Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.918
Cevap
35
Favori
209.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamir edilmesi saçma olmuş cihaz ilk 6 ay içerisinde üretimden kaynaklı donanımsal sorunlarda değişim yapılması lazım. Size tavsiyem bir de şengüllerin sitesinden kontrol ediniz lg sitesinden pek ayrıntılı göstermeyebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • joeb J kullanıcısına yanıt
    Her türlü elektronik cihaz satın alımından itibaren geçerli 6 ay içerisinde fabrikasyon hata verdiğinde 3 hakkınız doğar. Bunlar ücretsiz tamir hakkı, Cihaz değişimi ve Ücret iadesi. Fabrikasyon hatadan ötürü servise cihaz verildiğinde bu haklardan hiç birinden bahsetmezseniz ücretsiz tamir hakkını kullanmış olursunuz. Siz siz olun para iadesi ya da cihaz değişimi istiyorsanız servise verirken mutlaka ne istediğinizi söyleyin servis formuna yazsınlar aksi takdirde tüketici hakem heyetine başvursanız da hakkınızı alamayabilirsiniz sonuç olumsuz çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar LG logo emojisini bulmamız mümkün mü?

• DADAŞ2500 D kullanıcısına yanıt
    Tekrar selamlar sizin ve johnamora arkadasimizin verdigi bilgilerden haberdar degildim acikcasi tuketici olarak.Tesekkurler. Ben az once Sengulleri aradim yazilim guncellemesi yaptiklarini ve tcell e gonderdiklerini soylediler.Anlasilan haftaya tekrar yollamak gerekecek telefonu tabi serviste bizim yukledigimiz yazilim harici baska bir yazilim yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: joeb

Tekrar selamlar sizin ve johnamora arkadasimizin verdigi bilgilerden haberdar degildim acikcasi tuketici olarak.Tesekkurler. Ben az once Sengulleri aradim yazilim guncellemesi yaptiklarini ve tcell e gonderdiklerini soylediler.Anlasilan haftaya tekrar yollamak gerekecek telefonu tabi serviste bizim yukledigimiz yazilim harici baska bir yazilim yoksa.

Yok hocam başka yazılım, cihazı aynen iade edin, belli ki daha çok uğraştıracak lg sizi.
    Servisteki yazılım ile bizlerin yüklediği yazılım arasında fark yok diye biliyorum. Sizler bir daha gönderirken türkcell e bildirin değişim istediğinizi ya da telefon kutusuna sorunu detaylı yazıp kesinlikle tamir istemediğinizi ve değişim istediğinizi söyleyin. Eğer bir daha gönderirseniz vintek elektroniğe göndermenizi tavsiye ederim. Peki ekran ile ilgili sıkıntınız var mı?

• Herkese selamlar. 2013 yılında almış olduğum Samsung S3 model telefonumu emekliye ayırmama az bir sürem kaldı. Yıl başından beri telefonları incelemekteyim. Ve gerek donanım olsun (fm radyo), gerek yazılım olsun (kamera arayüzü, özelleştirme seçenekkleri vb...) gerek ek özellikler olsun (dac, infrared vs...) V20 kalbimi çaldı diyebilirim.

Daha önce LG telefon kullanmadığım için (evde televizyon ve ses sistemim lg) araştırma yaptım. Onlarca forum ve editör sayfası okudum LG markası ve V20 telefonu için. Ve V20 üzerine en verimli paylaşım bu forumda olduğu için giriş yaptım ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Gelelim V20 hakkındaki düşüncelerime.

Gittim telefonu mıncıkladım her gördüğüm avm de. Ve benim gibi kararsız olan ne yapcez adamlar yapmış ama sicili kötü almasak mı? s8 mi alsak 7s'i mi beklesek mi9 resmen gelir mi diye düşünenler için kararımı ve yorumumu beyan etmek isterim. Lütfen sizlerde yanlışım olur ise uyarınız.

