Şimdi Ara

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
16
Favori
12.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki monitörle kıyasladığımda aşırı gözümü almaya başladı. Sanki ışık kaynağına bakıyorum. Acaba uzun vadede bir zararı olur mu?

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Ben TN panelden geçtiğim için pek öyle hissetmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7ADF8CF23 -- 19 Ocak 2022; 13:35:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar bende bu monitörü aldım ışık sızması veya pixel hatası ghosting gibi herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama monitör ayarlarna bakınca 144 hz windows ve ekran kartı ayarlarından bakınca 144 görünmesine rağmen oyunlarda hz değeri sürekli anlık değişiyor stabil 144 hz kalmıyor. bazen aldığım fps değeri altında hz değeri gösteriyor sizde boyşe bir durum söz konusumu varsa nasıl düzeltiniz bunu

• hdmi 2.0 kablo ile hdmi 2.0 destekleyen laptop var ama 100 hz alaibldim sadece neden oalbilir

• hdmi 2.0 kablo ile en 2k da 100 hz alabildim daha yüksek nasıl alaibliriz. birçok kablo denedim olmadı

• Arkadaşlar bir sorum/sorunum var. Monitörde Displayport kablosu ile PC bağlı, HDMI kablosu ile PS5 bağlı. Mesela ben Ps5 oynuyorum, bittikten sonra ps5 i ve monitörü kapatıyorum. Daha sonra PC yi açıyorum, monitörü açıyorum fakat monitör otomatik olarak HDMI portundan başlıyor. Benim monitör üzerinde ki joystickten manuel olarak Displayporta geçmem gerekiyor. Bunun çözümü var mı?

• PVH kullanıcısına yanıt
    Aaaa süper soru. Ben ps5 genelde tv de bağlı ama her ikisini de bu şekilde bağlana durumum var. Cevabı ben de merak ettim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü
    LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubüamazon
    LG 27GL83A-B 27"IPS, QHD, 144Hz, 1ms, F-Sync Oyun Monitörü
    https://www.amazon.com.tr/LG-27GL83A-B-144Hz-F-Sync-Oyun-Monit%C3%B6r%C3%BC/dp/B08JGQDSSH

Zamanında Demiştik Kaçırmayın Diye

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    O dönem işlemci ile arada kalmıştım (Ryzen 5600x) o bu kadar zamlanmadı. O sebeple iyi ki vaktinde almışız 😉 ayrıca ben çok memnunum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Monitör de film, dizi izlemek için hangi ayarları kullanıyorsunuz acaba? Aksiyon sahneleri veya kameranın yana doğru kaydığı sahnelerde tepkime anlarından oldukça rahatsız oluyorum. Response Time'ı kapatınca bir nebze toparlıyor ama tatmin edici değil.

• Xbox Series X için Lg'nin ultragear serisinden 2k 27 inch monitor alacam ama cok fazla seçenek var hangisini seçeceğimi karar veremedim.

27gl83a

27gn850(trde yok sanırım)

27gl850

27gp880

27gp83b

hangisini almalıyım?

• Fake Eleanor kullanıcısına yanıt

Benim motinörde de color banding sorunu var bir yıl gecti acaba değişim için başvursam mı diye düşünüyorum.dediğiniz gibi görüntülerde kameranın yana kayarken görüntü takılıyor hissi veriyor ve baş dönmesi yapıyor bende.başka örnek haber kanallarında altta kayan yazılar da aynı şekilde akıcı değil takılıyorum çözümü var mıdır bu durumun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldukça memnun bir şekilde kullanıyordum nazar değdirdim herhalde, ilk ölü pixelim kendi kendine oluşuverdi ekranda :) Dikkat çekmeyen bir alanda da değil maalesef. Saatin olduğu sağ alt kısımda ve büyükcene. Kabak gibi gözüme takılıyor sürekli. Umarım sayıları artmaz zamanla...

