Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
46
Favori
82.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omerkarakaya

quote:

Orijinalden alıntı: marto1

LG 850V almadan önce aşağıdaki şikayetleri okuyun ve sonra karar verin ben almaktan vazgeçtim
    benim görüşüm malesef paneller genel anlamda arızalı olduğunu yönde tv iyi hoş ama ah be keşke böyle yapmasalarmış dedirtiyor

https://www.sikayetvar.com/lg-49-ub-850v-ekranda-yatay-cizgilenme-ve-titreme

https://www.sikayetvar.com/lg-tv-4k-sorunu

o şikayetler UB850V modeli için ilk 4k lı tvlerden. Bu model UH850V yanlış şikayetleri okuyorsun.

farkındayım genel olarak bahsetmek istediğim husus paneller

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinanozdemir

Çok sacma gercekten bilgi araştırmanız gerekirken insanları yanlıs bilgilendiriyorsun 2 tane şikayet okumussun oda eski tip model cihazların şikayeti tabiki her elektronik gibi bu cihazdada sorunlar cıkabiliyor suan 15 bin tl ye satılan tvlericin o sitede onlarca şikayet bulunuyor @marto1

yanlış bilgilendirme değil genel anlamda PANEL sorunu yaşıyor insanlar lg markalaraında elbette bu elekronik işi şans işi ama 2015 ve 2016 yıllarında en kötü kullanıcı yorumları ve iade almış lg ben sadece insanların yazmış olduğu yurt dışından elde ettiğim bilgiler ile bildiriyorum ulusarası düzeyde insanların en çok yaşadığı problem Fanatiklik yapmaya gerek yok bende lg sever biriyim ama şuan alınabilirliği malesef yok açıkçası oledlerin düşmesini bekleyeceğim

Global anlamda yaşanılan problem
    "Sub-par picture quality in a dark room
    Peak brightness could be better"

• Kazumatr kullanıcısına yanıt
    O HDR performansından aldığı puan değil. Dolby Vision desteklemediği için yarı puan verilmiş. Şu an çoğu TV'de öyle. Bu durum panelin kalitesiyle alakalı değil, özelliği ve geleceğe yönelikliği ile alakalı ki onun haricinde KS9500 daha üstün.

Fiyat performans olarak bakarsak üstün olan tabii ki LG ama şuradan karşılaştırırsanız LG'nin hemen her performansı daha düşük:

http://www.rtings.com/tv/tools/compare

Black ve Gray Uniformity önemli. Panellerin hatasını belli eden hususlar. Kontrast ve parlaklıkta da ciddi farklar var ama dediğim gibi Samsung'da bu sene sağlam panele rastlamak piyango tuturmak gibi. O yüzden panel hatalı olunca bu testlerin anlamı kalmıyor. Böyle giderse LG'nin elinden kötü söhreti alacak arıza konusunda.

• LG ' de vertikal banding , Samsung da ışık sızması bitmez. Al birini vur ötekine . Samsung daha fazla müşteri memnuniyetine önem veriyor ama LG hiç sallamıyor. Bu japonlardan alternatif sağlam bir firma maalesef çıkmıyor yoksa bu koreli firmalar evlat olsa sevilmez.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    Demekki sempati duydugunuz bi tv nin eksikliklerini gormezden gelip hatta bu tv ust duzey vs gibi soylemler yapilabiliyomus.Ayrica burasi uh850v konusu baska tv lerle mukayese etmeniz cok sacma.
    Ustelik uh850v nin 2 kati bi tv ile karsilastiriyorsaniz demekki bu tv karsilastirdiginiz tv lere neredeyse esdeger.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet kimse benim soruma cevap vermedi bu arada telefonumu tv ye baglamam icin ne yapmam lazım lg android ve microsoft destekliyor bu konuda ios baglantı yapılamıyor ekranı aktarmada :)

• Sinanozdemir S kullanıcısına yanıt
    app store da LG TV PLUS diye bi uygulama var.onunla bağlantı yapabiliyorsunuz.
  • quote:

quote:

Çok sacma gercekten bilgi araştırmanız gerekirken insanları yanlıs bilgilendiriyorsun 2 tane şikayet okumussun oda eski tip model cihazların şikayeti tabiki her elektronik gibi bu cihazdada sorunlar cıkabiliyor suan 15 bin tl ye satılan tvlericin o sitede onlarca şikayet bulunuyor @marto1

yanlış bilgilendirme değil genel anlamda PANEL sorunu yaşıyor insanlar lg markalaraında elbette bu elekronik işi şans işi ama 2015 ve 2016 yıllarında en kötü kullanıcı yorumları ve iade almış lg ben sadece insanların yazmış olduğu yurt dışından elde ettiğim bilgiler ile bildiriyorum ulusarası düzeyde insanların en çok yaşadığı problem Fanatiklik yapmaya gerek yok bende lg sever biriyim ama şuan alınabilirliği malesef yok açıkçası oledlerin düşmesini bekleyeceğim

Peki sana 2 sorum var dostum. Birincisi hangi tv yi öneriyorsun. 3.500 TL civarı merak ettim. Diğeri de hiç bir modelinde ışık sızması ve banding olmayan led tv üreten firma var mı? Cevaplarsan sevinirim...

