Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
46
Favori
82.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu sorunu olmayan yoktur sanırım. değiştirsen de bir işe yaramaz. panel böyle. led lokal aydınlatma ayarıyla bir oyna. hatta bir video buldum genel olarak tüm ayarları yapıyor bir bak istersen. ben de bakayım.

https://youtu.be/hx20INM6Odg
  • Merhaba arkadaşlar 49uh850v ile philips tvler arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim önceliğim görüntü kalitesi philips'ler lg den daha iyi diyorlar kullanıcılar olarak yardım ve tavsiyede bulunumusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cevap verecek kimse yokmu sizden gelecek önerilere göre tv alacam bu ışık sızması sadece karanlık ortamdamı rahatsız ediyor görüntü kalitesi nasıl internetten film izleniyormu cevap verecek arkadaşa çok teşekkür ederim bu ay indirim olacakmış

• mirkelam1978miro M kullanıcısına yanıt
    Işık sızmasının ne kadar rahatsız ettiği subjektif bir konu. Beni sadece karanlık odada karanlık bir görüntü içinde aydınlık bir cisim olduğunda (lamba, ışık sızan pencere vb. Görüntüleri) rahatsız ediyor.
    Görüntü kalitesi iyi.
    İnternetten film izleniyor. Vpn üzerinden izleme olanağını ben şu ana kadar bulamadım. Tüm film siteleri yasaklanırsa şu anki haliyle bilgisayar bağlamadan izleyemezsiniz. Bu noktada android tvler daha avantajli olabilir.
    Philips tvlerde kanal geçiş hızı çok kötüydü. Zapping yapıyorsanız çok sinir bozucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorsa -- 8 Mayıs 2017; 8:47:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorsa

Işık sızmasının ne kadar rahatsız ettiği subjektif bir konu. Beni sadece karanlık odada karanlık bir görüntü içinde aydınlık bir cisim olduğunda (lamba, ışık sızan pencere vb. Görüntüleri) rahatsız ediyor.
    Görüntü kalitesi iyi.
    İnternetten film izleniyor. Vpn üzerinden izleme olanağını ben şu ana kadar bulamadım. Tüm film siteleri yasaklanırsa şu anki haliyle bilgisayar bağlamadan izleyemezsiniz. Bu noktada android tvler daha avantajli olabilir.
    Philips tvlerde kanal geçiş hızı çok kötüydü. Zapping yapıyorsanız çok sinir bozucu

Işık sızması ben göremedim ama ışık sızması denen şey akıllı kumandanın imlecinden oluyor diye düşünüyorum.
  • Abi herkez ışık sızmasından şikayetçi.Almak istiyoruz ama güvenemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 8 Mayıs 2017; 16:18:10 >
  • hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt
    Emin ol ben alacağım zaman epey araştırdım. Bu fiyat aralığı led tvler için fiyat performans noktası. Performansı daha da artırmak için fiyattan ciddi fedakarlık yapmak lazım. Ya paraya kıyıp oled almak lazım yani ya da istisnai ışık sızmasına çok takılmamak.

Diğer arkadaşın söylediği gibi karanlık ekranda imleçle çok belli oluyor. Film izlerken çok istisnai durumlar hariç farkedilmiyor. Ama bu konu subjektif tabii.

İlgili test videolarını(kusurları bulmak için olan özel videolar) usb flash diske yükleyip imkanın varsa karanlık bir ortamda almayı düşündüğün tvlerde denemek karar vermek için en iyisi.

• forumq F kullanıcısına yanıt
    En belirgin şekilde imleçte karanlık ekranda oluyor evet, onu da ayarlardan azaltabiliyorsunuz ama bi sefer de görüntünün canlılığı azalıyor. Işık sızmasını başka türlü görebilmek için karanlıkta izlemek ve özel bir görüntü kombinasyonu yakalamak lazım. Dediğim gibi çok istisnai.

• Yorumlar için çok sagol fiyatı 3500 düşerse alacam düşmesede 2017 philipslere 6000 veya7000 serilerine bakacam çünkü 2017 lgler sj8000 ve altı olan modellerin alayı rgbw panel almaya degmez diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mirkelam1978miro

Yorumlar için çok sagol fiyatı 3500 düşerse alacam düşmesede 2017 philipslere 6000 veya7000 serilerine bakacam çünkü 2017 lgler sj8000 ve altı olan modellerin alayı rgbw panel almaya degmez diye düşünüyorum

Philipslere hiç bulaşma derim, kanal geçişleri berbat, ayrıca servis kalitesi de çok kötü, alan bin pişman, LG nin bu modeli piyasadaki en iyi 55" lerden biri, ses kalitesine bayılıyorum.
    Ben çok takılmıyorum, dediğim gibi imleç karanlık ekrandayken öyle bir durum var, o da normal yani, LG nin bu modeli piyasadaki en iyi 55" lerden biri, panel kalitesi-metal, aşırı ısınma olmaması, ses kalitesi vs. de cabası. Ben sadece bu serinin 65" olan modelini almadığıma pişmanım, 42" yanında dev gibi ama eve getirince 65" olanı mı alsaymışız dedik, yoksa makine çok iyi.
  • forumq F kullanıcısına yanıt
    Hocam rica etsem görüntü kalitesi görmem için ufak bir video çekermisin olan videolar iyi çekilmediği için beni tatmin etmedi şimdiden çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mirkelam1978miro

