Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
46
Favori
82.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tvde herhangi bir ariza yoksa değişim yapmaları cok zor. Tvde varmi herhangi bir sıkıntı vertical banding ışık sızması tozlanma ölü piksel vs iyice bir inceleyin bir hatâ bulursanız magazaya gidip söyleyin şansınızı deneyin. Bende 850v almıştım ışık sızması cok fazla vardi servis degisim verdi yerine samsung 55ju7500 aldim onada ölü piksel çıktı şimdide onun değişim ve iadesiyle uğraşıyorum iade edebilirsem kapalı kutu ju7500 şuan olduğunu düşünmüyorum çünkü seri sonu ürünler kaldi hep ju7500 genel olarak guzel tv ama seri sonlari kaldigi icin güvenmiyorum bu nedenle yine 55uh850v almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 4 Temmuz 2016; 2:08:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • focus1 kullanıcısına yanıt
    Hocam dedigin testleri yapabilecegim bildigin bi site var midir yoksa ben bi arastirim umarim bisey cikar diyorum artik cunkU bu kadar arastirdiktan sonra icime sinmeyen bi tv almak cok zoruma gitti ne yalan soyluyim

• emre_krgz E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konunun ilk sayfasinda ilk mesajda bazi videolar eklenmiş onları deneyebilirsin iyi sanslar dilerim gerçekten cok zor o kadar para veriyorsunuz ama aldiginiz mal içinize sinmiyor. Zaten bu konuyu okumussunuzdur 850v de ışık sızması var ama onun haricinde herhangi bir sikintisi yok takilma donma kullandigim sürede hic gormedim.

Kasilmalari gorunce isik sizmasi yaninda bisey degil hocam valla sagolasin yardimlarin icin

• Türkayemre kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi performans.
    Sunu tekrar belirtmekte fayda var.Bu tv edge led yani kenar aydinlatmali.Siyah ekrandaki beyaz nesnenin boyitunca alt kisimdaki ledler ekrani boydan boya olucak sekilde aydinlatir.
    Yani panelde sikinti yok.
    Fakat nesnenin olmadigi kisimlarda led aydinlatmasi olursa ozaman problem olur.
    Videoda gordugum kadatiyla ledler gayet iyi calisiyor nesne nere hareket ederse o kisimdaki ledler onu takip ederek aydinlatiyor.
    Bunun aksini veya cok daha iyi performansini beklemek bu tv nin uretim mantigina aykiri.
    Kenar led aydinlatmali olan her tv de arizali olmadikca bu performanstan cok daha iyisini verebilecegini dusunmeyin.

• Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Çok fazla sorunlu panel çıkınca insanın içinde bi tedirginlik oluyor. Bi kaç tane daha video çektim onlarıda fırsat bulunca atarım. kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkayemre

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Çok fazla sorunlu panel çıkınca insanın içinde bi tedirginlik oluyor. Bi kaç tane daha video çektim onlarıda fırsat bulunca atarım. kolay gelsin

Hocam bu tvde gördüğünüz o ışık huzmeleri dışında bu fiyata bu özelliklere sahip baska tv yok ben cok arastiririm halada araştırıyorum 10 bin tl lik tvlerde bile ışık sızması veya farkli sorunlar vardır malesef led tv doğasında bu var. Sadece oled tvlerde bu tür sorunlar ama onlarda da oledlere has farkli sorunlar çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: focus1

quote:

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Çok fazla sorunlu panel çıkınca insanın içinde bi tedirginlik oluyor. Bi kaç tane daha video çektim onlarıda fırsat bulunca atarım. kolay gelsin

Hocam bu tvde gördüğünüz o ışık huzmeleri dışında bu fiyata bu özelliklere sahip baska tv yok ben cok arastiririm halada araştırıyorum 10 bin tl lik tvlerde bile ışık sızması veya farkli sorunlar vardır malesef led tv doğasında bu var. Sadece oled tvlerde bu tür sorunlar ama onlarda da oledlere has farkli sorunlar çıkıyor.

