Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2022-2023 OLED TV QNED TV (BABA KONU) KAMPANYA BİLGİLENDİRME (234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.172
Cevap
383
Favori
622.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
98. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg webos'da Kodi veya benzeri bir program var mı?..haricî diskimdeki filmleri/dizileri afişleyebilecek/katologlayabilecek, altyazısını bulabilecek. Bunu neden soruyorum, hali hazırdaki android tvim bunu sağlayabiliyor, Lg Webos kullananlar bu veya benzeri hangi media playerları kullanıyorlar?..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumq F kullanıcısına yanıt
    Yok hocam...O tvnin ses sistemi...youtubeden dolby atmos yaz..ozaman dinle...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ultras1943 U kullanıcısına yanıt
    Güvenilir hocam sorun sıkıntı yaşayan olmadı şuana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xcage46

Lg webos'da Kodi veya benzeri bir program var mı?..haricî diskimdeki filmleri/dizileri afişleyebilecek/katologlayabilecek, altyazısını bulabilecek. Bunu neden soruyorum, hali hazırdaki android tvim bunu sağlayabiliyor, Lg Webos kullananlar bu veya benzeri hangi media playerları kullanıyorlar?..
    Kodi kullanamazsın Webos'ta, çünkü yok.
  • Geleneksel Surround Ses Nasıl Çalışır?

Geleneksel 7.1 surround ses, yedi hoparlör ve bir subwoofer içerir. Bu hoparlörler odanıza yerleştirilir. 7.1 surround sesini destekleyen bir cihaz ses veya video oynatırken, ses sisteminize gönderilen sekiz ses kanalı vardır. Bu kanalların her biri farklı bir hoparlörden çalınır. Çevrenizdeki farklı hoparlörlerden gelen farklı sesler, surround ses deneyimini üretir. Başka bir deyişle, 7.1 surround ses içeriği sekiz ayrı ses kanalı içerir. Her kanal ayrı bir sesi çalar.
    Dolby Atmos Ne Fark Yaratıyor?

Dolby Atmos, daha gelişmiş bir surround ses türüdür. Dolby Atmosfere bağlı ses kaynakları, yalnızca hoparlörlerinize gönderilen altı veya sekiz ses kanalı içermez. Bunun yerine, sesler 3B alanda sanal konumlarla eşlenir.

Bu uzamsal veriler, bu sesleri dinleme alanınıza yerleştirmek için özel olarak ayarlanmış hoparlörler kullanan Dolby Atmosfere sahip bir alıcıya gönderilir. Başka bir deyişle, Dolby Atmos sesi sadece birkaç ses kanalı çalmayı gerektirmez. Özel hoparlörler ile özel bir alıcı kullanır ve çalınan ses 3 boyutlu olarak konumlandırılır ve hoparlörlerinize ve odanızdaki akustiğe göre dikkatli bir şekilde kalibre edilir. Bu daha çevreci bir surround ses deneyimi ile sonuçlanır.

Bu sadece ev kullanımı için değil. Dolby sinemalarda, geliştirilmiş surround ses için sinema salonlarında Dolby Atmos kullanılıyor.

Dolby Atmos, bu tür surround sesler için tek seçenek değildir. DTS’nin Dolby Digital ses ile rekabet ettiği gibi DTS: X, Dolby Atmos’ya alternatif bir standarttır.
    Dolby Atmos Hangi Unsurlardan Oluşur?

Tüm bu özellikler bedavaya gelmez. Bundan yararlanmak için Dolby Atmos uyumlu içerik ve donanıma ihtiyaç vardır. Öncelikle, Dolby Atmos özellikli ses içeren bir video veya ses içerik kaynağına ihtiyacınız var.

İçeriği bulduktan sonra, Dolby Atmos sesini Apple TV 4K, Xbox One, 4K özellikli Roku veya Fire TV 4K aygıtı gibi ses sisteminize aktarabilen bir oynatma aygıtına ihtiyacınız vardır. Bu 4K kalitesinde TV izlemek için 4K kalitesinde yayının olması ile aynı şeydir.

Ses sisteminizin sıkı çalışmayı yapmak için Dolby Atmosfere sahip bir alıcıya ihtiyacı vardır ve alıcının kullanabileceği Dolby Atmosfere sahip hoparlörlere ihtiyaç duyar. Tüm hoparlörlerinizin Dolby Atmos özellikli olması gerekmez, ancak paketi tamamlamak için ya yukarıya doğru çalışan hoparlörlere ya da tavana monte hoparlörlere ihtiyacınız vardır.

