Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LG TV TAVSİYE 2019 MODELLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
5.137
Cevap
71
Favori
138.020
Tıklama
Giriş
    1987 Mesaj
    LG, 2019 Premium TV’lerini Duyurdu

Derin öğrenme algoritmasıyla güçlendirilmiş OLED TV’ler, LG’nin premium TV

segmentindeki liderliğini pekiştiriyor

LG Electronics (LG), aralarında OLED ve NanoCell TV modellerinin olduğu 2019 premium TV segmentini Seul’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde duyurdu. Bu yıl premium TV segmentinin yüzde 20’sini OLED TV modellerinden oluşturan LG, 2019 yılı için OLED TV satış hedefini 3,6 milyon adet, 2020 yılı için 7 milyon adet, 2021 yılı için ise 10 milyon adet olarak belirledi. İlk olarak Güney Kore ve ABD’de satışa sunulacak LG 2019 TV modelleri Mayıs ayı itibariyle de Türkiye’de satışta olacak.

LG’nin yeni model OLED ve NanoCell TV’leri, ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka destekli görüntü ve ses kalitesine sahip olacak. Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını da destekleyecek yeni LG TV’ler ile kullanıcılar iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabilecekler. Bu yıl içerisinde gelmesi beklenen Google Assistant ve Amazon Alexa desteği ile LG TV’ler, ek donanıma ihtiyaç duymadan lider AI platformlarını destekleyen türünün ilk örneği olacak.

LG’nin W9, E9 ve C9 OLED TV modellerinde bulunan ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, derin öğrenme algoritması ve geniş görsel bilgi veri tabanı erişimiyle görüntü ve ses kalitesini yükseltiyor. Alpha 9 akıllı işlemci görüntü kaynağını tanıyarak görüntüyü optimize ederken, algoritmanın yardımıyla gerçeğe yakın netlikte görüntüler oluşturuyor. İşlemci ayrıca ekran parlaklığını en uygun seviyede tutmak için ortam koşullarını analiz ediyor.

Sektör lideri OLED TV’lerin başı çektiği LG’nin 2019 premium TV serisinin farklı ekran boyutları bulunuyor: W9 (77/65), E9 (65/55), C9 (77/65/55) ve B9 (65/55). Dünyanın ilk 8K OLED TV’si (88Z9 modeli) LG’nin premium TV portföyünü genişletirken, LG’nin en gelişmiş LED TV’si olan NanoCell TV, üstün görüntü kalitesi, canlı ve gerçek renkler, geniş izleme açısı, ultra ince çerçeve ve ultra geniş ekran seçenekleri sunuyor. 2019 model OLED ve NanoCell TV modelleri HDMI 2.1 desteğinin eklenmesiyle spor ve aksiyon filmleri gibi hızlı aksiyon içeriğinin daha iyi görüntülenmesini sağlıyor.

Gelişmiş Audio Return Channel (eARC) özelliği, ev sinema tutkunlarının HDMI bağlantısını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını ve mevcut en yüksek kalitede ses deneyimi yaşamalarını sağlarken, Variable Refresh Rate (VRR) ve Latency Mode (ALLM) özellikleri sayesinde takılma olmadan oyun deneyimi elde ediliyor.

2019 model LG TV’ler, aydınlık koşullarda bile, olağanüstü bir HDR deneyimi sağlamak için Dolby Vision formatındaki içerikleri destekliyor. İkinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, içerik türüne göre ses ayarlaması yapıyor, böylelikle izlenen içerikteki diyaloglar daha kolay anlaşılırken, şarkılardaki vokaller çok daha net bir şekilde duyulabiliyor. Ses seviyesi ayarını kullanıcılar kendileri yapabildikleri gibi, TV’nin yapay zeka özelliği de kendi kendine ses düzeyini ortama göre ideal seviyede ayarlayabiliyor. LG'nin premium TV'leri Dolby Vision ile olağanüstü bir HDR deneyimi ve 360 derece sürükleyici ses için de Dolby Atmos desteğini bir kez daha tüketicilerine sunuyor.

LG’nin yapay zeka destekli 2019 NanoCell TV serisi, 49 inç’ten 86 inç’e kadar farklı boyutlarıyla toplam 14 modelden oluşuyor. LG’nin 2019 TV modelleri arasında 8K OLED TV (88Z9 modeli) ve bu yılın başında CES fuarında katılımcıları şaşkınlığa uğratan ve büyük ses getiren kıvrılabilir LG Signature OLED TV R (65R9 modeli) de bulunuyor. LG’nin 2019 TV serisi ile ilgili satış tarihi ve fiyat bilgisi ileriki günlerde paylaşılacak.

LG Mobil İletişim ve Ev Eğlence Sistemleri Başkanı Brian Kwon “2019 model premium TV serisinde de açıkça görüldüğü gibi LG, TV teknolojilerinde sınırları zorlamaya devam ediyor. LG’nin gelişmiş yapay zeka teknolojisi, görüntü ve ses kalitesini artırarak TV izleme deneyimini bir adım öteye taşıyor” dedi.

ANKARA KENTPARK AVM LG PREMIUMSHOP MAĞAZASI
    MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    FİYAT VEYA KIYASLAMA BİLGİSİ ALABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brknil06 -- 23 Temmuz 2019; 10:21:32 >

|
    |

Mesajı Yerinde Gör

LG ile mahkemelik oldum vertical banding problemi olan cihaz yüzünden. Teknik servisiniz sorunu görmesine rağmen merkezin bunu sorun olarak görmediğini üzerine basa basa söyledi. Televizyonu aldığım mağaza da merkez servisinize fotoğrafları göndermesine rağmen değişim raporu vermedi. Süreç içerisinde de LG sitesine ve çağrı merkezine şikayette bulunmama rağmen geri dönüş yapılmadı. İlgisiz servis, ilgisiz çağrı merkezi, ilgisiz site şikayet merkezi. Şikayetvar sitesinde açılan şikayete de dönüş yapılmadı. Kısacası televizyonunuzda banding çıkarsa ve benim gibi bunu kurulumda fark edemezseniz tüketici hakem heyeti ve mahkeme ile uğraşırsınız. Satış yaparken çok ilgili olan herkes birden yokları oynar. İnanılmaz ilgisizler...

