Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özellikle ois ve eis konusundaki açıklaman ile şimdi kafamda bir şeyler oluştu ve biraz araştırınca artık yeni üretilen telefonlarda ağırlıklı olarak eis tercih ediliyormuş. Bu konuda ois daha masraflı ve eis e göre daha fazla sorun çıkarma durumundan dolayı eis i öne alıyorlar. Araştırdığım anladığım kadarıyla eis oisten daha stabil hale getirilebiliyor ayrıca yazılımlar ile müdahale edilip geliştirilebiliyor.

G4 kullanıcı olarak karşılaştırma resimlerin için ayrı olarak teşekkür ederim Sanırım aradaki farkı en iyi bu şekilde gördüm.

Ses konusunda zaten defalarca konuştuk ve herkesin ortak paydası v30. Sen söyledikten sonra konser videolarını izledim ve cidden profesyonel kameralar ile çekilmiş gibi hissettim ses konusunda.

Sanırım son kararı gidip Xiaomi mağazasında vereceğim. Listedeki en makul telefon 9t. Ancak 128 gb olan versiyonunu düşününce fiyat ciddi anlamda artıyor. Mağazaya gideceğim arkadaşlarım üstte de söylediğim gibi redmi note 8 pro ve note 9 pro hayranları. Aklımı çelmeye çok çalışacaklar. Dersimi çalışıp gideyim ki yanlış yönlendirmeyim kendimi

• Artizt kullanıcısına yanıt
    Hala alınabilir olduğunu sen ve yazan arkadaşlar sağolsun teyit etmiş olduk. Ben sık sık telefon değiştiren biri değilim. Telefon beni terkedene kadar elimde tutarım Öyle takıntım yoktur en yenisini alayım falan diye. Amacım uzun yıllar beni idare etsin üzmesin. Yorumun için teşekkürler.
  • Elitforce kullanıcısına yanıt
    Android 8'den 9'a geçmek için gerekli güncelleme, %99.999 ihtimalle telefona FOTA (Full OTA) güncellemesi şeklinde gelmiştir. Bu durumda cihazın içinden hard reset atmakla LGUP kullanarak yazılımı "Refurbish" modunda yüklemek arasında aman aman bir fark olacağını sanmıyorum; ancak benim tercihim -mümkünse- her zaman LGUP kullanmak olur hocam Her ne kadar 2020 yılında eskisi kadar gerekli olmasa da bütün Android telefonlar için büyük çaplı sürüm veya özellik güncellemelerinden sonra hard reset tavsiye ediyorum. Eğer kullandığınız telefon, LG/Samsung/Xiaomi gibi üreticinin yazılımın her tarafını bızıklayıp özelleştirdiği bir telefonsa daha bile çok tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 18 Ağustos 2020; 12:24:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

Android 8'den 9'a geçmek için gerekli güncelleme, %99.999 ihtimalle telefona FOTA (Full OTA) güncellemesi şeklinde gelmiştir. Bu durumda cihazın içinden hard reset atmakla LGUP kullanarak yazılımı "Refurbish" modunda yüklemek arasında aman aman bir fark olacağını sanmıyorum; ancak benim tercihim -mümkünse- her zaman LGUP kullanmak olur hocam Her ne kadar 2020 yılında eskisi kadar gerekli olmasa da bütün Android telefonlar için büyük çaplı sürüm veya özellik güncellemelerinden sonra hard reset tavsiye ediyorum. Eğer kullandığınız telefon, LG/Samsung/Xiaomi gibi üreticinin yazılımın her tarafını bızıklayıp özelleştirdiği bir telefonsa daha bile çok tavsiye ederim
    Hard reset attım, bataryada oreoya göre hâlâ bir eksiklik var ama hard reset atmadan kullanmış olduğum pieya göre biraz artı var gibi oreoda 100den 90a genelde 1 saat ekran süresi verirken bunda 40dk civarı veriyor. Uzun süreli büyük toplamı henüz test edemedim ama aşağı yukarı aynı olursa sorun yok kabul edebilirim.

Bir de benim cihazda ilginç bir şey var, oreodan pieya telefon üzerinden yükseltip kullandığımda cihaz gayet akıcı oluyor ama hard reset attigimda o akıcılığı hissedemiyorum müzik çalarda vs bazı efekt hataları, kaydırmada bazen takılmalar oluyor artık.

