Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizin telefon nekadar sürede tam şarja ulaşıyor benim telefonda sorunvar galiba 3.5 saat sürüyor dolması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vpx1 V kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj aktif olmuyordur. Şarj aleti ve kablo orijinal mi?
  • ultiMance kullanıcısına yanıt

Evet orjinal

• Vpx1 V kullanıcısına yanıt
    Telefonun şarj soketine tam oturuyor mu kablonun ucu?
  • ultiMance kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.Kablo sokete tam oturuyor biraz araştırdım v30 pluslarda ana kartta sıkıntı varmış ondan şüpheleniyorum servise müsait zaman gideceğim t

• Arkadaşlar serviste pil değişimi için istenilen ücreti bilen var mı ? Ayrıca İstanbul Anadolu yakasında tavsiye ettiğiniz bir servis var mı ?
  • Android 9 kullananlar kamera ayarlarında 240 fps seçeneği var mı sizde? Aradım taradım yok en fazla 120 fps gördüm, çözünğrlüğü en düşüğe yani HD ye aldım yine yok!

• Elitekdr17 E kullanıcısına yanıt

sadece pil, serviste 290tl bugün fiyat aldım.

• tolyo kullanıcısına yanıt

V31a Avrupa ROM'u kullanıyorum... Otomatik modda video çekerken FPS ayarı yok (sanırım bu modda direkt 30 FPS kayıt yapılıyor). 120 FPS seçeneği manuel video modunda sadece 1280*720 çözünürlük için var. UHD kayıtsa en fazla 30 FPS ile yapılabiliyor (Oreo'da UHD 60 FPS kayıt seçeneği de vardı sanırım), diğer tüm modlar için 60 FPS'ye kadar kayıt yapılabiliyor. Ağır çekim modu ile kayıt yaparken FPS ayarı yapılamıyor. Hem 1280*720 @120 FPS modunda hem de ağır çekim modunda çekilen videolar LG'nin video oynatma uygulaması ile "x 1/8" hızında (240 FPS gibi oluyor bu ayar sanırım) oynatılabiliyor ama denemelerimde şunu fark ettim: 1280*720 @120 FPS olarak kaydettiğim videoyu 8'de 1 hız ile izlemeyi denediğimde sanki videoda takılmalar, donmalar ve kare atlamalar varmıș gibi doğal olmayan bir hava var (ki videonun gerçekte 120 FPS ile çekildiğini düşünürsek bu gayet normal). Ağır çekim modu ile çekilmiş videoyu 8'de 1 hızında oynattığımdaysa böyle bir problem yok -veya yok denecek kadar az-. Bu durum bende ağır çekim modunda yapılan video kayıtlarının 240 FPS'ye kadar çıkabildiği izlenimini yarattı. Dosyaları bilgisayara atıp MediaInfo Lite ile özelliklerine baktım. Program tarafından videolar hakkında verilen bilgilerin bir kısmını aşağıya yazıyorum.

1280*720 @120 FPS video

Bitrate: 50.8 Mbit/s (Kayıt yaparken uygulamadaki "Bit Oranı" ayarım yüksek olarak seçiliydi)

Frame Rate Mode: Variable (değişken)

Frame Rate: 115.897 FPS

Minimum Frame Rate: 23.822 FPS

Maximum Frame Rate: 125 FPS

Ağır Çekim modunda çekilmiş video

Bitrate: 56.6 Mbit/s

Frame Rate: 239.929 FPS

Minimum Frame Rate: 200.373 FPS

Maximum Frame Rate: 250 FPS

Ağır çekim modunda çekilen video, doğal olarak 120 FPS videodan daha karanlık ve iç mekânda çekildiği için (=yetersiz ışık) videodaki noise/grain daha fazla. Yani iyi kalite isteniyorsa videonun kesinlikle ışığın bol olduğu ortamda çekilmesi gerekli, ki bu da bütün ağır çekim videolar için geçerli olan bir şey aslında.