Bu telefon tam bir multimedia canavarı. Yani müzik ve video ya da web üzerinde gezinti yapanlar için bence müthiş. Bunu yaparken de en çok kullanılan çevrim içi radyo ya da müzik uygulamaları. Özellikle seyahat esnasında radyo dinlemek benim en büyük keyfim. S3 de olduğu gibi bu telefonda da radyo olması, interneti sürekli kullanmadan keyif yaşamam anlamına geliyor. Dac kullanımı için özel ses formatında müzikleri de internetten indirip karta attık mı işlem tamamdır. Srekli internet aktif olmayacağı için de batarya az gidecektir.

İnternet ya da sosyal medya kullanımı için ise batarya bence yeterli olacaktır. Öyle saatlerce gezinmenin anlamı olmadığını düşünüyorum. Gereksiz yere gps, 4.5g (neden 4 ya da 5 değil anlamış değilim. Arafta kalmışız:D), mavidiş:D, wifi açık olmazsa batarya da gider. Zaten powerbank i olmayan kaldı mı yahu?

Kameranın arayüzü müthiş. Özellikle makro fotoğraf çekmeye bayılırım. Kamera özellikleri zaten s3 ile kıyaslanmaz bu nedenle benim için problem yok.

Ekran konusunda lg zaten deneyimli. Lafım yok. (Hemen laf söyleme, kronik hatalar ile ilgili yazının altına bakıver :D)

Bence en kritik konu bataryanın çıkabiliyor olması. Ben S3 ile 3 adet batarya eskittim. Yeni romlar yükledim ve güncel olarak bu güne kadar geldim. Hatta şu anda s3 üzerinde 5.0.1 kitkat kullanıyorum. Bu özellik sayesinde batarya ölse bile servise ihtiyaç duymadan bataryayı değiştirmek büyük nimet. Malum servise giren maldan hayır gelmez diye bir laf var :D Buna ben bizzat şahitlik yaptığım için batarya değiştirmek için sevise göndermem telefonu.

Kulaklık konusu zaten ayrı bir güzellik. Kalkıp kulaklığı 200 - 300 tl vermeden telefonla gelmesi müthiş.

Yedek bataryalı ve kulaklı donanım seçeneği ile almak benim için makul ve mantıklı.

Neden s8, htc 10, mate9 vs... amlıyorsun diyenlere de yorumum şu: LG ye şans vermek istiyorum çünkü.

Nedeni ise basit adamlar birşeyler yapmak fark yaratmak istiyorlar. Herkesin yaptığı gibi sabit telefon çıkartmak yerine yenilikçi fikirler üretmeye çalışıyorlar. Diğer markalar için de kronik sorunlar mevcut, servisi berbat vs.. bir çok şikayet mevcut açın bakın. Yeter ki fanboy olmayın. Zaten tüketici hakkınız var. S3 internetten almıştım. 1 ay sonra telefon tr de kayıtlı olmadığı için uyarı aldım. Geri gönderdim. İthalatçı firma imei değiştirdi geri yolladı. Konudan biraz anladığım için kontrol ettim imei numarasını, değiştirildiği için geri gönderdim. Yeni kapalı kutu telefonu aldım. Ekranım arızalandı (kırılmadı) samsung garantiden yaptırdım.

Elektronik konusunda şans önemli bu yüzden tüketici hakları var ;)

Fiyat ve özellikler bakımından bence şu anda en iyi telefon V20. Sadece FM radyo ve batarya için bile alırım. Bunun üzerine adamlar Dac ve kamera getirmiş almam mı :D

Kalkıp iphone ya da s8 için 4-5 bin tl mi vereyim ? Diz üstü bilgisayarımı da değiştircem zaten 4000 tl s8 için vereceğime i7 li, gtx 1050 li, ssd li monster bilgisayara 4000 tl veririm daha iyi. Zaten s3 2012 yılında çıktı 2013 de aldım. 1200 tl idi, kur ise 1,70 civarı idi. İşte kuru artışı kadar "fiyat güncellemesi" yapalım hadi olsun 2800 tl ye alayım şu telefonu.

