Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen öyle hocam gidip en son çıkana 7 8 binde veririz çok şükür ama o yaşları geçtik önceliklerimiz başka son bişey daha sorcam arkada B&O yazan ve ve30+ yazanlar var ses sadece B&O yazanlardamı üst düzey
  • bende siyah renk aldım, pazartesi elime ulaşır, umarım uzun süre sorunsuz kullanırız, tercih sebebim hızlı olması,oled ekran olması (oled ekranları çok beğeniyorum, evde de oled TV kullanıyorum gerçekten çok iyi), 128 gb olması, 4 gb ram fazlasıyla yeterli, güzel görünmesi, suya toza karşı dayanıklı olması, kulaklık ses kalitesi, fiyatı ve lg Türkiye garantili olması, kamera benim için vasat bile olsa yeterli,

5-6 bin liralık telefonlar performans olarak çok iyi ama pahalı geliyor, 2-3 bin liralık telefonlar fiyatına göre performansı yetersiz kalıyor, 1500 tl altı telefonlar her işlemin telefondan yapıldığı bu dönemde gerçekten yetersiz, bu aralar telefon almak çok zor ama v30 plus da f/p oranının yüksek olduğunu düşünüyorum, tek endişem uzun süre kullanamamak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Hayır quad dac var hepsinde fakat b&o kulaklık sadece arkada b&o yazanlarda çıkıyor.

• Bu telefonda 7-8 saat ekran süresi alan arkadaşlar nasıl başarıyor anlatabilirmi? Telefonu 1 gündür kullanıyorum 4 saat ekran süresi alabildim. Bluetooth, mobil veri full açık, oyun oynamam, ekran parlaklığı otomatik, bu süreleri alabilmek için ek ayarmı yapmam gerek neler lazım?

• WebServisi kullanıcısına yanıt
    oyun oynamıyorsanız çok az ekran süresi alıyorsunuz. Be im şu anda sarjım yüzde 97 ve ekran surem 30 dakika ve sürekli netteyim. pil verilerinize bakın belki bi uygulama cok sarj yiyordur.

• komando3985 K kullanıcısına yanıt
    N11 den reyontek mağazasından aldım. Kılıf ve ekran koruyucu hediyesi ile geldi. Açıkçası ekran sorunundan korka korka aldım. Huawei, Meizu ve bu model arasında kalmıştım. İyi ki almışım dedirten bir telefon oldu. Ben kıyamete kadar Nokia N91 den daha iyi bir kulaklık çıkışı olan telefon olmayacak diyordum ama yapmışlar işte. Ekran iphone x kalitesinde. Çok büyük değil tam ölçüsünde olmuş. Pili efsane gerçekten. Tek alışamadığım şey Htc den geçtiğim için blink feed özelliğini arıyorum eski telefonumun. Bir de selfie için alacaklar uzak dursun. Bu fiyata bozulur diye 2. bir yedek v30 plus gri renk mi alsam diye düşünmüyor değilim hani. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: freeze-bee

Hayır quad dac var hepsinde fakat b&o kulaklık sadece arkada b&o yazanlarda çıkıyor.

Bizde v30+ yazıyor diğer b&o yazı yazan Turkiyede yok mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 20 Ekim 2018; 23:08:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • freeze-bee kullanıcısına yanıt
    b&o yazanı bulamazmıyız yanılmıyorsam v20 de standarttı üsst düzey bi klaklık çıkıyordu 650 tl değerinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: WebServisi

Bu telefonda 7-8 saat ekran süresi alan arkadaşlar nasıl başarıyor anlatabilirmi? Telefonu 1 gündür kullanıyorum 4 saat ekran süresi alabildim. Bluetooth, mobil veri full açık, oyun oynamam, ekran parlaklığı otomatik, bu süreleri alabilmek için ek ayarmı yapmam gerek neler lazım?
    Aynısını ben yaşıyorum seninkine yakın bi kullanımım var en fazla 5 saat ekran aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Rcmf1907

Aynısını ben yaşıyorum seninkine yakın bi kullanımım var en fazla 5 saat ekran aldım

