Şimdi Ara

LG REZALETI - Ekranda İz Kalma Sorunu (UM7450)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
5.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, yaklaşık 2-3 hafta önce LG 43UM7450 model televizyondan biri Vatan diğeri MediaMarkt olmak üzere 2 adet satın aldım. Tv'ler kurulduğu gün yazlığa gittiğim için izleme fırsatım olmadı, biraz önce eve geldim ve aşağıdaki gibi ekranda bir önceki görüntüye ait izler kaldığını farkettim.

Aynı görüntü ekranda 10 dk bile kalsa iz gözüküyor.

Edit: Servis ile biraz önce görüştüm bu durumun problem olmadığını yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. Tüketici mahkemesi yolu gözüküyor.

LG REZALETI -  Ekranda İz Kalma Sorunu (UM7450)LG REZALETI -  Ekranda İz Kalma Sorunu (UM7450)LG REZALETI -  Ekranda İz Kalma Sorunu (UM7450)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_h -- 22 Haziran 2020; 17:39:23 >

• Hocam yeni bir üründe bu sorun olmaz şuan devam edıyor mu sorun?
    Devam edıyorsa 444 65 43 arayıp servis talep etsin raporunu yazar değişim olur
  • Evet, aldığım 2 tvde de aynı sorun mevcut. Görüntüyü tam 1 dk ekranda tutuyorum, daha sonra YouTube yada başka bir uygulamaya geçiyorum ekranda eski görüntünün izleri kalıyor. LG’nin bu kadar kalitesiz olduğunu bilsem gidip Vestel falan alırdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG televizyonlar çok güzel televizyonlar yapıyor fakat şu hayalet ekran olayını kaç senedir çözemediler gitti. Tıpkı vag gurubu arabalarındaki DSG sıkıntısı gibi. Her sene düzeltildi deniyor ama daha 1 ay olmadan DSG bozulanı var.

LG hatta bir fuarda koyduğu ekranlarda bile bu durumu yaşadı.

Diğer markalarda da var bu sorun ama LG de çok daha fazla var malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

Evet, aldığım 2 tvde de aynı sorun mevcut. Görüntüyü tam 1 dk ekranda tutuyorum, daha sonra YouTube yada başka bir uygulamaya geçiyorum ekranda eski görüntünün izleri kalıyor. LG’nin bu kadar kalitesiz olduğunu bilsem gidip Vestel falan alırdım.
    Hocam bu ürün en çok satılan modellerden biri yetkili servis ile görüşme yapın raporunu tutsun ister ürün değişimi isterseniz para iadesi alabilirsiniz bilginiz olsun.
  • O sorun benim 165 ekran lg ekranımda da vardı. Zamanla geçiyor ama arada sırada tekrar geliyor can sıkıcı şekilde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG G6 kullanmıştım, onda da aynı durum mevcuttu. Kullanıcılar buna Ghost Screen Sorunu diyor hocam.
  • MEVALP M kullanıcısına yanıt
    Demek ki LG'den uzak durmak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

Demek ki LG'den uzak durmak gerekiyor.
    Elektronik biraz da şans işi; ben 7600 modeli kullanıyorum, alalı 6 ayı geçti herhangi bir sıkıntı yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oled tv lerde bu sorun var . Bunu göze almış olmalıydın

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Bu Oled TV değil ki, TV modelini düzgün okusaydın keşke
  • Zor bir durum.Lg normalde, teamüllerde oled panellerde olan bir sorun olan gosth screen i nasil yapip basarabildi ise ips panellerde gorulmemis bicimde yogun sekilce akilli telefon ekranlarinda ortaya cikarmayi basarmis bir firmadir🤔.

• servise verme güzelim cihazı çöp edersin

lg panellerde hayalet ekran oluyor telefon tv fark etmeksizin Sıcak olunca ısınınca daha çabuk oluyor
  • Servise kesinlikle vermem toplamda 2-3 saat bile kullanılmadı TV. LG whatsapp hattından resimleri attım servis incelemeye gelecek, durumun gidişatını konu altına eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_h -- 12 Haziran 2020; 10:3:24 >
  • fatih_h kullanıcısına yanıt
    Servisler cihazı p*ç ediyo hocam en iyisi servis incelesin evde size yazılı bir rapor versin sizde ikisi içinde ayrı ayrı tüketici hakem heyetine online başvuru yapın süreç 2-3 ay sürer tahminen paranızı geri alıp Philips Android TV veya Sony Android Tv alırsınız onların yazılım olarak da iyi ekran olarak da tatmin eder Lg sağolsun internet tarayıcısı için 100mb ram koymuş film bile açamıyoruz MKVOD ve NETFLİX olmasa
  • Aslında iade edebilirsem Samsung alma düşüncesindeyim.
    televizyon alırken yazılımda iyi olsun hocam

LG Web OS
    Samsung Tizen

ikisi de tarayıcı kısmı sıkıntılı yetersiz bellek diyor MKVOD ile kısmen m3u8 linkleri sitelerden alıp oynatıyor ama oda portalların çoğu kırık vs uzun mevzu NETFLİX e kalıyorsun sadece

ama Sony ve Philips alırsan Android TV arabirimi ile geliyor ve Android TV gün geçtikçe gelişiyor Tarayıcı performansı falan da iyi sonuçta televizyona para veriyoruz sadece çanak yayını izlemek için değil arada bi film falan izletebilmeli
  • Aslında tarayıcı pek kullanacağım özelliklerden değil. NAS cihazımdan altyazı sorunu olmadan MKV izleyebilmek sıkıntı yaratır mı Samsung'da ondan emin değilim
    android de vlc oynatıyor ama samsung da emin değilim lg tv mkvod sadece online linkleri oynatıyor büyük ihtimalle samsung da öyledir iyice araştırmak lazım
  • Aşağıdaki testte de kaldığı yazıyor, 100 defa değişim yapsa da aynısı olur.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

Temporary Image Retention

R after 0 min recovery 0.05 %
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.