Sonuç: Sanırım gerçek FPS, yüksek yakalama hızı gerektiren modlarda ortam şartlarına göre az ya da çok değişkenlik gösteriyor (bunun da uzun süreli kayıtlarda kameranın pili sömürmesini ve telefonun aşırı ısınmasını engellemek için alınmış bir önlem olduğunu tahmin ediyorum). Bunun haricinde LG'nin kendi kamera uygulamasıyla 240 FPS kayıt yapabilmenin tek yolu ağır çekim modunu kullanmak, en azından fabrika yazılımını kullanırken. 240 FPS kayıt mutlak öncelikse ağır çekim modu kullanılmalı. 120 FPS sizin için yeterliyse ve esas önceliğiniz -salt teorik olarak bile olsa- daha yüksek kayıt kalitesi elde edip kayıt parametreleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaksa manual kamera modunu seçip 1280*720 @120 FPS kayıt seçeneği kullanmalısınız.

Eyyorlamam bu kadar... ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Kafa şişirdiysek affola ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 24 Ocak 2021; 19:10:12 >

• Elitekdr17 E kullanıcısına yanıt

Ülkemizdeki her servis gibi zaman zaman hatalı onarım yapsalar dahi genel olarak Şengüller, İstanbul'daki LG servisleri arasında memnuniyet yüzdesinin en yüksek olduğu yer gibi görünüyor bana ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  MTV Elektronik de fena olmayabilir ama müşteriye karşı yaklaşımları -bence- can sıkıcı seviyede soğuk. Ouno ise LG servisi olarak çok yeni, ayrıca Nokia 8 kullanırken merkez serviste yapılan onarımlarda illallah ettirdiler beni. Ouno LG servisi, merkez servisten ayrı bir ekip sanırım (adrese bakarsak Ouno Samsung servisi ile aynı binada hizmet veriyorlar). Aslında Ouno, Emaar Square'de Samsung servisi olarak hizmet verirken arkadaşımın telefonu için verilen hizmetten memnun kalmıştım; şimdi Ataşehir'de LG-Samsung servisi olarak aynı ekip hizmet veriyorsa tavsiye edilebilir; ancak emin olmadığım ve merkez servisten ağzım çok yandığı için gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyorum. Siz en iyisi telefonu Șengüller'e verin yine hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 23 Ocak 2021; 19:11:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

V31a Avrupa ROM'u kullanıyorum... Otomatik modda video çekerken FPS ayarı yok (sanırım bu modda direkt 30 FPS kayıt yapılıyor). 120 FPS seçeneği manuel video modunda sadece 1280*720 çözünürlük için var. UHD kayıtsa en fazla 30 FPS ile yapılabiliyor (Oreo'da UHD 60 FPS kayıt seçeneği de vardı sanırım), diğer tüm modlar için 60 FPS'ye kadar kayıt yapılabiliyor. Ağır çekim modu ile kayıt yaparken FPS ayarı yapılamıyor. Hem 1280*720 @120 FPS modunda hem de ağır çekim modunda çekilen videolar LG'nin video oynatma uygulaması ile "x 1/8" hızında (240 FPS gibi oluyor bu ayar sanırım) oynatılabiliyor ama denemelerimde şunu fark ettim: 1280*720 @120 FPS olarak kaydettiğim videoyu 8'de 1 hız ile izlemeyi denediğimde sanki videoda takılmalar, donmalar ve kare atlamalar varmıș gibi doğal olmayan bir hava var (ki videonun gerçekte 120 FPS ile çekildiğini düşünürsek bu gayet normal). Ağır çekim modu ile çekilmiş videoyu 8'de 1 hızında oynattığımdaysa böyle bir problem yok -veya yok denecek kadar az-. Bu durum bende ağır çekim modunda yapılan video kayıtlarının 240 FPS'ye kadar çıkabildiği izlenimini yarattı. Dosyaları bilgisayara atıp MediaInfo Lite ile özelliklerine baktım. Program tarafından videolar hakkında verilen bilgilerin bir kısmını aşağıya yazıyorum.

1280*720 @120 FPS video

Bitrate: 50.8 Mbit/s (Kayıt yaparken uygulamadaki "Bit Oranı" ayarım yüksek olarak seçiliydi)

Frame Rate: 115.897 FPS

Minimum Frame Rate: 23.822 FPS

Maximum Frame Rate: 125 FPS

Ağır Çekim modunda çekilmiş video

Bitrate: 56.6 Mbit/s

Frame Rate: 239.929 FPS

Minimum Frame Rate: 200.373 FPS

Maximum Frame Rate: 250 FPS

Ağır çekim modunda çekilen video, doğal olarak 120 FPS videodan daha karanlık ve iç mekânda çekildiği için (=yetersiz ışık) videodaki noise/grain daha fazla. Yani iyi kalite isteniyorsa videonun kesinlikle ışığın bol olduğu ortamda çekilmesi gerekli, ki bu da bütün ağır çekim videolar için geçerli olan bir şey aslında.