İyi günler. Öncelikle ben de sizin gibi kafası karışan biriyim. Ancak, şuan için biraz daha oturmuş durumda. Öncelikle forumdakiler gibi uzman biri değilim, yaklaşık 2 haftadır forum, web siteleri, youtube yorumları vb. yerlerdeki araştırmalar sonucunda şu kanaatler oluştu bende;
    1. TV'yi en çok nasıl kullanacaksınız?
    Eğer genel bir tv kullanıcıysanız (yani genellikle tv kanallarında dizi, belgesel, haber vs) izleyecekseniz ki bu programları izlerken odanız aydınlık olacaktır (akşam dahi olsa lamba yanacaktır), panellerin performansı aynı düzeyde. Eğer çok yoğun bir şekilde film izlerim diyorsanız, bu durumda VA panellerin karanlık ortam performansları daha iyi. Oyun için yorum yapamam çünkü oyun oynamıyorum. Benzer şekilde maç için de yorum yapamam çok fazla aram yoktur.
    2. TV'yi izleme açısı?
    IPS ve VA panellerin açısal anlamdaki farklarından bahsetmeyeceğim. Kendimden örnek vermek isterim, ben TV'yi oturma odamda kullanacağım ve oturma düzeni olarak TV'yi geniş açılardan izleyebiliyor olmam lazım. Tabi ki bu durumda IPS panel ön plana çıkıyor. Sizin durumunuzu kendiniz değerlendirin.
    3. Ayıracağınız bütçe?
    Sizin gibi bende 6000-6500TL bandında bir bütçe ayırdım TV için ve 55inç almayı düşünüyorum. Bu durumda panel farketmeksizin karşımıza alınabilecek TV olarak Samsung'un QLED serisi, Sony XF serisi ve LG'nin nanocell serisi çıkıyor. Sony xf9005 modeli bütçe olarak alınabilecek bir TV olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda linkini vereceğim siteden incelemeye bakarsanız iyi bir ürün ancak android bir TV. Buda insanda soru işreti bırakıyor. Samsung Qled olarak Q60 var. Bu TV Qled'de giriş serisi arştırdığım kadarıyla çokta önerilmiyor. Q70 veya Q80 öneriliyor ancak bunların fiyatı 8-9 bin bandına yükseliyor. Bunlardan birini alacağıma bu fiyata gider OLED alırım. Şimdi OLED için yanma yapar diyeceksiniz. Ben yaklaşık 10 senidir Panasonic Plazma TV kullanıyorum, yanma dediğiniz olay bunlarda da var. Evet benim TV'de var ancak normal yayında hiç farkına varamazsınız. Ben bile zor farkına vardım. Bir keresinde yanlış hatırlamıyorsam kanal geçişinde gri bir ekran geldi. Burada sol üst köşede atv logosu belli belirsiz göründü (hanımların kadın programlarını çok seyretmesinden olsa gerek :)) ). Kısacası, OLED'lerdeki yanma sorununun normal kullanımlarda olabileceğini düşünmüyorum. Kaldı ki LG OLED'lerde yanma olmaması için kapatırken kendini ayarlama mevzu var.

Sonuç olarak (ki bu benim düşüncem) karşımıza LG nancell serisi çıkıyor. Sm8000/8200 serisini hiç düşünmedim. SM8600 ile SM9010 arasında kaldım. SM9010 özellikle full array olması ve nanoblack teknolojisinden dolayı bir tık öne çıkıyor. Bu biraz daha iyi siyah demek oluyormuş (araştırmalarımdan buna ulaştım). SM9010 şuan için 7200TL civarında geçen hafta hepsiburada'da 6800TL civarında satıldı. Bu hafta cumayı bekliyorum, eğer Burak bey iyi bir fiyat verirse SM9010 almayı düşünüyorum.

Yukarıdakiler tamamiyle benim düşüncelerim siz yada başkası katılır veya katılmaz. Ben sadece size yardımcı olması açısından yazdım.

İnceleme için link:www.rtings.com
    Bu sitede "TV review" kısmına (search'ün solunda) tıkladığınızda açılan sayfada "Tools" ta "Compare TV" bölümünden istediğiniz TV'leri seçip karşılaştırma yapabilirsiniz. Ayrıca, bu sitede özellikle Sony xf9005, LGsm8600 ve LG sm9000 (bizdeki gibi sm9010 yok) TV'lerin detaylı incelemelerini de okuyabilirsiniz.

LG TV tavsiyesi konu başlığına gelip de LG TV sattirmam ulen ben buralarda tadında takılan arkadaş, kuyruk acın nedir bilmiyorum da gidip Samsung veya Sony başlıklarında o markaları takip eden arkadaşları faydalandirsan bu engin(!) bilgilerinden vaktini boşa harcamamış olursun bence. Komik duruma düştüğünü herkes gördü artık çünkü.

Arkadaşlar bir kaç gündür yazamadım. Bilmeyenler için hatırlatma yapayım. 1 hafta kadar önce Burak beyden OLED 65C9 almıştım. bir kaç gündür kurcalıyorum televizyonu, çeşitli hdr 10bit dolby vision filmler izliyorum, oyun performansına bakıyorum kısaca değinmek isterim.

