenler var hocam. Siz hangisi aşamada takıldınız?  

Hocam bende kilit açamadım.Yukarıda yazdım takıldığım yeri :(

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt

Lgnin sitesinde takılı kalıyor türkiye cihazlarını desteklemiyor diye

• Arkadaşlar alıntı yapılan mesajdaki bootloader kilidi açma rehberi, benim yazdığım bir mesaj değil Anladığım kadarıyla siz unlock.bin dosyasını LG'nin kendi sitesinden resmi olarak almaya çalışıyorsunuz, doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 6 Kasım 2020; 0:28:15 >

Evet hocam.Siz yaptınız mı root ?

• @Luke Cage @batarang Henüz root atma, kilit açma gibi işlemler yapmadım ben de. Lakin işlemi LG'nin sitesinden sağla(ma)dığı dosyalarla tamamlayamazsınız hocam. Çünkü LG, bootloader kilidi açılabilen modellerin bile Türkiye için üretilenlerini izin verilen cihaz listelerinin dışında tutuyor. Can sıkıcı ama yapacak bir şey yok. Bu yüzden unlock.bin dosyasını LG'den edinmeye çalışmak yerine arkadaşın mesajda paylaştığı dosyayı indirmeniz lazım. Zaten H932 (T-Mobile varyantı) hariç tüm V30 modellerinde çalışan "jenerik" bir dosya. Bunun haricinde telefonda yüklü ROM'un Temmuz 2018 öncesi güvenlik yamasına sahip stock bir Oreo ROM'u olması gerekiyor. (Örnek: 20b KDZ'si). Nougat olmaz, Pie olmaz, Temmuz 2018 ve sonrası güvenlik yamasına sahip bir Oreo ROM'u da olmaz. Bundan dolayı gerekirse işlem başlamadan önce LGUP kullanarak bahsedilen şartları sağlayan bir sürüme dönmeniz lazım  

Bunun haricinde -gördüğüm kadarıyla- burada bahsedilmeyen ama XDA'da bahsedilen önemli birkaç noktadan bahsedeyim:

V30 bir kez Pie tabanlı bir stock ROM'a yükseltildiğinde telefonun alt sistemlerindeki birçok dosya -daha sonra eski sürümlere dönseniz bile- KALICI bir biçimde değişiyor. Stock ROM kullanıldığı sürece bunun kullanıcıya bir etkisi yok ama telefona Lineage OS 16 tabanlı bir custom ROM yüklerseniz tam verimli çalışmıyor. Bundan doğan problemleri permissive kernel kullanarak (veya kernel'i permissive hale getirerek) aşmak kısmen mümkün ama yine de soruna %100 çözüm olmadığı yazılmış. Bunun haricinde telefonun "base" sistemini yükleyeceğiniz ROM'a uygun hale getirmek lazım. Bunun için bootloader kilidi açıldıktan sonra root atmadan önce yapılmasını tavsiye ettiğim şeyleri buraya not olarak bırakıyorum.

Lineage OS 16 tabanlı ROM'lar:

• Kilidi açtıktan sonra telefonu en güncel Oreo KDZ'sini yükleyerek güncelleyin.
    • TWRP yükleme ve root atma işlemlerini tamamlayın.
    • İstediğiniz LOS 16 tabanlı ROM'u yükledikten sonra SELinux durumunu kontrol edin. SELinux durumu enforcing görünüyorsa ve daha önce telefona herhangi bir şekilde stock tabanlı Android Pie ROM'u kurulduysa sistemi nasıl permissive durumuna çevirebileceğinizi araştırıp mümkünse permissive yapın (eskiden bir Magisk modülü ile basitçe yapılabiliyordu ama o metod artık çalışmıyor sanırım).

Lineage OS 17 tabanlı ROM'lar:

• Kilidi açtıktan sonra telefonu en güncel Pie KDZ'sini yükleyerek güncelleyin.
    • İstediğiniz LOS 17 tabanlı ROM'u yükleyin.

A.I.X. ROM (Stock ROM tabanlı custom ROM) kuracaklar için:

• Telefona daha önce Lineage OS tabanlı bir ROM kurduysanız kesinlikle ve kesinlikle eski ROM'unuzu silip stock Android 9'u kurun. Maksimum performans/uyumluluk için TWRP ile flashlanabilir zip dosyaları kullanmak yerine LGUP ile tam sürüm KDZ'yi yükleyin.
    • TWRP yükleme ve root atma işlemlerinin tekrarlanması gerekliyse tekrar yapın.
    • A.I.X. ROM'u yükleyin.
    • Telefona Viper4Android gibi ekstra ses modları YÜKLEMEYİN!

