Şimdi Ara

LG TV RESİM MODU VE GÖRÜNTÜ AYARLARI - Paylaşalım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
5
Favori
148.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaeae43

Görüntü Ayarlar resim modu resimlerini atsana
     LG TV RESİM MODU VE GÖRÜNTÜ AYARLARI - Paylaşalım

Önce kontrast arka ışık ve parlaklık daha yüksekti. Şimdi biraz daha düşürdüm. Diğer önemli bir problem hareketli görüntülerde, maç, aksiyon sahneleri gibi, sanki tv görüntünün hızına yetişemiyor gibi. Kesik kesik oluyor görüntü, ayrıca ışık sızması testi yaptım dün gece be bulutlanma var gibi. Ekranın sol tarafında da 4 5 şerit var gibi, ama sadece test videosunda çıktı bu şeritler.

LG TV RESİM MODU VE GÖRÜNTÜ AYARLARI - PaylaşalımTeşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aras290716 -- 8 Aralık 2019; 17:26:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aras290716 A kullanıcısına yanıt
    Canlı modda maç izleme bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende kendi kullandığım ayarları paylaşmak istiyorum yararı olur umarım. TV model: LG 70 uj 675

• LG 43UM 7450 Modeli için görüntü ayarı önerebilecek var mı ya uzun zamandır doğru düzgün bi ton tutturamadım ?
  • Bende yeni tv aldım 55um7100 fakat adam akıllı ayar yapamadım, insanlar böyle nasıl kullanıyor bilmiyorum Default ayarları kötü geldi

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende 50NANO796 aldım ama görüntü kalitesi beklenenin altında bunu manuel olarak nasıl en iyi hale getirebilirim?

• no_Antijen kullanıcısına yanıt

ustam bulursan bana da cevap olarak gönder sana zahmet

• kerimkaya52 K kullanıcısına yanıt
    Bi tane buldum ama o da tatmin edici değil sende de böyle soluk gibi dimi uydu kanalları?

ben uzman-parlak modunda kullanıyorum çok ayar yapmadım servis hepsinin standart modda ayarladı gitti. youtubeda bir kaç videoda filmmaker modunu övmüşler ama bilmiyorum

• kerimkaya52 K kullanıcısına yanıt
    Filmmaker modu normal yayında iyi değil ama
  • Görüntüyü ne yaptıysam gri soluk ekrandan kurtaramadım. Servisi aramayı düşünüyorum.

• naturel18 kullanıcısına yanıt

Hocam tv nizin modeli nedir? benim 50NANO796 da led yerel karartma seçeneği yok? Ayrıca siyah kısmı otomatikte pasif olarak görünüyor aktif değil o seçenek

• quote:

Orijinalden alıntı: no_Antijen

Hocam tv nizin modeli nedir? benim 50NANO796 da led yerel karartma seçeneği yok? Ayrıca siyah kısmı otomatikte pasif olarak görünüyor aktif değil o seçenek

Bende de aynı şekilde (50 un81006lb) bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

• Bu konuda bilgisi olan yok sanırım
  • O kadar netliği parlaklığı ne yapacaksınız gözünüzü yormuyor mu? Enerji tasarrufunu kaldırdığınızda diğer modlar gayet net parlak ama biraz izledikten sonra ışık izlemiş gibi gözleri etkiliyor.

Kusura bakmayın uzun zamandır forma girmiyordum. Modeli en üste. Yazmıştım. ;70 Uj675

• LG 50NANO769 yeni güncelleme geldi neler değişti bilgisi olan varmı?
  • Benim tv 55nano796. Gözlerimi çok etkiliyordu. Bir sıkıntı olduğu kesindi ama yabancı forumlarda en iyi görüntü ayarlarını araştırırken ekran formatı kısmında yalnızca tara ya da just scan seçin dediğini okudum, uyguladım. Görüntü netleşti. Gözümü etkilemiyor şu an hangi parlaklıkta kullansam da. Ama just scan ya da yalnızca tara sseçşnce arada görüntü atlıyor. Hem digitürk hem de ip tv uygulamasından birşey izlerken. Sorunu olan varsa bu şekilde çözebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bldshd

Benim tv 55nano796. Gözlerimi çok etkiliyordu. Bir sıkıntı olduğu kesindi ama yabancı forumlarda en iyi görüntü ayarlarını araştırırken ekran formatı kısmında yalnızca tara ya da just scan seçin dediğini okudum, uyguladım. Görüntü netleşti. Gözümü etkilemiyor şu an hangi parlaklıkta kullansam da. Ama just scan ya da yalnızca tara sseçşnce arada görüntü atlıyor. Hem digitürk hem de ip tv uygulamasından birşey izlerken. Sorunu olan varsa bu şekilde çözebilir.

Sorunu ararken mesajınızı gördüm paylaştığınız için teşekkürler, eve gidince deneyeceğim. TV yi yeni aldık görüntüler aşırı keskin, canlı yaparsak gözler yoruluyor sinema moduna çeksek bu sefer acayip karanlık oluyor dengesini bulamadık..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.