Şimdi Ara

★★★ LG V10 ANA KONU ★★★ (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.052
Cevap
34
Favori
211.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni parmak izi okuyucusu takacaklardır.
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği yere gönderdim. Anakart değişmiyor cihazlar aynı ımei ile geliyor.

Fakat 4 tane v10 gönderdim. 2 tanesini hiç bir telefoncu açamadı. Toplam 4 ude bootloop sorunluydu.

Cihazlar 2 haftadır test ettim. Sorun çözülmüş şarj a takılı iken pub g oynuyorum herhangi bir sıkıntı yok.

Bootlop sorunu olanlara özelden link verebilirim. 300 tl tutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azadeyabgu

Yeni parmak izi okuyucusu takacaklardır.
    Taksalar bile ben ücret iadesi için tüketici mahkemesine başvuracağım ki. Buna hakkım yok mu, var. 4 arıza oldu mu oldu, garanti bitmeden bu işi devam ettirmem gerekiyor çünkü biliyorum o cihaz garanti bitince elimde patlayacak bozulup kalacak. Malum lg bu.
  • Arkadaşlar V10 telefonum için servisten orijinal batarya aldım fakat sonuç eski batarya ile aynı durumda. Telefonu %100 şarj ediyorum gece yatarken sabah kalktığımda %50-60 seviyelerine düşmüş oluyor. GPS, mobil Veri, Wi-Fi gibi özellikler kapalı olarak bırakıyorum sonuç değişmiyor ve gün içerisinde yarım gün falan gidiyor sorun ne olabilir acaba başına gelen var mı?
  • Parmak izi okuyucusu için servise gönderdim onu da tamir edip göndermişler. Şimdi anakart, ekran ve parmak izi okuyucusu değişti. Pil değişimi de oldu. Ücret iadesi hakkım doğdu mu?
  • sama kullanıcısına yanıt
    Verin bir dilekçe, lehinize sonuç çıkar diye tahmin ediyorum. Ben geçen sene Ayes'ten para iadesini iyi almışım valla hamdolsun.
  • Lg mağdurları olarak konu başlışı değişse sanırım çok daha doğru olur zamanında v10 hayallerle almış zar zor para biriktirmiştim şarj fiyaskosu sonra arka kapak kavlaması ile başladı sorun dedim neyse sonra ghost scrren rezaleti wp kullanamaz etti telefon 3.4 ayda hiçe doğru giderken daha kötü ne olacak derken 11.ayda bootlop oldu verdik garantiye aldık değişim g5 elimde bu süre de 5 s vardı 2 yılı geçmiş dedim g5 ya da 5 s satayım g5 kapalı kutu ozmn 1500 lira yazdım pazarlık koydum arayan soran hatta ilana bakan yoktu dandirik 5s e kısa gün de 40 kişi e satamadık g5 açtık kullandık şimdi ne mi oldu garanti bitti başladı sorunlar parmak izi komple gitti şarj soketi bozuldu hızlı şarjı kaybetti batarya 9 ay demeden performansını kaybetti ghost screen oldu ama zamanla geçti allahtan gariban kulaklık en önce bozuldu zaten tabi bunları yaşayınca insan lg nin diğer telefonlarının da bu sorunlarla boğuştupunu anlıyor g3 g4 v10 g5 hatta g2 ekran sararması ile tabi bide ozamanlar buralarda bi lg çalışanı oldupuna inandığım arkadaş vardı herkese aman alın şöyle iyi böyle iyi gerçekçiliği olmayan şarj süreleri yok ghst screen olmayan telefonu falan sonuç çöpe atılan para şimdi ne mi oldu lg mi allah korusun

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanaktas7

Lg mağdurları olarak konu başlışı değişse sanırım çok daha doğru olur zamanında v10 hayallerle almış zar zor para biriktirmiştim şarj fiyaskosu sonra arka kapak kavlaması ile başladı sorun dedim neyse sonra ghost scrren rezaleti wp kullanamaz etti telefon 3.4 ayda hiçe doğru giderken daha kötü ne olacak derken 11.ayda bootlop oldu verdik garantiye aldık değişim g5 elimde bu süre de 5 s vardı 2 yılı geçmiş dedim g5 ya da 5 s satayım g5 kapalı kutu ozmn 1500 lira yazdım pazarlık koydum arayan soran hatta ilana bakan yoktu dandirik 5s e kısa gün de 40 kişi e satamadık g5 açtık kullandık şimdi ne mi oldu garanti bitti başladı sorunlar parmak izi komple gitti şarj soketi bozuldu hızlı şarjı kaybetti batarya 9 ay demeden performansını kaybetti ghost screen oldu ama zamanla geçti allahtan gariban kulaklık en önce bozuldu zaten tabi bunları yaşayınca insan lg nin diğer telefonlarının da bu sorunlarla boğuştupunu anlıyor g3 g4 v10 g5 hatta g2 ekran sararması ile tabi bide ozamanlar buralarda bi lg çalışanı oldupuna inandığım arkadaş vardı herkese aman alın şöyle iyi böyle iyi gerçekçiliği olmayan şarj süreleri yok ghst screen olmayan telefonu falan sonuç çöpe atılan para şimdi ne mi oldu lg mi allah korusun
    Furkan tercümanım olmuşsun. Sen yine değişim almışsın. Ben üç kere servise gönderdim. Anakart, ekran ve parmak izi okuyucusu olmak üzere. Bu arada pil de değişti. Değişim olmadı yaptılar gönderdiler şimdi kullanıyorum. Şu anda da kulaklık yerinde sorun var, elimle oynayınca ses geliyor. Yine göndersem mi acaba? Bıktım bu lg den. Aynen tövbe.

