Şimdi Ara

LG TV Hdmi Bağlantı Sinyal Yok Sorunu Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
66.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar ne yaparsam yapıyım,görüntü alamıyorum lcd tv den..( onceden görüntü aldığım aldıgım halde)

1. 32 LC 52 lcd tv im var.Kaliteli birde HDMI kablo aldım ve bunu DVI cıkısı olan pc me bagladım.gayet guzel goruntu aldım. sonra ne olduysa oldu, ekranda "sınyal yok" yazısı gormeye basladım.

2. NVıdıa 7600 gt ekran kartı kullanıyorum.(baska ekran kartıda denedım aynı sorun!)

3.Nvidia kontrol panelınden benım lg lcd tv mı goruyor.fakat clone yaptıgımda tvde goruntu alamıyorum hdmı gırısınden.

4.hdmı kablom bozuk degıl( baska kablo alıp denedım sonuc aynı)

5.wındow lg tv donanım bulundu,yazılım yükledi yazısı yazmadı sorun burdan olabilirmi? tek düşündüğüm şey bu ama onuda çözmenin yolunu bulamadım:(, pc lcd tvyi görüyor fakat sinyal yok,çıldırmak üzereyim. zaten tvyi bu amaç için aldım-pc ye bağlamak için. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. belki benim gibi aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar vardır.Şimdiden yardım etmeye çalısan herkese tesekkurler..

http://img510.imageshack.us/my.php?image=adszly3.png

• bı kısı bıle cevaplamıyıcakmı kac gundur bklıyor konu?
  • Ben bu konuda bildiklerimi şu başlıkta topladım. Belki işine yarayacak bir nokta bulursun.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27056099

Ayrıca clone modundan ziyade görüntüyü sadece tv'ye yönlendirisen daha iyi olur. Ve bu sırada ayarlayacağın çözünürlük tv'nin kullanım kılavuzunda belirtilen "pc sinyal algılama" değerlerinden biri olmalı.

Donanım bulundu şeklinde bir mesaj normalde çıkmıyor zaten. Oraya takılmana gerek yok.
  • saol kardesım bakıyorum.
  • 2 sene once acmısım konuyu hala çözemedim,varmı yardım edebilecek birileri??
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagzirus

slm arkadaşlar ne yaparsam yapıyım,görüntü alamıyorum lcd tv den..( onceden görüntü aldığım aldıgım halde)

1. 32 LC 52 lcd tv im var.Kaliteli birde HDMI kablo aldım ve bunu DVI cıkısı olan pc me bagladım.gayet guzel goruntu aldım. sonra ne olduysa oldu, ekranda "sınyal yok" yazısı gormeye basladım.

2. NVıdıa 7600 gt ekran kartı kullanıyorum.(baska ekran kartıda denedım aynı sorun!)

3.Nvidia kontrol panelınden benım lg lcd tv mı goruyor.fakat clone yaptıgımda tvde goruntu alamıyorum hdmı gırısınden.

4.hdmı kablom bozuk degıl( baska kablo alıp denedım sonuc aynı)

5.wındow lg tv donanım bulundu,yazılım yükledi yazısı yazmadı sorun burdan olabilirmi? tek düşündüğüm şey bu ama onuda çözmenin yolunu bulamadım:(, pc lcd tvyi görüyor fakat sinyal yok,çıldırmak üzereyim. zaten tvyi bu amaç için aldım-pc ye bağlamak için. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. belki benim gibi aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar vardır.Şimdiden yardım etmeye çalısan herkese tesekkurler..

http://img510.imageshack.us/my.php?image=adszly3.png

6 senelik hortlak o yea =)

aynı sorun bende de var sen 6 sene de yanıt bulamadıysan eğer ben birazdan televizyonu camdan aşağı atacağım.