Sonuç: Sanırım gerçek FPS, yüksek yakalama hızı gerektiren modlarda ortam şartlarına göre az ya da çok değişkenlik gösteriyor (bunun da uzun süreli kayıtlarda kameranın pili sömürmesini ve telefonun aşırı ısınmasını engellemek için alınmış bir önlem olduğunu tahmin ediyorum). Bunun haricinde LG'nin kendi kamera uygulamasıyla 240 FPS kayıt yapabilmenin tek yolu ağır çekim modunu kullanmak, en azından fabrika yazılımını kullanırken. 240 FPS kayıt mutlak öncelikse ağır çekim modu kullanılmalı. 120 FPS sizin için yeterliyse ve esas önceliğiniz -salt teorik olarak bile olsa- daha yüksek kayıt kalitesi elde edip kayıt parametreleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaksa manual kamera modunu seçip 1280*720 @120 FPS kayıt seçeneği kullanmalısınız.

Eyyorlamam bu kadar...   Kafa şişirdiysek affola  

Çok doyurucu bir cevap olmuş kardeşim çok teşekkür ederim.👍

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbarlak

sadece pil, serviste 290tl bugün fiyat aldım.

Benim garanti bitti normal bir telefoncuda pil değişimi kaça olur acaba pilini aldım netten orjinal

• quote:

Orijinalden alıntı: Gagavuzz

Benim garanti bitti normal bir telefoncuda pil değişimi kaça olur acaba pilini aldım netten orjinal

Alıntıları Göster

Telefoncudan pil değişimine 70tl fiyat aldım 1 saat sürer dedi zaman bulunca değiştiricem

• Gagavuzz G kullanıcısına yanıt
    Orijinal pili nereden aldınız?
  • selam arkadaşlar, telefonun şebeke seviyesi hep yarıda gösteriyor, mobil interneti açıp kapatınca bile şebeke seviyesinde yükselme olmuyor. görüşme yaparken sıkıntım yok, kopma hattan düşme olmuyor ama ekrana bakınca şebekenin full olmadığını görmek can sıkıyor. hattım turkcell, geçende t.cell müşteri hizmetlerini aradım bulunduğum noktadaki şebeke durumunu sordum sıkıntı olmadığını söylediler ama yandaki arkadaşın eski iphone 6s telefonuna bakıyorum full çekiyor, var bir gariplik çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: guneyk

selam arkadaşlar, telefonun şebeke seviyesi hep yarıda gösteriyor, mobil interneti açıp kapatınca bile şebeke seviyesinde yükselme olmuyor. görüşme yaparken sıkıntım yok, kopma hattan düşme olmuyor ama ekrana bakınca şebekenin full olmadığını görmek can sıkıyor. hattım turkcell, geçende t.cell müşteri hizmetlerini aradım bulunduğum noktadaki şebeke durumunu sordum sıkıntı olmadığını söylediler ama yandaki arkadaşın eski iphone 6s telefonuna bakıyorum full çekiyor, var bir gariplik çözemedim.

Sen deyince baktım tcell benim de yarım

• full çektiği yerler genelde açık alanlar ve meydanlar onun harici hep yarım çekiyor. önceden bakınca moralim bozuluyordu artık önemsemiyorum ama garip bir durum. telefonu düşürünce mi oldu diye düşünüyorum bilemedim, eskiden de böyleydi sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Orijinal pili nereden aldınız?

N11den aldım bugün telefoncuya taktırdım yetkili servisi 350 dedi ben 140a bitirmiş oldum.şu an şarjda bir sorun yok

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

• Gagavuzz G kullanıcısına yanıt
    Orijinal batarya olduğuna emin misiniz? Kutusunda LG logosu bile yok. Orijinal yazıp satıyorlar da bunun kontrolünü nasıl sağlarız emin olamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.