Şimdi Ara

LG TV'ye Bağladığım Hard Disk'i Bilgisayar Görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
23.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Time Machine II özelliğini yani canlı yayını kaydetmek için hard disc bagladım. Format istedi kendi formatlayıp tv'ye uygun hale getirdi. Kayıt yapıyor ama hard disc'i bilgisayara takınca görmüyor. Başına böyle birşey gelen varsa yardımcı olabilir mi?

TV - LA 660
    HDD - Seagate Expansion 1TB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzunca -- 20 Haziran 2013; 21:24:38 >

• Kimsenin başına gelmemiş sanırım :/
  • auzunca A kullanıcısına yanıt
    modeller aynı benimde görmüyor çözümü nedir?
  • bilen yokmu bilgisayar basında harddıskle kafayı yemek uzereyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzunca

Time Machine II özelliğini yani canlı yayını kaydetmek için hard disc bagladım. Format istedi kendi formatlayıp tv'ye uygun hale getirdi. Kayıt yapıyor ama hard disc'i bilgisayara takınca görmüyor. Başına böyle birşey gelen varsa yardımcı olabilir mi?

TV - LA 660
    HDD - Seagate Expansion 1TB

Kardesim tv farklı bir formatta bicimlendirme yaptıgı icin pc görmez yani tv de kullanacağın harddiski pc de kullanman icin tekrar ntfs formatında bicimlendirmen gerek bunun icin hard diski pc ye bağla bilgisayarıma sag tıkla sistem yoneticisini ac orda hard disklerin hepsini görür televizyonun bicimlendirdigi hard disk gözüküyor ama ilk önce sil deyip yeni birim oluşturman gerek sonra ntfs olarak bicimlendirmen mümkün takıldığın yer olursa buradayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emrihak kullanıcısına yanıt
    dedegınız gıbı sıldım daha sonra cıkarıp yenıden taktım yıne gormedı ama sıstem yonetıcısınde yazıyor yıne. nasıl format atarım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

dedegınız gıbı sıldım daha sonra cıkarıp yenıden taktım yıne gormedı ama sıstem yonetıcısınde yazıyor yıne. nasıl format atarım?

Yeni birim oluştur diyeceksin ondan sonra sorun çözülür.

• emrihak kullanıcısına yanıt
    nerden yenı bırım olustur dıyecegım hıc bılmıyorum, bunu sıldıkten sonra yapıyorum degılmı. bu arada bılgısayarım ıngılızce o yuzden tam olarak anlasamıyor olabılırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

nerden yenı bırım olustur dıyecegım hıc bılmıyorum, bunu sıldıkten sonra yapıyorum degılmı. bu arada bılgısayarım ıngılızce o yuzden tam olarak anlasamıyor olabılırız

Pc basında değilim bende ama bak verdigim linkte anlatım var cok detaylı olarak senin konunun disinda anlatımda var nerden yapabileceğini anlaman amacı ile veriyorum linkihttp://7.enpedi.com/2010/03/windows-7-disk-bolmek.html?m=1

Sen harddiski seç sil ve yeni birim oluşturduktan sonra formatla eğer yapamazsan 1 saate kadar evde olucam detaylica anlatırım sana.

• Verdiğiniz bilgilerle en sonunda yaptım, teşekkürler

• EMRİHAK çok saol saatlerce uğraştım WD Quick Formatter diye gereksiz bi program yükledim işe yaramadı senin dediğin gibi bilgisayarıma sağa tıklayıp yönet seçenegine tıkladım ordan hardick görünüyodu üzerine geldim ve birimi sil yaptım ve hardick sıfırlandı sonra hardıski sıfırladığım yerden yeniden aktif ettim kullana biliyorum saol
  • Arkadaşlar yapamadım ben. Birileri resimli anlatırsa çok makbule geçecek :)

Lg Smart Tv de kaydettiğim proğramları Bilgisayarda açmam lazım.
    Hard diski bilgisayara bağlıyorum ama hiçbirşey görünmüyor.
    Acaba problemi çözen arkadaşlar hard diski mi formatladı,
    yoksa içindeki verilere mi ulaştı. Bir açıklarsanız sevinirim.
  • Benim Harici diske format atmamam lazım. İçindekilere ulaşmam lazım mümkünmüdür?
  • aynı sorun bendede var ama olmuyomuş müşteri hizmetlerini aradım alamasın dedi sadece tv de izleye bilirsin ama dersenki hdd yi biçimlendirecem dersenwin 8 de araçlar yünetimi yaz aramada ordan biçimledirirsin ama filim alamasın
  • benim bütün resim arşivim içinde kaldı. napılabilir nasıl kurtarabiliriz arşivi. bilen varsa yazsın
  • harddiskin içindeki verileri silmeden nasıl kurtarabiliriz bilen var mı?
  • Aynı sorun bende de vardı, format atmadan çözdüm. Umarım sizler de çözersiniz. R-Studio programı ile çözdüm. 1- R-Studio'yu açın.
    2- Listelenen sürücüye sağ tuş ile tıklayın (Bende G: sürücüsü olarak görülüyordu.)
    3- Sağ tuşla tıkladığınızda listenin en başında Open Drive Files'ı göreceksiniz. Oraya tıklayın
    4- Listelenen dosyalarınızı seçip, Recover Marked seçeneği ile bilgisayarınızda (yeterli boyuttaki) bir yere kopyalayın.
    5- Son olarak kopyalama bittikten sonra taşınabilir diski formatlayıp, yedeklediğiniz veriyi tekrar taşınabilir harddiske atabilirsiniz.
    Kolay gelsin
  • elimde 3-4 tane usb disk vardı, sadece birini görüyordu lg uf8705 televizyonum. sonunda çözümü buldum:

https://www.lgwebos.com/topic/1557-1-tb-western-digital-passport-hdd-ntfs-format-not-getting-detected/

Try to Format your HDD to NTFS (Even if its in NTFS fromat now) make the allocation unit size to 16 Kilobyte and try.

16 kb'lik NTFS olarak formatlayın diyor. bende işe yaradı.
  • Aynı sorun bizim de başımıza geldi ve harddiske sahiplik yetkileri vererek çözdük. Windows 7 için olan aşağıdaki kaynaktan faydalanarak çözebilirsiniz. Format atmanıza gerek kalmaz.
    http://www.preyerplanning.com/take-ownership-of-entire-hard-drive-in-windows-7.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: exhausted

Aynı sorun bizim de başımıza geldi ve harddiske sahiplik yetkileri vererek çözdük. Windows 7 için olan aşağıdaki kaynaktan faydalanarak çözebilirsiniz. Format atmanıza gerek kalmaz.
    http://www.preyerplanning.com/take-ownership-of-entire-hard-drive-in-windows-7.pdf

Teşekkürler sayenizde çözüldü.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.