Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekranda n gibi sıkıntıları var telefonun hocam¿ Ghost Screen falan mı oluyor bu cihazda da¿

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben inceledim açikcasi benim tamamen kendi sahsi fikrim bende v30 alacaktim ama ikisinide gorunce vazgectim tekrar soyluyorum sahsi fikrim bence G7

• Kullanmadan çamur atmak istemiyorum.Ama eski modellerdeki sorunlari biliyoruz.V30 screen bleeding yaz görürsün.Elektronik ürün sonuçta her markada kusur olabilir.Ama insan bilemiyor işte

• MertAndc M kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz durum telefonun ekranınının tamamen cam oluşundan ve arka aydınlatma olmadığı için ekranın kenarlarında tam parlaklıkta telefona yanlardan bakılınca ışık sızması gibi görülüyor .Çünkü ekran camın altında ve ışığı veren pikseller normal ips ekran gibi en altta ledler üstünde ince beyaz bir film üstünde ekran değil ve yanlarda karartma olmasına rağmen camın kasaya oturduğu kısımda kıvrımlı olduğundan karartmanin bittiği yerden cam ısığı yanlara yansıtabiliyor.Bunu ben de fark ettim fakat rahatsız edecek olumsuz bir durum değil.Ekrandaki piksellerin yanıp ghost oluşması ekranın ısınmasiyla oluşan bir durum diye biliyorum.Bu telefon hiç ısınmiyor bile.Şu an da neredeyse 10 dakikadır 4.5 g açık ekran otomatik parlaklıkta ve bu mesajı yazıyorum telefon hiç ısınmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressamyuva -- 30 Eylül 2018; 16:33:20 >
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Telefonu Sen Cep diye bi mağazadan aldım.Ben aldıktan sonra siteden kaldırdılar cihazı ellerinde son kalanı bana yolladılar heralde.Alacaksanız Hepsiburada'dan alın.
    Valla bi parmak izine iade edeceklerini düşünmüyorum ispatlamam oldukca zor sonuçta cihaz kapalı geldi ( satıcı strecle güzelce kaplamış ilk başta orjinal açılmamış sanmıştım ) Sim kartını daha önceden taktığım için iadede sıkıntı olur diye etmedim.Daha önce aldığım ürünü iade etmemiştim o yüzden pek cesaret edemedim.
    Cihazdada bi sıkıntı yok kasası filan çiziksiz pil ömrü gayet iyi alıcaksanız bu fiyata harika bi cihaz.Oled yanığı çıkma ihtimaline karşı navigasyon tuşunu ve bildirim cubuğunu gizledim.Bu işlemden sonra cihaz gözüme daha bir güzel gözüktü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali_Osman95

Telefonu Sen Cep diye bi mağazadan aldım.Ben aldıktan sonra siteden kaldırdılar cihazı ellerinde son kalanı bana yolladılar heralde.Alacaksanız Hepsiburada'dan alın.
    Valla bi parmak izine iade edeceklerini düşünmüyorum ispatlamam oldukca zor sonuçta cihaz kapalı geldi ( satıcı strecle güzelce kaplamış ilk başta orjinal açılmamış sanmıştım ) Sim kartını daha önceden taktığım için iadede sıkıntı olur diye etmedim.Daha önce aldığım ürünü iade etmemiştim o yüzden pek cesaret edemedim.
    Cihazdada bi sıkıntı yok kasası filan çiziksiz pil ömrü gayet iyi alıcaksanız bu fiyata harika bi cihaz.Oled yanığı çıkma ihtimaline karşı navigasyon tuşunu ve bildirim cubuğunu gizledim.Bu işlemden sonra cihaz gözüme daha bir güzel gözüktü.
    Cevabınız için teşekkürler hocam. Daha önce iş arkadaşımın başına geçmişti sizin gibi bir durum ama onun cihazında belliydi kılcal çizikler iade falan prosedürler uğraştırdı bir süre o yüzden internetten bakmadan cihazı almak biraz cesaret işi gibi geliyor. Neyseki sizin cihazınızda herhangi bir sorun olmaması güzel.