1) Pc / Oyun Performansı :

Arkadaşlar Input lag yok. Bildiğiniz yok. Hissetmiyorsunuz hiç bir şekilde. Mouse hareketleri olsun ekran geçileri olsun gecikme 0.
    G-Sync : Daha Firmware update ülkemiz için gelmedi. Ancak G-sync'in "G-Sync Compatible" sınıfında gözüküyor TV. Bu yüzden şuanlık 40-120hz arası bir G-Sync Desteği sunuluyor (VRR'ın sonucu da olabilir bu, burası biraz karışık bende çözemedim). Özellikle PUBG gibi bir oyunda input lag hissedileceğini düşünmüştüm, ancak onda da yok arkadaşlar.

Ekran Kalitesi: Çok fazla tartışıldı. Şüphesiz piyasadaki en iyi görüntüyü veren tv bu. OLED + Dolby Vision + HDR10 = Mükemmellik zaten. İzlediğiniz her film, belgesel mükemmel geliyor. HDR + 4k kesinlikle denemelisiniz. Bu bambaşka birşey. Daha önce Lg nin LED 1080p panelinden gelen birisi olarak, fark inanılmaz. Benzetme yapmak gerekirse; 60hz den 144hz monitöre geçtiğinizde ki o hayret edişiniz aklınıza gelsin. Onu 2 ile çarpın :)
    Metro Exodus'u 4k HDR da tecrübe etmeyen kendisine gamer demesin lütfen

Monitör Native 4k 60hz. 1080p de 120hz + G-sync desteği var. Buda OLED Panelle birleşince ortaya mükemmel bir görüntü çıkıyor. Herşey eye-candy ve tereyağı gibi.

HDMI 2.1 kablom olmasına rağmen, daha piyasada hdmi 2.1 destekli bir ekran kartı olmadığı için malesef hdmi 2.1 deneyemiyorum. Ancak Variable Refresh Rate(VRR) destekliyor sanırım ve LG nin oyun modu hdmi 2.1 den istediğim herşeyi veriyor zaten. Varsın 4k 120hz desteğim olmasın, zaten 4k da 120 fps alabilecek bir teknolojide yok daha (2x RTX 2080ti bile her oyunda 120fps alamıyor)

*** Gelelim Burn-in olayına. Ekran kendisi sabit duran yerlerin parlaklığını düşürüyor. Televizyon kapandığında otomatik piksel temizleyicisi çalışıyor. Burn-in oluşumunu önlemek için özel bir AI sistemi var bu ekranda. Otomatik olarak parlaklık düşüp yükseliyor. Önceden acaba TV demi sıkıntı var acaba diye düşündüm ancak, araştırınca bunun önlem için konulmuş bir sistem olduğunu farkettim.
    *** Parlaklık : Parlaklık konusu OLEDlerde Burn-in e sebep olan ana etken. OLED 65C9'un menüsünde OLED parlaklığı diye bir seçenek var. Bu parlaklığı genellikle 50-80 arasında kullanıyorum. 100 bana inanılmaz fazla geliyor. 10 dakika bakarsan gözün yanar o derece parlak.(TV nin bulunduğu oda direk güneş almıyor, ancak odada perde de yok. Normal gün ışığında bile çok fazla geliyor yani anlayacağınız.) Araştırmalarım sonucu Burn-in olasılığı parlaklığı azalttıkça azalan bir durum. Benim düşüncem OLED den çok korkmayın. Sadece bulunacağı odada direk güneş ışığı almamasına dikkat edin, burn-in sorununu da böylelikle ortadan kaldırmış olacaksınız parlaklığı kısmak zorunda kalacağınız için.

Sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar =)

@aydnksvl Şuan PC'ye bağlıyım. TV hoparlörlerini kullanıyorum, dolby atmos devrede. Eğer TV'deki Dolby Atmos Codec'ini Hoparlörlere aktarabiliyor muyuz diye soruyorsan bilmiyorum malesef. earc ve hdmi 2.1 malesef test edemiyorum. Daha ortada hdmi 2.1 destekleyen ekran kartı yok.

@notropil Kapalı kutusunu çekmeyi unuttum hocam. Açılırkenki hali var. İsterseniz özelden atayım :)

Son Ekleme: Şuan Mesela Pubg atıyorum. Oyun modundayım. OLED parlaklığı 1 de, ona rağmen fazla geliyor. TV ye yakınlığım 2 metre.

Whowerts kullanıcısına yanıt
    @Whowerts demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Evet bir bakıma haklısınız ama işte her ürün ihtiyaca binaen alınmalı.

OLED panel pazarda premium ürün olarak yer alıyor ve yanma potansiyeli LG dışında Bang & Olufsen (TV kısmı C9), Sony, Panasonic, Philips, Vestel vs vs tüm üreticilerin farkında oldukları bir husus.

Geriye kaldı tüketiciler. Onlar da mutlaka kullanma alışkanlıklarına göre karar vermeliler.

LG C9 şu an piyasadaki en iyi model. Ama kime göre?

Mesela ben ne yapayım?

Türkçe komut isteme LG yanar, eksik Sony Samsung filan al
    4K isteme LG yanar Samsung al 4K benzeri bir çözünürlüğü var
    İşletim sistemi en iyisi LG ama yanar, Android, Tiezen al idare et
    Minimalist kasa sevme LG yanar, takoz gibi Sony, Samsung al
    Karanlık odada seyretme LG yanar, Sony Samsung al aydınlıkta seyret kusurları görmezsin
    LG 5 sene sonra yanar, Samsung Sony al 10 sene üstlerine dantel koy, dantele de kırmızı ibrişimle 12bit 8K tığ işi yazı yaz 2022'de misafir kandır.
    LG yanar dolby vision seyretme, Samsung seyret kulaklarını kapat
    LG yanar DTS gereksiz, Samsung al DTSsiz olsun çünkü farklı sesler dikkat dağıtır
    LG yanar hoparlör ses kalitesi daha iyi ama Samsung da yeter.
    LG yanar OLED alma Samsung QLED al, seneye o da OLED üretecek Samsung'dan OLED al çünkü onunki yanmaz.
    LG yanar, gölge performansı lazımsa Q80R kötü alma Q70R al, in aşağı
    10 TL verme LG OLED 5 sene dayanır, 15 TL ver ayfon al, 2 sene sonra mefta

Böyle gidersek benim beynim de yanar!