Alıntıları Göster
    Hocam valla yorumlara bakarak heyecanla aldım ama pil beklediğim gibi çıkmadı, xiaomiden geçtim bu cihaza aynı şeyleri xiaomi redmi note 5tede yapıyordum 8 saat aşağısında ekran süresi almıyordum, hadi onun bataryası 4k mah diye olabilir diyecem ama bundada en az 6 saat ekran süresi almayı bekliyordum, anlamış değilim

• bende batarya performansını nette araştırıp isteyerek aldım daha 2 gün oldu ama batarya konusunda arkadaşlar gibi 4-4.5 saat ekran süresi aldım.bu bende büyük hayal kırıklığı yarattı.özellikle batarya performansı için almıştım .hatta gece 100 şarj ile uyuyorum sabah 8 saat sonrası yüzde 21 şarj yedi ilk şarj dolduruşumda.şimdi ikinciyi doldurdum bakalım sabaha eksi kaçla kalkacağız.arka plandada hiç çalışır uygulama bırakmadığım halde otomatik ışık kullanmama display özelliği kapalı olmasına rağmen baya bi can sıkmadı değil.7-8 saat ekran süresi alan arkadaşlar bu konuda bilgi verirlerse yanlış birşey yapıyorsak bilgilenelim düzeltelim.
  • Benimki de bugün geldi ve bolca kurcaladım.

- Telefonun dizaynı muazzam. S9, Note 98 gibi Samsung telefonlar kadar estetik. Onların ekranları kavisli olduğu için direkt karşıdan bakarken daha hoş duruyorlar ama kavisli ekran pek kullanışlı değil. Özellikle video izleken düz ekran çok daha iyi.

- Ekrana gelirsek; yine Samsung telefonlardan hiçbir eksiğini göremedim. En iyi ekran Samsung'da diyen çok kişi gördüm ama bu ekran ile s9+'ın ekranı arasındaki farkı nasıl görüyorlar anlamış değilim. Oledden beklendiği gibi siyahlar tamamen siyah, diğer renkler çok canlı ve çözünürlük gereksiz 4K gibi seviyeler haricinde olabilecek en iyi seviyede. Farklı açılardan bakarken de herhangi bir renk değişimi yok. Ya bana dünyanın en iyi ekranı denk geldi ya da LG müşterilerden gelen geri dönüşleri dinledi ve kaliteyi her üretim partisinde gittikçe artırdı. Renklerin ve aydınlatmanın homojenliğinde de hiçbir sorun yok. Mi Note 3'ün ekranı gayet güzel ama ondan sonra bu ekran büyük fark yarattı.

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

- Telefonu hemen Android 8'e güncelledim ve Nova Launcher kurdum, şu anda telefon son derece hızlı. 4GB ram de son derece yeterli. Bir ara megapiksel yarışı vardı, şimdi ise ram yarışı var. Yüksek ram multitasking konusunda daha iyi midir, evet ama 4GB arkaplandaki onlarca uygulamaya bile yetiyor. 4gb ve 6gb ramli telefonlar için youtube'da bir sürü test var ave aralarında herhangi bir fark yok, bakabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın tutumu da önemli. Mesela 10gb ram de kullansanız facebook uygulaması genelde kendini yeniliyor. Ben telefon alırken herşeyi düşünüp alırım ve 4GB ram konusunda en ufak bir şüphem yok.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Gelelim kameralara. Ön kameranın vasat olduğunu herkes söylüyor ve bu bir gerçek. Ondan bahsedeceğim. Arka kamera hakkında ise büyük çoğunluk olumlu konuşurken, konuda sürekli "arka kamera kötüymüş" diyen biri vardı. Bakalım kötümüymüş.

5 aydır Xiaomi Mi Note 3 kullanıyorum ve onun kamerası gayet iyidir. Onunla karşılaştıralım. Fotoğrafların büyük boyutlu hallerini ekliyorum, indirip bakabilirsiniz. İlk linkler V30'un.