Samsung s8 ve LG V30+ arasında gidip geliyorum. Daha önce G4 kullandım kronik sorunlardan dolayı canımı çok fazla sıkmıştı. O yüzden pek sıcak gelmiyor kullanıcı yorumları da olumlu yönde tam kararımı veremedim açıkçası. İncelemelerde ön kamerayı yerden yere vuruyorlar. Ön kamera çok kullanan biri sayılmam ama arada sosyal medya için kullanmak gerekiyor. Bu yüzden karar veremiyorum birde oled ekran durumu var. S8 mi almak mantıklı yoksa v30+ mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 30 Eylül 2018; 18:28:5 >

hocam şöyle söyliyim s8 e 3 ay dayanamadım sonra mate 10 pro aldım onuda oglum istiyor ona vereceğim için kendime V30 plus almayı düşünüyorum benim için önemli olan ekran batarya ve arka kamera biri çıkıp dese arka kameralar güzel çekiyor mesela s8 den note 8 den g5 den g6 dan o bile yeterli s8 hiç tavsiye etmem ama tabi yinede siz bilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutlay1

hocam şöyle söyliyim s8 e 3 ay dayanamadım sonra mate 10 pro aldım onuda oglum istiyor ona vereceğim için kendime V30 plus almayı düşünüyorum benim için önemli olan ekran batarya ve arka kamera biri çıkıp dese arka kameralar güzel çekiyor mesela s8 den note 8 den g5 den g6 dan o bile yeterli s8 hiç tavsiye etmem ama tabi yinede siz bilirsiniz...
    Son kullanıcı yorumlarını her zaman önemserim hocam. Samsung cihaz daha önce s4 kullanmıştım oda kasma yapıyor diye satmıştım. Özellikle S8 den sonra samsung tasarım ve arayüz değişikliğine gitti kasmaları giderdi diye düşünüyordum ama sanırım tam olarak giderememiş. Ekran konusunda ghost screen olayı olmasa g4 cihazımda o sorunu yaşadım daha sonra ekran komple kararıp gitmişti. Kronik sorunlar yüzünden ön yargım var üstüne birde kamera durumu var. Özellikle ön kamerasını yerden yere vurmuşlar canlı olarak bir görüp test etmek gerek aslında diğer donanımları ile tam bir f/p cihazı

• quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Son kullanıcı yorumlarını her zaman önemserim hocam. Samsung cihaz daha önce s4 kullanmıştım oda kasma yapıyor diye satmıştım. Özellikle S8 den sonra samsung tasarım ve arayüz değişikliğine gitti kasmaları giderdi diye düşünüyordum ama sanırım tam olarak giderememiş. Ekran konusunda ghost screen olayı olmasa g4 cihazımda o sorunu yaşadım daha sonra ekran komple kararıp gitmişti. Kronik sorunlar yüzünden ön yargım var üstüne birde kamera durumu var. Özellikle ön kamerasını yerden yere vurmuşlar canlı olarak bir görüp test etmek gerek aslında diğer donanımları ile tam bir f/p cihazı

Alıntıları Göster
    15 gündür V30 plus'ı araştırıyorum screen bleeding var yani ışık ama karanlıkta ve çok rahatsız edici deil ancak ghost screen göremedim incelemelerimde şikayetlerde ön kamera gündüz çekerim ancak çok önemli deil arka kameralar önemli beim için kardeşim bugün g5 i ile geniş ekran fotolar çekmiş bayıldım eger ondan biraz daha iyi çekiyorsa gayet güzel çekiyor bence fotoğraftan anlayan bir arkadaş birşeyler söylese alıcam ....