Son olarak kendimce deney yaptım, izmir optimum içindeki türktelekom mağazasında V20 mevcut her gittiğimde telefonu inceliyorum, ekranını kontrol ediyorum. Binbir çeşit adam elliyor zaten telefonu ama alet halen ateş ediyor. Çalışanlara da sordum bu telefon değişti mi hiç diye. 4-5 aydır aynı telefon teşhirde.

Son 2 :D Telefonun suya toza dayanıklı olmasından çok askeri dayanım sertifikası olması çok önemli. Telefonu cebime koyup havuza denize girmem zaten (şortumda cep yok :D). Ve cam ile ekranın tümleşik olmayışı. Nedeni şu. Eşimde nexsus 4 vardı cam kırılınca dokunmatik işlevsiz kalıyordu. S3 de ise ekran camı kırık olsa da dokunmatik cayır cayır çalıştığı için idare edebiliyorum. Şu anda da ekran camım kırık :D

Sözün özü fanboy değilseniz, paranız değerli ise, paranızın karşılığı kadar özellik almak istiyorsanız V20 biçilmiş kaftandır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikisg -- 24 Nisan 2017; 17:1:59 >

Selamlar ekranda veya baska bicbir konuda sıkıntım yoktu cihazla ilgili. Bakalim tekrar bu ke restore ettigimde de ayni sorunu yasayacakmiyim yasarsam dediğiniz gibi zaten tamir gormedigi icin degisim talep edebiliyor olacagim. Bir sorum olacakti. SMS leri bridge haricinde backup alip tekrar yuklemenin bir yolu var mi acaba bana sanki bridge ile backup yapinca sorun hortluyor gibi geliyor veya yuklu app lerden biri sebep oluyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fizikisg

Herkese selamlar. 2013 yılında almış olduğum Samsung S3 model telefonumu emekliye ayırmama az bir sürem kaldı. Yıl başından beri telefonları incelemekteyim. Ve gerek donanım olsun (fm radyo), gerek yazılım olsun (kamera arayüzü, özelleştirme seçenekkleri vb...) gerek ek özellikler olsun (dac, infrared vs...) V20 kalbimi çaldı diyebilirim.

Daha önce LG telefon kullanmadığım için (evde televizyon ve ses sistemim lg) araştırma yaptım. Onlarca forum ve editör sayfası okudum LG markası ve V20 telefonu için. Ve V20 üzerine en verimli paylaşım bu forumda olduğu için giriş yaptım ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Gelelim V20 hakkındaki düşüncelerime.

Gittim telefonu mıncıkladım her gördüğüm avm de. Ve benim gibi kararsız olan ne yapcez adamlar yapmış ama sicili kötü almasak mı? s8 mi alsak 7s'i mi beklesek mi9 resmen gelir mi diye düşünenler için kararımı ve yorumumu beyan etmek isterim. Lütfen sizlerde yanlışım olur ise uyarınız.

Bu telefon tam bir multimedia canavarı. Yani müzik ve video ya da web üzerinde gezinti yapanlar için bence müthiş. Bunu yaparken de en çok kullanılan çevrim içi radyo ya da müzik uygulamaları. Özellikle seyahat esnasında radyo dinlemek benim en büyük keyfim. S3 de olduğu gibi bu telefonda da radyo olması, interneti sürekli kullanmadan keyif yaşamam anlamına geliyor. Dac kullanımı için özel ses formatında müzikleri de internetten indirip karta attık mı işlem tamamdır. Srekli internet aktif olmayacağı için de batarya az gidecektir.

İnternet ya da sosyal medya kullanımı için ise batarya bence yeterli olacaktır. Öyle saatlerce gezinmenin anlamı olmadığını düşünüyorum. Gereksiz yere gps, 4.5g (neden 4 ya da 5 değil anlamış değilim. Arafta kalmışız:D), mavidiş:D, wifi açık olmazsa batarya da gider. Zaten powerbank i olmayan kaldı mı yahu?