1)https://c2.staticflickr.com/2/1903/31580601258_a10152d423_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1972/44541042105_07d1b20760_o.jpg

Düşük ışıkta çekildiler. Zorlu bir renk. 2 telefon da iyi iş çıkardı ama Note 3 biraz fazla pembe renk vermiş, V30'un rengi daha doğal. Ayrıca V30 daha aydınlık çekmiş ve keskinlik olarak da daha iyi. Detay seviyeleri yakın.

2)https://c2.staticflickr.com/2/1921/44731175654_c0e4a848f9_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1948/45404040302_71ca2d747b_o.jpg

Burada V30 yine biraz daha aydınlık çekmiş. Dolayısıyla bulutlarda bazı kısımlar daha aydınlık çıkmış. Aydınlık bölgelerin aydınlığını düşürmek, aşırı karanlık bölgelerin aydınlık miktarını yükseltmekten daha kolaydır. Bu yüzden V30'un tutumu biraz daha mantıklı. Keskinlik ve detay V30'da çok daha önde.

Aynı sahnenin HDR versiyonları:https://c2.staticflickr.com/2/1909/43639146360_1e922815ca_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1959/44731272524_88fc950ecd_o.jpg

Burada V30 her açıdan daha başarılı. Note 3'te renkler canlılığını kaybetmiş durumda ve karanlık bölgeler yeterince aydınlatılmamış. Keskinlik ve detay yine V30 lehine.

3)https://c2.staticflickr.com/2/1932/45456533301_316f41bcfc_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1909/31581259048_e37d7bc5d6_o.jpg

Burada karanlık ve çok daha aydınlık 2 bölge var. İki telefon da iyi iş çıkarmış ama Note 3'ün aydınlık kısımları biraz fazla karanlık ve beyaz dengesi pek iyi değil.

4) Son derece düşük ışıklı bir durum. Önce V30, sonra Mi Note 3 ve ardından Mi Note 3 düşük ışık modu:
    https://c2.staticflickr.com/2/1910/45404530332_1ed861bde5_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1953/44541981865_3558c99e14_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1929/30516335027_9baefa5c63_o.jpg

Görülebileceği üzere Mi Note 3'ün düşük ışıktaki "normal" performansı çok da iyi değil. Düşük ışık moduna geçince müthiş gelişme var (Bu mod birçok fotoğraf çekip onları birleştiriyor, aynı gcam gibi yani ve bu çok beğendiğim bir özellik. Düşük ışıklı ortamdayken bu moda otomatik olarak geçmesi de güzel). V30'da ise böyle bir mod göremedim ama çektiği fotoğrafa bakarsak Note 3'ün düşük ışık modu ile çok yakın sonuç verdiğini görebiliriz. Gayet başarılı yani.

Aynı ortamda Gcam ile çekilmiş örnekler. Yine önce V30 ve sonra Mi Note 3.
    https://c2.staticflickr.com/2/1912/44731923414_96de7dc93e_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1943/44731919214_089a8a6da5_o.jpg

Görüldüğü gibi sonuçlar çok benzer. Note 3'teki versiyon düşük ışıkta daha başarılı ama yine de V30 daha geride değil. Aynı versiyon V30'da çalışmadı nedense ve o yüzden Cstark'ın en son sürümünü indirdim. Bunda normal ve geniş açı kameralar arasında geçiş yapılabiliyor. 2 telefona da aynı versiyon yüklenirse F/1.6 farkından dolayı V30 biraz daha öne geçebilir.

Kamera kesinlikle geride değil yani :)