• sorun devam edıyor=) baska bı sorunu daha var tvnın bozulsada ıyıce tamıre versem dıye beklıyorum
  • çözebildiniz mi sornu? aynen yaşıyorum ne yapsam olmadı
  • sorunu çözemedim aslında çözmeyede çok uğraşmadım ama şu şekilde deneyin, tv nin arkasına hiçbir bağlantı yapmadan direk hdmı ile bağlamayı deneyin.başka uydu vs. scart bağlantısı felan olmasın.Kablo olmadığı için ben deneyemedim, birde tv y, fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin olmadı, tamirciye gidecek =)
  • valla dostum ne denediysem olmadı. vga ile sorunsuz çalışan tv, hdmi ile çalışmıyor. monitör kullanmadığım için catalyst den çoklu ekran da seçilmiyor, win+p ile çoklu ekran projektor vs yine olmuyor. ekran çözünürlüğünü vs değiştirdim yine aynı. çok enteresan yaa
  • Merhaba,
    Arkadaşlar acaba tv bozulmuş olabilirmi?
    www.lgservis.com.tr
  • ben servisi aradıgımda bana tvnin arkasindaki çıkışların birbirine entegre oldugunu söylemişti, biri çalışmassa diğerleride çalışmaz demişti ama artık pek inancım kalmadı buna=) çalışmıyor işte çalısan hdmı
  • bende de aynı soru oldu. hdmı baglandıgını goruyor ancak goruntu gelmıyor. Lg pm 6800 benımkıde. Lg bozukları kakalamıs anlasılan
  • Priz girişindeki topraklama metalleri eğilmiş 2 side. Yanındaki prize taktım sorunsuz çalışıyor. İlginç ama cozuldu sorun Lgnın gunahını aldık :)
  • Bende aynı dertten muzdaribim uydu alıcım başka televizyonlarda çalışıyor ama Lg ye taktım mı sinyal yok scart kablosuyla çalışıyor flashbellekle film izliyorum ondada sıkıntı yok ama 3 HDMI girişinde de sinyak yok bağlanamıyor 3ü de aynu anda bozulmuş olamaz ya bu lg ler 2 senelik garanti bitti mi hemen arızalar başlıyor forumlarda hep aynı muhabbetler dönüyor yazıkk...
  • bende de lg tv var D smart kutu kullanıyordum 4 adet hdmı giriş vardı suan hiçbiri çalısmıyor. Bu girişler farklı zamanlarda bozuldu, 1 nolu giriş bozuldu 2 ye taktım biraz orda çalıştı sonra sinyal yok. 3 e taktım birsüre sonra oda bozuldu. son olarak 4 te idi artık oda çalışmıyor. sizce sorun ne olabilir. Hdmi girişlermi yandı yoksa basit bi arızasımı var. HDMİ kablolar ve uydu alıcısı baska yerde denendi sorun yok
  • 8 senelik konu=)

Sorun ya yazılımsal yada switch portlarda hata var gibi geliyor bana, tvnın ayarlarını fabrika ayarı yapıp denemekte fayda var, ben artık tvnın hdmi bağlantısından ümidi kestiğim için 27 '' full hd monitor almış bulunuyorum=)
  • Aynı sorun, aynı dert. ben laptopla bağlanmaya çalışıyorum arkadaşlar yanlışlıkla şarj kablosunu çıkardım bağlandı. Şarjı geri takınca sinyal yok diyor. Fakat bu seferde ses yok
    Edit: aynı olayı şimdi vestel tv de denedim lg ile aynı hiç bir fark yok şarjdayken çalışmamalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bandobras -- 16 Ekim 2016; 10:45:03 >
  • Arkadaşlar tv nin anakartini sokup 200 derecelik fırında 15dk bekletin. Soğuduktan sonra takin çalışır.

Ha ben tv yi gözden çıkarmıştım. Gözü yemeyen tamirciye götürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar. Aynı sorunu samsung tv.mde yaşıyorum. Laptopu veya tv box.ı tv.ye taktığımda tv görüyor fakat sinyal yok uyarısı veriyor. Bu sorunu çözebilen varsa yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi go.ates -- 16 Nisan 2018; 11:45:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.