Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    genelde spotify kullanıyorum veritabanı çok iyi, sadece sık dinlediğim albümleri indiriyorum 128gb kart taktım yakında oda dolacak...

rutracker.org

ben metal dinliyorum bunda ne ararsam var, diğer türlere bakmadım...
  • 1.0µm piksel boyutlu bir kameraya göre fotoğrafların detay kalitesi sizce de fazla değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spotify iyidir. En azından müziğin ruhuna karışmıyor.

Tidal'da bazı müzikler tanınmaz halde.

Olabilecek en geniş sahneli kulaklıklardan birine sahibim ve 2 platform arasında herhangi bir sahne farkı duymuyorum.

Önceden de dediğim gibi 320kbps son derece yeterli bir bitrate değeridir ve dünya üzerinde kimse (en uç odyofiller) bile her müzik dosyasında flac-320kbps farkını anlayamaz. Bu defalarca kanıtlanmış bir şeydir.

İşte 500'den fazla kişinin katıldığı bir anket:
    https://cdvsmp3.wordpress.com/cd-vs-itunes-plus-blind-test-results/

Burada insanlara Spotify'dan daha düşük kalitede müzik sunan (256kbps) Apple Music platformu ve ardından da CD kalitesinde müzik dinletilmiş. 16'şar adet müzik dosyası. Sonuçlar nasıl peki? Tam da tahmin edeceğiniz gibi.

CD kalitesindeki müziği rahatlıkla anlayabilen kimse yok.

Müzik eğitimi almış kişiler:

Ve kullandıkları ekipmanı "mükemmel" olarak tanımlayan kişiler:

Ki-kare testi sayesinde görebiliyoruz ki insanların hiçbiri farkları anlayamıyor ve rastgele işaretliyorlar.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Bu arada Flac fark yaratmaz da demiyorum. Bende hem Spotify hem de Tidal Mqa dinliyorum.

Bazı şarkılarda fark rahatlıkla anlaşılıyor ama kaydın kaliteli olması lazım. Ayrıca uzun dinlemelerde daha az yorar ve müzik daha fazla tat verebilir, bu durum büyük çoğunlukla psikolojik olsa da.

Flac müzik açar açmaz "vay be dünya varmış, inanılmaz fark var" şeklinde yorumların yanıltıcı olduğunu söylüyorum. Siz öyle hissedebilirsiniz ve psikolojiktir veya değildir beni ilgilendirmez ama ortada bir gerçek var ki 320kbps neredeyse herkes için yeterlidir ve kalite olarak duyma sınırıdır. Bu gerçek mevcutken kesin flac dinlemelisiniz yoksa bu telefonu boşuna kullanıyorsunuz gibi ifadeler yanlış, hiç bir amaca hizmet etmiyor ve insanların müzik zevkini baltalıyor. İnsanlar flac indirip kendi 320kbps müzikleri ile karşılaştırınca bana hak vereceklerdir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 15 Ocak 2019; 1:41:21 >

• Üstteki mesajıma ek olarak bir oyun oynayalım konu sakinleri olarak. Eğlenceli olur bence. Katılan olursa tabi :)

Oyunun adı "Hangisi kayıpsız?" olsun.

Aşağıdaki linkte 3 adet müzik dosyası var ve her birinin 128kbps, 320kbps ve 1411kbps versiyonları mevcut. Bu dosyayı indirin (50 Mb boyutunda), telefonunuza veya bilgisayarınıza atın ve ard arda dinleyin. 30'ar saniye falan sürüyorlar, pek vaktinizi almaz. Hangi müzik hangi bitrate değerine sahip diye anlamaya çalışın.

Dosyalar "Şarkı 1 - A", "Şarkı 1 - B", "Şarkı 1 - C" şeklinde. Şarkı 2 ve 3 için de aynı durum söz konusu. Toplamda 3 şarkı ve her bir şarkının 3'er farklı kalite değeri olduğu için toplamda 9 tane dosya var yani.
    https://www.dropbox.com/s/erqndps5k51pyx1/128%20vs%20320%20vs%20Kay%C4%B1ps%C4%B1z.rar?dl=0

Cevaplar bende gizli. Testi yapan kişiler hangi dosyanın hangi bitrate değerine sahip olduğunu yazsın. Biz de kendi mini anketimizi yapmış oluruz. Belli bir katılım sayısından sonra sonuçlara bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 15 Ocak 2019; 1:17:4 >

• Arkadaşlar mrb, son sayfaları okudum. Benim de merak ettiğim birçok sorunun cevabı verilmiş. Fakat şu ışık sızma olayı denilen şey hangi durumlarda dikmat çekiyor? Mesela telefon boştayken belli oluyor mu? Ayrıca en sorunsuz ve uygun fiyatlı V30 Plus'ı nereden alabilirim? Hepsiburada'da 3 çeşit renk var ve fiyatları birbirleriyle alakasız. Ayrıca gümüş renk daha uygun. Neden? Kasada soyulma sorunu falan mı var? Son olarak hayalet ekran sorunu bu modelde de var mı? Arka kamera ve ekran benim için önemli. Kamera pro modda çok geniş ayarlar sunuyor mu? RAW çekimi var mı? HTC 10 kullanıyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hcihatonal -- 15 Ocak 2019; 1:44:47 >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bariz fark var.
    Test şarkılarım var belli başlı.
    Hepsinde denedim ses şiddeti sahne yakınlığı bariz çok iyi spotfydan.
    Sözüm telefonu alanlara değil.
    Sırf sesi için alanlara.
    128 kbps ile 320 arasındaki farkı anlayamam belki ama flac bariz farklı.
    Tidal ile geçen indirdiğim flaclar arasında bile fark vardı.
    İkisini dinlesem indirdiğime 320 derdim mesela.
    Attığınız linkte açılmadı böyle bir web sayfası bulunmuyor diyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonu bir kaç aydır kullanıyorum gayet memnunum herkese önerebilirim.