- Ön kamera gerçekten vasat. Gcam yüklenince ise aradaki fark devasa. En iyi gcam sürümü olmadığını da söyleyeyim yine. Başka sürümler deneyince mesaj atarım yine. Kendimi çekmek istemediğim için bir iç mekan bir de dış mekan çekimi yaptım. Güneş battıktan sonra çekildiler. İç mekandakinde ışık açık tabii ki. Önce normal ve ardından Gcam sürümü:
    https://c2.staticflickr.com/2/1939/30516868767_d209a91fa0_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1964/44542574615_b020df36f7_o.jpg
    https://c2.staticflickr.com/2/1945/30516871337_5c3f8d853c_o.jpg vehttps://c2.staticflickr.com/2/1972/44542584965_223a3f1d83_o.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Ses kalitesi harika. Bu konuda rakibi yok zaten. Philips Fidelio X2 ve Sennheiser HD598 ile kullanarak yaptığım denemelerden çok memnun kaldım. Yüksek empedans modu sayesinde üst düzey kulaklıkları da rahatça kullanmak mümkün. Bunu Quad Dac bulunduran LG telefonlar ve Xiaomi A1, Axon 7 harici hiçbir telefon başaramıyor. Sesin 75 kademeli olması da harika. Yanında gelen kulaklıkları çok kısa denedim ve gayet beğendim. Genelde telefonların yanında gelen kulaklıkları biraz boğuk bulurum ama bunları çok beğendim. Kulakiçi kulaklık kullanmayı sevmiyorum ama dışarıda kullanmak için bir kulaklık alacaktım fakat vazgeçtim.

Ses yüksekliğini Sennheiser HD598 takarak S8+ ile karşılaştırdım ve sonuçlar aşağıda. Desibel ölçümleri logaritmik olduğu için o şekilde hesaplarsak; yüksek empedans modunda S8+'a göre 5 kat yüksek ses sunabiliyor.

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

Google Play'de 1$'lık bir uygulama var. Adı Hi-Fi Status (LG). Bu program telefonun amfisinin hangi modda olduğunu söylüyor. Yani kulaklık taktım ve acaba normal modda mı yoksa AUX veya yüksek empedans modlarından birinde mi sorularına cevap veriyor. Bence çok kullanışlı.

Ayrıca "Re equalizer" isimli uygulamayı da öneririm. Yine 1$ idi sanırım. Tüm telefona equalizer uygulamanızı sağlıyor. Yani ister müzik çalar kullanın isterseniz de Spotify gibi bir uygulama kullanın, aynı equalizer ile dinleme şansınız var.

- Radyo uygulamasında bir sorun yaşadım. İstasyonları bulamıyor. Elimle o istasyona getirirsem dinleyebiliyorum ama otomatik arayıp da istasyonları eklemiyor. Daha doğrusu 1-2 tane ekliyor. %100 pürüssüz bir çekim olmadıkça eklemiyor galiba. Bunu düzeltmenin yolu var mı acaba? DJ'in sesi hariç müzik kaydı özelliği ilginç geldi bu arada. İyi çalışıyor mu?

- Telefon %45 civarı şarjla geldi. %20'ye kadar kurcaladım ama ekran süresine bakmayı unuttum. Sonra şarj ettim ve 2 saatlik kullanımdan sonra %78 kaldı. Parlaklık %50 civarıydı. Yani %100 parlaklıkta 5-6 saat civarı verir sanırım. Bu benim için fazlasıyla yeterli. Daha dikkatli kullanılırsa 8 saatler görülebilir rahatlıkla. Tabii ki beklemede ne kadar şarj harcadığı da önemli.

- Bu arada neredeyse zifiri karanlıkta flaşlı bir çekim:

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Bir sonraki sayfada başka bir fotoğraf karşılaştırması daha yaptım. Ona da göz gezdirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 21 Ekim 2018; 17:49:3 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullan, inceleme içinde ayrıca teşekkürler.

Pil konusunda 4 saat alan arkadaşlar 2 ihtimal var, ya arka planda gereksiz pil tüketen bişeyler var yada pil sorunlu. Tabi %100 parlaklıkta sürekli mobil veri kullanmadığınızı varsayıyorum. Örneğin geçen hafta bende paket yükleyici %30-40 pil tüketmeye başladı birden bire, pil performansı aniden düştü telefonun. Nedenini bitürlü bulamayınca son 10 gündür yüklediğim uygulamaları kaldırdım, sorun düzeldi.

Bu arada hergün 7-8 saat diye bişey yok, benim gözlemlerime göre 6-7 daha doğru, tabi video ağırlıklı ise kullanımınız bu 9-10 saate bile çıkabilir bunlar referans olarak kabul edilmemeli.