Önemli: A.I.X. ROM'un geliştiricisi, BeniOku dosyalarında ROM'la ilgili bir sürü şey yazmış. İlla bu ROM'u kurmak istiyorsanız önce geliştiricinin kendisinin sağladığı kaynakları okumanızı tavsiye ederim. Bunu yapamıyorsanız en azından yukarıda yazdığım noktalara dikkat edin. Aksi takdirde -geliştiricinin notlarında belirttiğine göre- problem yaşamanız gayet olası.

Son olarak alarmınız çalmaz, telefonunuz patlar veya nükleer savaş çıkarsa sorumluluk kabul etmeyeceğimi şimdiden bildiririm   Hepinize kolay gelsin arkadaşlar  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 6 Kasım 2020; 22:8:31 >

Ben pes ettim hocam.Türkiye ye ayrı muamele yapan firma benim moralimi bozdu ayrıca şuan.Zaten dünyada tüm makaların muamelesi bize farklı oluyor.Ben sadece root yapsam yeterliydi.Şu DAC muhabbetini sürekli yüksek empedansta aktif etmek için ve gereksiz uygulamaları komple kaldırmak için.Şunu çok gördüler sağolsunlar.En üstteki adımları yaptım ama olmadı hocam.Bir sürü sürüm değiştirdim kdz olarak yükledim yine olmadı olmuyor.Bootloader modunda yapıyorum bu işlemleri o bahsettiğiniz modifiye edilmiş dosya ile ama yine yemiyor.Daha doğrusu bootloader moda alınca cihazı adb devices yazıyorum cihaz gözükmüyor.Saçma sapan iş.Ama bootloader mod harici yapıyorum cihaz cmd de gözüküyor.Neyse vazgeçtim :(

• Luke Cage kullanıcısına yanıt

ADB komutlarının bootloader moduna geçtikten sonra çalışmaması çok normal çünkü ADB'nin kendisi cihaz kurtarma modundayken veya işletim sistemi yüklenip cihaz açıldıktan sonra çalışan bir şeydir. Bootloader modundayken fastboot komutları çalışır ama sizin durumunuzda bir gariplik var gibi görünüyor   O zaman şöyle sorayım hocam: Cihaz bootloader moduna girdikten sonra ADB üzerinden fastboot reboot komutunu gönderdiğinizde cihaz yeniden başlıyor mu? Ve cihazın kilidini açmak için fastboot flash unlock unlock.bin komutunu gönderdiğinizde nasıl bir hata/uyarı mesajı alıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 7 Kasım 2020; 1:54:55 >
  • quote:

ADB komutlarının bootloader moduna geçtikten sonra çalışmaması çok normal çünkü ADB'nin kendisi cihaz kurtarma modundayken veya işletim sistemi yüklenip cihaz açıldıktan sonra çalışan bir şeydir. Bootloader modundayken fastboot komutları çalışır ama sizin durumunuzda bir gariplik var gibi görünüyor   O zaman şöyle sorayım hocam: Cihaz bootloader moduna girdikten sonra ADB üzerinden fastboot reboot komutunu gönderdiğinizde cihaz yeniden başlıyor mu? Ve cihazın kilidini açmak için fastboot flash unlock unlock.bin komutunu gönderdiğinizde nasıl bir hata/uyarı mesajı alıyorsunuz?

Hocam evet fastboot reboot diyorum başlıyor fastboot ekranına giriyor daha sonra fastboot flash unlock unlock.bin komutunu girdiğimde bir etki oluşmuyor.Windows 10 yüzünden olabilir mi acaba?

• Luke Cage kullanıcısına yanıt

Bu iş git gide daha da ilginç bir hale geliyor... Bootloader moduna girip fastboot reboot komutu verdiğinizde telefonun yeniden başlaması, en azından telefonun fastboot moduna geçtiğinde belli komutları ișleyebildiğini gösterir, ki bu iyi bir şey. Ancak o komutu verdikten sonra telefonun tekrar bootloader modunda açılmak yerine sistemi yükleyip normal modda açılması lazım  

ADB de dahil olmak üzere bazı geliştirici araçlarını Windows 10'da kullanırken problem yaşayanlar oldu (ve hâlâ oluyor) lakin çoğu geçmişte kaldı denebilir. Bununla beraber Win 10 + USB 3.0 portu kombosunun zaman zaman insanları deli edebildiğini de gördüm ama benim anlamadığım şu: Siz kilidi açmak için gerekli komutu gönderdiğinizde hiç mi hata mesajı çıkmıyor hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

Dediğiniz o takılmalar pie sürümünde mevcut özellikle TR sürümünde can sıkıcı derecede takılma gözlemlerken 31A avrupa sürümünde kabul edilebilir bir takılma mevcut.31A sürümünü denemenizi öneririm.