Kameranın arayüzü müthiş. Özellikle makro fotoğraf çekmeye bayılırım. Kamera özellikleri zaten s3 ile kıyaslanmaz bu nedenle benim için problem yok.

Ekran konusunda lg zaten deneyimli. Lafım yok. (Hemen laf söyleme, kronik hatalar ile ilgili yazının altına bakıver :D)

Bence en kritik konu bataryanın çıkabiliyor olması. Ben S3 ile 3 adet batarya eskittim. Yeni romlar yükledim ve güncel olarak bu güne kadar geldim. Hatta şu anda s3 üzerinde 5.0.1 kitkat kullanıyorum. Bu özellik sayesinde batarya ölse bile servise ihtiyaç duymadan bataryayı değiştirmek büyük nimet. Malum servise giren maldan hayır gelmez diye bir laf var :D Buna ben bizzat şahitlik yaptığım için batarya değiştirmek için sevise göndermem telefonu.

Kulaklık konusu zaten ayrı bir güzellik. Kalkıp kulaklığı 200 - 300 tl vermeden telefonla gelmesi müthiş.

Yedek bataryalı ve kulaklı donanım seçeneği ile almak benim için makul ve mantıklı.

Neden s8, htc 10, mate9 vs... amlıyorsun diyenlere de yorumum şu: LG ye şans vermek istiyorum çünkü.

Nedeni ise basit adamlar birşeyler yapmak fark yaratmak istiyorlar. Herkesin yaptığı gibi sabit telefon çıkartmak yerine yenilikçi fikirler üretmeye çalışıyorlar. Diğer markalar için de kronik sorunlar mevcut, servisi berbat vs.. bir çok şikayet mevcut açın bakın. Yeter ki fanboy olmayın. Zaten tüketici hakkınız var. S3 internetten almıştım. 1 ay sonra telefon tr de kayıtlı olmadığı için uyarı aldım. Geri gönderdim. İthalatçı firma imei değiştirdi geri yolladı. Konudan biraz anladığım için kontrol ettim imei numarasını, değiştirildiği için geri gönderdim. Yeni kapalı kutu telefonu aldım. Ekranım arızalandı (kırılmadı) samsung garantiden yaptırdım.

Elektronik konusunda şans önemli bu yüzden tüketici hakları var ;)

Fiyat ve özellikler bakımından bence şu anda en iyi telefon V20. Sadece FM radyo ve batarya için bile alırım. Bunun üzerine adamlar Dac ve kamera getirmiş almam mı :D

Kalkıp iphone ya da s8 için 4-5 bin tl mi vereyim ? Diz üstü bilgisayarımı da değiştircem zaten 4000 tl s8 için vereceğime i7 li, gtx 1050 li, ssd li monster bilgisayara 4000 tl veririm daha iyi. Zaten s3 2012 yılında çıktı 2013 de aldım. 1200 tl idi, kur ise 1,70 civarı idi. İşte kuru artışı kadar "fiyat güncellemesi" yapalım hadi olsun 2800 tl ye alayım şu telefonu.

Son olarak kendimce deney yaptım, izmir optimum içindeki türktelekom mağazasında V20 mevcut her gittiğimde telefonu inceliyorum, ekranını kontrol ediyorum. Binbir çeşit adam elliyor zaten telefonu ama alet halen ateş ediyor. Çalışanlara da sordum bu telefon değişti mi hiç diye. 4-5 aydır aynı telefon teşhirde.

Son 2 :D Telefonun suya toza dayanıklı olmasından çok askeri dayanım sertifikası olması çok önemli. Telefonu cebime koyup havuza denize girmem zaten (şortumda cep yok :D). Ve cam ile ekranın tümleşik olmayışı. Nedeni şu. Eşimde nexsus 4 vardı cam kırılınca dokunmatik işlevsiz kalıyordu. S3 de ise ekran camı kırık olsa da dokunmatik cayır cayır çalıştığı için idare edebiliyorum. Şu anda da ekran camım kırık :D

Sözün özü fanboy değilseniz, paranız değerli ise, paranızın karşılığı kadar özellik almak istiyorsanız V20 biçilmiş kaftandır!