• quote:

Orijinalden alıntı: ressamyuva

Bahsettiğiniz durum telefonun ekranınının tamamen cam oluşundan ve arka aydınlatma olmadığı için ekranın kenarlarında tam parlaklıkta telefona yanlardan bakılınca ışık sızması gibi görülüyor .Çünkü ekran camın altında ve ışığı veren pikseller normal ips ekran gibi en altta ledler üstünde ince beyaz bir film üstünde ekran değil ve yanlarda karartma olmasına rağmen camın kasaya oturduğu kısımda kıvrımlı olduğundan karartmanin bittiği yerden cam ısığı yanlara yansıtabiliyor.Bunu ben de fark ettim fakat rahatsız edecek olumsuz bir durum değil.Ekrandaki piksellerin yanıp ghost oluşması ekranın ısınmasiyla oluşan bir durum diye biliyorum.Bu telefon hiç ısınmiyor bile.Şu an da neredeyse 10 dakikadır 4.5 g açık ekran otomatik parlaklıkta ve bu mesajı yazıyorum telefon hiç ısınmadı
    hocam siz g5 ve g6 kullanmıştınız sanırım g5 ve g6 ya göre arka kamera fotoları hakkındaki fikriniz nedir daha mı iyi biraz mı iyi veya nedir yardımcı olursanız sevinirim...

• LG V30+ mı Samsung A8+ mı arkadaşlar sizce? Salt performans ve ön kamera çok umrumda değil açıkçası kullanıcı deneyimini ve güncellemeleri daha çok önemsiyorum. Gönlüm LG'den yana ama bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 30 Eylül 2018; 19:31:40 >
    Şimdi iki telefon arasında yaklasık 700 tl lik bir fark var öncelikle ona değermi bi düşünmek lazım.

Ben kendi telefonumdan oldukca memnunum .İşlemcisi olsun batarya performansı olsun kamerası olsun fazlasıyla yeterli. Oyun oynamadan 9.30 saat ekran süresi alabiliyorum.

Lg nin önceki modellerindeki kronik sorunların birkaç sebebi Snapdragon işlemcilerin aşırı ısınması.

Sd 835 son derece verimli bir işlemci normal kullanımda 35 dereceyi geçmiyor. Asphalt 9 da 15 dk oyun oynadım max sıcaklık 45 dereceyi geçmedi.Önceki telefonum G2 Real racing 3 te daha oyun açılmadan 70 derece oluyodu farkı görüyorsunuz ısı elektroniğin düşmanıdır.

S8 i kullanmadığım için birşey diyemiyorum.Ama kamera konusunda önde olduğunu duydum.V30 un ois özelliği pek verimli çalışmıyor.

Oled ekranlardada sıkıntı cıkmıyacagının garantisi yok.

Biraz tedbirli kullanmak gerekir .Maximum parlaklıkta gerekmedikce kullanmamak . Ekranın otomatik kapanma süresini olabildiğince düşük tutmak.

Birde telefonların 2. El fiyatlarına bir göz atsanız iyi olur malum 3 bin lira az para değil.Paraya ihtiyacınız olur acil olarak satmanız gerekir bunlarıda göz önünde bulundurursanız sizin yararınıza olur.

Son karar sizin ben olabildiğince fikirlerimi ilettim.