Bende uzun zamandır araştırıyorum ve oledler bence daha sorunlu 2katı para ver bi dünya sorunla karşılaş hiç gerek yok

• Merhaba arkadaşlar. uzun zamandır forumu takip ediyordum anca kayıt olup sizinle tanışmak bugüne kısmet oldu. Ben 55UH850V kullanıyorum yaklaşık 40 gündür. Çok sık tv izleyemesemde bazı sıkıntılar mevcut cihazımda. Birincisi çoğu arkadaşında şikayette bulunduğu gibi ışık süzmesi problemi. Yerel karartma vs bi şekilde onu tolere edebiliyorum. İkincisi futbol müsabakaları izlerken ve hızlı yayınları izlerken kamera hareket halinde olduğu zaman dikey bir şekilde ekranda leke kalıyor. Topun yansıması mevcut. Üçüncüsü dahili Hard diskimde bulunan ful hd yayın filmleri bilgisayarımda net bir şekilde izlerken televizyon ekranımda son derece kalitesiz yayın alıyorum. Dördüncüsü bilgisayarımı tv'ye bağlayıp oyun oynamak istediğimde gene aynı şekilde ekran çözünürlüğü aşırı derecede kötüleşiyor. Bu sıkıntıların hepsinin bir çözümü vardır belkide ama ben pek beceremedim. Servis talep ettim LG Türkiye'den en yakın zamanda gelip bakacaklar. Servis gelene kadar benimle aynı sorunları yaşayan ve çözümlerini bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler..

• ErcanSenn E kullanıcısına yanıt
    Sadece bilgayari taktiginizdaki kotu goruntu almaniza cevap vericem.
    Tv,hdmi kaynaklari ve usb den izleyeceginiz her farkli kaynak icin resim modunu tek tek ayarlamaniz gerek.
    Yani tv icin yaptiginuzcresim modu ayari hdmidan yaptiginuz baflanti icin yada usb aygitinuz dan izleyeceginiz film icin gecerli degildir.
    Keza hdr bi video izlerken bile hdr moduna tv gecis yalinca onun icin bile yuksek ayara getirip ayarlamalisiniz yoksa tvstandartta acar.

Su maclardaki vertikal banding icin sonuc ne olucak servisten onu cok merak ediyorum acikcasi.
    Bizi bilgilendirmeyi unutmayin.

• Arkadaşlar bu Tvnin ayarlarının nasıl olması gerekiyor. Biraz önce Kanal D de Şans Kapıyı Kırınca filmini izledim çok berbat bi görüntü vardı benim ayarlarda mı sorun var tv demi halen çözemedim
  • quote:

Arkadaşlar bu Tvnin ayarlarının nasıl olması gerekiyor. Biraz önce Kanal D de Şans Kapıyı Kırınca filmini izledim çok berbat bi görüntü vardı benim ayarlarda mı sorun var tv demi halen çözemedim

Gürültü filtresi ve MPEG gürültü filtresi bu kapalı yapın.
    Motion eye çare yüksek
    Led yerel karartma yüksek
    Trumotion berrak
    Dinamik kontrast orta
    Dinamik renk yüksek
    Renk skalasi genişletildi
    Süper çözünürlük yüksek
    Gama orta
  • Teşekkür ederim hocam bide böyle deneyeyim

• Türkayemre kullanıcısına yanıt
    Hocam o filmin görüntüsü normalde camur gibi berbat bir kalitesi var. TRT4K kanalı ve diger hd kanal normal yayınları güzel gösteriyorsa eski kalitesi bozuk yayinlar sizi yanıltmasın.

• Ben de bu tvyi alicam vestel vardı 48 ua 9300 onu beğenmedim. Arızalı çıkınca iade ettim. Bakalim bunda nw olacak. Bu tv suan 3350 tl daha duser mi acep

• Arkadaşlar selamlar LG UH850V YA DA SONY XD805 Arasında kaldım kullananlar yardım edebilir mi teşekkürler...

• murat708 kullanıcısına yanıt
    Hocam uh850v modelini az cok arastirmissinizdir.
    Bana göre siyah ekrandaki ışık huzmesi dışında cok guzel ve donanımlı bir cihaz özelik bakımında sony 805 modelinden üstün bir cihaz.

Evet bence de öyle sanırım araştırma yaptım biraz şu anda kullandığım ub830v var onda da aynı ışık sızması o kadar da fazla değil yâni dert edilmez zaten film ve oyunlarda fark etmiyor. Fazla kafaya takmamak gerekli sonuçta oled değil...

• selam arkadaşlar..çok yakın bir zamanda 55UH850V almaya karar verdim..tv yi pc monitörü olarakta kullanıcam(4k).. en çok korktuğum konu ise ölü pixel..diyelimki 5 e kadar herhangi bir sayıda ölü pixel çıktı(değişim 5 in üstündeymiş mağazanın söylediğine göre)..bu ölü pixel 1 tane dahi olsa çok fena göze batıyormu ?
    teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg düşünén arkadaşlar sony forumunu incelemeden kesinlikle karar vermesinler.benden size tavsiye.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.