DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
LG Smart Tv Apps Türkiye'de hizmete girdi
89
Cevap
1
Favori
44.568
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> LG Smart Tv Apps Türkiye'de hizmete girdi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      60 Mesaj
      02 Eylül 2011 00:50:23 Konu Sahibi
      Sizlerde benim gibi LG Smart Tv sahibi iseniz bu haber sizleride heyecanlandıracaktır. Lg Smart Tv'de bulunan LGApps 1 Eylül itibariyle artık ülkemizdede hizmet vermeye başladı. Yapılan bir güncellemeden sonra kullanabilirsiniz. Saygılar...

|
      |

EN TARO ADUN
    • Teğmen
      215 Mesaj
      02 Eylül 2011 19:04:50
      quote:

Orijinalden alıntı: caylius

Sizlerde benim gibi LG Smart Tv sahibi iseniz bu haber sizleride heyecanlandıracaktır. Lg Smart Tv'de bulunan LGApps 1 Eylül itibariyle artık ülkemizdede hizmet vermeye başladı. Yapılan bir güncellemeden sonra kullanabilirsiniz. Saygılar...

güncellemeyi servismi yapacak?
      ayrıca içerikte neler var acaba. Ben ülke olarak UK kullanıyoum ve bol miktarda uygulama var. TR uygulamaları çok az ise hiç boşuna değiştirmeyeyim.
      saygılar
      exper2006
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Çavuş
      60 Mesaj
      03 Eylül 2011 00:51:44 Konu Sahibi
      ingiltere'dekiler ile aynı içeriğe ulaşabilirsin. Tabiki ulaşabildiğin içerikler şu an için çok da işlevsel uygulamalar değil fakat ileride ülkemize uygun uygulamaların artacağı inancındayım. güncelleme için tv'nin internete bağlı olması gerekiyor. eğer bağlıysa home-kurulum-destek-yazılım güncelleme adımlarını takip ederek güncellemeyi kendiniz yapabilrsiniz. Saygılar...
      |
      |

EN TARO ADUN
    • Çavuş
      60 Mesaj
      03 Eylül 2011 00:53:49 Konu Sahibi
      aklıma gelmişken şu an güncel sürüm sanırım "4.00.18"

EN TARO ADUN
    • Binbaşı
      1798 Mesaj
      03 Eylül 2011 02:35:19
      quote:

aklıma gelmişken şu an güncel sürüm sanırım "4.00.18"

Bende 4.00.36 var
      |
      |

• Teğmen
      215 Mesaj
      03 Eylül 2011 18:32:39
      bilgilendirme için teşekürler
      benimde güncel sürümüm 04.00.18 (internet yazılım güncellenmesinde başka sürüm bulamıyorum sanırım 04.00.36 sürümü servis uydu ayarlamaları için kurdu)
      ingiltere için şifreler oluşturarak uygulamalar girmiştim. Bunlar silinmesin diye Türkiye sisteminin biraz daha oturmasını beklyip öyle geçmeyi düşünüyorum.
      saygılar

• Binbaşı
      1798 Mesaj
      04 Eylül 2011 02:08:54
      quote:

Orijinalden alıntı: exper2006

bilgilendirme için teşekürler
      benimde güncel sürümüm 04.00.18 (internet yazılım güncellenmesinde başka sürüm bulamıyorum sanırım 04.00.36 sürümü servis uydu ayarlamaları için kurdu)
      ingiltere için şifreler oluşturarak uygulamalar girmiştim. Bunlar silinmesin diye Türkiye sisteminin biraz daha oturmasını beklyip öyle geçmeyi düşünüyorum.
      saygılar

Yüklenen applar silinmiyor.
      |
      |

• Çavuş
      60 Mesaj
      04 Eylül 2011 12:50:22 Konu Sahibi
      uygulamaların silineceğini bende düşünmüyorum fakat sistemin oturması ve yerel uygulamaların artması büyük ihtiyaç.
      http://developer.lgappstv.com/devel/main/main.lge
      yukarıdaki sitede lg smart tvler için uygulamaların oluşturulabilmesi için gereken dökümanlar verilmiş. üretilen uygulamaların kullanıcılara satılabileceği de belirtiliyor. dökümanlar ingilizce ve açıkçası ben okumadım veya incelemedim. ilgilenen arkadaşlar birşeyler üretebilirse ve paylaşırlarsa çok güzel olur...
      |
      |

EN TARO ADUN
    • Çavuş
      60 Mesaj
      13 Eylül 2011 21:36:25 Konu Sahibi
      LG, Philips ve Sharp akılı televizyon uygulamalarına standart getiriyor...

