Şimdi Ara

LG R590 X.ARU4BT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
7.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • vatan bilgisayardaki kampanya bitmeseydi bende bu cihazdan alacaktım ekran çözünürlüğü beni kendine çeken yönü

klavyesi hakkında düşünceleriniz nedir hp notebook'ların klavyesine göre iş görür mü hp'lerde çok rahat klavye olurda o yüzden böyle yazdım
  • beyler bende r590 i7 modelini aldım yanlız klavyede backspace tuşu biras gevşek gibi geldi diğer tuşlara oranla ,sizde klavyede bi sorunu olan varmı
  • Merhaba,
    Media Markt Beşiktaş'ta dün akşama dek 1800Tl'ye satılmakta idi.
    Ben de oradan satın aldım.
    Media Markt'ın müşteriyi rahatlatan iyi bir özelliği memnun kalmadığınız takdirde 14 gün içinde iade edip paranızı geri alabiliyorsunuz.

Bilginize.
  • media markt'taki modelde işlemci daha düşük i7 820 değil i7 720q modeli var
  • quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

media markt'taki modelde işlemci daha düşük i7 820 değil i7 720q modeli var

evet haklısınız
  • - Klavye gayet iyi. Ilk başlarda alışmak zor oluyor, ama daha sonra eskisinden daha hızlı yazmaya başlıyorsunuz, çünkü tuşlar mesafeli...
    - Şu ana kadar yakaladığım tek dezavantajı ,Pil 1:45 dk civarında gidiyor. Pili inceledim, biraz küçük bir pil, 11,4 V 4.8Ah. 2:30 dakika olsaydı, söyliyecek tek lafım yoktu.

LG R590 'a uygun kapasitesi daha yüksek pil satılıyorsa alabiliirim ilerleyen zamanlarda...

MediaMarkt'ın 14 gün içinde iade edebilirsiniz lafına ben pek güvenmiyorum. Bir tanıdık Nokia telefon aldı, kutusundan bozuk çıktı, para filan iade etmediler, 30 gün servisten dönmesini bekledi...
    Sonrası ne oldu bilmiyorum..
  • Ustalar. Bende aah1bt var. 64 bit kurduktan sonra kısayol tuşlarınu kullandığımda ekranda görünmez oldu (mesala sesi kısarken açarken+parlaklık ayarlarken) 32 bit te ekranın alt köşesinde ne yaptığımı gösteriyodu. Birde SRS tuşunu aktifleştiremedim.. (SRS çalışıyor ancak manuel yapıyorum)... 64 bit Driverlar güncel.

Saygılar...
  • Arkadaşlar bu bilgisayara 7200 rpm 500 gb harddisk alıp takayım diyorum. Performansta ciddi bir artış olurmu sizce. Bir faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buloner

Arkadaşlar bu bilgisayara 7200 rpm 500 gb harddisk alıp takayım diyorum. Performansta ciddi bir artış olurmu sizce. Bir faydası olur mu?

Performans artışı mutlaka olur, daha çok yedekleme, DVD vs gibi büyük dosyaları sürekli kopyalayıp/taşıyorsan farkedilir. Eskisini de e-SATA dan harici disk olarak kullanırsın. Bu arada yepyeni harddiski eskittik yani :)

Ben bir köşede duran bir harddiskim için, harddisk kutusu aldım. e-Sata dan bağlandım( Harici USB gerekiyor güç için). Hatta işletim sistemi kurup, oradan bile boot ettim, fakat C:\'de de Windows olduğu için,
    açılırken, C:\ sistem dosyalarını referans alıyor ve sistemler karışıyor. Biraz uğraşıp, e-sata diski C:\ olarak gösterebilseydim, hiç bir sorun olmayacaktı.

Bu arada ben de C:\ ve D:\'de 64 bit ve 32 bit işletim sistemleri kurulu, boot da geçiş yapabiliyorum. D:\ den açarsam, Windows 7 otomatikmen D:\ yi C:\ , C:\ yi de D:\ yapıyor. Programlar arasında bir karışıklık olmuyor. Fakat E:\(e-sata) dan açınca, otomatikmen C:\ yapmıyor. Yapsaydı, mobil bir işletim sistemi olacaktı...

• LG Adaptörünün ucundan arıyorum. Bulamadım bir türlü. Dışı 6mm, içinde 1mm pin var.
    Benim eski adaptör de aynı özelliklerde(19V 4,74A 90W). 2 tane vardı ondan. Bir tanesini evde bir tanesini işte kullanıyordum, adaptör için hamallık yapmıyordum. Şimdi HP'nin bir tanesini LG ye uydurmak için uygun konnektör ya da notebook kablosu arıyorum, henüz sonuca ulaşamadım.

Daha önce çakma adaptörlerden kullanmıştım. Pilim 2 ay içerisinde mefta olmuştu. Orjinal olmayan veya kalitesiz adaptörleri kesinlikle kullanmayın derim.
  • beyler bana bugün r590 P.ARU1WT hediye geldi. Ama internette hiçbi yerde bunla ilgili bişey bulamadım. Ne fiyatı ne de özellikleri ile ilgili. Gelen kutunun üstünden özelliklerini buldum. İnternette araştırdığım kadarıyla diğer i7'li r590 lardan pek farkı yok. özelliklerini şöyle bi özetlicek olursam

i7 720 işlemci
    GT 335M ekran kartı
    4gb ram
    500gb disk

adamların yanında verdiği işletim sistemi 32-bit. Ama en fazla 3gb ram kullanabiliyorum. 64-bit kurarsam bütün fonksiyonlarını kullanabilecek miyim bu aletin?

Bir de bana bunun tahmini fiyatını verebilirseniz sevinirim :)
  • 1700 tl civarı media markt'ta satılıyordu ama 1758 tl'ye vatan'da i7 820qm işlemcilisi satılmıştı o daha iyiydi
  • arkadaşlar ben r590 i5 520 m aldım daha on gun laptopu acıo calısıyor fakat ekran bir türlü gelmiyor ses war hersey war ama ekran yok sorun nedir yardım cı olursanız cok ıyı olur cunku moralım su an sıfır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kolejlee -- 9 Eylül 2010; 22:24:28 >
  • arkadaşlar bnde 32 biti 64 bite çevirmek istiyorum fakat 10 gb partitionu sildim. yedek alsam şimdi harddisk alanım yetersiz.harddiski boşaltıp yedekleyip sonra 64
    bit yüklesem memnun kalmayıp tekrar 32 bite geçtigimde sorun yaşarmıyım...
  • arkadaşlar sonunda LG bu modele desteğini verdi
    daha öncesinde 32bit driverleri yoktu adam gibi artık 64 bitler de var

http://www.lg.com/tr/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=R590-X.ARU4BT&matchedModelCode=7400002181&searchEngineModelCode=R590-X.ARU4BT&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile

herkes hayrını görsün

• Laptopu ne zaman almışım diye bu foruma bir bakayım dedim hala aynı laptopu kullanıyorum, 8.5 yıl olmuş, tabi SSD diskin rolü çok büyük :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.