Neyse fazla takılmamak lazım yoksa deli olucam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler 2 sene oldu cihazi alali.. Bugune kadar en ufak sorun yasamadim... Kac kere dustu ekran bile catlak ama hala takir takir sorunsuz calisiyor.. Bataryada vs de en ufak sorun yasamiyorum.. Cihaz degistircek olanlara tafsiyem kesinlikle bu cihazdan sonra orta segmente gecmesinler pisman olurlar.. Guncellemeyi dert etmiyorsaniz cihazdan vazgecmeyin.. Hic bir orta segmentin kamerasi sesi ekrani donanimi bunun kadar iyi degil.. Bugun salda golune gezmeye gittik esimle.. Cihazla birlikte suya gomuldum ki cihazin ekrani kirik olmasina ragmen hala calisiyor cihaz.. Sasirdim kaldim.. Iyikide bu cihazi almisim dedim... Eger yeni cihaz bakiyorasaniz ya v30 plus alin sifir bulabilirseniz... Yok eger bu cihazi degistircekseniz ozaman en dusuk s10 serilerine ve o ayar cihazlara bakin yoksa pisman olursunuz.. Lite hic bir modele bakmayin...

• Geçen gün düşürmem üzerine gps sinyalini hiçbir şekilde alamaz oldu. Lg g5 telefonumda da gps sorunu vardı. Benim için şu anda çok tatsız durum. Ayrıca 2 seneyi doldurmadı telefon şarj pil tasarrufu açık olmasına rağmen 2 saat ekran süresinde %17de. Umarım gps sinyali bulamadığı içindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angelmanta -- 19 Ağustos 2020; 14:33:33 >
  • angelmanta kullanıcısına yanıt
    Telefonda fiziksel bir hasar var mı, varsa nasıl bir hasar var hocam?
  • Elitforce kullanıcısına yanıt
    Pie'da ara sıra ufak çaplı takılmalar bende de oluyordu sanki ama bu aralar ilginç bir biçimde pek sorun yok, nazar değmesin diyorum valla hocam Siz V31a mı kullanıyorsunuz şu an?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

Pie'da ara sıra ufak çaplı takılmalar bende de oluyordu sanki ama bu aralar ilginç bir biçimde pek sorun yok, nazar değmesin diyorum valla hocam Siz V31a mı kullanıyorsunuz şu an?
    Hayır normal Türkiye v30c kullanıyordum, oreoya dönüş yaptım. Belki bir süre sonra lg up ile tekrar denerim pieyı

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    O düşmeden değilde bir önceki düşmeden arka camda ufak çaplı bir kırık var tam köşede.

• selamlar, telefonu gene düşürdüm bu seferde ekran sağ üst köşeden patladı, ekrana görüntü bi geliyor bi gidiyor. nerede yaptırmamı tavsiye edersiniz, bugun içinde göndermem lazım, yoksa telefonsuz kalacam.

tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar , lg g5' ten v30 plusa geçerek aranıza katıldım.
    Bir çok özelliği yakın olmasına rağmen g5teki quick remote uygulaması bunda yok.Netten çektiğim 2-3 apk da çalışmadı.İR kumanda kullananlar hangi yazılımı kullanıyorsunuz?Ben lg tv,digitürk ve vestel klimaları kumanda etmek istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • angelmanta kullanıcısına yanıt
    Hocam bence iki ihtimal var. Anten işlevi gören parça şiddetli düşme sonucu gevşedi (bu GPS bağlantı noktaları öyle lanet bir şey ki bazen 1 milimlik bir gevşeme sinyali aşırı derecede zayıflatabiliyor ya da tamamen öldürebiliyor) veya parça hasar gördü. Üçüncü bir ihtimal olarak anakart üzerindeki GPS bağlantı noktaları da zarar görmüş olabilir ancak onu daha düşük olasılıklı bir senaryo olarak görüyorum.

