Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan telefon yavaş değil ama oreo da bir nexus cihaz kadar hızlıydı cihaz.
    Bende eski bir nexus 4 kullanıcısı olarak o hızı sevdim ve dönüceğim.
    Bizimle dailsin pie

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gercektende arkadaslarin bahsettigi gibi menulerde vs bir takilma bekleme olusuyor . Enteresan bir sekilde pie da antutu skoru cok daha yuksek cikiyor . Onuda gectim eski surumde antutu da ilk fabrikada uzaylinin dolastigi videoda resmen sıcıyordu cihaz ama pie da öyle bir sey olmuyor yani aslinda daha hızlı cihaz ama menulerde bir sıkıntı var belli .

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Hocam testler sadece fikir verir gerçek zamanlı kullanım esasdır bende nexus 4 vardı dönemin çoğu telefonundan daha düşük puan almasına rsğmen amirallerden bahsediyorum tabi normal kullanımda hepsinden hızlıydı.

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    pie de kesinlikle arayüzde bir sıkıntı var hocam geçişlerde hep takılma hep gecikme oluyordu
    ben oreo ya geçtim cidden aradaki farkı daha net hissettim oreo da çok iyi bir performans sergiliyor cihaz.
    Umarım fix güncellemesi yayınlayıp düzeltirler bu sorunu
  • Pie ile ilgili sıkıntıları quick help ile lg ye bildirdim gelen cevap şu şekilde;

Değerli Müşterimiz,

Yaşamış olduğunuz olumsuzluktan dolayı firmamiz adina üzgün oldugumuzu belirtmek isteriz.

Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili; güncelleme sonrası meydana gelen hataların giderilmesi için yurtdışına bilgi verilmiştir.

En kısa süre içerisinde yazılım geliştirme sorumluları tarafından probleminiz giderilecektir.

Destek almak istediginiz farkli bir konu için çagri merkezimize 444 6 543 nolu telefondan ulasabilirsiniz.

Bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla.
  • ilter88 kullanıcısına yanıt
    Hadi insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Gercektende arkadaslarin bahsettigi gibi menulerde vs bir takilma bekleme olusuyor . Enteresan bir sekilde pie da antutu skoru cok daha yuksek cikiyor . Onuda gectim eski surumde antutu da ilk fabrikada uzaylinin dolastigi videoda resmen sıcıyordu cihaz ama pie da öyle bir sey olmuyor yani aslinda daha hızlı cihaz ama menulerde bir sıkıntı var belli .
    LG nin kendi arayüzünden kaynaklı da olabilir hissettiğiniz takılmalar bence oreoya dönmeden önce farklı bir launcher yükleyip deneyin Nova gibi.

• otadan gelen pie güncellemesini yaptım. ben bir yavaşlama fark etmedim. gerçi telefonum çok yüklü sayılmaz. şu an 79 uygulama var. sadece uygulamaları listelerken hafif takıldı o da ilkinde. çıkıp tekrar girdiğimde takılma sorunu yoktu. adaptif bataryayı da kapatmadım kapatmayı da düşünmüyorum. animasyon ölçeklerini de değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik. bence pie güncellemesini yapmayı düşünenler şu sayfayı okumalı:https://www.donanimhaber.com/Android-9-Pie-yayinlandi-iste-Android-9-yenilikleri--102179 ve bence bu link ilk sayfaya eklenmeli. adaptif pilin ne olduğunu filan anlatıyor okumanızı tavsiye ederim.
  • LG klavye kullanıyorum klavye tuşları sanki biraz küçük gibi geliyor bana. Bu nedenle yazarken sık sık yanlış harfe basıyorum. Ekran görüntüleme ayarlarındaki görüntüleme boyutu ayarını en büyükte kullandığım halde çözüm olmadı. google klavye kullandım sonuç yine aynı. Daha küçük ekranlı cihazların klavyelerinde harfleri karıştırmadan sorunsuz yazabiliyorum. V30'un ekranı daha geniş olmasına rağmen tuşlar küçük gibi sanki hep karışıyor yazarken. Merak ettiğim bir şey var bununla ilgili. Zamanında geliştirici seçeneklerindeki DPI ayarıyla oynamıştım acaba ondan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Orjinal DPI ayar kaçtı hatırlamıyorum. Şu an benimki 320. Geliştirici seçeneği açık olan birisi rica etsem bakabilir mi bu değerin orjinal değişmemiş hali 320 mi diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertas

LG klavye kullanıyorum klavye tuşları sanki biraz küçük gibi geliyor bana. Bu nedenle yazarken sık sık yanlış harfe basıyorum. Ekran görüntüleme ayarlarındaki görüntüleme boyutu ayarını en büyükte kullandığım halde çözüm olmadı. google klavye kullandım sonuç yine aynı. Daha küçük ekranlı cihazların klavyelerinde harfleri karıştırmadan sorunsuz yazabiliyorum. V30'un ekranı daha geniş olmasına rağmen tuşlar küçük gibi sanki hep karışıyor yazarken. Merak ettiğim bir şey var bununla ilgili. Zamanında geliştirici seçeneklerindeki DPI ayarıyla oynamıştım acaba ondan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Orjinal DPI ayar kaçtı hatırlamıyorum. Şu an benimki 320. Geliştirici seçeneği açık olan birisi rica etsem bakabilir mi bu değerin orjinal değişmemiş hali 320 mi diye.
    Swift klavye kullanın hocam klavyenin boyutunu ayarlayabiliyorsunuz.
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    oreo da 360 dpi olarak gözüküyor bendeki cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertas

LG klavye kullanıyorum klavye tuşları sanki biraz küçük gibi geliyor bana. Bu nedenle yazarken sık sık yanlış harfe basıyorum. Ekran görüntüleme ayarlarındaki görüntüleme boyutu ayarını en büyükte kullandığım halde çözüm olmadı. google klavye kullandım sonuç yine aynı. Daha küçük ekranlı cihazların klavyelerinde harfleri karıştırmadan sorunsuz yazabiliyorum. V30'un ekranı daha geniş olmasına rağmen tuşlar küçük gibi sanki hep karışıyor yazarken. Merak ettiğim bir şey var bununla ilgili. Zamanında geliştirici seçeneklerindeki DPI ayarıyla oynamıştım acaba ondan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Orjinal DPI ayar kaçtı hatırlamıyorum. Şu an benimki 320. Geliştirici seçeneği açık olan birisi rica etsem bakabilir mi bu değerin orjinal değişmemiş hali 320 mi diye.
    Dpi 360.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • profecco kullanıcısına yanıt
    ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkürler. Tekrar 360 yaptım her şey daha da küçüldü Demekki zamanında büyütmek için 320 yapmışım. 5 inç ekranlı nexus cihazımda Türkçe Q klavyedeki harfler daha geniş ve büyük rahatça kullanabiliyorum sanırım çözünürlükle alakalı. Şimdi daha da büyütmek için 300 DPI yapsam bu seferde diğer uygulamalar fazla büyük oluyor.
    Aslında LG klavye uzunlamasına büyüyor ama genişliğe faydası olmuyor. Swift klavye deneyim bakalım. Swift klavyede harflerin simgeleri yanlara doğru genişliyorsa işime yarar, yükleyip bakacağım.
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    ne düşünüyorsun hocam benim önceki mesajım hakkında?
  • Bende dpi 411 de hiç değiştirmedim. Ve klavyede falan sıkıntı olmuyo ama ben gboard kullanıyorum.
  • Kulaklikla muzik dinlerken ekran kapandiktan sonra parmak izi ile ekrani acarken muzikte anlik bir takilma olmaya basladi bende guncellemeden sonra sizdede oluyormu?

• baymirza kullanıcısına yanıt
    ne yazıkki katılmıyorum size
    oreo nun performansı bi başka ne kadar pie birçok yeni özellik getirse de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wustii

Bende dpi 411 de hiç değiştirmedim. Ve klavyede falan sıkıntı olmuyo ama ben gboard kullanıyorum.
    Hiç değiştirmediyseniz ilginç. Oreoda mısınız pie'da mı?
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    Pie kullanıyorum. Bende olan bir sıkıntı görmedim suanlik.
  • Pie kullanıp DPI değeri 411 olan var mı başka?
    Eğer 411 dp stock değerse bende 411 yapayım. Zaten bu değeri değiştirmeme rağmen klavye boyutunu etkilemedi. Ayarlar ve sistem uygulamaları değişiyor daha çok. Muhtemelen LG klavye gibi ayrı bir apk olarak yüklenip çalışan uygulamalar kendi DPI ayarları ne ise o ayarda çalışıyor sistemden bağımsız olarak.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.