Benim bir evimde 6-7 senelik vasat edge lit Samsung duruyor, taş gibi çalıştı bozulmadı, sürekli açık, başka evde 2 tane üst segment Samsung aldım yaz günü sütten çabuk bozuldu. Markaya küsmedim, yine alabilirim. Çok eskiden Flat TV dendiği dönemde LG LCD almıştım çok dayanıklı çıktı artık bozulsun yeni teknoloji alayım diye dua etmiştim.

Ben marka kötüleme veya yüceltmeyi sevmem.
    Yaklaşık 7 sene Japonya'da yaşadım. Asya'nın başka yerlerinde de... Ömrüm geçti oralarda.

Japonya'da benim zamanımda
    Panasonic = Seiko
    Sony = Casio
    Algısı vardı. Panny TV sahibi de oldum. Azıcık Panasonic taraftarıyım gözümde Volvo gibi ama bu adamlar da bazen sıkıntı veriyor.

Özetlemek gerekirse, LG, Samsung, Sony, Philips vs vs tüm markalar onbinlerce insan çalıştırıyorlar, ortada yüzlerce milyar dolar yatırımlar var, hiçbirinin kalitesiz ürün üreteyim diye çabaları olduğunu düşünmüyorum.

Mesele OLED teknolojisi ise, ben şahsen 2-3 sezon Türk Milli Takımı forması giymeyi tercih ederim, QLED, VA vs vs alıp 10 sene Andorra forması giymektense.

Ancak evde çoluk çocuk hanım komşu 20 saat logo seyredecekse onlara Samsung tarzı bir ürün vereceksin idare etsinler işte. LG C9 babaların oyuncağı. Benim profilimdeki birinde OLED mümkün değil yanmaz. Yani tabii ki günde 15 saat OLED test edecek cesaretim de yok.

Seneye IJP OLED ve Samsung'un OLED hücrelerinin ömürlerini uzatacak çalışmaları, Sharp tarafında RGB OLED vs vs gayretler var. Belki biz tüketicileri azıcık rahatlatacak çözümlerle gelirler.

Bugün Sony aynı LG gibi makul fiyat olsa, işletim sistemi LG gibi olsa, Sony servisi LG ayarında olsa Sony alırdım ama şu an kıyasla LG çok üstün. Olsa Panasonic GZ2000 alırdım. Bugün bir sürü hücrem ölecek, carpe diem, anı yaşamak lazım.

İnsanlar çok yakında yaşanacak gelişmelere rağmen nasıl 10 senelik TV yatırımı yapabiliyorlar? 5000 TL verip VCD gibi TV alıyorlar. Çünkü kendi ortamları bunu gerektiriyor. Bence çok manasız ama ne diyebiliriz ki? Bir de harika TV filan diyorlar. Değil ki? OLED nasıl peki? Bugünün en iyisi.

Kedi besliyorsan süt, aslan besliyorsan et vereceksin.
    İzleme ortamı müsait değilse süt yeter ben de kesinlikle katılıyorum. OLED ise başka bir boyut, ortamı uygun olan için şart üstelik ufak dikkatle kesinlikle yanmaz derim.

dallass kullanıcısına yanıt
    @dallass demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Yanlış anlama ama sürekli mesaj atarak cevap verdiğin konu sahibi seni muhatap alıp cevap bile vermiyor hocam kendini küçük düşürüyorsun bu şekilde bırak isteyen istediğini alsın yapsın .

"Sen ne söylersen söyle biz kıçına soba borusu taktığımız şahinimizden vazgeçmeyiz,
    Varsın Bmw'ler Ferrariler sizin olsun" diyen kekolara/sabit fikirlililere benim diyecek hiç bir sözüm yok...

Benim burada sözümü duyurmaya çalıştığım kişiler;
    Paneller hakkında bir bildikleri olmadıkları halde, bu foruma kadar ulaşıp performanslı bir panel tavsiyesi almak isteyen forumdaşlarımızdır.
    Ne yani bu konu altında bazı marka fanatiği kronik vakalar ve satıcılar var diye biz bu gerçekleri ele almaktan gerimi kalacağız...
    Dikkat edin şahsen paneller konusunda çarşaf çarşaf veri paylaşırken, karşı taraftan tek bir tane veri ve bilgi paylaşımı yok varsa yoksa şu panel nerede ucuz bu panel nerede pahalı, yazışmaları...başka bir şey yok.

Beni bilen bilir bilmeyen işkembeden sallar
    Yıllar önce TV bölümünde aynı bu konu gibi sadece fiyatlar,ebatlar konuşulur,tartışılırken,
    Panel tipi VA, İPS, HERTZ, IŞIK, KONTRAST, SİYAH PERFORMANSI, DONANIM, İŞLETİM SİSTEMİ vs vs konularını gündeme getirip bu elzem bilgileri forumdaşlarımıza aktardım,
    Şuan tv bölümünde bu gibi teknik konular konuşuluyorsa bu konudaki rolüm büyüktür.
    Teknoloji ile iç içe olan ve hiç bir çıkar beklemeden karşılıksız yardımlaşmayı seven birisi olarak buradaki amacım
    Konudaşlarımızın verdikleri parayı hakedecek derecede performanslı panelleri öne çıkarmak ve tavsiye etmektir...

Hadi bu konuyu açan Satıcının amacı belli, kriter gözetmeksizin forumu kullanarak olabildiğince satış yapmak kısa yoldan köşeyi dönmek,
    Peki ya bu, bizim cehaletimiz bize yeter daha fazlasını istemezük, diyen tayfaya ne demeli!
    Detaycı ve profesyonel kesime göre" asla ama asla Film ve Oyunculara hitap etmeyecek Çöplük İPS panelleri övmeleri bir yana,
    bu yolla bu konuya katılan ve perofrmans arayışında olan,
    onlarca forumdaşımızı yanlış yönlendirmeleri ise cabası.

