Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.919
Cevap
35
Favori
209.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg Türkiye paylaştığına göre cihaz Türkiye'ye gelecek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amacım baltalamak değil de, Sonuçta g4'te Snapdragon 808 ve 810 varsa, ve o işlemci yüzünden de batarya performansı kötü olsa, yine de LG g4 ve v10 modellerinde kötü bataryalı telefon yapmış olmuyor mu yani?

g4'ün bataryası iyiydi ama 810 olmasa mı demesi lazım adamların? Biraz savunmak için kasılmış sanki burada. Diğer maddelere yorumum yok.
  • LG G4 ü yaptığında da çok övüldü yazıldı çizildi. Övenlerden biriside bendim ki o fiyata donanım/performans olarak çok iyiydi.
    Lakin iş çıkacak bir arızaya yada kronik soruna bakıyor. Telefonu aldıktan sonra destek konusunda yalnız kalacağınızı unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surfer Rosa

Amacım baltalamak değil de, Sonuçta g4'te Snapdragon 808 ve 810 varsa, ve o işlemci yüzünden de batarya performansı kötü olsa, yine de LG g4 ve v10 modellerinde kötü bataryalı telefon yapmış olmuyor mu yani?

g4'ün bataryası iyiydi ama 810 olmasa mı demesi lazım adamların? Biraz savunmak için kasılmış sanki burada. Diğer maddelere yorumum yok.

Hocam zaten v10'u veya g4'u temize cikarmak icin ugrasmiyorum, aksine sizin de soylediginiz gibi batarya omru olarak berbat telefonlardi. Lg v10'dan cok umitli biri olarak da zamaninda buyuk hayal kirikligi yasamistim kendi adima. Ancak burada sorun su ki LG'nin yapacak bir seyi yoktu. Cunku Samsung kendi islemcilerini satmiyor, mediatek islemcilerin hali de ortada.

Ayni batarya kapasitesine sahip Note 5 ile Lg v10'un karsilastirmalarina bakarsaniz kapasite olarak, ram olarak, ekran buyuklugu ve cozunurlugu olarak ayni olan telefonlarin batarya omurleri arasinda ucurum var. İste buradaki batarya farkinin sebebi de birinde exynos 7420 islemci varken digerinde snapdragon 808 olmasi. Yani batarya sorununun temeli bu. LG o telefona cok daha buyuk bir batarya taksa bile yine sarji kapasitesine gore cok kotu olacakti cunku sorun bataryada degil islemcide. V10 sanki 3000 mah bataryasi olan bir telefon gibi degil de 2000 mah bataryasi olan bie telefonmus gibi bur batarya performansi gosteriyordu. Lg tabi ki kusursuz demiyorum bu arada. Samsung'un kucucuk s7'si ile o tepsi kadar telefonun ayni batarya hacmine sahip olmasi kesinlikle buyuk bir muhendislik hatasi bana kalirsa.

Neyse bu konuyu atlayacak olursak, Bu sene cikacak olan v20'de ise islemci az enerji tuketen ve iyi performans gosteren snapdragon 820 oldugu icin bu sefer baska bir "battery drain" sorunu olmaz gibi gorunuyor kagit uzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoSSBoNeSS -- 27 Eylül 2016; 19:09:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alwer

LG G4 ü yaptığında da çok övüldü yazıldı çizildi. Övenlerden biriside bendim ki o fiyata donanım/performans olarak çok iyiydi.
    Lakin iş çıkacak bir arızaya yada kronik soruna bakıyor. Telefonu aldıktan sonra destek konusunda yalnız kalacağınızı unutmayın.

Nasıl yani Türkiye garantili alsak bile Tamir yada değişim gibi hizmetleri yokmu LG Türkiyenin ? O zaman Paralel İthalat alsak dahamı iyi olur acaba ???

İşin aslı; Asus Zenfone 3 Deluxe , ZTE Axon 7 ve LG V20 arasında kaldım ama bu üçünün içinde hangisinin servis hizmeti iyiyse onu satın alayım diyorum. Sonuçta servis önemli bir olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaL_KnighT -- 27 Eylül 2016; 23:58:01 >

• MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Lg Türkiye, diğer markaların garantilerine göre çok daha iyi. Forumda kaç kişinin telefonunu sıfırıyla ya da üstüyle değiştirdiklerini ya da tamir ettiklerini görebilirsiniz. İthalat garantili alıpda sorun yaşadığınızda en basit sorunda bile kullanıcı hatası olduğunu söyleyip tamir ücreti alıyorlar. Asus un servisi hakkında ise tek söylebileceğim uzak durmanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.USTA -- 28 Eylül 2016; 1:08:38 >
  • V20 çıkarılabilir pil ve kaliteli ses çözümüyle aklımı kurcalıyor. yedek batarya kullanmanın avantajını kullananlar bilir. Bu gibi bir ürünü alınca tamamen demode oluncaya kadar kullanamayı tercih ederim, bu süre de benim için 4-5 yıl. G2'nin dışında kronik sorunu olmayan LG cihaz var mı? G3, G4, V20 hepsi ekran ve pil konusunda sabıkalı. G5 de sanırım dünyadaki en tipsiz akıllı telefon. LG marka bir cihaz alıp minimum 4 yıl kullanabilecek miyim?..

