Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer aliexpress'ten sipariş verebilirim diyorsanız şu camı öneririm. Ben de kullanıyorum, gayet memnunum. Hava boşluğu falan oluşmuyor.

https://s.click.aliexpress.com/e/sPGAVRyQn

Lg v30-v30+ arasında tasarım farkı yok, aynı cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eawen -- 2 Mart 2019; 18:23:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Dac kademelerini biliyorum. Mqa tidal'in kullandığı yüksek kalite ses dosyası formatıdır.
    Ayrıca empedans ile kulaklık kalitesini bağlantılı olduğunu yazmadım. Mesajım değişiklik yapılmadan yerinde duruyor. Lütfen tekrar okuyunuz.

İnsanlar bilmediklerini araştırıp öğrenebilir. Burada bilgiçlik taslamanız abes oldu.

Ayrıca monk plus kulaklık için geçici olduğunu yazmışım.

• proton252 P kullanıcısına yanıt
    Mesajınızdan alıntı: "Mqa için yüksek empedans lı kulaklık lazım ki dac devreye girsin".

Gerçekten iyi araştırmışsınız

"Dac'ın devreye girmesiyle empedansın ne alakası var?", "Mqa bu denkleme nereden dahil oluyor?" gibi sorular sorulabilir ama size fazla gelir bunlar.

Ben en azından biliyorum da bilgiçlik yapıyorum. Sizin gibi bilmediğim konularda ortaya karışık bir mesaj atmıyorum. Bu mesajlar yüzünden insanlar gelip "Dac'ı devreye sokmak için 50ohm kulaklık mı almam lazım?" diye sorular soruyorlar burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 2 Mart 2019; 18:49:45 >
  • Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim satıcılarda ayrı ibareler gördüğüm için kafam karışmıştı.

Malesef tedarik süresi uzun olduğundan aliexpresten veremiyorum.

Galiba bu tam koruma kılıflarda cam filmi kendiliğinden oluyormuş , eğer öyle olursa extradan cam filmi vermeyede gerek yok ama tam koruma kılıf çeşitliliğide Türkiye sitelerinde az malesef
    Peki nasıl diyorsanız öyle olsun.

@VYC Majoris hocam her zamanki gibi faydalı bilgiler vermişsiniz. Telefonu aldığımda dac konusunda pek bir bilgim yoktu. mesajlarınız bu anlamda çok faydalı oluyor. Son zamanlarda telefonla ilgili yanıltıcı bilgiler verenler var bana göre. Bu nedenle telefonu almayı düşünen arkadaşlara sizin kamera ve ses konusundaki mesajlarınızı okuyup öyle karar vermelerini tavsiye ederim.
    2017 de çıkmış bir telefon güncel bir amiral gemisiymiş gibi eleştirenler var. Ben cihazı çok uygun fiyattan satılırken aldım. şu an 3000 TL bütçe ile alınabilecek daha iyi alternatifler olabilir. Bu yüksek fiyattan alanların beklentisi de çok yüksek olmuş anlaşılan. Benim telefonumda kasa birleşme yerlerinde sorun yok. Öyle yapışkanlar falan da görünmüyor. Bataryadan da memnunum. Bana göre tek eksiği bildirim ledi olmaması. Herkesin öncelikleri ve aradığı özellikler farklı mutlaka. Ama cihazı alırken zaten bunları bilerek alıyorsunuz. Mesela renkler patlıyor, olması gerekenden yoğun diyenler oled ekranlı bir telefon aldıklarından bihaber herhalde. Üstelik bu durum bir hata değil bir tercih. Sırf canlı renkleri sevdikleri için amoled ekranlı samsunglardan vazgeçemeyenler var. Bazıları da doğal renkleri seviyor. O zaman ona göre seçim yapılmalı. Üstelik cihaz ayarlarından iyi kötü renklere müdahale de edilebiliyor. Sonuçta almayı düşünenlere diyebileceğim cihazın öyle ciddi bir sorunu yok bence. Sadece şu aralar fiyatı olması gerekenden bir miktar fazla.

• vertas V kullanıcısına yanıt
    3000TL olsa bu konu hala 2-3 sayfa olurdu çünkü hiçbirimiz almazdık zaten.

Hız olarak daha iyi telefonlar olabilir. Daha hızlı işlemciler çıktı ve daha hızlı arayüzler de mevcut.

Ekran olarak da daha iyi telefonlar olabilir tabii ki ama renklere söz söylenmesi garip gerçekten. LCD ekranlarda aynı renkleri yakalasanız bile bir yapaylık oluyor. Oledler renk verme konusunda çok başarılı. Kaldı ki renkler fazlaysa duygunluk biraz kısılabilir. RGB olarak renk ayarı mevcut telefonda.

Kamera konusunda ise eleştirilere katılmam münkün değil. Daha büyük sensörlü telefonlar bolca var ama arada çok az kalite farkı mevcut. Gcam yüklendiğinde ise hiçbir fark kalmıyor. Hatta Gcam'de en çok avantaj sağlayan şeylerden biri diyafram olduğu için F/1.8 ve daha dar diyaframlı tüm modellerden daha avantajlı. Kameraya önem veriyorum deyip de Gcam kullanmayan kişi biraz absürd bir iş yapıyor çünkü kaçırılan kalite çok fazla.

Bu arada kamerada kalite dendiği zaman neyin kastedildiğini anlamıyorum ben. Renkler mi kötü, beyaz dengesi mi, kumlama miktarı mı, detaylar mı... Nedir bu bahsedilen şeyler yani? Mesajlar hep havada kalıyor.

