Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mağazalarda en çok satan modeller hariç bir ekran koruyucu bulmak çok zor

avrupada huawei p8 gibi çok az satmış model telefonuma rastgele avm ye girip bir telefoncuda 12-13 euro ya tam kaplayan ekran koruyucusu uygulaması yaptırabilmiştim.

mağazada yok internetten alıp getirsem telefoncu takmaya tenezzül etmiyor hayır parası neyse vericem yeterki nizami olsun ama yok takmıyorlar
    internette tam kaplayan hangisi almadan bilemiyorsun,mağazada yok,Aliexpress ten getirmek istesen vergisi+haftalarca gümrükte beklemesi var

işin içinden ben çıkamadım şu anda dandik bir koruyucu ile devam etmek durumundayım
  • Arkadaşlar Pie için son kararınız nedir? Oreo'dan geçmeye değer mi yoksa oreoda kalayım mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefona root olmadan SmartWorld dışında font yüklemenin bir yolu var mı acaba? Smartworld' da çok az yazı tipi seçeneği var ve yetersiz. Web'den smartword'e girince ücretli olan fontlar görüyorum ama onlar da telefondaki smartword uygulamasında görünmüyor sadece ücretsizler görünüyor.
    Asıl merak ettiğim konu;
    Mesela dosya yöneticisi ile system/font klasörüne bakınca 269 tane font var ama telefon ayarlarında 6 tane font görünüyor. Burada görünen ve telefonda yüklü olan diğer fontları bir şekilde kullanamıyor muyuz?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bitane sipariş ettim 35 liraya gittigidiyordan tam kaplıyor diyorlar ,birde kılıf sipariş ettim aliexpress den bakalım gelince paylaşırım resimleri.

• Eawen kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun yavaşlamasını takmıyorum dersen geç. Bariz yavaşlama oluyor

Eğer oreo dan memnunsanız ve pil size gayet yetiyorsa oreo da kalmanızı tavsiye ederim.Pil yetmiyor,ufak tefek takılmalar ve performans kaybını kafama takmam derseniz PİE yükleyebilirsiniz

konu başından alıntıdır
  • Global rom'a 4 gün önce yeni güncelleme gelmiş onu bir deneyeyim, olmazsa Oreoya geri dönerim.
    30q sürümü ise zaten biz onu almıştık yurtdışındaki diğer modellere gelmeden ilk biz aldık o sürümü
    İndirirken farkettim hocam.
    Şuan bir sıkıntı yok gibi, yavaşlama falan hissetmedim. Animasyonlara alışamazsam geri oreoya dönebilirim :)

oreo downgrade rehberi konu başında var bakalım kaç gün dayanbileceksin

Valla ufak tefek şeylere bile takılan biriyim ama şuan beni rahatsız eden bir durum olmadı. Ufak takılmalar veya yavaşlama göremedim. Şunlara şunlara dikkat et diye örnek verirseniz kontrol edebilirim
  • Ayarlara gir çık hocam birde klavye çıkarkende yavaşlık hissetmiştim ben

• wolverine55 kullanıcısına yanıt
    Bir sıkıntı görünmüyor hocam.
    https://yadi.sk/i/pNVf9pUVJLXrhA
    ilk gün o kadar farketmiyor ama sanki 2-3 gün geçince daha da yavaşlamıştı.

Yavaşlamalar:
    klavyenin gelmesinde gecikme
    uygulamaların açılma hızında gecikme
    ayar menüsünün açılmasında gecikme
    ayarlar-uygulamalar bölümünde kasılma
    uygulamalar arası geçişlerde gecikme
    Oreo'da bir şikayetim yoktu zaten, güncellemeyi denemek için yaptım. Bir iki gün kullanayım, dediklerinizi yaşarsam mecbur downgrade yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

ilk gün o kadar farketmiyor ama sanki 2-3 gün geçince daha da yavaşlamıştı.

Yavaşlamalar:
    klavyenin gelmesinde gecikme
    uygulamaların açılma hızında gecikme
    ayar menüsünün açılmasında gecikme
    ayarlar-uygulamalar bölümünde kasılma
    uygulamalar arası geçişlerde gecikme
    Pie V30c sürümünü çıktığı günden beri kullanıyorum. Bu maddelerden ayarlar menüsündeki gecikme dışında diğerlerinin hiçbirini şu ana kadar yaşamadım. Aksine ilk yüklediğimde yazdığım gibi klavye açılması, uygulama geçişi vb. pie'da daha hızlandı bende.
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    bahsettiğimiz şeyler nesnel olmadığı için kişiden kişiye farketmesi gayet normal
    ben biraz takıntılıyım eğer oreo da 1 sn de açılırken pie de 1,05 sn de açılsa ben rahatsız oluyorum ister istemez daha yavaş olduğunu hissediyorum

Zaten 2 taraf var:
    oreo dan direk son sürüme geçiş yapanlar:bu taraf telefonun yavaşladığı konusunda hemen hemen hem fikir
    uzun süredir pie kullanıp son sürüme güncelleyenler:son sürümde biraz hızlanma hissettikleri için ve uzun süredir pie kullandıkları için performans kaybını farkedemiyorlar diye düşünüyorum.

Kendi cihazım henüz 3 haftalık olduğu için neredeyse sıfır sayılır yani kutudan çıkan oreo yu 2 hafta deneyip pie ye geçiş yaptığım zaman direk pie nin cihazı ne kadar yavaşlattığını bariz farkettim.

Gerçi hızlı yavaş tartışılacak şeyler değil herkes memnun olduğu sürümü kullansın
    pie kullanmak isteyenler denesinler kendileri bizzat deneyimlesin ki + - yi bariz anlasınlar

• Çıktığından bu yana Pie kullanıyorum. Hiçbir takılma, yavaşlama vs yok. Performansı ve verimi gayet yerinde. V30c sürümü ile hiçbir sorun kalmadı Pie'da.

• Oreo'ya geri döndüm. Pie'da animasyonlar Oreo'ya göre biraz daha yavaş. Performans konusunda bir sıkıntı yok. Batarya ve arayüz konusunda da Oreo'nun önünde. Şimdilik Oreo ile devam edelim

• https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/microcase-lg-v30-v30-plus-3d-curved-tam-kaplayan-tempered-glass-cam-koruma-siyah-488104713

Ben bu camdan aldım tavsiye ederim. Ekranı tam kaplıyor. Biraz parmakizi bırakıyor ama beğendim.aaaaaaaaa
    Birde nillkin frosted shield sipariş verdim aliexpressten gelince yazarım
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.