• kutlay1 kullanıcısına yanıt
    V30 un arka kamerası g5 e göre daha iyi diyebilirim yazılımsal olarak da iyi g5 de geniş açı 8mp di v30 da 13mp ve gerçekten fark ediliyor g6 kullanmadım .Ön kamera g5 de 8 mp di v30 da 5 mp kamerayı çok kullanmıyorum ama ihtiyacım olduğunda gündüz güneş ışığında iyi diyebilirim.
  • Ali_Osman95 A kullanıcısına yanıt
    Geçen sene n11 den lg tr garantili g5 almıştım ince...p dan telefon geldi kapalı ambalaj naylon poşetini ben açtım güvenlik bandını ben açtım kutunun içini açtım telefon çizikler içinde tozlu kutu içeriği kullanılmış kısacası kapalı kutu diye aldığım telefon kullanılmış telefon çıktı iade ettim sonra ithalat garantili çift hatlı g5 aldım 7-8 ay sonra o kadar dikkatli kullanmama rağmen üzerinde bir çizik bile olmayan telefonda ghost oluştu servise gönderdim tabi hiçbir şey yapmadan soğuyunca geçtiği için arıza değil diye geri gönderdiler.Telefonda pek oyun oynamam genellikle whatsapp ve face ama bu ikisinde bile aşırı olmasa da telefon ısınıyordu ghost oluştu soğuyunca geçiyordu ekranda hafiften leke de oluşmuştu ben de sattım.Telefon arayışına girdim youtube videolarına baktım v30 almaya karar verdim ve 10 gündür kullanıyorum şarj konusunda çok memnunum 2-3 günde bir şarj ediyorum ve 5 saat ekran süresi alıyorum g5 de 1 gün de 5 saat ekran süresi alıyordum.Kullanım tarzım aynı bu arada.
    Telefonunuz da çizik filan yoksa yani kullanılmış havası vermiyorsa uğraşmanıza değmez şarj ettikçe batarya performansı artıyorsa kullanılmamıştır gerçi ben 1 hafta kullandığım g4 de ölü piksel çıkınca iade etmiştim.

• Telefonu ilk açtığımda şarjı hızlı bitiyor gibi geliyodu.İlk full şarjımdan sonra batarya performansında bi gelişme hissettim. Yeni telefonlarda böyle bişey varmıdır ?

Yani batarya asıl performansını birkaç şarjdan sonramı gösterir ?

• Ali_Osman95 A kullanıcısına yanıt
    Aslında bütün telefonlarda batarya performansı birkaç şarjdan sonra artıyor.Benim 3. şarjım ve performansı artıyor bir de v30un pili li-po ve li-ion pillere göre daha performanslı diye biliyorum. Demekki aldığınız telefon kullanılmamış.Telefonu gece bıraktığınızda yani uykuda sabaha kadar % kaç pil eksiliyor benim wifi-mobil kapalı %2-3 arasında
  • Gece bıraktığımda benimde 2 3 şarjım gidiyor.Bataryadan memnunum ilk kullandığımda korkmuştum biraz ama şu an güzel . Tasarruflu kullanımda 9 saat ekran süresi alabiliyorum .

Telefonu almayı düşünen arkadaşlar için;

Telefonu almayı düşünen arkadaşlar için

• G6 ile arasında kamera ve batarya süresi bakımından anlamlı fark var mı¿ Cihaz alma aşamasındayım. Ya V30+ ya lg g6 alacağım. Siz hangisini önerirsiniz ve v30 plus lg g6 arasında 500 tl gibi fark var bu farkı vermeye değer mi¿ ( Telefonda interneti yoğun kullanırım, oyun basit oyunlar, sosyal medya,birazda kamera)

• Kesinlikle değer.Bu fiyat bandında V30 rakipsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali_Osman95 -- 30 Eylül 2018; 22:10:7 >
  • Değer ben de sizin gibi v30 almadan önce g6 bakıyordum hatta 1750 liraya evkur faturalı kullanılmamış alacaktım vazgeçtim sıfır alayım diyordum baktım fiyatlar 2500 civarı sonra v30a baktım fiyatı da uygun şu anlık memnunum g6 da güzel telefon ama g6 nın fiyatı fazla g6 çıkalı 1,5 sene olmuş v30 1 sene olmuş v30un fiyatı neden uygun bilmiyorum bence bu telefon pek tercih edilen ve bilinen bir telefon değil ve şu an da doların yükselmesine rağmen telefon fiyatı 2950 civarında alınabiliyor fiyat yükselmedi aksine hafiften düşüyor ben ellerinde stokların erimediğini düşünüyorum.Evkur G6 yı temmuza kadar 2000 liradan sattı sonra dolar yükseldi yeni gelen telefonlar yüksek fiyattan giriş yaptı. Ayrıca işlemci olarak 10 nm 835 enerji tüketimi ve ısınma olarak daha iyi ve yeni teknoloji
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.