Önce telefonlarımız sonrasında da televizyonlarımız akıllandı. Ancak bu akıllanma süreci beraberinde gereklilikleri de getirdi. Bu gerekliliklerin en önemlisi de uygulamalar ve oyunlar. Akıllı telefonlara özel uygulama marketleri, farklı kategorilerde kullanıcılarına on binlerce farklı ve oyun sunar hale geldi. Aynı durum şimdi de televizyonlar için geçerli.
      Her marka, kendi televizyonlarına özel uygulama ve oyunlar tasarlaması için geliştiricileri teşvik etmeye uğraşıyor. Ancak televizyonlarda durum telefonlardan farklı çünkü Android’inki gibi marketler Java gibi ortak platformlar yok. Yani bir televizyon için geliştirilen uygulama diğerinde çalışmıyor.

Bunun bir sorun olduğunun farkına varan üreticiler ise boş durmuyor. IFA’da açıklanan bir iş birliği söz konusu. LG, Philips ve Sharp, akıllı televizyonları için HTML5, CE-HTML ve HbbTV gibi açık standartları destekleyen ortak teknik özellikler belirlenmesi için kolları sıvadı. Geliştiricilere özel ilk SDK’nın ekim ayında yayınlanması bekleniyor. Her üç markanın da akıllı televizyonlarına uyumlu ilk uygulamaların ise yıl sonuna doğru ortaya çıkması öngörülüyor.

#YAZI TAMAMEN LOG TEKNOLOJİ DERGİSİNDEN ALINTIDIR.#
      |
      |

EN TARO ADUN
    • 22 Aralık 2011 10:35:46
      Türkiyedeki haber kanallarının veya ibb nin uygulaması varmı acaba ?
      |
      |

• Çavuş
      60 Mesaj
      22 Aralık 2011 20:18:42 Konu Sahibi
      şu anda facebook twitter youtube skype şehirlere göre hava durumları var. Türkiyeden spor haberlerine ve o haftanın gollerine maç özetlerine fikstürüne vs ulaşabileceğin LİG TV uygulaması var. yakında NTV ve NTVSPOR'un geleceği söyleniyor.
      |
      |

EN TARO ADUN
    • Er
      7 Mesaj
      23 Aralık 2011 15:49:23
      dün aksam lig tv uygulamasını inceledim gayet guzel yapmıslar mac ozetlerı fıkstur vs.
      bunun gıbı uygulamalar beklıoruz lg den turkiyede ki uygulamaları cok az
      |
      |

• Yarbay
      3690 Mesaj
      02 Ocak 2012 22:56:47
      smart tv de Türkiye için dailymotion uygulaması istiyorum. Bu önerileri nerelere yapıyoruz? Ayrıca Skype de aranıldığı zaman sadee ekrana bir uyarı geliyor. Yani 15 saniye içinde ekrana bakmazsanız çağrıyı kaçırıyorsunuz ve bunu fark edemiyorsunuz. Çağrı sesi eklemeleri mümkün değilmi?

• Çavuş
      72 Mesaj
      04 Ocak 2012 15:15:04
      bence birde flash player gibi programlarda lazım int de surf yparken film izlemek veya oyun oynamak için
      |
      |

Crysis Serisi , Spiderman Web of Shadows , Spiderman Shattered Dimensions , Prototype , Ninja Blade , DC universe Online , COD serisi , BattleField 3...
    • Çavuş
      60 Mesaj
      04 Ocak 2012 15:38:25 Konu Sahibi
      kesinlikle en gerekli olan şey flash player.
      |
      |

EN TARO ADUN
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      12 Ocak 2012 16:47:35
      arkadaşlar bende LG 42LW570S var ama kumanda üzerinde ki harfleri bir türlü kullanamıyorum nerde ve nasıl kullanıyoruz bir fikri olan var mı
      |
      |

• Çavuş
      60 Mesaj
      13 Ocak 2012 13:34:13 Konu Sahibi
      bende magic motion kumanda olduğu için hiç denemedim. ama eve gidince deneyeyim.

EN TARO ADUN
    • Teğmen
      140 Mesaj
      13 Ocak 2012 13:36:39
      quote:

bende magic motion kumanda olduğu için hiç denemedim. ama eve gidince deneyeyim.

SON GELEN CİHAZLAR BU ÖZELLİK GÜNCELLEMESİ İLE GELİYOR BİLGİNİZE...
      |
      |

BİLİNÇLENELİM:)
    • Yüzbaşı
      753 Mesaj
      04 Şubat 2012 11:46:24
      ardaşlar flash player sorunu var mı hala? Birde lg'de skype ile görüşmek nasıl oluyor?

• Yarbay
      6876 Mesaj
      06 Şubat 2012 12:58:26
      Son flash sürümü halen gelmedi evet. Skype da sanırım Smart TV application olarak var.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.