Şimdi Ara

LG tv Merkezi sistem Uydu Ayari Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
40.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.3 gun once evimi degistirdim,eski evimde kendi uydum vardi ama yeni evimde merkezi sistem var.3 gundur uydu ayarlarimi yapmaya calisiyorum ama bir turlu basarili olamadim.

Merkezi uydu Diseq olarak aratmak gerekiyormus ,o sekilde yapiyorum.Turksat icin bu ayarlarin her ikisinde de aratmama ragmen tv sinyal almiyor:

Frekans: 11844.
    Polarizasyon: Dikey V.
    Sembol Oranı: 2222.
    Şebeke Arama: Açık.

Frekans: 11747.
    Polarizasyon: Yatay H.
    Sembol Oranı: 27500.
    Şebeke Arama: Açık.

İnternette izledigim videolarda diseq a ya alir almaz tv ustunde sinyal gelmis gorunuyor ama ben ne yaparsam yapim sinyal 0 olarak gorunuyor.bu arada bu ayarlari yapinca 50-60 kanal buluyor yani kablo hic bagli olmasa bunu da bulmaz siye dusunuyorum.

Sizce sorun nedir,nerde yanlis yapiyorum ya da problem ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-Türkiye ve Avrupa'dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya'danTURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.
    2-Türksat/Digitürk hangi uydu kullanacaksınız.(Eski arama frekansı yazdığınıza göre sanırım Türksat)
    LNB:Universal seçin
    3-Uydu alıcı markasını da yazsanız daha çabuk yanıt alabilirdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

1-Türkiye ve Avrupa'dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya'danTURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.
    2-Türksat/Digitürk hangi uydu kullanacaksınız.(Eski arama frekansı yazdığınıza göre sanırım Türksat)
    LNB:Universal seçin
    3-Uydu alıcı markasını da yazsanız daha çabuk yanıt alabilirdiniz.

Uydu alicim tvnin icinde gelen kendi uydu alicisi ,harici bir uydu alicisi kullanmiyorum

• kanal kurulumu herşeyi sıfırlayın baştan Disecq ayarınızı dısecq 1 Türksat olacak şekilde yukarıdaki frekansları girerek tarama yapınız gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 26 Mayıs 2017; 17:29:38 >
  • Fabrika ayarlarına dönüp öyle deneyin.

• Sinyal almayı başardınız mı,,, A, B, C, D hiçbirinde sinyal yok. Türksat 4A kurayım derken oldu. Eskiden D de iken sinyal alırdı şimdi almıyor. Televizyon lg uydu kendisinde var.

• Aynı sorunla uğraşıyorum. Menude 12380 yok. Ekliyorum gene bulamıyor ve siliniyor 12380 her seferinde.

• Merkezi sistem uydu ile ilgili sorunum var

Umarım yardımcı olacak birileri vardır

Merkezi sistem bir yere taşındım

Uydu ayarlarını yaptım tsat4e

Kanallar geldi ama TV kapatınca kanallar gidiyor

Ayarları merkezi değil de normal yapınca 3-5 kanal geliyor ama TV kapanınca bu kanalları unutmuyor

Yani sorun TV de ya da merkezi sistemde değil

Büyük ihtimal ayarlarda ama çözemedim

Tv 42la660s

• Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusura bakmayin.normal anten ile tvde kanallar var, merkezi antende kanallar yok sinyal yok, LG tv Bu sorunu çozebilen oldumu acaba

• ism72 İ kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende de var, çözüm bulabildiniz mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.