• quote:

Merhaba arkadaslar aranızda yeniyim bende 55 uh850v aldım suanda kullanıyorum gündüz videolarla bir takım testler yaptım ışık sızma olayını tabiki anlamak icin gece karanlıkta yaptım bazı arkadaşların dedigi gibi evet yanlardan ve altlardan siyah ve karanlık ekranda ışıklar cıktı ama imlecin oldugu yer ve ekranda herhangi bi sembol resim varsa onu alt ve üstten aydınlattıgı icin rahatsız edici bi durum ama cözümü basit led karartma ayarını kapatarak bu sorunu cözdüm ve suan hic bir sıkıntı yok geri kalan testlerdede sorun yaşamadım görüntü ses kalitesi mükemmel özellikle maç izlerken spor modunda truemotion da pürüzsüz ayarda ama bence herkes led yerel karartmayı kapatmanız görüntü kalitesinde hic birşey degismiyor karanlık ve siyah ekranları daha iyi izleyebilmek icin 3d özelligi de tartışılmaz kalitede bence tercih edecek olan arkadaşların gözü kapalı alabilecegi bir tv ++++ Şimdi benim sizlere bir sorum olacak Arkadaşlar iphone6s kullanıyorum bu televizyona cihaz telefon baglamasında windows ve android gördüm iphone telefonumla ekran görüntüsü veremedim tv ye bu benim icin önemli bir özellik bu konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

quote:

Evet kimse benim soruma cevap vermedi bu arada telefonumu tv ye baglamam icin ne yapmam lazım lg android ve microsoft destekliyor bu konuda ios baglantı yapılamıyor ekranı aktarmada :)

quote:

Orijinalden alıntı: hknrdgn

app store da LG TV PLUS diye bi uygulama var.onunla bağlantı yapabiliyorsunuz.

Iphone ile ekran paylaşımı yapamassınız. Çünkü telefonunuz Miracast destekli değil. Telefonunuzun miracast destekli olması lazım. Bu özellik Sony, LG ve Asus gibi firmaların üst model telefonlarında var.

Aşağıda LG G4 ile yapılmış bir ekran paylaşımı videosu var inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=8DYGxwXpyEE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustimiss -- 30 Haziran 2016; 16:43:47 >

• Arkadaşlar merhaba az once ikinci seferde servis geldi televizyonu kontrol ettiler ölü piksellerin resmini cektiler onlarda degisim icin en az 5 tane ölü piksel olmasi lazim dediler. Bu şekilde değişim vermezler dedi ben itiraz edince biraz daha inceledi tv ekraninda tozlanmada var dedi tozlanmayla beraber ölü pikselleri servis fisine yazdi değişim ve iade istedigimi belirti bu sekilde merkeze bildireceğim dedi bakalim ne olacak hic umudum yok ama beklemek lazim.
    Arkadaşlar birde servis tv kutusunu gormek istedi kutuyu getirdim baktilar bu tv teşhir ürünü dediler neden nasil anladiniz dedim kutunun agzi iki defa bantlanmis dedi bandi gosterdiler biri altta orjinal bant dedi ustekide sonra bantlanmis dedi bunun teshir ürünü oldugunu nasil ispatlicam ne yapmam lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 30 Haziran 2016; 19:49:27 >
  • focus1 kullanıcısına yanıt
    Tv nin arkasindaki girislere bi bajabilirmisiniz toz birikmismi.
    Kullanilan urunlerde girislerde illaki tiz birikmesi olur.

• Tvnin arkasinda çıkış yok ki sadece bir adet usb3 cikisivar bide one connect kutusunun bağlandığı çıkış var diger çıkışlar hepsi one connect üzerinde on gun oldu tv kurulalı simdi ister istemez yine tozlanmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 30 Haziran 2016; 21:08:28 >
    Bahsettihim yoz yapismis bi toz olicakto normal basit bi tozlanma degil.Cunku tekno marketlerde surekli tv ler acik.İsinan elektronik urun toz toplar ve tekno marketlete yuzlerce kisi bi gunde girip cikiyo ister istemez gosle gorulmesede toz toplarlar diye dusundum.Belki tasima esnasinda banti yirtildi tekrar bantladilar boylede olabilir.Boylede dusunmek lazim.