Bazı konuların çok daha iyi anlaşıbilmesi için verdiğim örneklendirmelerimden,
    Henüz ne anlatılmak isteneni anlamayan daha doğrusu belki anlayıp işlerine gelmeyen,
    Panel cahilleri çıkmış verdiğim örneklerdeki ferrariden vs bahsedip akılları sıra güya beni alaya almışlar.
    Hatta bizzat satıcının ta kendisi bana istinaden "ben muhatap olmuyorum olmadıkça kuduruyor" demiş
    Ulen seni adam yerine koyan kim?
    Ben çarşaf çarşaf verileri paylaşıp Çöplük ışık kontrast ve siyahlara sahip cİPS panellerinin foyasını ortaya çıkardıkça asıl kuduran sensin ve marak etme bunun devamı gelecek.

Şimdi şu aşağıdaki mesajım
    Ne marka fanatikllerine nede Satıcılara değildir
    Bizzat "Gerçek anlamda" panel bilgisi ve tavsiyesi almak isteyen forumdaşlarımızadır
    Üşenmeyip okursanız bu sizi yararınıza olacaktır...

Şu son sayfalara göz atınca, "kabul görse yahut görmesede"
    yine genel bir bilgilendirme yapmakta fayda gördüm,
    Çünkü konu içerisinde özellikle OYUN ve FİLM için TV Tavsiyesi isteyenler çoğunlukta
    ve bu arkadaşlara ise bu satış konusunda malesef son derece yanlış paneller tavsiye ediliyor.
    Tamam İPS panelli markalar, mutfak, işyerleri, günlük kullanım için, amatörce oynanan oyunlar için ve özellikle airMOOse, ambilight isteyenler için, elbette alınmaz değildir.
    İsteyen bu marka modelleri alır kullanır memnun kalır ve bu memnuniyetini dile getirebilir. Buna kimsenin sözü yok.

Ancak profesyonel anlamda FİLM izlemek OYUN oynamak için bir TV aranıyorsa;
    Karanlık dehlizlerdeki tüm arka plan detaylarını görmek ve
    İzlediğiniz film ve oynadığınız oyunlardan çok daha fazla zevk almak istiyorsanız,
    Kontrast olarak son derece vasat olan "İPS panellerden uzak durmalı"
    ve "Marka farketmeksizin" Yüksek kontrast oranarına sahip VA panelli modeller almalısınız.

Şimdiye değin kendi konum dahil tüm TV bölümünde yüzlerce kez
    VA ve İPS paneller arasındaki bu devasa kontrast farkını dile getirsemde,
    Filmciler ve oyuncular için "olmazsa olmaz olan" bu ELZEM bilgi,
    bu konularda hiç bir bilgiye sahip olmayan,asıl marka fanatikleri tarafından,
    gereksiz bir bilgiymiş gibi lanse edilerek yada konuyu samsung fanatikliği gibi
    saçmasapan yerlere çekerek, forumdaşlara son derece yanlış yönlendirmelerde bulundular.

Arkadaşlar
    Yine söylüyorum
    FİLM ve OYUN için KONTRAST olmazsa olmazdır
    İPS Panellerde ise Kontrast aramak çölde su aramakla eşdeğerdir,
    Bidiğiniz gibi TR şartlarında alacağımız favori marka sayısı 5 parmağın beşini geçmez,
    ve bu panellerin maalesef %70'i Kontrast olarak vasat olan İPS panele sahiptir,
    Konudaki LG Markasının ise panellerinin %99'u İPS Paneldir...
    Geriye kalan kontrast olarak yüksek VA panelli markalar ise Sony ve Samsung'dur
    Sony'nin VA panelli modelleri malesef 55 inçten başlıyor
    ve bilindiği gibi son derece pahalı modellerdir "her bütçeye hitap etmez"
    ama ebat ve bütçe kriterleri uyuşanlara ilk önceliğim marka model olarak elbette SONY olur...
    Bir diğer VA panelli marka olan samsunga gelirsem;
    Bu markanın ön plana çıkmasındaki asıl sebep,
    öyle bazı kendini ve işin içini bilmezler tarafından ortaya atılan samsung fanatikliği ile ilgili değil, bu markanın her keseye uygun VA panelli modelleri olmasından dolayıdır..

Bu doğrultuda malesef Panel seçiminde mesele bütçe meselesi değildir,
    bu durum tamamen doğru seçim meselesidir,
    "peki doğru seçim için kıstasımız ne olmalıdır?" derseniz;
    bir panel alırken VA panel olması ilk önceliğimiz olmalıdır,
    çünkü bırakın panelleri, projeksiyonlarda ve dahi görüntü aktaran tüm cihazlarda
    KONTRAST herşey demektir,
    asıl görevi görüntü yansıtmak olan bir panel ister 10 çekirdekli,
    ister ambilight, ister yüzlerce özellikli olsun
    eğer kontast oranı yerlerde sürünüyorsa, bu cihazlara dönüp bakmamak lazım.
    Çünkü VA-İPS arasındaki farkı anlamak için belirtilen oranlarına dahi göz attığımızda
    bu konulardan hiç anlamayan birisi olsa dahi işin ehemmiyetini anlayabilir,
    Örneğin; VA panellerin Kontrast değeri; 5000-7000+ iken
    İPS panellerin Kontrast değeri ise sadece max; 900-1200 civarındadır.
    Peki bu oranlar bize neyi ifade eder,
    Ayışığı olmayan gecelerde burnunuzun ucunu dahi göremezken,
    dolunaylı bir gecede gün ağartısı gibi loş bir ışık vardır,
    İşte aynı mesele VA ve İPS panel içinde geçerli,
    ips panellerde ışık ve kontrast oranları çok çok düşük olduğundan
    özellikle karanlık sahneli oyun ve filmlerde,
    ekranda ön planındaki karakter görülebilir ama,
    Çok daha önemli olan arka plan detaylarını görmek imkansızdır ,
    Özellikle karanlık sahneli bir Oyun oynarken
    o karanlık dehlizlerde hiçbir düşman/canavar detayını göremez ve onların yemi olursunuz
    Ama VA panellerde ise ışık ve kontrast oranı son derece yüksektir,
    Yani aynı dolunaylı geceler gibi hem öndeki hem arkadaki karakter unsur ve detaylar ayan beyan gözükür.
    İps ile Va arasındaki en büyük ve hayati fark budur...