• Merhabalar

Üç buçuk yıllık LG G2 maceramdan sonra temmuz 2018'de G2 cihazımda bootlop sorunu oldu. Telefon ömrünü tamamladığı için yaptırmak istemedim ama bozulmasa bir süre daha kullanmak isterdim. Bilenler bilir LG G2 her açıdan efsanevi bir telefondu. Telefonum ikinci yılına yaklaşırken hala sorunsuz kullanmamdan dolayı abime (maalesef G2'ye güvenerek) V10 modelini önerdim. Temmuz 2018 de G2 bozulunca V10 modelini bana verdi. (Verdiğinde 6 ay daha garantisi vardı.) O sıralarda telefonda ghost screen sıkıntısı oluyordu. Ama çok sorun etmiyordum çünkü sadece uzun süreli kullanımda oluyordu. Aynı zamanda 6 aylık süre içinde de bataryası gitgide kötüleşmeye başladı. (Günde iki kere şarj ediyordum son zamanlarında) Garantinin kullanıcı hatası diye geçiştirip batarya değişimini yapmayacağını düşündüğümden garantiye yollamadım. Bu arada telefon LG Türkiye garantili. Bu şekilde kullanmaya devam ettim. 19 Ocak'ta telefonun garantisi doldu ve tam olarak üç gün önce telefon bir anda kapandı. Bataryası vahim durumda olduğu için şarjı bitti herhalde diye düşündüm ama eve gelip şarja taksam da o saçma sapan lg logosundan ilerisini göremedim hiç bir zaman. Sanki telefon garantisi biter bitmez bozulmaya programlanmış gibiydi. Sorunu yaşadıktan sonra konuyla ilgili haberleri okudum ve yurtdışında LG'nin bu sorunu kabullendiğini ve bootlop olan cihazların garantisi bitse dahi değişim yapıldığını öğrendim. Bunun üzerine LG Türkiyeyi arayıp durumu izah ettim. Aldığım cevap şaşırtmadı. Hiç bir şekilde garantisi dolmuş cihazlara değişim yapmıyorlarmış. Zaten forumdaki konuyu okuyunca garantisi olan cihazlara bile değişim yapılmadığını gördüm. Fazla hayal kurmuşum. Anakart değişimi ile ilgili fiyat bilgisi sorduğumda da Bursa'daki ilgili servisi arayıp fiyat alabileceğim söylendi.

Sonuç olarak garantisi bitmiş bir şekilde LG V10 mağdurları arasına katıldım. Bu saatten sonra LG'ye tövbe ettim. LG logosu olan herhangi bir elektronik eşyaya elimi sürmeyeceğim. Zaten bugün yeni telefon siparişi verdim. Şu durumda artık hiç bir telefona güvenemiyorum. Hem G2 hem de V10 bootlop sorunu olunca bütün verilerim içinde kaldı. Sizlere iki sorum olacak.

Bootlop olan bir cihazın içindeki verileri kurtarma imkanım var mıdır acaba? Varsa ne kadara mal olur?
    Elimin altında yedek bir telefon olsun istiyorum ne olur ne olmaz diye. G2 veya V10 anakart değişimi ne kadara mal olur?