Dolby Atmos sistemde yukarı bakan veya tavana monte hoparlörler işin anahtarıdır. Bir Dolby Atmos sisteminde, 5.1.2 sistemi beş adet nornal hoparlör, bir subwoofer ve iki adet yukarıya dönük hoparlör bulunan bir ses sistemidir. 7.1.4 sistem, yedi normal hoparlör, bir subwoofer ve dört adet yukarıya bakan hoparlörden oluşur.

Bununla birlikte, Dolby Atmos’dan yararlanmak için mutlaka bir surround ses sistemine ihtiyacınız yoktur. Tavandan ses çıkaran Dolby Atmosfable ses çubuğu satın alabilirsiniz. Bu, tam surround ses hoparlör kurulumu ile aynı deneyimi üretmez, ancak Dolby Atmos hilelerinden bazılarını kullanır.
    https://www.sonsuzteknoloji.com/dolby-atmos-nedir/
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumq

Kodi kullanamazsın Webos'ta, çünkü yok.

Alıntıları Göster
    Anladım. Peki Webos'ta buna benzer bir media player var mı?..harici diskimizdeki filmler için tek seçeneğimiz tv'nin playerı mı?..eminim ki tv'nin media playerı çok iyidir, benim merak ettiğim konu yukarıda yazdığım hususlar..

• WebOS da Dolby Access uygulamasını yükleyen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcage46

Anladım. Peki Webos'ta buna benzer bir media player var mı?..harici diskimizdeki filmler için tek seçeneğimiz tv'nin playerı mı?..eminim ki tv'nin media playerı çok iyidir, benim merak ettiğim konu yukarıda yazdığım hususlar..

Alıntıları Göster
    Varsa iyi olur, çünkü bazı filmler açılmayabilir.
  • notropil kullanıcısına yanıt
    Uygulamada çıkmıyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: forumq

Varsa iyi olur, çünkü bazı filmler açılmayabilir.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi, olsa gerçekten çok güzel olurdu. Yoksa da yapacak bişey yok ama acaba harici hdd üzerinden film izleyen arkadaşlar böyle bir konuda nasıl bir yol izliyorlar?..

• Vatandan 3600e aldığım 50um7600 1 hafta sonra geldi. Yarın kuruluma gelecekler, bakalım gümüş kasa nasıl gözüküyor.

Va panel tv alanlar için hareketli aparat almasını öneririm. Sağdan soldan izlerken aparattan kendinize döndürüyorsunuz renk sorunu çözülüyor.

https://store.donanimhaber.com/ee/1f/22/ee1f224b81a29ae34f197d9de2a736a8.jpg
    LG & SAMSUNG 2022-2023 OLED TV QNED TV (BABA KONU) KAMPANYA BİLGİLENDİRME

• xcage46 kullanıcısına yanıt
    harici hdd şuana kadar açılmayan bir filime raslamadım
  • Seradonin kullanıcısına yanıt
    garanti fatura kesim tarihinden başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

Vatandan 3600e aldığım 50um7600 1 hafta sonra geldi. Yarın kuruluma gelecekler, bakalım gümüş kasa nasıl gözüküyor.

Va panel tv alanlar için hareketli aparat almasını öneririm. Sağdan soldan izlerken aparattan kendinize döndürüyorsunuz renk sorunu çözülüyor.

https://store.donanimhaber.com/ee/1f/22/ee1f224b81a29ae34f197d9de2a736a8.jpg
    Gümüş kasa candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: brolog

Ben açamamıştım, mp4 uzantılı youtubetan IDM programı ile indirdiğim dosyayı.
  • quote:

Bu çok güzel, peki benim yukarıda bahsettiğim afişleme/katologlama ve altyazı bulma gibi özellikleri olan bi player mevcut mu Webos'ta, biliyor musunuz?..

• UcanTospa kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın hocam.

• forumq F kullanıcısına yanıt
    dosyayı özelden link paylaşın bakalım bende deneyim
  • xcage46 kullanıcısına yanıt
    sizin istediğinizi ancak andorid box cihazları halleder. siz kodı tarzı bir program arıyorsunuz
    marketinde öyle bir uygulama görmedim sadeece pc tv arası media sunucu bağlantısı yapabilirisiniz
  • quote:

sizin istediğinizi ancak andorid box cihazları halleder. siz kodı tarzı bir program arıyorsunuz
    marketinde öyle bir uygulama görmedim sadeece pc tv arası media sunucu bağlantısı yapabilirisiniz
    Cevap için teşekkür ederim. Yapacak birşey yok bu durumda.

• 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.