Hocam siz almadan fanboy olmuşsunuz :)

Şaka bir yana bende S3 ten V20 ye geçtim ve çok ama çok memnunum. Ara ara firma değiştirmek lazım, aynı arayüzlü bir üst model almak beni bayacaktı zaten. Gerçi ben sırf Quad DAC için aldım V20 yi ve gayette memnunum. Başına bir şey gelmezse 2-3 sene kullanıp sonra nasipse o günün iyi bir telefonunu alırım.

Bu arada benim S3 te en son Marshmallow vardı, bende 3 batarya değiştirdim. V20 alınca S3 ü babama verdim günde 1 kere şarj ile kullanıma devam ediyor.

Hocam cihaz geldiğinde uygulamaları yedekten değil de sıfırdan kurunuz. Sms içinde sim karta kopyalayın ya da hafıza kartına yedekleyin. Sıfırdan kurulum her zaman en sağlıklı yöntemdir. Parmak izini kabul etmemesinin onun yerine şifre istemesinin nedeni telefon yeniden başlıyor ve güvenli kilit yöntemi açık olmadığı için de parmak izini kabul etmiyor.

Çok teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar,

V20'yi ilk partilerinden alan kullanıcılardan biriyim. Cihazı yoğun kullanırım, yani uzun kullanım testine tabi olabilecek bir telefona sahibim.

Şimdi, belki de dünyada ilk bir sorundan bahsedeceğim. V20'de de ghost screen problemi mevcut.

LG G4, G5 ve V10 modellerinde yaşanan bu problemleri, LG de kendisi kabul etmişti. Bazı LG yetkili servislerinden "bu bir hata değil" cevabını alarak bu cihazları kullanmak zorunda kalan, diğer yandan "bazı bilinçli servislerden" yeni cihaz değişimi alan, bi diğer tarafta para iadesi alan arkadaşlarımız mevcuttu. Bu sıkıntıları sanırım LG henüz aşamamış. Tabii bunu sadece LG yaşamıyor. LCD panellerin giderek incelen yapısı, gelişen teknolojiler maalesef bu tarz bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Diğer birçok alt firmada, hatta Samsung tarafında da ghost screen problemi yaşanan modeller mevcut. HTC tarafındaki ekran sararması benim de başıma gelen ve birçok kullanıcının yaşadığı problemler arasındadır. Son olarak Samsung'un amiral gemisi, benim de çok beğendiğim S8 modelinin o çok övünülen ekranında bile kırmızılaşma problemi görüldü ve Samsung bunu kabul ederek çözüm bulacağını açıkladı. Bu telefon da daha dün piyasaya çıktı ve 4000-5000 TL aralığında bir para veriliyor bu cihaza. Yani dk 1 gol 1 LG'nin de V20'deki bu problemin çözümü için; bazı yetkili servisleri gibi "bu bir hata değil" cevabı yerine, Samsung gibi olumlu bir adım atacağını düşünüyorum. LG'ye yakışan da bu olmalıdır...

Gelelim yaşadığım ghost screen problemine...

V10 modelinde diğer modellerde olduğu gibi bu problem ana ekranda ortaya çıkıyordu. V20'de farklı olarak bu sorun 2. ekranda görülüyor. Şimdi diyeceksiniz ki; 2. ekranda ana ekran gibi bildirim çubuğunu aşağı kaydırma, arka fona bakma gibi bir durum da yok. Yani burada sadece imzanız ve birkaç kısayol simgesi görünüyor, bunu ghost screen problemini nasıl farkettiniz?