• Spotifyin yüksek kaliteli sesi (320 kbps) bence çoğu insan için yeterli ve zaten stok kulaklıklarla dinleyen biri için kayıpsız formatlar gereksiz. XZ premium kullanırken birçok flac dosya da attım telefona Spotify ile kıyaslamak için ve bence öyle abartılı bir fark yoktu. Hem gereksiz alan kaplıyor hem de şarjı vs daha çok harcıyor o yüzden flac kullanmayı bıraktım. Bu arada Spotify ve Apple musici premium kullanıyorum ve Apple music bana biraz daha kaliteli geliyor nedense (Ama Android uygulaması berbat halde olduğu için Apple değil Spotify kullanıyorum daha çok)

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Bendeki night sight'lı uygulama her defasında reboot yapıyor. Sizin kullandığınız versiyonun apk'sını verebilir misiniz
  • https://www.lgdestek.net/lg-v30-us998-modeline-buyuk-guncelleme-dagitildi-42207/

lg v30 unbu serisine guncelleme gelmis on kameraya portre modunu eklemisler

• Arkadaşlar.en son güvenlik yaması güncellemesini ne zaman aldınız.benimki 1 haziran 2018.bir sorun mu var acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalli80

Arkadaşlar.en son güvenlik yaması güncellemesini ne zaman aldınız.benimki 1 haziran 2018.bir sorun mu var acaba.
    herkeste o var yani türkiyedeki v30 larda

• Kalli80 K kullanıcısına yanıt
    Lg harıl harıl çalışıyor. İlerde kendi ürettiği telefonlarına "her üzerinde lg yazan telefon bizim cihazımız olacak değil" derse şaşırmam. Hani bir fıkra vardı. 2 rekat namaz kıldık diye Müslüman mı olduk diye. İşte o fıkranın tam karşılığı lg

• Arkadaşlar S8+ ı sattım 18 ay kullandıktan sonra. Şimdi V30 u deneme zamanı. Siyahını şans eseri 2880 e bulabildim ve verdim direk siparişini. Şimdi bu telefonu quad dac için almış olan arkadaşlardan kulaklık tavsiyesi isteyeceğim. B&O bundle ında verilen kulaklıkları orjinal olarak nereden bulabilirim veya bu kulaklık yerine tavsiye edebileceğiniz çokta pahalı olmayan birşeyler varmı?
  • majesthion kullanıcısına yanıt
    Merhaba telefonu sırf müzik dinlemek için kullanan biri olarak tavsiyem ya iyi bir amfi + orta kalite bir kulaklık (mesela xioami hi res kulaklıklar) veya 50 ohm veya üstü bir kulaklık (soundmagic e50 veya e80). Her ikiside aynı fiyatlara denk geliyor. Maalesef 400 ila 500 TL gözden çıkarmanız gerekiyor.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullan...

• Arkadaşlar yok mu bu telefona Türkiye de satılan bir yerden bulabileceğim Spigen veya aynı kalitede bir kılıf?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Arkadaşlar yok mu bu telefona Türkiye de satılan bir yerden bulabileceğim Spigen veya aynı kalitede bir kılıf?
    https://www.spigen.com.tr/LG-V30S-V30S-V30-V30-Kilif-Spigen-Rugged-Armor,PR-3045.html

53 tl idi ama artmış fiyatı şuan

ekleme; bu ürün ön siparişte şuan stokta yokmuş, haftaya gelecekmiş öyle dedi çağrı merkezindeki çalışan. Sadece bu gelecek bir de başka kılıf gelmeyecekmiş v30 için. O yüzden hepsiburada da stokta görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sup3rNatural -- 16 Ocak 2019; 13:12:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Arkadaşlar yok mu bu telefona Türkiye de satılan bir yerden bulabileceğim Spigen veya aynı kalitede bir kılıf?
    https://m.n11.com/lg-v30-kilif-room-silikon-siyah-kirilmaz-cam-P214681989

Bunu kullanıyorum daha test etmedim

Telefonun karizmasını örtmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killforyou1981 -- 16 Ocak 2019; 0:26:6 >
  • Sup3rNatural kullanıcısına yanıt
    bu ürünün replikasını Çin'den $1.69'a almıştım.

https://tr.aliexpress.com/item/Case-For-LG-V30-Luxury-Full-Cover-Protective-Shockproof-Carbon-Fiber-Soft-Brushed-TPU-Back-Capa/32829999293.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.686a4c4duluV3y

Hiç beklemiyordum ama kablosuz şarjı engellemedi. Kılıfı çıkartmadan kablosuz şarj edebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batak12

bu ürünün replikasını Çin'den $1.69'a almıştım.

https://tr.aliexpress.com/item/Case-For-LG-V30-Luxury-Full-Cover-Protective-Shockproof-Carbon-Fiber-Soft-Brushed-TPU-Back-Capa/32829999293.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.686a4c4duluV3y

Hiç beklemiyordum ama kablosuz şarjı engellemedi. Kılıfı çıkartmadan kablosuz şarj edebiliyorum.
    bende de o replikadan var. Oldukça iyi aslında ama benimkinde parmak izi okuyucu çevresi tam doğru kesilmemiş, üstte alta göre boşluk fazla. Bir de kenarlarında kalıptan çıkarırken kestikleri çizgide bir miktar keskinlik var. Çok rahatsız etmiyor ama elime geliyor arada. Spigenden alayım diyordum da 53 tl den 80 e çekmişler.

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.