Yine bu konuyla alakalı bazen şöyle bir mesajla/soruyla karşılaşıyorum;
    "İyide usta biz sürekli ışıklar kapalı bir ortamda ve sürekli karanlık sahmeli film izlemiyor oyun oynamıyoruz ki neden illa VA panel alalım?"
    Arkadaşlar tabiki sırf karanlık ortam değil, yüksek ışık ve kontrasta tüm koşullarda ihtiyaç duyulur
    Çünkü Fiziksel açıdan, bol ışıklı bir ortamda bir panelin bu aydınlığa mukavemet gösterebilmesi için,
    O panelinde ışık ve kontrast olarak çok çok yüksek olması gerekir ki ortam çok aydınlıkta olsa görüntüler berraklığını canlılığını korur,
    Bu anlama tam tersi
    Işık ve kontrast yoksunu bir ips panelden özellikle aydınlık bir odada görüntü alınamaz ancak ölü gözü gibi soluk bir görüntü verebilir...
    Oysa yüksek ışık ve kontrasta sahip bir VA panelde ise yukarda dediğim gibi ortam aydınlıkta olsa canlı ve berrak görüntüler elde ederiz.

Öte yandan, Özellikle OYUN için panel seçimi yaparken gidip, Siyah performansı ve kontrast oranı Vasat olan,
    İPS panel alanlar ve üzerine birde "memnunum" diyenler,
    Daha önce hiç Siyah performansı ve kontrast oranı
    çok çok yüksek bir (VA) Panelde oyun oynamadıklarındandır...
    Bu aradaki devası farkı ancak bir VA panelde bir oyun oynayınca anlayabilirler (ki oyunların çoğu karanlık sahnelidir)
    İşte o zaman gerçek memnuniyetin ne olduğu daha iyi anlaşılır.

Şu aşağıdaki videoda, film ve oyunlarda neden düşük kontrast oranlarına sahip
    bir İPS panel değilde VA panel almanız gerektiğini net bir şekilde görebilirsiniz...

(Her iki monütörde özellikle 3.55-4.13 dk.da görülen savaş meydanı,
    köprü ve ayaklarındaki ayrıntılara dikkat)

Şu aşağıda ise günümüzde sıkça sorulan iki modelin kağıt üzerindeki verilerine bir göz atalım
    Biri LG 9 segment bir İPS panel
    Diğeri Samsung 7 segment VA panel

forumq f kullanıcısına yanıt
    @forumq demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Yav kabak tadı verdin iyice anladık VA yı da ips i de sürekli aynı şeyleri yazıp durma nasıl bir kuyruk acın var senin bu kadar üsteliyorsun.

Bu kadar lg alan bu kadar ips seçen yada ondaki canlı renkleri seven insana salak mı diyorsun sen? Biz bilmiyor muyuz neyin ne olduğunu her şeyi tek sen mi biliyorsun? Bu kadar adamın anlama öğrenme yetisi yok mu insanları aptal yerine koyarcasına aptal aptal örnekler veriyorsun yok renoymuş yok ferrayi bugattiymiş bla bla bla ne alaka arabayla tv? Sen ferrari gibi süperspor arabaların motorlarını kaç bin km ömürleri olduğunu biliyormusun da motor ömründen örnek veriyorsun? kaç kere ferrariye lambo ya bindin? maserati? aston martin? mercedes bmw? acaba hayatında hiç 100hp üzeri bir araca bindin mi? 2.8 devirdin mi? 0dan100 e 5sn altında indin mi? verdiğin örnekler bile karşındakini düşük zekalı, salak insan yerine koyar cinsten, yok sanayide usta sana şöyle deseymişte tırıvırı.

Bizim gözümüz bizim beynimiz ayırt etmiyormu sanıyorsun? Gidip gördüm Sony de baktım lg de baktım samsung da baktım gözüme hangisi güzel gelirse oynattığım içerikte hangisi güzel gözükürse onu alırım sen rakamlar ne derse desin zevkler ve renkler farklıdır. Sanki gece gündüz Karanlık oda içinde Sincity izliyecezde karanlık performansını %100 istiyoruz. (bknz. Sincity filmi:https://www.imdb.com/title/tt0401792/)

Sanane arkadaş kimsin sen tahsilin ne senin? İşin ne? mühendis misin? hangi alanda doktora yaptın? kaç tv eskittin? Kaç tv nin içini söktün nasıl dizayn edildiğine baktın? Kaç tv alıp ne kadar süre teste soktun o bilimsel dediğin çalışmalarını dökümanlarını bir koy bakalım buraya. Yoksa yeni nesil youtuber ve translate nesli gibi 2-3 şey okuyup birşeyler bildiğini sanıp körü körüne savunanlardan mısın? (ki öylesin mouse a maus yazan attığın ekran görüntüsünde rtings sitesini bile tarayıcın otomatik translate ile türkçeye çevirmiş öyle okuyabiliyorsun.) O okuduğun sitelerin hiç biri %100 tarafsızda değil değil.