Son versiyon olan v10f için bir güncelleme geldi ve bunu kabul ederek ilgili dosyayı indirme işlemini gerçekleştirdim. Ancak yeni sürümlerde her zaman buradaki arkadaşların kullanıcı yorumlarını dikkate aldığımdan, indirilen dosyayı kurmak için onay vermedim ve dolayısıyla bunun simgesi bildirim çubuğunda beklemedeydi. Yaklaşık 2 hafta boyunca bu simge burada kaldı ve hala da duruyor. Yani güncellemeyi bekletiyorum. Herkesin bildiği gibi bildirimler; her telefonda olduğu gibi ana ekrandaki durum çubuğunda beliriyor ve cihaz bekleme moduna alınınca bu bildirim simgeleri 2. ekrana düşüyor. Tuş kilidini açınca da tekrar ana ekrana düşüyor. Bu noktada öncelikle telefonlarımda ekran parlaklığını %100'de kullandığımı belirteyim. Dün gece sıfır ışıkta, tuş kilidini açayım dedim. Tuş kilidini açar açmaz, 2 haftadır ekranda beklettiğim güncelleme simgesi doğal olarak ana ekrana düştü. Ancak tam burada; ortamda sıfır ışık ve ekran parlaklığı %100'de olduğundan, o ışıkta güncelleme simgesine ait bir gölgenin 2. ekranda kaldığını gördüm. Hatta ingilizce olarak o günün kısa adını veren 3 karakterlik alandaki harflerin de gölgesi çok hafif ekranda belirdi. Ancak güncelleme simgesi çok daha belirgindi. Bu bir süre 2. ekranda kaldı ve daha sonra kayboldu. Mesela şuan baktığımda, 2. ekran birçok uygulama simgesi olmasına rağmen, tuş kilidini açtığımda ekran simsiyah hiçbir gölge yok. Dolayısıyla bu problem böyle sıfır ışıkta ekran parlaklığı sonda da görünebilir, ileri de daha belirgin hale de gelebilir. Bunu kullanarak gözlemleyeceğim. Ancak bu can sıkıcı bir durum değil. Çünkü diğer cihazlarda ana ekranda olduğundan (V10 dahil) sadece bildirim çubuğu aşağı indirildiğinde değil, galeride fotoğraflara bakarken bile bu simgeler ekranda beliriyordu. Bu çok can sıkıcı bir durumdu ve G4 ile ben de bunu yaşadım. V20'de ise ana ekran cam gibi duruyor. Hatta bu zamana kadar kullandığım en güzel ekran diyebilirim. Hatta 2. ekranda yine çok parlak ve canlı bir renk tonuna da sahip. Ancak benim gibi 2 hafta bildirim çubuğunda bir simgeyi bekletirseniz, sonunda böyle bir şeyi de gözlemleme şansınız oluyor. Normalde ben de bildirimleri hemen okuyarak temizlerim. Ancak konu güncelleme olunca, malum firmalarda hızlı telefonlarını güncelleme ile yavaşlattığından (bence bilerek ), kullanıcı yorumu olmadan bunu onaylamadığımdan dolayı simge de burada kaldı. Bu ileride belki de her simgede, yani herhangi bir bildirimi bekletmeden de oluşabilir. Kullanarak bunları gözlemleyeceğim. Sizin de bilginiz olması açısından burada paylaştım. Servise giderek telefonsuz kalmak istemiyorum, çünkü benim için bu bir problem değil. Telefondan çok memnunum. Bu zamana kadar hep amiral gemi cihazlar kullandım. V20 genel anlamda tüm özelliklerini göz önünde bulundurduğumda (- ve + ları), şimdiye kadar kullandığım en iyi cihaz. Herkese de tavsiye ederim.

Herkese hayırlı günler..

• _extreme_ kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz durumu bende bugün farkettim. lcd test yaparken ikinci ekran gri renkte iken pil simgesinin gölgesi belli oluyordu. Ana ekranda hiçbir sorun yok. İkinci ekran sürekli açık kaldığından (şirkette masanın üstünde konsol üzerinde duruyor) oluşması normal ve ben sorun etmediğimden dillendirmek istememiştim fakat farkeden biri olunca yazayım dedim.
  • Beyler isteyen olursa pm den iletişime geçerseniz sevinirim. üçüde hiç kullanılmadı.