• Kazumatr kullanıcısına yanıt
    Az önce baktığımda Televizyonun arka kısmında toz falan var nemli bezle silinmiş gibi iz var evdekilere sordum silinip silinmedigini kimse silmemis tv geldigi gunden beri silinmemis çünkü tvinin temizlenemsi için özel temizlik bezlerinden alacaktım tv sorunlu çıktığı için almamıştım.

Bugun gelen servir tvnin servis menüsüne girdi tvinin kullanim suresine baktı süre normal dedi ama sıfırlanmış olabilir dedi.
    Teshir mali olup olmadigini Bunu nasil ispatliyacagiz bilmiyorum.

Ispat edebilmek mesele nasil ediceksin benim de hicbi fikrim yok.Kullanimbsaati yardimci olabilirdi ama oda normalmis.

• quote:

Evet kimse benim soruma cevap vermedi bu arada telefonumu tv ye baglamam icin ne yapmam lazım lg android ve microsoft destekliyor bu konuda ios baglantı yapılamıyor ekranı aktarmada :)

Ben AppStore dan tv assist programıyla bağlanıyorum resim video müzik yolluyorum aynı wifiye bağlı ol mutlaka

• Kardesim denedim tv cast tv asist ve lg tv plus evet aktarıyorsun ama youtube resim video kısıtlı direk ekran aktaramıyorsun ve ücretsiz olanlar cok sıkıntılı hep kısıt ve reklam var premium gerekli tv cast ta ama su lg nin telefonu tv ye baglanması gibi bir özellik söz konusu degil direk ekran baglanamadık bir lgnin bu yanını sevmedim işte koskoca apple ı kısıtlamak gibi birşey kendi cihazları cok kolay baglanıyor samsung da aynı sekilde samsung telefonlarda cok kolay ekran aktarımı yapılabiliyor

• Arkadaslar pazar günü Marmara forum Teknosa dan 4800 liraya 55'850v aldım. 2 gündür kullanıyorum. Tv nin film ve maç performansi iyi. Tatmin oldun. Daha önce js7200 vardı vertical banding olduğu için iade etmiştim. Maalesef uh850 de de sadece maç izlerken farkettigim vertical banding olayı var. (Js7200 e göre çok belli olmuyor) tv de ölü piksel testi yapmadim. Artık bu tvyle devam edeceğim. Değişimle falan ugrasmak istemiyorum. Tv yi tavsiye eder misin diye soracak olursaniz eğer tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustimiss

quote:

quote:

Peki sana 2 sorum var dostum. Birincisi hangi tv yi öneriyorsun. 3.500 TL civarı merak ettim. Diğeri de hiç bir modelinde ışık sızması ve banding olmayan led tv üreten firma var mı? Cevaplarsan sevinirim...

selam dostum öncelikle forumdaki arkadaşlara şunu söyleyeyim bende lg severim bence yazılımsal ve donanımsal olarak şuan dünyanın en iyisi derim ama gel görki ıps panel olayı lgyi yerin dibine sokuyor malesef
    yurt dışında daha çok amerika da kullanıcı profilleri bence global anlamda lg nin düşmüş olduğu durumu ortaya çıkarıyor ışık sızması bulutlanma ölü piksel ordaki temel sorunlar iade edilme sebebidir
    benim tavsiyem edindiğim bilgiye göre şuan 4k led tvlerde bazı modellerinde daha az problem yaşanabiliyor mesela ku7000 ve js7200siyahına daha dolgun ve canlı gelebiliyor tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir 4k tvler arasında yerinde incelemiş olarak kötünün kötüsü derim
    mevcut 4k ledleirm bu tip sorunları atlatması için 2-3 yılı var malesef konumuzun fazla dağılmaması açısından dolayıdır ki şuan full hd bir tv kullanmak yerinde ve doğru karar olur diye düşünüyorum bu sistem oturana kadar ve oledlerin fiyatları düşene kadar sony kdl50w805c idare ederim
    Bu arada bir arkadaş ölü pikselden 5 e kadar mı iade edilebiliyormuş diye yazmış tek bir tane bile olsa iade edin kabul edilmezse tutanak tutup tüketici hakem heyeteine gidin bilir kişi ile mutlaka değişim ya da ücret iadesi olur

• marto1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam servis bana demisti en az 5 ölü piksel olmasi lazim diye değişim yapilabilmesi için ölü pikselin siyah ekranda da görünmesi lazim diyor. Benim tvdeki ölü pikseller siyah ekran hariç diger tüm renklerde görünüyor. Simdi dün gelen servisin ne diyeceğini bekliyorum olumsuz çıkarsa direk mahkemeye gideceğim.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.