Tv tavsiyeleri topiğinden sırf senin bu aynı yazıları sürekli yazman dan sanki bi yerinde saatli bir bomba varda yazmayınca patlayacakmışcasına çığırmandan artık gına geldi ve bakmıyorum oraya.
    Lg almaya karar verdikten sonra girdim bu konuyu baştan sona kadar okudum buraya da gelmişsin sürekli copy paste.

Cehaletin yazdığın yazılardan akıyor.Tahsili yüksek bir insanın yazdığı yazı ile senin gibi cahilin yazdığı yazılar siyahla beyaz kadar ayrışıyor.Eğer birşey öğrendiysen yazarsın fikrini çekilirsin kenara okuyan okur dinleyen dinler. Çok yardımcı olamak istiyorsan Açarsın bir VA-IPS panel farkları konusu dile getirirsin fikrini okuyan okur sana katılan katılır okumayan katılmayan kendi fikrine bakar. Herkez seni dinlemek zorunda değil.

Herkezin aynı fikirde aynı zevkte aynı görüşte olamayabileceğini herkezin farklı şeylerden hoşlanabileceğini bazı şeyleri senin beğenmeyip başkalarının beğenebileceğini öğrenememişsin ve o cehalet düzeyindesin. Önce kendini eğit eleştiri fikir nasıl iletilir insanlarla nasıl naifce dialog kurulur onu öğren.

Lg de kore malı samsung da kore malı adamlarda bile birbirlerine karşı senin yaptığın düşmanca ve seviyesiz yaklaşım yok. Sen türksün elalemin malı için burada kendi vatanaşına saydırıp duruyorsun yazık senin vatandaşlığına.

En başından beri tum mesajları tek tek okudum 1 haftadır bu konuyu okuyorum herşeyi okuyup birşeyi gözden kaçırıpda sana haksız yazmak istemedim olurda haklı olduğun bir savunulacak tarafın olur diye ama malesef yok.

Burada satış yapan mağaza müdürü üye bile bu işi yapıp para kazandığı ticaret yaptığı halde, çıkarı olduğu senin kadar üstelemiyor senin kadar bağırıp kendini parçalayıp oraya buraya çamur atıp saldırmıyor ki senin nasıl bir çıkarın var tam zamanlı bu iş için mi para alıyorsun acaba? İşin tamamiyle bu mu ki?

Adamlar milyonlar harçamış arge yapmış teknoloji geliştirmiş yıllardır kullanılıyor telefonlarda monitörlerde milyarlarca satmış kalkıp loser ın biri direk çöp diyor.Eleştirininde bir sınırı olur samsungun sahibi bu kadar kraldan çok kralcı olmuyor arkadaş hatayındaki ezikliğin telafisini buralarda arama.

Bu konuda Lg tavsiyesi yazmış adamlar o çöp ağzınla burayı da kirletme git kendine konu aç orada yaz bağır bas bas

Öncelikle herkesin bu TV'leri alma sebebi evde kaliteli yayın izlemenin yanı sıra herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymaksızın TV nin internet tarayıcısı üzerinden çeşitli sitelerdeki film ve videoları izlemektir. Fakat her ne hikmetse Smart diye tercih ettiğimiz (tizen) işletim sistemli Samsung QLED Televizyonlarında sitelerdeki filmleri izlemek için girdiğimizde sitelerin reklam kısmından öteye geçemiyorsunuz! Sadece Youtube.com izleyecektik neden bu kadar para verdik? Kesinlikle büyük bir codec sorunu ve eklenti eksikliği var Flaş Player eklentisi sorunu gibi. Bununla birlikte ihtiyacınız olan farklı bir browser ya da programı ya da codec i harici olarak da TV ye ekleyemiyorsunuz bu da engellenmiş durumda.

Yani Samsung burada ben sizden piyasadaki televizyonlardan 2 kat daha fazla para alıp 4 kat daha az özellik sunuyorum demek istiyor. Bu durum acil bir güncelleme ile düzeltilmeli zira sizin TV ye eklediğiniz paralı kanal ve platformların esiri olmak zorunda değiliz ve de internet tarayıcınızın 2020 ye girdiğimiz şu günlerde her şeyi desteklemesi gerekmiyor mu?

Bence bütün bu sorunlar Samsung a yakışmayan bir arıza-hata acilen düzeltilmesini varsa çözümü (Ben bulamadım) desteğinizi bekliyorum.

Diğer bir saçma konuda Türkiye'ye satılan televizyondaki sesli komut yardımcısının bixby entegre ederek sadece İngilizce komut kabul etmesi. Türk milletine karşı bir hakarettir bu. Hadi telefonlarda bixby yıllardır böyle büyük bir pazarda Türkçe desteği çıkarmıyor ırkçı bir yaklaşımdır deyip bir yere bağlamaya çalışıyorduk ama TV'lere entegre edip genel bir kitleye hitap ediyorsanız bu nüfusu neredeyse 100 milyona yakın bir ülkenin dilini yok saymak ve terbiyesizlik etmektir.

Samsung Türkiye'nin bu konu üzerinde bir ağırlığı ya da yaptırım gücü yoksa bu kadar insanın bu kadar basit taleplerini Samsung firmasına yaptıramıyorlarsa lütfen bu işi bıraksınlar! Evimdeki beyaz eşyalar da dahil olmak üzere her şey Samsung. Şikayetim Samsung'un basit yazılımsal eksiklerini gidermesi ve tizen yazılımını dış eklentilere açarak geliştirilebilir hale getirmesi. En azından acil olarak browser sorununu çözmesi ve Türkçe dil desteğini bixby e getirmesi. (Cihazım 2019 Model 55Q6 modelidir)

BU yorum şikayet de bulunan bir tüketicinin samsung yazdığı mesaj alıntısıdır burda samsung övenlere gelsin bunun gibi bir dünya şikayet var sonrada çıkıp renkleri siyah veriyor diye yazmayın.