• quote:

Orijinalden alıntı: G.USTA

Lg Türkiye, diğer markaların garantilerine göre çok daha iyi. Forumda kaç kişinin telefonunu sıfırıyla ya da üstüyle değiştirdiklerini ya da tamir ettiklerini görebilirsiniz. İthalat garantili alıpda sorun yaşadığınızda en basit sorunda bile kullanıcı hatası olduğunu söyleyip tamir ücreti alıyorlar. Asus un servisi hakkında ise tek söylebileceğim uzak durmanızdır.

Dostum işte istediğim bilgi buydu, tamamdır aga LG V20'yi bekliyorum. Sağolasın varolasın. Tamam Asus 6 GB ama servis hizmeti tırtsa 4 GB olsun LG olsun. Zaten 4 GB Ram SD 820 işlemci için yeterde artar bile
  • MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    İyi de bir de şu açıdan bakmak lazım bence; çok değişim yapılması demek servisin kalitesini mi yoksa cihazlardaki kronik sorunu mu gösterir? Bence Lg de malını biliyor ve fazla zorlamadan değişimi bu yüzden yapıyor. Mesela Apple da cihazdan kaynaklı durumlarda zorlamadan değişim yapıyor ama çok az sayıda böyle bir hikaye okuyoruz. iPhone pek sevmem ama hakkını da vermek lazım bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

İyi de bir de şu açıdan bakmak lazım bence; çok değişim yapılması demek servisin kalitesini mi yoksa cihazlardaki kronik sorunu mu gösterir? Bence Lg de malını biliyor ve fazla zorlamadan değişimi bu yüzden yapıyor. Mesela Apple da cihazdan kaynaklı durumlarda zorlamadan değişim yapıyor ama çok az sayıda böyle bir hikaye okuyoruz. iPhone pek sevmem ama hakkını da vermek lazım bu konuda.

Ama sonuçta ülkemizdeki imakanlar maalesef kısıtlı. Samsung çakalı "Adreno 530" lu telefon getirmiyor ülkemize, ASUS hakkında araştırma yaptım. Herkes servise küfür ediyor ( Asus Facebook Türkiye sayfasındada durum bu). ZTE desek oda bu sene ilk defa girecek galiba piyasaya, onada güvenemem.

Adreon 530'lu ve Geniş ekranlı tek bir telefon kalıyor oda LG V20 . Hem müzik eklentside ayrı satılmayacakmış bu sefer.

Yani demem o ki mecburen LG V20 alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaL_KnighT -- 29 Eylül 2016; 11:00:49 >

• lg v20 türkiyedewww.lgdestek.net diye bir site var oraya gelmiş

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★
     ★★★ LG V20 ANA KONU ★★★
     ★★★ LG V20 ANA KONU ★★★
     ★★★ LG V20 ANA KONU ★★★

• türkiyeye ne zaman gelecek bir bilginiz varmı??
  • 3bin tl den girer kimse almaz.

• Arkadaşlar merhaba,

V20 cihazında samsung wave 1 model cihazın malzeme kalitesi var.Bu telefon bence tutar. 3000TL altı bir rakam olursa güzel olur.Teknoloji mağazasında çalışmış biri olarak söylüyorum;Sorunsuz marka yok, her marka sorunlu olabiliyor. Müşteri cihazı satın alıyor kurulum yapıcaz cihaz kutudan bozuk çıkıyor veya bataryası bozuk bunun gibi çok problem gördüm. O yüzden biraz klişe olacak ama ev alma komşu al,cihaz alma servis garantisi al gibi oluyor birazda. LG'nin Türkiyedeki atılımlarını biliyoruz. Tamam belki yanlış fiyat politikası veya cihaz tanıtımları yanlış zamanlama ile yapıldı.Ama ben yine de LG v20 modelini bekliyorum.Gerçekten telefon ihtiyacım var.(ekran sararma,kulaklık ile müzik atlama durma ve tuş bozukluğu)Bu telefonunu alacağım.Diğer markaları inceledim.Bataryanın çıkarılabilir olması,2.ekranda saat bilgisinin sürekli açık bırakmak,B&O kalite kulaklık ile flack müzik dinlemek iyi olucak.