Bahsettiğim parça şu:
    https://rounded.com/lg-v30-h930-frame-nfc-antenna-module-eaa64764611.html

Bu parça telefona monte edildiğinde cam kapağın hemen altında ve üst köşelere daha yakın oluyor (uç noktaları alt köşelerden epey uzakta denebilir), çatlak üst köşelerdeyse bu parça hasar almış olabilir ancak diğer türlü bu parçanın hasar almış olmasını zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Cam kapak açılırken muhtemelen daha da beter çatlayacağı veya patlayacağı için onu her şekilde maliyet hesabına katın, ona göre cihazın garanti durumunu, bütçenizi ve beklentilerinizi hesaba katarak telefonu ya güvendiğiniz bir telefoncuya ya da yetkili servise verin. Her kime verirseniz verin tamirden sonra konum fonksiyonunu sadece cihaz sensörlerini kullanarak iyice kontrol etmelerini ısrarla talep edin. Garanti bittiyse veya bitmeye yakınsa yetkili servise dünyanın parasını vermek çok mantıklı olmayabilir (sadece kapak en son 450 lira civarı idi) ancak V30'un biraz "asortik" parmak izi okuyucu + güç düğmesi sistemi sebebiyle dikkatsiz kişilerin ellerinde parmak izi okuma fonksiyonunun bozulabileceğini göz önünde bulundurun. Telefonu kesinlikle bilmeyen/anlamayan/acemi birine vermeyin bu yüzden, bir de onun için servise gitmeniz gerekirse astarı yüzünden pahalıya gelebilir işin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 20 Ağustos 2020; 22:12:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: philosopherx

Arkadaşlar , lg g5' ten v30 plusa geçerek aranıza katıldım.
    Bir çok özelliği yakın olmasına rağmen g5teki quick remote uygulaması bunda yok.Netten çektiğim 2-3 apk da çalışmadı.İR kumanda kullananlar hangi yazılımı kullanıyorsunuz?Ben lg tv,digitürk ve vestel klimaları kumanda etmek istiyorum
    Kızılötesi yok.
    Kumanda olarak kullanamazsın.
    Wifi üzeri bağlanan kumanda uygulaması varsa oradan belki.

• yirthan kullanıcısına yanıt
    Bu olmadı bak şimdi, üstteki incecik deliği ir sanmıştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kronik kullanıcısına yanıt
    Sakarya'da bulvar gsm teknik var. instagram sayfaları var videolarına bakabilirsin bir görüş derim.

Benim telefon ile olan sorunlarıma gelecek olursak.

2 seneye yaklaşıyor garantisinin bitmesine 3 ay kaldı.

Kronik ekran sorunundan dolayı şengüller e gönderdiğimde ekran + batarya değişimi yapıp göndermişlerdi yaklaşık 1 senedir sorunsuz kullanmaktaydım fakat ara ara şarja takılı olduğu halde sanki soketi çıkarıp takmışım gibi ses çıakrtmaya başlamıştı. Son 1 haftada bu ilerledi sokete takılı birşeyler varmış gibi şeyler yapmaya başladı. Kendiliğinden kapanıyordu Ses kısma + Power a basarak açabiliyordum. Yeniden başlat dediğimde kapanıp açılmıyordu aynı şekilde açmam gerekiyordu bazen de 1 gün boyunca hiç sorun vermiyordu. Bu gün kilitlenmeye de başlayınca gönderdim garantiye bakalım ne olacak.

Dipnot: Sim kart girişinin olduğu bölümde LDI (Liquid Damage Indicator) etiketi var. Hani sıvı teması olmadı ama garantiye gönderirim sıvı teması var vs derler diye ne olur ne olmaz LDI'in fotoğrafını çekip gönderdim. LDI renk değiştirmemiş şekilde duruyordu yani bu da sıvı teması yok anlamına geliyor.

Bakalım neler olacak...

• LG V30 telefonun ip68 sertifikası var. fakat az miktarda su teması oldu ve sorunlar başladı. Şarja takıyorum şarj almıyor. sadece kapalıyken şarja takıp ses kısma+güç ile açınca şarj oluyor. Kapatıyorum, normal açılmıyor. Ancak (ses kısma+güç) basılı tutularak açılıyor. kendiliğinden telefon kapanıyor. ve telefon donuyor arada bir. Skry3x nick li kullanıcı ile aynı sorunlar.
    1 yıl oldu alalı. Garantiye girer değil mi bu durum?
  • muhsinz M kullanıcısına yanıt
    Sıvı teması bildiğimiz musluk suyu mu yoksa tuzlu, şekerli vesaire temaslardan mı bahsediyorsunuz ?
  • Makify kullanıcısına yanıt
    musluk suyu
  • muhsinz M kullanıcısına yanıt
    İlginç tuz, şeker falan sıkıntı yaratır ama musluk suyundan zarar gelmemesi gerekiyordu. İnşallah servis yardımcı olur size

• 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.