• Binbaşı
    1987 Mesaj
    Fiyat yazdığımız için donanım haber engelleme yapabilir
    LG hangi model ürün bakıyorsanız ister mağzamızı isterseniz cep telofonumdan ulaşabilirsiniz piyasanın altında iyi fiyatlar veriyoruz siz değerli müşterilrimize bilginiz olsun.

ANKARA KENTPARK AVM LG PREIUMSHOP MAĞZASI
    MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    |
    |
    ayzam

arkadaş gayet ilgili mesajlara anında dönüş yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: scorpit

arkadaş gayet ilgili mesajlara anında dönüş yapıyor
    |
    |

Led panellerinizde Banding sorunu var mı???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    brknil06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1987 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smolwarf

Led panellerinizde Banding sorunu var mı???

Alıntıları Göster
    Yeni modellerde herşeyi iyileştirme yaparak gitti için şuana kadar karşılaşmadık ama zaten herhangi bir banding sorununda genelde ytkili servislerimiz ürün değişimi yapıyor bilginiz olsun.

Orijinalden alıntı: brknil06

LG 55UK7550 bugüne özel fiyat 5450 tl

MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uk7550-55-140-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

Orijinalden alıntı: Mirable

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uk7550-55-140-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

Alıntıları Göster
    Merhaba ürün şuan stok yok ondan o fiyatı göstrıyor bilginiz olsun stok oldun mu o fiyat olmaz zaten
    |
    |

MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brknil06 -- 23 Temmuz 2019; 10:23:51 >

Orijinalden alıntı: brknil06

Bugüne özel LG50UK6470 3.750.00TL 10 adt kapalı kutu var

MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    Merhaba Öncelikle gittiğim Lg satıcıları çok kaba çok bilmiş vve uslupta hiç başarılı değillerdi ve en son ankamall daki bayinizden sonra birdaha lg mağzasına girmiyecem dedim.(markadan soğudum resmen)

sizin konuyu görünce dayanamadım genede sorayım dedim.

3000-5000tl arası tv bakıyorum 2 haftaya yakın süredir.

önereceğiniz bir tv var mı?
    LG 55UK6470PLC bu model nasıldır.

Kullanım amacım kriterlerim şu şekilde

4k netflix, ara sıra 4k 50-60 gb filim ve Telefondan pc'den görüntü aktarma vs özellikler olması. Fiyatına oranla görüntünün yeteri netlikte olması yeterli. Tüksat aboneliğim var kartı tvyi takıp kanal geçişleri 2sn cvarlarında olmasını tercih ederim

Daha önce lg cihazlara .ts uzantılı 4 k deneme filmi götürdüm 7500tl bandında olan tv niz bile oynatırken donarak oynattı. Anlam veremedik satıcıda bende. Aynı filmi az bir titreme ile vestel 55ud8200 tv oynattı.(3200tl)

Kriterlerim çok yüksek değil ucuz ama pişman olmayacağım bir tv almak istiyorum.
    Sizin bana önerebileceğiniz modeller nelerdir? hatta yüksek fiyatlı ürünlerin teşhirlerinide alabilirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Merhaba Öncelikle gittiğim Lg satıcıları çok kaba çok bilmiş vve uslupta hiç başarılı değillerdi ve en son ankamall daki bayinizden sonra birdaha lg mağzasına girmiyecem dedim.(markadan soğudum resmen)

sizin konuyu görünce dayanamadım genede sorayım dedim.

3000-5000tl arası tv bakıyorum 2 haftaya yakın süredir.

önereceğiniz bir tv var mı?
    LG 55UK6470PLC bu model nasıldır.

Kullanım amacım kriterlerim şu şekilde

4k netflix, ara sıra 4k 50-60 gb filim ve Telefondan pc'den görüntü aktarma vs özellikler olması. Fiyatına oranla görüntünün yeteri netlikte olması yeterli. Tüksat aboneliğim var kartı tvyi takıp kanal geçişleri 2sn cvarlarında olmasını tercih ederim

Daha önce lg cihazlara .ts uzantılı 4 k deneme filmi götürdüm 7500tl bandında olan tv niz bile oynatırken donarak oynattı. Anlam veremedik satıcıda bende. Aynı filmi az bir titreme ile vestel 55ud8200 tv oynattı.(3200tl)

Kriterlerim çok yüksek değil ucuz ama pişman olmayacağım bir tv almak istiyorum.
    Sizin bana önerebileceğiniz modeller nelerdir? hatta yüksek fiyatlı ürünlerin teşhirlerinide alabilirim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam sanırım ANKARA da yaşıyorsunuz eğer ANKARA iseniz buyurun gelin mağzama bi çayımı kahvemi için elimden gelen yardımda buluyum size herkez esnaf olamaz hocam
    buradan anlatmakla tam anlamazsınız farkkını görmezsiniz mağzada yanyana kıyasların ayrıntı farkkını görürsünüz bilginiz olsun hocam

MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32

LG C8 OLED TV hakkında yorumlarınız nedir acaba

Logo yanığı olma ihtimalleri yüksek mi

Hiç bu tvler'den sattiniz mi geri dönüşler nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: brknil06

Orijinalden alıntı: xmen16

LG C8 OLED TV hakkında yorumlarınız nedir acaba

Logo yanığı olma ihtimalleri yüksek mi

Hiç bu tvler'den sattiniz mi geri dönüşler nasıl
    Merhabalar LG C8 OLED tv şuan alabileceğiniz en iyi ürünlerden birisidir hocam
    300 400 adet satmışımdır şuan hiçbir geri dönüşüm yaşamadık logo yannaması v.s sorun yaşayan müşterimiz olmadı
    teknosa vatan mediamarkt teşir ürünü v.s alırsanız sorun olur onun dışında sorun sıkıntı yaşamazsınız yaşadınız diyelim srvis bunu direk değişimi yapıyor isterseniz 2 yıl garantisini 5 yıla cıkarırsanız kafanız kökten rahat olur.
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.