• samtiger kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Xbox Series S/X için LG UltraGear 32GN600-B hakkında bir fikriniz var mı acaba?

• musab63 kullanıcısına yanıt

Merhaba. Yeni görüyorum mesajınızı. Ben de GN serisinden aldım fps oynadığım için 24 inç modelini aldım. 24Gn650B tam adı. Genel olarak memnunum renkleri çok güzel. Açıkcası bu zamana kadar TV'den oynadığım için başka monitör kullanmadığımdan çok kıyas yapamıyorum. Tavsiye ederim sıkıntılı bir durum yaşamadım.

• LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü
    LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubüamazon
    LG 27GL83A-B 27"IPS, QHD, 144Hz, 1ms, F-Sync Oyun Monitörü
    https://www.amazon.com.tr/LG-27GL83A-B-144Hz-F-Sync-Oyun-Monit%C3%B6r%C3%BC/dp/B08JGQDSSH

çok değil 7 ay önce 2900 tl'ye alınan monitör şu an indirimli olarak bu fiyata satılıyor

6.799,00TL

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

:)))))))) 1 saat önce Amazon satıcısından 7,891 TL ye aldım. Şimdi 8.190 TL:)))) muhtemelen iade monitör geliyor :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termometre -- 19 Ağustos 2022; 14:35:24 >
  • termometre T kullanıcısına yanıt

zamanında çok yırtındık kaçırmayın bu fiyata bir daha bulamazsınız diye alanlar şanslı

• Son zamanlarda Hem 3070TI ile kullandığım bilgisayarıma hem de tv'yi işal etmemek adına PS5'im için kullanacağım bir monitör aramaktayım. Gözüme bu monitör çarptı, 2K, IPS ve en az 27" monitör arıyorum ve fena değil gibi duruyor. Bu fiyatlara bunu önerir misiniz, yoksa önerebileceğiniz 8bin tl civarı başka monitörler var mı?

• Konu dışı ama artık bu soruna birçok yerde çözüm yolu bulamadım

MSI GTX 1060 Gaming X ekran kartı, Ryzen 3600 islemci DDR4 3600 MHz bellek ve 75 Hz DP1.4 HDMI2.0 monitòr kullanıyorum. Sorum ve baş belası sorunum şöyle.
    Oyunları acıp oynadîğimda oyuniçi görüntüde bir gariplik var. Şòyle ki normalde oyun oynarken filmsi sinema izler gibi bir duruş görüntü olur hani TV de film izler gibi. Fakat tüm kurduğum oyunlarda düz direkt bir görunüm var. Daha açık anlatayım. 480p 720p veya 1080p bir video izlersiniz YouTube'da; bir de 720p 60 1080p 60'e çekersiniz görüntu bir anda farklîlasir. Işte benim yaşadiğim sorun oyunları oynarken bu 60 değerin verdiği bir görünüm var. Ne keyfi alabiliyorum ne bu konuyu çòzebilmiş değilim. Eski PC imde 4850 kart var aynı monitöre HDMI'dan bağladim mesela NFS Run Crysis 2 açıyorum sorun yok böyle hani filmsi görünüm var tıpki sinema izler gibi. Fakat GTX 1060'ın olduğu yeni PC de açiyorum Crysis 3 Nfspayback Crysis 2, Crysis 2 Remastered, Spiderman Remastered vs farkli. Fakat NFS Run da sorun yok. Crysis 2 ve 3 de mesela düz salt bir görüntü var. Kablo da degiştim orijinal de kullandım. Acaba yeni kartlar mi böyle. Artık çildirtti beni bu durum. Cok insana sordum anlaşılmaz kaldı. DDU yla sürücüleri kaldırdim temiz kurulum yapdım maalesef yine aynı. Tazeleme oranlarını 75hz den 60 ve 59 hz a çekdim . Yine olmadı . Sizce bunun sebebi nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.