H3 Kulaklık : 300TL
    HiFi Modül : 200TL
    360Cam : 400TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.turkanoglu -- 25 Nisan 2017; 18:31:22 >
  • dancingman kullanıcısına yanıt
    Lcd testini hangi program yardımı ile yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DADAŞ2500

Lcd testini hangi program yardımı ile yaptınız?

Merhaba,
    Ben LCD testini cihazın gizli menüsünden yaptım. Bu konularda çok bilgili değilseniz vereceğim sıralama dışında başka bir ayarlar ile oynamayın, telefona kalıcı hasar verebilirsiniz.
    telefonun arama ekranından,
    *#546368#*990# tuşluyoruz ve Hidden menüye giriyoruz,
    Sırasıyla SVC Menu > LCD Test >Manual Test tıklıyoruz,
    Ekrana her dokunduğumuzda ekran rengi değişecektir. Gri tonlarında Ghost screen daha net görünmekte. test bitince otomatik olarak menüye dönecektir. Geri tuşuna birkaç kez basarak gizli menüden çıkış yapabilirsin. Yukarıda belirttiğim gibi buradaki ayarlar önemli olduğundan başka bir ayar ile oynamandan doğacak hasardan mesul değilim

• Merhaba arkadaşlar,

Bu konu bayağı sessiz gibi görünüyor. Benim gibi, kullandığı cihazda normalin dışında bir şey ile karşılaşmadığı sürece sanırım kimse foruma uğramıyor.

Bu da cihazın ne kadar iyi olduğunu ve kullanıcılarının memnuniyet düzeyini gösterir. Bu cihazı kullanan arkadaşlar, genelde cihazın büyüklüğünden yada Apple tarafından geçildi ise Android sistemine alışamamalarından dolayı ancak bu cihazı satabilirler. IPhone 7 Plus, S8 Plus gibi benzer boyutlardaki büyük ekranlı cihazları tercih eden insanların satın alabileceği en iyi cihazlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında fiyat olarak da yine sınıfındaki en uygun cihaz olarak duruyor.

Bence bu cihazın sahip olduğu en önemli özelliklerin başında gelen 32 bit Quad DAC teknolojisinden burada bahseden, bu teknolojinin nimetlerinden yararlanan arkadaşlar yok denecek kadar az gibi görünüyor. Telefondaki ses çıkışının mükemmel olduğundan sanırım kimsenin haberi yok. Kulaklarınızda çalan o orkestra, müzik dinlemeyi sevmeyen bir insanı bile müziğe çekebilir.

Kamera tarafında ise, henüz hiçbir akıllı telefonda olmayan ve mükemmel detaylar barındıran kamera arayüzündeki püf noktalardan bahseden arkadaşları da göremedim. Otomatik modda bile çok çok kaliteli kareler yakalayabilen bir cihaza sahibiz ama kimseden fotoğraf da göremiyoruz. Demek ki insanlar artık fotoğraflardaki yüksek görüntü kalitesinden çok Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal platformlardaki foto paylaşımlarına yoğuşlaşıyorlar. Zaten bu fotoğraf paylaşma konusu da bizim konuya özgü değil. Diğer konularda da, artık eskisi gibi bir fotoğraf paylaşımı artık yapılmıyor. Eskiden fotoğraf paylaşım konuları vardı ve burada sadece fotoğraf paylaşırdık. Bu konular da çok popülerdi. Yani 1 haftada 2 foto paylaşılmaz, her gün konu aktif olarak sürdürülürdü. Tabii o zamanlar kameraların çözünürlüğü çok düşüktü ve biraz yüksek çözünürlüklü cihazlara sahip olduğunuzda diğer telefonların çektiği fotolara belirgin bir şekilde fark atıyordunuz. Şimdi telefonlar gündüz yada yeterli ışıklarda aşağı yukarı aynı kaliteyi kullanıcılara verebiliyor. Dolayısıyla, günümüzde artık telefonlarla çekilen bir fotoğrafa baktığımızda neredeyse hiç "vaaay" gibi tabirleri kullanmıyoruz. Yani, bu işin popülaritesi de düştü. Teknoloji ilerledikçe maalesef bazı detaylarda önceden duyulan heyecanımız da kalmıyor.

