Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
46
Favori
82.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki daha önce yazılmıştır ama tekrar sormuş olalım. Teknolojiden iyi anlayan daha doğrusu uh850 ye iyiden ısınmış olan arkadaşlar acaba Spor için ve Film için optimum ayar paylaşabilir mi acaba ? Hani en iyi performansı ne şekilde alabiliriz.
    Şimdiden teşekkürler
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/lg-49-uh850v-clouding-sorunu-ve-musteri-hizmetleri-kalitesizligi--125803666#125803666

Hocam bir kısım arkadaş benzer arızaların tüm tvlerde olduğunu söylemiş. Mağaza mağaza gezdim denedim LG de oled panel hariç LG nin tüm tvlerinde var. En sonunda samsung aldım gayet de yok. Ne ışık sıması ne de banding.

Yukarıdaki konuda da izlediği ve LG nin bana davranışları yer alıyor. İş tüketici mahkemesi ile yaklaşık 1 yılda sonuçlandı.
    tekrar belirtmek isterim daha önce kullandığım 8507 kodlu tv de yoktu. Ama bu yıl gene tv alırken baktığımda LG nin tüm modellerinde vardı. telefonumu mağazada tv lere bağlayıp test yürüterek gözlemledim. Ki mağazada o aydınlıkta belli oluyorsa eve gelince kepazelik olur.
    LG tvlerde bunun olduğunu kabul ediyor ama arıza olarak kabul etmiyor.
    Yukarıda bilir kişi incelemesine göre Alayı kusurlu mal.
    İyi forumlar.

• Spotify uygulaması yeniden eklendi bilginize.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamply M kullanıcısına yanıt
    windows 10 gibi mübarek, kendi kendine indirmiş benim televizyona da. ben kullanacaksam indiririm kardeşim sana ne ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilkoc -- 6 Nisan 2018; 7:30:19 >
  • Bu televizyonun 65 inchni bugun aldim.Bahsedilen gölgelenme ışık sızması vb sorunları göremedim belki de bugun aldigim icin olabilir.Ps4 oynarken ve netflix izlerken gercekten cok keyifli oluyor.Urunu kipadan aldim kampanyadaydi 5999 Tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadım odanın ışıklarını kapat test videosunu oynat.
    Youtube da video var. tek nokta soldan sağa ve aşağıdan yukarı hareket ediyor. Yalnız videoyu tam ektran yapmalısınız. ekran aydınlık olunca zaten bu sorunlar görünmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 20 Nisan 2018; 11:20:57 >
  • arkadaşlar bu banding sorunu için servise müraacat ettiğimizde değişim yada iade alabiliyor muyuz?
  • Bu tv ye uyumlu, çalışan bluetooth kablosuz kulaklık tavsiyesi olan varmı acaba kullanan arkadaşlar marka model önerebilirmi?
  • Arkadaşlar bölümün içinde varmı bilmiyorum ama benim sorum şu:

—-Iphone la dik olarak çekmiş olduğum videoları flash disk ile tv de izlediğim zaman görüntü yatay çıkıyır. Yatay olarak çektiklerimde sıkıntı yok. Bilgisi tecrübesi olan varmı?

—— ikinci sorumsa lg uh850 kurcaladığım kadarıyla android tabanlı tv. İos a uyumlu hale nasıl getirebilirim. Telefonu tv ye yansıtmak istiyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar bir şey sormam gerek, bu tv yi alalı 1 yıl oldu usb ye film atıp çok güzel bir şekilde izliyorduk, neredeyse açmadığı hiç bir film olmamıştı. Fakat şu son 2-3 haftadır açtığı filmleri açmaz oldu, “OYNATILAMIYOR” yazıyor. Dediğim gibi dah önce açtığı filmlerdi. Kafayı yedirtti bana. İnternette de çok araştırdım cevap yok. Güncellemelere bakıyorum o da güncel diyor. Virüs bulaşmış olabilirimi acaba? Ne yapmam şazım yol yordam gösteren biri olursa çok memnun olurum. Ha bu arada fabrika ayaelarına geri döndürdüm değişen birşey olmadı

• dijikif D kullanıcısına yanıt
    Bu TV ile sadece LGnin kendi BT kulaklıkları çalışıyor. Onların da hepsi kulak içi. Kulak üstü arıyorsanız sadece Philips FM transmitter 3,5 mm girişli kablosuz kulaklıkları var. Onların ses kalitesi de ortalama.

Service menüsüne girip BT kilidini kaldırınca, başka marka BT kulaklıkların çalıştığı söylenmiş. Ben service menüsüne girmeyi becereremediğimden Philips FM transmitter kulaklık aldım. İdare eder.
  • Son 2 aydır TVde dikey inci bir çizgi çıkmaya başladı. Arada gelip gidiyordu. 5 dakika durup sonra 10 gün kayboluyordu. Garantinin bitmesine 11 gün kala, her ihtimale karşı servise bir sorayım dedim. Tvyi, test için alıp götürdüler. Büyük ihtimalle sıvı teması diyorlar. Sıvı teması olduğunu hatırlamıyorum.Artık bunu ispat ederler.
  • Merhaba LGUH850V Kullanıyoruz ama Dünya bebek geldi onu için Tv Askı Aparatları hangi alayım tavsiye eder mısın ?

