Şimdi Ara

Lg TV Sinyal Yok Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
5
Favori
226.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim televizyonda hdmi sinyal sorunu oluşunca yaptığım araştırmalarda bulduğum ingilizce kaynakta fırınlama işlemini okuyunca bende kafa buluyorlar sandım önce Ana kart değişimi vs. dışında başka bir çözüm bulamayınca denedim. O işlemi yaptığım, 10 Mayıstan beri sorun yok çok şükür.
  • Ben soyle cozdum arladaslar. uydu ayarlarindan 2. Uydu olarak turksat uydusunu sectim yani uydu1 ile uydu2yi ayni anda Turksata ayarladim ondan sonra hic sorun yasamadim. 3 ay oldu sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LC M2762 kullanıcısıyım ve harici uydu alıcı hdmı kablo ile bağlı 10 gündür evde yoktum geldim ki SİNYAL YOK uyarısı veriyor.. Hdmı Kabloyu ve uydu alıcısını başka tv de denedim sıkıntı yok... Çözüm önerisi olan varsa sevinirim... Şimdiden teşekkürler::((₺₺??,?)!

• marmarali_55 kullanıcısına yanıt
    Bu sorun sayılamaz:)) giriş seceneğini doğru seçilmediğinden verilen sinyal yok hatası.. Benimki seçili ama hala sinyal yok:((

• Merhaba Arkadaşlar,

ilginç ama bende şansımı denedim ve sonuç olumlu, 185 derece 11 dk.

model 47 le 5500
  • smartboom S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ayni cihazi kullaniyorum. 10 gundur bende de ayni sorun var.. Cozum bulabildiniz mi?

• Firinda pisirme meselesi guzelmis.. Uzun bir sure kullanilmadigi icin calismayan bir amfimin devrelerini leyim makinesi ile isitarak calistirmistim..

Ayni mantikla firin isisi devrelerdeki gecisleri tazeliyor olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: giovanni

Benim televizyonda hdmi sinyal sorunu oluşunca yaptığım araştırmalarda bulduğum ingilizce kaynakta fırınlama işlemini okuyunca bende kafa buluyorlar sandım önce Ana kart değişimi vs. dışında başka bir çözüm bulamayınca denedim. O işlemi yaptığım, 10 Mayıstan beri sorun yok çok şükür.

10 Mayıstan yaklaşık 5 ay sonra 2 ekim gecesi hdmi sinyal yok sorunu bir kez daha kendini gösterdi. Ana karta, tekrar fırın yolu gözüktü. Fırında 10-12 dakika kalan kart şimdilik düzeldi, umarım bir daha fırına girmesine gerek kalmaz.

• DİKKAT !!! BU YORUMU OKUMADAN LÜTFEN ŞİKAYET ETMEYİN TELEVİZYONLARINIZDAN!!!

Yeni aldığım 55UF7787 televizyonu tüm bağlantılar takılı olduğu halde sinyal yok mesajı veriyordu . Bazen açtığımda tv izleyebiliyordum , bazen izleyemiyordum .

Uyducu geldi , herşeyleri değiştirdi sorun tv de dedi . LG geldi televizyon sağlam sorun uyduda dedi .

Ben aylarca TV izleyemedim . LG yi şikayet ettim , Uyducuyla birbirimize girdik , sonuç yok .

Sonra işi bilen birisi , televizyonu taktığın prizi sök , topraklamayı çıkar , ucunu bantla , prizi kapat , fişe tak dedi .

Meğer prizde şase sorunu varmış zaman zaman kısa devre oluyormuş o esnada tv dahili receivırı kendini kapatıyormuş .

O gün bu gündür sinyal yok sorunu almadım .

Diğer bir televizyonum da benzer sorun veriyordu , anten prizini söktük , uydudan gelen kablo prizdeki yerine iyi bağlanmamış boşta duruyordu , onu sabitledik sorun çözüldü .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem271 -- 24 Ekim 2016; 17:21:45 >

• Arkadaşlar
    LG 55LA660s televizyonum var
    Uydu olarak binanın ortak Turksat + Hotbird çanağını kullanıyorum.
    Uydu alıcı olarak TV nin kendi dahili receiverini kullanıyorum.

Problem: Özellike rüzgarlı havalarda bina çatısındaki LNB oynadıkça (bazı kanallarda) SİNYAL YOK yada MOZAIKLEŞME hatası oluşıyor.
    5-6 sn sürüyor düzeliyor, tekrar bozuluyor vs.
    Yani anlayacağınız cihaza gelen sinyal seciyesi düşüyor bu yüzden rüzgarlı havalarda sağlıklı tv seyretmek mümkün olmuyor.
    Bunun için TV nin bağlı olduğu duvardaki uydu anten prizinin hemen çıkışına SİNYAL YÜKSELTİCİ (elektrik beslemeli) AMPLIFIER koymak işe yarar mı acaba???
    Unutmadan LG TV lerdeki dahili uydu alıcı çok çok hassas bir alet...

Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son sordugum soruya 1 haftadır cevap veren olmamış???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

10 Mayıstan yaklaşık 5 ay sonra 2 ekim gecesi hdmi sinyal yok sorunu bir kez daha kendini gösterdi. Ana karta, tekrar fırın yolu gözüktü. Fırında 10-12 dakika kalan kart şimdilik düzeldi, umarım bir daha fırına girmesine gerek kalmaz.

bende bir gün tv yi açtım sinyal yok. servise götürdüm anakartı yanmış falan dedi. sonra scart girişinden dandik bir uydu alıcı bağladım kanallar var ama tv 4k görüntü 8bit :) neyse gittim full hd bir alıcı aldım hdmi girişinden bağladım sonuç hüsran bağladığım da tv de hdmi kablosu bağlandı gibi duruyor yani aktif görünüyor ama yine sinyal yok yazıyor ve çıkış bağlantısında problem var gibi bişey yazıyor. usb disk bağlıyorum görmüyor. benim sorunum girişlerin bozuk olması mı bilemedim. Fırınlama yapsam mı onu da bilemedim. Elektronik mühendisi arkadaş lehim çatlağı varsa işe yarar fırınlama dedi ama ya yoksa :) girişler mi bozuk bilemedim :/ Lanet olsun LG sana!

• basket7 B kullanıcısına yanıt
    Kartta başka bir sorun yoksa lehim çatlağı varsa işe yarar. Ben mayıs ayında ve tekrarlayınca ekim ayında bu işlemi iki kez yaptım Bu işlem öncesinde bende de hdmi portlarından sinyal yok yazarken, scart girişden sorunsuzca oynatıyordu. Lg g4 telefonlarda da sanırım lehim yüzünden bootloop sorunu yaşanmakta. Son gelen partilerde de yaşanabiliyormuş, nasıl bir firma ise bir çözüm getirmemişler. Lg markasından bir daha bir şey alır mıyım? Sanmıyorum.
  • c a g a t a y kullanıcısına yanıt
    Cihazda ki uydu alıcısı hassas değil açık açık söylemek gerekirse tuneri boktan olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuz.
    Tavsiyem iyi bir lnb ve anten ayarı ile sorunu en aza indirgeyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Cihazda ki uydu alıcısı hassas değil açık açık söylemek gerekirse tuneri boktan olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuz.
    Tavsiyem iyi bir lnb ve anten ayarı ile sorunu en aza indirgeyebilirsiniz.

tuneri falan da yanmış evet. bu ayarı nasıl yapacaz anten ortak apartman anteni
  • Arkadaslar
    LG 55LA660s televizyonum var. Uydu yayınlarını bina ortak anteninden LG nin kendi gömülü uydu alıcısını kullanarak alıyorum. Ancak rüzgarlı havalarda vs LG uydu alıcısı yayın kesilmelerine neden oluyor. HD yayınları da alabilecegim, HDMI baglantisi olan bir uydu alıcı bakiyorum. Öneriniz ne olabilir?

Sevgiler
  • Arkadaşlar çözüm şu tvnin arkasını açın elinize fön makinanınızı alın 2 dk boyunca hdmı 1 ve 2 nin hemen üzerindeki işlemciye 2 cm uzaklıktan yaklaşık 2 veya 4 dk boyunca son seviyede sıcak hava üfletin bu kadar 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: terazi4406

Arkadaşlar çözüm şu tvnin arkasını açın elinize fön makinanınızı alın 2 dk boyunca hdmı 1 ve 2 nin hemen üzerindeki işlemciye 2 cm uzaklıktan yaklaşık 2 veya 4 dk boyunca son seviyede sıcak hava üfletin bu kadar 👍

Bu şekilde de çözüm olur ancak bence tekrarlama olasılığı yüksek,fırınla yapılan en mantıklısı 1 senedir kullanıyorum ben.
  • quote:

Arkadaşlar çözüm şu tvnin arkasını açın elinize fön makinanınızı alın 2 dk boyunca hdmı 1 ve 2 nin hemen üzerindeki işlemciye 2 cm uzaklıktan yaklaşık 2 veya 4 dk boyunca son seviyede sıcak hava üfletin bu kadar 👍

Hocam benim TV LG 42LB652V, TRT kanalları hariç diğer kanallarda sinyal yok sorunu var, günde 3-4 kez tekrarlıyor bu sorun. Ekstra uydu alıcısı mı alayım yoksa şu fön olayı bu sinyal yok sorununu çözüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temet Nosce

quote:

Hocam benim TV LG 42LB652V, TRT kanalları hariç diğer kanallarda sinyal yok sorunu var, günde 3-4 kez tekrarlıyor bu sorun. Ekstra uydu alıcısı mı alayım yoksa şu fön olayı bu sinyal yok sorununu çözüyor mu?

Sizin ki farklı bir olay hocam,burda ki sorun hdmi portlarının hiçbirinden görüntü alamamak.

Sizin tvnizin uydu alıcısının tuneri zayıftır muhtemelen,yeni bir uydu alıcı almanız en iyisi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.