Aslında en sevdiğim versiyon oreo ama o da boşta iken fazla batarya tüketimi yapıyor ki pie bariz daha iyi oreoya göre.
    Ben genelde telefona bakmıyorum bir gün içinde 20 dk anca kullanıyorum ki 2g alıyorum ve internet olarak wifi kullanıyorum (boşta kapalı) 5 gün bekleme süresi alarak 3310 gibi kullanıyorum
    Günlük şarj eden birisi olsam oreo kullanırdım

Cihazının son durumu nedir,teslim aldınız mı? En son servisteyti sanırım

Hocam bende şimdi dediğiniz sürüme geçeyim diyorum.Biraz oreo kullandım dün ama pie kullanışlılığını özledim.Tekrar pie geçiş yapayım derken sizin yazınızı gördüm.Memnun musunuz siz avrupa sürümünden halen ?

Hocam crazy goat adlı arkadaşın pie avrupa sürümü kdz sini indirip kuracağım.Uğraşmayı kestim artık :) Teşekkürler yinede yardımın için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luke Cage

Hocam crazy goat adlı arkadaşın pie avrupa sürümü kdz sini indirip kuracağım.Uğraşmayı kestim artık :) Teşekkürler yinede yardımın için.

unlock.bin dosyası paylaştığım drive linkinde mevcut. Lgnin sitesinden indirmenize gerek yok. Paylaştığım unlock.bin dosyası ile bootloader kilidini açabilirsiniz.

• quote:

@Luke Cage @batarang Henüz root atma, kilit açma gibi işlemler yapmadım ben de. Lakin işlemi LG'nin sitesinden sağla(ma)dığı dosyalarla tamamlayamazsınız hocam. Çünkü LG, bootloader kilidi açılabilen modellerin bile Türkiye için üretilenlerini izin verilen cihaz listelerinin dışında tutuyor. Can sıkıcı ama yapacak bir şey yok. Bu yüzden unlock.bin dosyasını LG'den edinmeye çalışmak yerine arkadaşın mesajda paylaştığı dosyayı indirmeniz lazım. Zaten H932 (T-Mobile varyantı) hariç tüm V30 modellerinde çalışan "jenerik" bir dosya. Bunun haricinde telefonda yüklü ROM'un Temmuz 2018 öncesi güvenlik yamasına sahip stock bir Oreo ROM'u olması gerekiyor. (Örnek: 20b KDZ'si). Nougat olmaz, Pie olmaz, Temmuz 2018 ve sonrası güvenlik yamasına sahip bir Oreo ROM'u da olmaz. Bundan dolayı gerekirse işlem başlamadan önce LGUP kullanarak bahsedilen şartları sağlayan bir sürüme dönmeniz lazım  

Bunun haricinde -gördüğüm kadarıyla- burada bahsedilmeyen ama XDA'da bahsedilen önemli birkaç noktadan bahsedeyim:

V30 bir kez Pie tabanlı bir stock ROM'a yükseltildiğinde telefonun alt sistemlerindeki birçok dosya -daha sonra eski sürümlere dönseniz bile- KALICI bir biçimde değişiyor. Stock ROM kullanıldığı sürece bunun kullanıcıya bir etkisi yok ama telefona Lineage OS 16 tabanlı bir custom ROM yüklerseniz tam verimli çalışmıyor. Bundan doğan problemleri permissive kernel kullanarak (veya kernel'i permissive hale getirerek) aşmak kısmen mümkün ama yine de soruna %100 çözüm olmadığı yazılmış. Bunun haricinde telefonun "base" sistemini yükleyeceğiniz ROM'a uygun hale getirmek lazım. Bunun için bootloader kilidi açıldıktan sonra root atmadan önce yapılmasını tavsiye ettiğim şeyleri buraya not olarak bırakıyorum.

Lineage OS 16 tabanlı ROM'lar:

• Kilidi açtıktan sonra telefonu en güncel Oreo KDZ'sini yükleyerek güncelleyin.
    • İstediğiniz LOS 16 tabanlı ROM'u yükledikten sonra SELinux durumunu kontrol edin. SELinux durumu enforcing görünüyorsa ve daha önce telefona herhangi bir şekilde stock tabanlı Android Pie ROM'u kurulduysa sistemi nasıl permissive durumuna çevirebileceğinizi araştırıp mümkünse permissive yapın (eskiden bir Magisk modülü ile basitçe yapılabiliyordu ama o metod artık çalışmıyor sanırım).