İnternet kablo kullanıyorum ve Playstation kablo kullanıyorum
  • Beyler bende aranıza yeni katıldım. Senelerdir alıcam diye diye en sonunda cihazı aldım.

Lg de çalışan bir arkadaşım vasıtası ile türkiyede ki son 49uh850v cihazın sahibi oldum. Fethiye Migrostan cihazı aldırdım Kamyon kasasında istanbula kadar geldi.

Son satış fiyatını bilmesemde kdv dahil 3599 liraya aldım.

Şimdilik tek sıkıntı ki hiç umurumda bile değil ışık sızması. Başka bir sıkıntı göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigadicking

quote:

Orijinalden alıntı: MFT85

quote:

Arkadaşlar 4-5 aydır tv de wifi problemi yaşıyorum. Özellikle son 4 5 gündür peşine düştüm olayın. Özellikle tv ısındığında ve tarayıcıyı kullanıp tv ye yüklendiğimde wifi kopuyor. Arama yapıyorum hiçbir ağ bulmuyor. Wi-fi kapatıp açıyorum bu sefer sadece benim ağı bulup bağlanıyor. Tarayıcıya dönüyorum 15 sn izliyorum tekrar kopuyor. Kimi zaman ağı tekrar buluyor kimi zaman bulmuyor.
    Hatta biraz daha zorlarsam Wifi kapalı olup hiç açılmamaya başlıyor. Hatta kumanda bile belli bir vakit sonra tepki vermemeye imleci kaybolmaya başlıyor. Bu noktada sadece artık tv yi kapatmak kalıyor. Eğer tv yi uzun süre kapalı tutarsam Tv düzeliyor. Hemen açarsam yine bulup bağlanmamaya devam ediyor.
    Neyse çok uzun yazdım :) Wifi ayarları ile falan çok uğraştım modem 20cm mesafede. Şuna kanaat getirdim 04.30.65 güncellemesi ile bir şeyi batırdılar ve kablosuzlarımız( wifi+bt) tv ısınınca ve kasınca kafayı yemeye başlıyor.
    Şu anda yazılımım 05.30.10 herhangi bir değişiklik görmedim sorun hala devam etmekte. Başına böyle bir problem gelen var mı ? Çözüm bulabildiniz mi ?. Ben servis çağırıp detayları burada paylaşacağım.

Dostum daha önce söylemiştim aynı sorun bende de vardı. Sorun son güncelleme ile sona erdi. Kısacası tv ısınmadan güncelleme yapmışsan fabrika ayarlarına geri döndür tvyi hiç bir sıkıntı kalmayacak. Tv ısınırken yaparsan fabrika ayarlarına geri dönmeyi ilk başta hala tv aşırı ısındığı için görmez o zaman da bir süre sonra tv normale dönüyor ve ne kopma ne de girmemezlik yapıyor. Hatta puhu tv den atıyordu benim tv o sorun bile ortadan kalktı. Dün sabah tan akşama kadar puhutvden bir dizi açtım otomatik diğer bölümlere geçiyor biliyorsunuz akşam geldiğimde hala dizi devam ediyordu. Daha sı tvyi ısındırmaya zorlamak için kayıtı da açmıştım akşama kadar alt taraftan da normal bir kanalı kaydetti. Isınma vs her türlü sıkıntı bu güncelleme ile sona erdi

Şu anda Tv serviste modül değişimi istediler bekliyor bakalım ne olacak. Ancak dediğiniz gibi serviste tekrardan fabrika ayarlarina dondurmusler ve sorun devam etmiş. Sorunun en gıcık kısmı her an sorunun baş göstermemesi. Lg servisinin daha doğrusu müşteri hizmetlerinin boş muhabbetleri canımı çok sıktı. 20 gün üzerine gecerse tamir süresi iade isteyeceğim. Yoluma 55xe8505 ile devam etmeyi düşünüyorum.

Smart özellikleri bakımından hala Lg nin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Ancak telefon ve tvmdeki donanimsal arızalar soğuttu beni tv den.

Bakalım süreç devam ediyor sonucunu burada paylaşirim.