Geniş açılı kamera ayrı bir dünya zaten. Geniş açılı lens ve Quad Dac önemsiz ise aynı fiyatlarda Asus 5Z var. Şu an telefon alacak olsam ve bu 2 özellik benim için önemsiz olsa 5Z alırdım. 5Z'de de geniş açılı var ama kalite çok daha düşük. Ana kamerada da kalitesi daha aşağıda. Yazılımsal olarak sıkıntılı biraz. Gcam de pek stabil değil Asuslarda.

Bataryaya bile söz söylenebiliyor. Diğer telefonların %90'ından daha iyi bataryası var. Memnun kalmayan tabii ki olur ama memnun kalınmıyorsa diğer amiral gemilerinin de memnun etmeyeceği açık.

Ses kalitesi konusunda tartışmaya bile gerek yok bence. Daha basslı veya daha renkli ses sunumu olan telefonlar vardır ve onları dinleyip daha kaliteli bulan da olabilir. Kaçırılmaması gereken nokta oraad duyulanın "kalite" olmadığı. Farklı bir sunumdur. Kişisel tercihe girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 2 Mart 2019; 20:25:13 >

• flodyx F kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Kargo olarak 'Aliexpress Standart Shipping' seçerseniz, ürün 2 hafta gibi bir sürede elinize ulaşıyor. Ülkede bu telefona uyan cam bulmak zor. Telefonu çirkinleştiren camlardan kullanmaktansa, kargo beklemeyi tercih ederim :)

Cihazı 360° tam kaplayan kılıflar da pek kaliteli olmuyor. O tarz bir kılıf arıyorsanız internetten sipariş yerine, bulabilirseniz aksesuar satan dükkanlarda inceleyip alın derim.

Ben ucuz olması ve sizin incelemelerinizden de etkilenerek aldım. Çünkü bu telefonun teşhirini mağazalarda bulamadım. Bulduğum ürün ise ekranı yanıktı.Teşekkür de ederim size. Sağlam bir telefon aldım. Ama kusurları da var. Yavaş bir telefon emsallerine göre. Bataryası bence çok iyi. Kamera konusunda gökyüzü mavi iken yeşil renk veriyor. Bunu birkaç inceleme videosunda gördüm. Hatta v 35 v 40 da aynısı mevcut incelemelerde. Belki de ayarı mı var bilmiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim. Ses konusunda temiz bir sesi var.

LG G7 kullanıyorum ama olsun Majors hocamın belirttiği apk ile ayarları yaptım.
    Night sight gerçekten muhteşem bir şey.
    Evin sarı şekilde çıkması dibinde sokak lambası var ışığı vuruyor.
    Karşı binalara da bakacak olursak detaylar daha fazla gözüküyor.
    Google bu işi çözmüş ki adeta tek kamera ile rakiplarine meydan okuyor

Orijinal kameranın gece modu
    ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

Gcam NightSight Modu

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

• Telefonun arka kamerası çok iyi gerçekten, Google Kamera mükemmel yapıyor fotoğrafları.

Yalnız ben geniş açıyı bulamadım, eski sürümde vardı sanki ama gece görüşü için bu sürümü yükledim. Bu sürümde geniş açı yok mu?

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

• Ufak bir şey sormak istiyorum. Ben Youtube advanced ve Fluid NG gibi sistem ayarlarına ulaşabilen iki uygulama kullanıyorum. Hatta Gcam versiyonları da var. Gcam v6 çoğu zaman restart attırıyor buna ek olarak. ana ekranda bazen geçişlerde animasyonlar akıcılığını kaybediyor veya anlık takılmalar yaratabiliyor. Telefonum iki haftalık. Sizlerde böyle bir durum var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madator

Navigasyon açıkken ana ekrana dönünce yapıyor onu. Hiç birşeye basmadığına emin misin
    Arabada telefon tutacağına takılı iken yapıyor.
    Başlarda dediğiniz gibi ana ekrana çıkınca yapıyordu şimdi kendi kendine yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Arabada telefon tutacağına takılı iken yapıyor.
    Başlarda dediğiniz gibi ana ekrana çıkınca yapıyordu şimdi kendi kendine yapıyor.

Alıntıları Göster
    Arkadadi parmak izi okuyucu ana ekrana dönme tuşu aynı zamanda. Büyük ihtimal telefon tutucuya takınca ona basılıyor. O da navigasyonu aşağıya alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: madator

Arkadadi parmak izi okuyucu ana ekrana dönme tuşu aynı zamanda. Büyük ihtimal telefon tutucuya takınca ona basılıyor. O da navigasyonu aşağıya alıyor

Alıntıları Göster
    Bazen elimde iken de yapıyor...
    Reset atacam galiba başlarda böyle bir şey yoktu...

• biraz bakındım ama bir bilgi göremedim, bunda otg desteği var mi
    3 trb'lik hdd var tv'de kullandığım, buna bağladım ama görmedi.. tlf.daki resimleri pc ile uğraşmadan direk otg ile hdd'ye atmak istedim.. başka şekilde mi bağlanır?

• quote:

Orijinalden alıntı: a z i z

biraz bakındım ama bir bilgi göremedim, bunda otg desteği var mi
    3 trb'lik hdd var tv'de kullandığım, buna bağladım ama görmedi.. tlf.daki resimleri pc ile uğraşmadan direk otg ile hdd'ye atmak istedim.. başka şekilde mi bağlanır?
    OTG desteği var hocam ama harici harddiskleri görmüyor bende güzel bir kablo var hdmi falan her şey var.
  • Prosaho P kullanıcısına yanıt
    Yok

• profecco kullanıcısına yanıt
    tskler

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.