Lineage OS 17 tabanlı ROM'lar:

• Kilidi açtıktan sonra telefonu en güncel Pie KDZ'sini yükleyerek güncelleyin.
    • İstediğiniz LOS 17 tabanlı ROM'u yükleyin.

A.I.X. ROM (Stock ROM tabanlı custom ROM) kuracaklar için:

• Telefona daha önce Lineage OS tabanlı bir ROM kurduysanız kesinlikle ve kesinlikle eski ROM'unuzu silip stock Android 9'u kurun. Maksimum performans/uyumluluk için TWRP ile flashlanabilir zip dosyaları kullanmak yerine LGUP ile tam sürüm KDZ'yi yükleyin.
    • TWRP yükleme ve root atma işlemlerinin tekrarlanması gerekliyse tekrar yapın.
    • A.I.X. ROM'u yükleyin.
    • Telefona Viper4Android gibi ekstra ses modları YÜKLEMEYİN!

Önemli: A.I.X. ROM'un geliştiricisi, BeniOku dosyalarında ROM'la ilgili bir sürü şey yazmış. İlla bu ROM'u kurmak istiyorsanız önce geliştiricinin kendisinin sağladığı kaynakları okumanızı tavsiye ederim. Bunu yapamıyorsanız en azından yukarıda yazdığım noktalara dikkat edin. Aksi takdirde -geliştiricinin notlarında belirttiğine göre- problem yaşamanız gayet olası.

Son olarak alarmınız çalmaz, telefonunuz patlar veya nükleer savaş çıkarsa sorumluluk kabul etmeyeceğimi şimdiden bildiririm   Hepinize kolay gelsin arkadaşlar  

Tl; dr

Stock pie candır.

Evet xda'da bunlar yazıyor ancak geçerli değiller. Kdz ile Nougat sürümüne döndüğünüzde tüm değişiklikler geri alınmış oluyor, sonra pie sürümüne yükseltip ilk haline çevirebiliyorsunuz. Alıntılayıp çevirmiş olduğunuz yazı xda'da chazzmatt isimli arkadaşın bir yıl önce yazdığı ve güncellemediği yazı. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde nougat kdzsi yüklemeniz yeterli olacaktır.

Aix kullanmanızı tavsiye etmiyorum, çok fazla gereksiz özellik var ve pil ömrüne, performansa, görselliğe herhangi bir şekilde katkısı yok. Kamerada lg v35 temellerini taşıması, üstün derecede kaliteli ses sağlaması gibi özellikleri öne çıkıyor ancak kamerada da seste de dişe değer bir artısını görmedim.

LineageOS sürümü bomboş bir android sürümü, o da çok tatsız oluyor.

HavocOS güncellik ve görsellik olarak çok güzel, stabil ve hızlı bir sürüm. Birkaç güzel kernella beraber pil ömrü de iyi ancak titreşim hassasiyetinin ayarlanamaması, double tap to sleep özelliğinin launcherda olması ve stabil çalışmaması sebebiyle uzun süre kullanamadım.

Rootlu bir şekilde stock pie kullanıyorum. Youtube vanced, energized reklam engelleyici ve abd shell üzerinden gereksiz uygulamaları kaldırmak bana gayet yeterli.

Fonksiyonellik kaybetmeden daha uzun pil ömrü vaat eden bir kernel bulamadım. Biri aşırı ısınmaya sebep oluyor, diğeri mikrofonu kullanılamaz derecede hassas hale getiriyor.

• TZSM kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. Katılımınız için teşekkürler. Ben de yeni bir şey yazdığımı iddia etmedim zaten, -arada kendi eklediğim bilgi/yorum kırıntılarını saymazsak- XDA'daki konudan çeviri olduğunu olduğunu belirttim  

Bahsettiğiniz komboyu ben de kullanıyorum ve ben de genel olarak memnunum ama deli gönül arada root, CF.lumen v.s. çekiyor işte, yalan yok  

ROM'lar hakkındaki yorumlarınız için ayrıca teşekkürler, dediğim gibi V30'da henüz root/custom ROM işlerine girmediğim için A.I.X. ROM hakkında fazla bir fikrim yok. LOS ve diğer LOS tabanlı ROM'lara ise G3 zamanından beri aşinayım ama söylediklerinize bakarsak V30'da G3'teki kadar stabil değiller sanırım  

Bir noktada telefona root/ROM atmayı planladığım için arada bir forumlara göz gezdiriyorum, Haumea kernel hakkında genel olarak olumlu yorumlar okudum denebilir. Siz onu denediniz mi, denediyseniz neden beğenmediniz hatırlıyor musunuz hocam?  