Alıntıları Göster
    Ayni sorun bendede var malesef garanti bitti wifi baglantisi kopuyor garanti bitmeden öncede vardi ama cok az oluyordu modemdendir diye umursamadim son zamanlarda çoğaldı kopmalar modemi değiştirdim megersem tv de sorun varmış nolucak simdi tv daha 2 sene 2 ay falan olmus alali 2 ayla garanti suresi bittigi icin servisi arasam ucretli yapicaklar oda baya maliyetli olucak gibi lg arasam garanti suresini uzatma gibi bir sansim olurmu sizce lg den sogudum iyice hem telefonundan hemde tv sinden.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MFT85

quote:

Arkadaşlar 4-5 aydır tv de wifi problemi yaşıyorum. Özellikle son 4 5 gündür peşine düştüm olayın. Özellikle tv ısındığında ve tarayıcıyı kullanıp tv ye yüklendiğimde wifi kopuyor. Arama yapıyorum hiçbir ağ bulmuyor. Wi-fi kapatıp açıyorum bu sefer sadece benim ağı bulup bağlanıyor. Tarayıcıya dönüyorum 15 sn izliyorum tekrar kopuyor. Kimi zaman ağı tekrar buluyor kimi zaman bulmuyor.
    Hatta biraz daha zorlarsam Wifi kapalı olup hiç açılmamaya başlıyor. Hatta kumanda bile belli bir vakit sonra tepki vermemeye imleci kaybolmaya başlıyor. Bu noktada sadece artık tv yi kapatmak kalıyor. Eğer tv yi uzun süre kapalı tutarsam Tv düzeliyor. Hemen açarsam yine bulup bağlanmamaya devam ediyor.
    Neyse çok uzun yazdım :) Wifi ayarları ile falan çok uğraştım modem 20cm mesafede. Şuna kanaat getirdim 04.30.65 güncellemesi ile bir şeyi batırdılar ve kablosuzlarımız( wifi+bt) tv ısınınca ve kasınca kafayı yemeye başlıyor.
    Şu anda yazılımım 05.30.10 herhangi bir değişiklik görmedim sorun hala devam etmekte. Başına böyle bir problem gelen var mı ? Çözüm bulabildiniz mi ?. Ben servis çağırıp detayları burada paylaşacağım.

Dostum daha önce söylemiştim aynı sorun bende de vardı. Sorun son güncelleme ile sona erdi. Kısacası tv ısınmadan güncelleme yapmışsan fabrika ayarlarına geri döndür tvyi hiç bir sıkıntı kalmayacak. Tv ısınırken yaparsan fabrika ayarlarına geri dönmeyi ilk başta hala tv aşırı ısındığı için görmez o zaman da bir süre sonra tv normale dönüyor ve ne kopma ne de girmemezlik yapıyor. Hatta puhu tv den atıyordu benim tv o sorun bile ortadan kalktı. Dün sabah tan akşama kadar puhutvden bir dizi açtım otomatik diğer bölümlere geçiyor biliyorsunuz akşam geldiğimde hala dizi devam ediyordu. Daha sı tvyi ısındırmaya zorlamak için kayıtı da açmıştım akşama kadar alt taraftan da normal bir kanalı kaydetti. Isınma vs her türlü sıkıntı bu güncelleme ile sona erdi

Şu anda Tv serviste modül değişimi istediler bekliyor bakalım ne olacak. Ancak dediğiniz gibi serviste tekrardan fabrika ayarlarina dondurmusler ve sorun devam etmiş. Sorunun en gıcık kısmı her an sorunun baş göstermemesi. Lg servisinin daha doğrusu müşteri hizmetlerinin boş muhabbetleri canımı çok sıktı. 20 gün üzerine gecerse tamir süresi iade isteyeceğim. Yoluma 55xe8505 ile devam etmeyi düşünüyorum.

Smart özellikleri bakımından hala Lg nin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Ancak telefon ve tvmdeki donanimsal arızalar soğuttu beni tv den.

Bakalım süreç devam ediyor sonucunu burada paylaşirim.

Alıntıları Göster
    Ayni sorun bendede var malesef garanti bitti wifi baglantisi kopuyor garanti bitmeden öncede vardi ama cok az oluyordu modemdendir diye umursamadim son zamanlarda çoğaldı kopmalar modemi değiştirdim megersem tv de sorun varmış nolucak simdi tv daha 2 sene 2 ay falan olmus alali 2 ayla garanti suresi bittigi icin servisi arasam ucretli yapicaklar oda baya maliyetli olucak gibi lg arasam garanti suresini uzatma gibi bir sansim olurmu sizce lg den sogudum iyice hem telefonundan hemde tv sinden.

• taa temmuz ayında 5.30.30 güncellemesi gelmiş. LG televizyonunuz varsa, güncellemeler için LG UK web sitesini kullanmanızda fayda var.
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Hocam benim TV nin yazılım sürümü 05.30.25

Bu güncel yazılım mi ? TV otomatik güncelleme alıyor.

• XaosGeneto kullanıcısına yanıt
    uh850v mi sizin televizyon? 5.30.25 sürümü görünmüyor lg türkiye'nin web sitesinde.

herkesin televizyonunda otomatik güncelleme açıktır da, lg türkiye sisteme mi girmiyor ne yapmıyorsa indirmiyor. şirkette başka model bir lg tv var, bizim televizyondan daha pahalı bir model olmasına rağmen onun güncellemesini bile lg uk'den indirdim.
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Benim TV 49uh770v

Bu dediğin siteden nasıl yapıyoruz peki ?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.