Bunları neden yazdım, ben de bilmiyorum

Konu o kadar ölü durumda ki, kafamdaki düşünceleri yazıya döktüm

• Bu arada v20 orjinal aksesuar, flip cover kapak, sarj kiti vs getirmeyen lg tr vintek batsin insallah bu kafayla, g6 lari satamayip bi taraflarina soksunlar, adami gunaha sokuyorlar is bilmezler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _extreme_

Merhaba arkadaşlar,

Bu konu bayağı sessiz gibi görünüyor. Benim gibi, kullandığı cihazda normalin dışında bir şey ile karşılaşmadığı sürece sanırım kimse foruma uğramıyor.

Bu da cihazın ne kadar iyi olduğunu ve kullanıcılarının memnuniyet düzeyini gösterir. Bu cihazı kullanan arkadaşlar, genelde cihazın büyüklüğünden yada Apple tarafından geçildi ise Android sistemine alışamamalarından dolayı ancak bu cihazı satabilirler. IPhone 7 Plus, S8 Plus gibi benzer boyutlardaki büyük ekranlı cihazları tercih eden insanların satın alabileceği en iyi cihazlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında fiyat olarak da yine sınıfındaki en uygun cihaz olarak duruyor.

Bence bu cihazın sahip olduğu en önemli özelliklerin başında gelen 32 bit Quad DAC teknolojisinden burada bahseden, bu teknolojinin nimetlerinden yararlanan arkadaşlar yok denecek kadar az gibi görünüyor. Telefondaki ses çıkışının mükemmel olduğundan sanırım kimsenin haberi yok. Kulaklarınızda çalan o orkestra, müzik dinlemeyi sevmeyen bir insanı bile müziğe çekebilir.

Kamera tarafında ise, henüz hiçbir akıllı telefonda olmayan ve mükemmel detaylar barındıran kamera arayüzündeki püf noktalardan bahseden arkadaşları da göremedim. Otomatik modda bile çok çok kaliteli kareler yakalayabilen bir cihaza sahibiz ama kimseden fotoğraf da göremiyoruz. Demek ki insanlar artık fotoğraflardaki yüksek görüntü kalitesinden çok Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal platformlardaki foto paylaşımlarına yoğuşlaşıyorlar. Zaten bu fotoğraf paylaşma konusu da bizim konuya özgü değil. Diğer konularda da, artık eskisi gibi bir fotoğraf paylaşımı artık yapılmıyor. Eskiden fotoğraf paylaşım konuları vardı ve burada sadece fotoğraf paylaşırdık. Bu konular da çok popülerdi. Yani 1 haftada 2 foto paylaşılmaz, her gün konu aktif olarak sürdürülürdü. Tabii o zamanlar kameraların çözünürlüğü çok düşüktü ve biraz yüksek çözünürlüklü cihazlara sahip olduğunuzda diğer telefonların çektiği fotolara belirgin bir şekilde fark atıyordunuz. Şimdi telefonlar gündüz yada yeterli ışıklarda aşağı yukarı aynı kaliteyi kullanıcılara verebiliyor. Dolayısıyla, günümüzde artık telefonlarla çekilen bir fotoğrafa baktığımızda neredeyse hiç "vaaay" gibi tabirleri kullanmıyoruz. Yani, bu işin popülaritesi de düştü. Teknoloji ilerledikçe maalesef bazı detaylarda önceden duyulan heyecanımız da kalmıyor.

Bunları neden yazdım, ben de bilmiyorum

Konu o kadar ölü durumda ki, kafamdaki düşünceleri yazıya döktüm

Hocam sessizlik konusunda haklısınız, genelde çok ciddi bir sıkıntı yaşayan çok kişi çıkmadı sanırım.

• Telefonda tek sıkıntı pil performansı LG G5 ten geçmiş biri olarak beni mutlu etmedi. G5 bundan daha iyi ekran süresi veriyor o kesin pil dışında çok güzel cihaz.

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.