Arkadaşlar kusura bakmayın biraz uzun oldu ama gerçekten iyi bir cihaz geliyor.Lütfen fiyat 3000TL'DEN AŞAĞI OLSUN.

iyi forumlar.

• mustafa080 M kullanıcısına yanıt
    Güzel yazmışsınız hocam. Tecrübeyle sabitlemişsiniz durumu. Ama fiyat konusunda bonkörsünüz. 2800TL. altı desek nasıl olur?!
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Valla bende isterim o rakamlarda olsun.Fakat olmayacağı çok belli dolar/tl kuru vergi gibi parametreler yüzünden fiyatlar arttı.Bir de insanlara kredi ile alımda 48 ay vade tanındığı için sanki bedava verilircesine bir algı yaratılıyor.Neyse insanların bütçesi beni ilgilendirmez.Ben kredi ile 12 ay taksitle alacağım.Ama önce 1-2 ay bekleyip almak lazım. LG bu kronik sorunlar baş gösterebilir.Ayrıca bir önemli konuda yeni seri ile gelecek olan note 7 ile rekabet ne olucak. Eğer uçuk fiyat olursa LG için satışlar kötü olur. LG G5 ile yeterince acı tecrübe yaşadılar. Bu kez yoğurdu üflerler.

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa080 -- 4 Ekim 2016; 22:17:50 >
    Fiyatlar yükselince, ev almak zorlaştı. Araba almak keza öyle derken, deyim yerindeyse altı üstü bir telefon almak için bile kredi çeker olduk. Vay arkadaş, öde öde bitmeyecek bu taksitler! Dünya insanını sürekli tüketmek üzerine yönlendiriyorlar. Hayati ihtiyaçlar bile özel harcama kalemleri arasına girdi. Rahmetli Kemal Sunal'ın oynadığı filmler hep aklıma geliyor; zama zam zama zam da zama zam...
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Yorumuna ek olarak söylemek isterim.Bugün ev fiyatlarındaki yükseklik tam da bundan kaynaklı.İnşaat firması ne kadar fiyat biçerse biçsin biliyor ki müşteri o parayı bankadan tedarik edip getirecek.Bu yüzden sadece inşaatta değil her sektör böyle.Kredi ile kaldıraç ile piyasa dönüyor.Fakat günün birinde balon patlar.Neyse finansal veya politik tartışmaya gerek yok.İnşallah herkes isteği şeylere sahip olur.

iyi forumlar.
    Dedikleriniz doğru. Böyle gitmez. Bir de mecbur günün birinde akıl almaz derecede fiyat düşürecekler. Evin yanında araba verdikleri, içi dayalı döşeli ev sattıkları günleri hatırlayalım. Buna ek olarak akıllı telefon, tatil, balayı gibi aklımıza gelemeyecek kampanyalar yakındır. Bir musibet bin nasihatten iyidir!
  • fiyat tartışmaları için ben söyle bir yorum yapmak isterim
    akıllı telefonlardan ilkini (Samsung Galaxy S2) kullanmadan önce
    forum üyeleri bilirlerse eğer PMP (Portable Multimedia Player) ve UMPC cihazlar vardı (Mp3 çalar ve film oynatıcılar)
    markalar ise (Creative-Sony-Cowon-Archos-Iriver......) ki ben Creative Zen X-Fi 16 Gb ve Sony NWZ 20 gb mp3 çalar kullanıyordum minimum fiyatı 500 TL + film izlemek için Cowon Q5 60 Gb cihazımda vardı 4,5 saat film izleme süresi vardı ve 1000 TL almıştım
    bunları söyleme sebebim ise tüm bu özelliklere sahip Samsung galaxy S2 kullanmaya başladıktan sonra bu cihazlarım evimde süs eşyasına döndü. üstelik 14 saat gibi avi formatlı bir şey izleyebiliyordum ve 15 saat kadar aralıksız mp3 dinleyebiliyordum SAMSUNG GALAXY S2 ile

telefon fiyatlarına ben bu 2 özellik için sadece bakarım hep 1500 TL yi sana zaten sunuyor. diğerleride kamera artırılabilir hafıza hesap makinesi internet vs vs
    bunları düşünerek yorum alabilir miyim. genel anlamda cep telefonları pahalı değil aslında içeriklerini irdelersek.
    (NOT şu an SAMSUNG GALAXY S5 kullanmaktayım) bataryaları çıkarılamaz yaptığından samsun firması ileri modelleri almadım ama LG V20 almaya niyetim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modoste -- 5 Ekim 2016; 10:18:22 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.