Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dagcikartal , dagcikartal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
21.364
Cevap
400
Favori
632.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok beğendim hele, netflixdeki diziler filmler ayrı güzel geliyor. Dolby Vision ve Atmos da çok güzel. Az önce Galatasaray Basketbol maçını izledim kaliteyi çok beğendim, iyi ki almışım diyorum. Bir tek o Pixel temizleyicisini merak ediyorum, şuan 4 saat üzerinde izledim ve kapattım. Çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım tek onu merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldıktan 1 hafta sonra 49SM8600 televizyonum en sonunda servis tarafından kuruldu. Fiziki olarak iyice incelediler, benim de incelememi istediler. Ayrıca test videosu takıp beraber izledik. Bu video ile herhangi bir problem göremedim. İlk izlenimim gayet iyi.

İlgili test videosu: full HD LCD panel test, light bleeding test, motion test, tv tests

Bu arada servs gittikten sonra testlere devam ettim. Alttaki videoda izleyeceğiniz beyaz daireler büyük iken içleri bazı bölgelerde karışık gölgelenme oluyor. Bu bir sorun mudur? Yoksa Dimming test için bu normal midir?

Ekleyebilirsem bir video çekip ekleyeceğim...

Dimming Test

• ultras1943 U kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz kapanınca gerek duyduğunda otamatik kendi arkada planda çalışır maxımum 10 dk cıvarında sürer. Ama bunu sürekli yapmaz gerek duyduğunda otamatik kendisi yapar.
    Çok başarılı cihaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her defasında olmuyor yani? Bir de olup olmadığını gösteren bir bildirim vs. geliyor mu? Yani olduğunu nasıl anlarım?

Aynen her defasında olmuyor cihaz kapanınca kendisi arka planda çalışıyor ordan anlarsınız kapanınca çalışır arka planda.

• Yani yine ekran açık gibi mi gözüküyor?

Hayır ekran kapalı oluyor kendi arka planda çalışıyor.

• Hocam yabancı forumda adam her 4 saat ve üzerinde çalışır dedi bir de ekranda gözükür dedi. O ne kadar doğru?

• Burak beyden aldığımız 65C9 bugün teslim edildi ve kuruldu servis tarafından. Ölü piksel testini falan da yaptım servis ayrılmadan herhangi bir sıkıntı gözükmüyor şu anda. İlk izlenimim çok olumlu, 46 inç LED TV den geldiğim için sanırım olağanüstü bir fark var görüntü kalitesinde ve ekran boyutu olarak da evde sinema keyfi yaşatacak gibi duruyor şimdiden. Burak beye tekrar teşekkür ediyorum, bu süreçte sürekli iletişimde oldu ve bilgilendirdi bizi. Ankara'da iseniz ve yeni TV alacaksanız mutlaka görüşün derim kendisiyle. Herkese keyifli alışverişler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultras1943

Hocam yabancı forumda adam her 4 saat ve üzerinde çalışır dedi bir de ekranda gözükür dedi. O ne kadar doğru?
    Ekran karanlık durumda yatay çizgi görürsünüz, yukarı aşağı ağır hızla ışıklı çizgisel tarama yapar, hücrelerin voltajlarını ayarlar.

Bunun sık yapılması doğru mu bilmiyorum.

• OMB O kullanıcısına yanıt
    Bu ayarlardan ayarlı mı geliyor yoksa benim mı tıklamam gerekiyor? TV kapandığında başlatın tuşu var ona mı tıklamam gerekiyor yoksa kendisi zaten aktif mi geliyor?

Hocam öyle bir şey yok zannetmiyorum okadar sık yapılmaz kendi gerek duyunca otamatik yapıyor.

• Mystiquehero80 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın Ahmet hocam. 🇹🇷

• Buna tıklamam gerekmiyor değil mi? Bu haldeyken kendisi zaten otomatik çalıştırıyor?
    LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultras1943 -- 7 Aralık 2019; 18:12:30 >
  • Burak bey 55sm9010 var mı, fiyatı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKover -- 7 Aralık 2019; 19:43:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

Vatandan 3600e aldığım 50um7600 1 hafta sonra geldi. Yarın kuruluma gelecekler, bakalım gümüş kasa nasıl gözüküyor.

Va panel tv alanlar için hareketli aparat almasını öneririm. Sağdan soldan izlerken aparattan kendinize döndürüyorsunuz renk sorunu çözülüyor.

https://store.donanimhaber.com/ee/1f/22/ee1f224b81a29ae34f197d9de2a736a8.jpg
    Kurulum yapıldı bugün. 50um7450 ve 50um7600'ın ikisini de kullanmış biri olarak 7600'ı almanızı öneririm. Görüntü performansı aynı olsa da kasa olarak çok farklı. 7600'ın kasası daha tok duruyor. Hem çerçevesi metalik gümüş 7600'ın, hem de arka plakası metal sactan yapılma, böylelikle işlemcinin vs. daha iyi soğutma performansı vereceğini sanıyorum.
    Arada fazla fiyat farkı yoksa 7600'ı öneririm 7450 yerine.

https://store.donanimhaber.com/d6/44/bf/d644bf278f33788a1db2b698720eb7a8.jpg
    LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

• TURKover T kullanıcısına yanıt
    Merhaba özelden yazarsanız yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultras1943

Bu ayarlardan ayarlı mı geliyor yoksa benim mı tıklamam gerekiyor? TV kapandığında başlatın tuşu var ona mı tıklamam gerekiyor yoksa kendisi zaten aktif mi geliyor?
    İsterseniz TV kapanınca, isterseniz tıkladığınızda çalışır.
    Bu temizlik sürekli bir ihtiyaç değil. Aylık yapabilirsiniz.
    Bence otomatik olmasına hiç gerek yok.

Aynı resim ayarlarında piksel kaydırma var o hep açık kalsın.

Ekran parlaklığı da biraz kısın.

LG zaten cihaza bir sürü sorun önleyici özellik koymuş.

Yani abartıldığı gibi dadılık filan gerektirmiyor. Azıcık dikkat edin sonra keyfinize bakın. Elinizde rakipsiz ürün var güle güle kullanın.

• Arkadaşlar arızalı çıkan TV değiştirildi yenisi kuruldu 49uh850 den sonra 55sm9010 biraz puslu gösteriyor gibi geldi bana ama 4k video'larda efsane ancak normal Hd kanallarda bu puslugu hissediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ervatan -- 7 Aralık 2019; 22:35:11 >

• ervatan E kullanıcısına yanıt
    Üstat 2160 p görüntü izlersen normal yayın bulanık
    Gözükmesi doğaldır

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.