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Porthos_ -- 24 Şubat 2019; 17:32:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Porthos_

Merhabalar

Üç buçuk yıllık LG G2 maceramdan sonra temmuz 2018'de G2 cihazımda bootlop sorunu oldu. Telefon ömrünü tamamladığı için yaptırmak istemedim ama bozulmasa bir süre daha kullanmak isterdim. Bilenler bilir LG G2 her açıdan efsanevi bir telefondu. Telefonum ikinci yılına yaklaşırken hala sorunsuz kullanmamdan dolayı abime (maalesef G2'ye güvenerek) V10 modelini önerdim. Temmuz 2018 de G2 bozulunca V10 modelini bana verdi. (Verdiğinde 6 ay daha garantisi vardı.) O sıralarda telefonda ghost screen sıkıntısı oluyordu. Ama çok sorun etmiyordum çünkü sadece uzun süreli kullanımda oluyordu. Aynı zamanda 6 aylık süre içinde de bataryası gitgide kötüleşmeye başladı. (Günde iki kere şarj ediyordum son zamanlarında) Garantinin kullanıcı hatası diye geçiştirip batarya değişimini yapmayacağını düşündüğümden garantiye yollamadım. Bu arada telefon LG Türkiye garantili. Bu şekilde kullanmaya devam ettim. 19 Ocak'ta telefonun garantisi doldu ve tam olarak üç gün önce telefon bir anda kapandı. Bataryası vahim durumda olduğu için şarjı bitti herhalde diye düşündüm ama eve gelip şarja taksam da o saçma sapan lg logosundan ilerisini göremedim hiç bir zaman. Sanki telefon garantisi biter bitmez bozulmaya programlanmış gibiydi. Sorunu yaşadıktan sonra konuyla ilgili haberleri okudum ve yurtdışında LG'nin bu sorunu kabullendiğini ve bootlop olan cihazların garantisi bitse dahi değişim yapıldığını öğrendim. Bunun üzerine LG Türkiyeyi arayıp durumu izah ettim. Aldığım cevap şaşırtmadı. Hiç bir şekilde garantisi dolmuş cihazlara değişim yapmıyorlarmış. Zaten forumdaki konuyu okuyunca garantisi olan cihazlara bile değişim yapılmadığını gördüm. Fazla hayal kurmuşum. Anakart değişimi ile ilgili fiyat bilgisi sorduğumda da Bursa'daki ilgili servisi arayıp fiyat alabileceğim söylendi.

Sonuç olarak garantisi bitmiş bir şekilde LG V10 mağdurları arasına katıldım. Bu saatten sonra LG'ye tövbe ettim. LG logosu olan herhangi bir elektronik eşyaya elimi sürmeyeceğim. Zaten bugün yeni telefon siparişi verdim. Şu durumda artık hiç bir telefona güvenemiyorum. Hem G2 hem de V10 bootlop sorunu olunca bütün verilerim içinde kaldı. Sizlere iki sorum olacak.

Bootlop olan bir cihazın içindeki verileri kurtarma imkanım var mıdır acaba? Varsa ne kadara mal olur?
    Elimin altında yedek bir telefon olsun istiyorum ne olur ne olmaz diye. G2 veya V10 anakart değişimi ne kadara mal olur?

İyi forumlar.
    Hocam verileri kurtaramazsın bildiğim kadarıyla V10 içinde anakartı 600-700 TL civatı değiştirirler tahminen.

Bu arada LG bootlop sorununu son modellerde aştı G6 ve V20 den itibaren anakart sorunu pek görülmüuor aynı şekilde goostscreen de öyle. Sana bu mesajı V30 plus tan yazıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Porthos_

Merhabalar

İyi forumlar.
    Maceramız çok benziyor. Benim de G4 ve V10. Sadece 2 rakamla farkımız var. G4-G2

• Bi ara grupta orijinal batarya kiti satılıyordu şuan arıyorum arıyorum hiç bi yerde yok yardımcı olabilecek var mı
  • Kaçırmayın !
     ★★★ LG V10 ANA KONU ★★★
  • Android 8.0 güncellemesi geldi mi?
  • Arkadaşlar ekran kırıldı dokunmatikte hiç sorun yok ama kozmetik olarak kırık komple ekran mı değişmesi lazım yoksa n11 falan ekran lensi diye geçen çerçeveler var onlardan alsak takabiliyor muyuz?
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Hayır, gelmeyecek.
  • Bootloop olan cihazdan verileri kurtarma şansınız elbette mevcut. Cihazın arka kapağını çıkartın vidoadaki adımları uygulayın bu size her seferinde en az 5 dakika kadar açık kalma zamanı yaratacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-bB8SLTRqQ&feature=youtu.be
  • Bu telefonun hiç custom rom'u yokmu?
  • Bizim telefonda böyle bir ekran çıktı. Nedir sorun arkadaşlar? Arasıra açılıyor, kapanıyor, daha önce serviste anakartı, ekranı değişmişti.. Telefon LG v10..
     ★★★ LG V10 ANA KONU ★★★
     ★★★ LG V10 ANA KONU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sama -- 11 Haziran 2020; 23:5:44 >

• Çok mu zor yerden sordum.. 🙄😀
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.