Son olarak yakın zamanda Havoc-OS'a haptic feedback şiddet ayarı geldi diye hatırlıyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler  

• quote:

Orijinalden alıntı: TZSM

Tl; dr

Stock pie candır.

Evet xda'da bunlar yazıyor ancak geçerli değiller. Kdz ile Nougat sürümüne döndüğünüzde tüm değişiklikler geri alınmış oluyor, sonra pie sürümüne yükseltip ilk haline çevirebiliyorsunuz. Alıntılayıp çevirmiş olduğunuz yazı xda'da chazzmatt isimli arkadaşın bir yıl önce yazdığı ve güncellemediği yazı. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde nougat kdzsi yüklemeniz yeterli olacaktır.

Aix kullanmanızı tavsiye etmiyorum, çok fazla gereksiz özellik var ve pil ömrüne, performansa, görselliğe herhangi bir şekilde katkısı yok. Kamerada lg v35 temellerini taşıması, üstün derecede kaliteli ses sağlaması gibi özellikleri öne çıkıyor ancak kamerada da seste de dişe değer bir artısını görmedim.

LineageOS sürümü bomboş bir android sürümü, o da çok tatsız oluyor.

HavocOS güncellik ve görsellik olarak çok güzel, stabil ve hızlı bir sürüm. Birkaç güzel kernella beraber pil ömrü de iyi ancak titreşim hassasiyetinin ayarlanamaması, double tap to sleep özelliğinin launcherda olması ve stabil çalışmaması sebebiyle uzun süre kullanamadım.

Rootlu bir şekilde stock pie kullanıyorum. Youtube vanced, energized reklam engelleyici ve abd shell üzerinden gereksiz uygulamaları kaldırmak bana gayet yeterli.

Fonksiyonellik kaybetmeden daha uzun pil ömrü vaat eden bir kernel bulamadım. Biri aşırı ısınmaya sebep oluyor, diğeri mikrofonu kullanılamaz derecede hassas hale getiriyor.

Alıntıları Göster

Aslında benimde tam olarak istediğim bu mevcut pie sürümünü rootlu şekilde kullanmak. Hocam bunu adım adım anlatma durumunuz var mı? Ya da halihazırda varsa benim kaçırdığım link var mı?

• tolyo kullanıcısına yanıt

Bu soruyu arkadaşımıza sorduğunuz için onun cevaplaması daha doğru olur sanırım; ama olayı en basit şekilde özetleyecek olursak bootloader kilidini açtıktan sonra LGUP ile V31a KDZ'sini "Refurbish" seçeneğini kullanarak telefona yüklemek ve devamında rehberde belirtilen sıra ile TWRP ve Magisk kurulumu, dm-verity ve LG RCT kontrolünün kaldırılması gibi işlemleri tamamlamak yeterli diye düşünüyorum hocam  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 8 Kasım 2020; 1:5:41 >
  • quote:

Bu soruyu arkadaşımıza sorduğunuz için onun cevaplaması daha doğru olur sanırım; ama olayı en basit şekilde özetleyecek olursak bootloader kilidini açtıktan sonra LGUP ile V31a KDZ'sini "Refurbish" seçeneğini kullanarak telefona yüklemek ve devamında rehberde belirtilen sıra ile TWRP ve Magisk kurulumu, dm-verity ve LG RCT kontrolünün kaldırılması gibi işlemleri tamamlamak yeterli diye düşünüyorum hocam  

Hiç farketmez hocam ne demek sonuçta bilgi paylaşımı yapıyoruz forumun mantığı bu zaten 👍

Açıkçası bu işlerle uğraşmayı bırakalı 7-8 yıl oluyor hele ki LG ile hiç deneyimim yok bu yüzden bana her adımı ayrıntılı şekilde tarif eden bi anlatım gerek. Adım adım nerede hangi komutu yazıyoruz gerekli dosyaları nerden temin ediyoruz işlemleri hangi sırayla yapıyoruz vs. vs.

Birde daha önce bahsettiğim bootloader açarken drm sertifikaları siliniyor mu siliniyorsa çaresi var mı? Gibi oldukça ayrıntılı bir rehber lazım. Zannediyorum ki benim gibi bir çok arkadaşa da lazımdır diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.