• An itibariyle tüm yazıları okudum su yavaşlık ve takılma konusu baya kafamı kurcalıyor müzik olayı olmasa su telefonda direk 1000 tl fazla verip mate 10 pro Alacağım lg bin tüm modellerini kullanmış bunlardan ağzı yanmış ama hala kg sen vazgecmeyenler var lg de bu arkadaşları çeken ne var anlamadım

Taç etsem su takılma ve yavaştık olayı nedir detaylı olarak anlatırmısınız benim 5,5 yıllık nötr 3 neom bile yavaş gelmiyordu ama son zamanlarda uygulamada çok durunca hata verip atıyordu bazen donuyordu pili çıkar tak yapıyordum lg de donma olayı varmı resetlemek falan gerekiyormu

bu kişilerden biriyim.Sırasıyla g2 g4 g5 ( arkadaşındı ama epey kullandım şimdi kronik gps i bozuldu) v10 v20kullandım hepsi bozuldu.Parasını aldım her seferinde bir üst modeli aldım.

Çekenler ise arayüzü çağrı kalitesi kendine has özellikleri galeride resim şifreleme qslide küçük uygulamalar çift tıkla ekran açması irda olması falan.He diğer markalarda çok daha fazlası var ancak ben fiyat performans olarak buluyorum cihazlarını.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya konusunda bugün ikinci şarjdan sonra pil baya düzeldi.herhalde ilk şarjdan sonra pil performansı daha iyi oluyor.3-4-5 şarj sonra daha iyi olacak gibi geliyor bataryası.telefonun diğer özellikleri gerçekten çok iyi .çok araştırdım aldım ekran konusunda herkesi memnun edecek ekrana sahip.işlemcisi gayet yeterli ve s.d 835 olduğu için ısınma sorunu yaşanmıyor.ses kalitesi baya iyi ve bu artı bir özellik.radyosu benim için önemliydi seçimimde.suya toza dayanıklılık her telefonda olması gereken özellik.kablosuz şarj kullananlara güzel özellik.telefon çok hafif ve çok ince çentik yok bu mükemmel.ve aldığım yer kılıf yollamış bu kılıf telefonla bütünleşiyor sanki.eline alanlar kılıfı anlamıyorlar.çıkan kulaklık idare eder.fiyat gerçekten çok çok iyi.ilk şarjda pili kafamı kurcalamıştı ama şuan 2. Şarj sonrası yüzde 50 fark yarattı.ve gece yatarken wifi yi kapattım yattım sabaha sadece yüzde 4 şarj yemiş. Telefonda tek vasat yer diyorum gerçekten vasat hatta vadat altı özçekim kamerası.ben selfi çekerim ilk telefonda bu özelliğe bakarım diyenler telefonu incelemesinler bile.arka kamera iyi gerçekten özellikle ışıklı ve gündüz ortamında samsung kameralardan iyi çok iyiii.ama ışık az ortamlarda vasata düşüyor kamerada.gerçekten lg artık o çitayı yükseltmiş ve o korkutan lg algısını kırmış tebrik ederim.belkide o korkutan lg algısı olmazsa idi bu telefonu bu fiyata göremezdik bile oda bir gerçek

Cihazın takıldığını ve yavaş olduğunu söyleyen arkadaşlar hangi telefonları kullandı çok merak ediyorum, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ne bi takılma ne yavaşlama olmadı, g2 g4 lg flex kullandım, sadece g4 ekranda yanma oldu ondada para iadesi aldım. Bu fiyata daha iyisi olmadığı için aldım, daha akıcı olduğunu düşünüyorsanız mate 10 pro alabilirsiniz. Ben karşılaştırdım daha hızlı değil. Ayrıca daha çok ısınıyor.

• Satın alanlar bakabilirler mi, aldıkları modeller ISR(Israel) mi yoksa European Market ürünleri mi. Her hangi bi yerden alsak hangi sürümler Rootlanabilir.
  • Cihazın ses sisteminden faydalanmak için basları daha iyi dumak için kulaklık öneriniz varmı.100-300 tl arası.birde geçişlerde herhangibir sorun izlemedim .gerçekten arayüzü akıcı tatminkar.kulaklık önerinizi bekliyorum

• agent Provocateur A kullanıcısına yanıt
    telefon kilifinin markasi nedir hocam

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.