Hocam rica etsem görüntü kalitesi görmem için ufak bir video çekermisin olan videolar iyi çekilmediği için beni tatmin etmedi şimdiden çok teşekkür ederim

Şu an Tv den uzaktayım, çünkü şehir dışındayım. Ama videodan çok anlaşılmaz görüntü kalitesi, en yakın mediamarkt veya teknosa ya gidebilirsin yardımcı olurlar, uydu yayını izletebilirler.
    İlk farkedeşim film izlerken oldu, 4K furry izlerken farkettim. Net göstermek için siyah ekranda fotoları şektim. ZAten aydınlık ortamda belli etmez kendisini. Korku filmi izlemek cidden hedefini buluyor ama. Özellikle karanlık odada karanlık sahnelerde net belirgin.
    Kimse burdan bunu savunmasın kusura bakmayın daha önce kulandığım tv de bu sorun yoktu. ayhrıca LG nin bunu sorun olarak kabul etmemesi ayrı bir dert.
    He ayrıca artı garantisi 1,5 yıl daha devam eden tv yi 3000 TL peşine isteyene satabilirim. Tabi bunlardan dolayı bana geri gelmemek şartırla TV bana ocak 15 de teslim edildi. Kaplama üzerindeki plastikleri dahi sökmedim.

https://forum.donanimhaber.com/lg-49-uh850v-clouding-sorunu-ve-musteri-hizmetleri-kalitesizligi--125803666#125803666
  • Arkadaşlar merhaba vatan gece kampanyasından 49uh850v 3600 alarak aranıza katıldım umarım sorunsuz bir cihaz gelir

• mirkelam1978miro M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.. hoşgeldin

• Herkese merhaba arkadaşlar. Evleneceğim için evime yeni bir televizyon almak istiyorum.Bütçem 4000 lira.İzleme mesafemiz 2 metre. 49inç tv leri incelediğimde 3-4 model kaldı alabileceğim.Bunlardan birisi de 49uh850v. Samsung ks850, philips pus7101 ve uh850v arasından tercih yapamıyorum. İnsanlar sürekli sorunlardan falan bahsediyorlar iyice korkar oldum tv almaktan. Playstation oynnayan birisiyim. Yani esas amacım konsol aslında.TAbi bununla birlikte film, maç vb de izleyeceğim. Burada lg tv yi kullananlar var siz ne dersiniz acaba? Bu televizyonun siyah performansı kötü falan diyorlar ne almalıyım ? yenileme hızı vb beni üzer mi?
  • 3780 tl vatandan aldım.

pazartesi gelecekler kuruluma.2017 serileriyle hem farkları yokken hemde çok pahalı iken ben alınabilecek güzel bir tv.

kronik sorunları gözüme batmaz.

netten almak isteyenler bu gece 3.599 vatanda kaçırmasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetexI

Herkese merhaba arkadaşlar. Evleneceğim için evime yeni bir televizyon almak istiyorum.Bütçem 4000 lira.İzleme mesafemiz 2 metre. 49inç tv leri incelediğimde 3-4 model kaldı alabileceğim.Bunlardan birisi de 49uh850v. Samsung ks850, philips pus7101 ve uh850v arasından tercih yapamıyorum. İnsanlar sürekli sorunlardan falan bahsediyorlar iyice korkar oldum tv almaktan. Playstation oynnayan birisiyim. Yani esas amacım konsol aslında.TAbi bununla birlikte film, maç vb de izleyeceğim. Burada lg tv yi kullananlar var siz ne dersiniz acaba? Bu televizyonun siyah performansı kötü falan diyorlar ne almalıyım ? yenileme hızı vb beni üzer mi?

hocam aynı durum benimde kafamı kurcalıyordu.uh850 yi aldım.

burada ks8500 ps için en iyi tercih olur ama kavisli bir tv için en az 55' almak gerekiyor

philips içinde piyasadan çekilcekler diyorlar.servis anlamında sorun olur diyorlar.philips eskiden iyiydi şimdikilerinden bilgin yok.

sonuçta oled almadığın sürece hepsinde kronik sorun var

hepsinde ışık sızması var , ama ince eleyip sık dokuyarak tv alınmaz. 😁 şahsen ben tv alma düşüncesine girdiğim andan itibaren sürekli araştırma içine girdim.1.5 aydır bakıyorum halbuki hemen karar veririm.onun kaşı bunun gözü derken 1.5 ay geçti.

hangisi bütçeni yormazsa onu al.

sonuçta seninle ölmeyecek.😄

• @chinawhite Haklısın hocam.Ama işte hangi ürünün inceleme sayfalarına girsem herkes ağlıyor orası patlak şurası bozuk burası bilmem ne diye. O kadar para verip düşük oranda sağlam tv alma fikri çok saçma gelmeye başladı. Konsol öncelikli oldugu için lg yerine başka model mi alsam diye düşünüyorm. Sonuçta tv büyük oranda konsol için alınıyor ve şu siyah performansı kafama cok takıldı. İYice araştırmam lazım. Sizin gözlemlerinizne televizyon ile ilgili
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.