Şimdi Ara

LG PH300 vs LG PB60G Taşınabilir LED Projeksiyon Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
9.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Internette LG PH300 hakkında pek bir açıklama bulamıyorum. Seçim konusunda yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

LG PH300 vs LG PB60G

Aralarında teknik anlamda gördüğüm en net fark şu:
    PH300 modeli 300 Lümen & 100,000 kontrast oranı sunarken, PB60G 500 Lümen & 15,000 kontrast oranı sunuyor.

Cihazı (evde) film seyrederken karanlıkta, bilgisayar ekranı amaçlı yansıtırken de çok az ortam ışığıyla kullanacağım. Hedeflediğim ekran boyutu 55''

Teşekkürler

• Ben LG HW300g modelini kullandım 300 lümen olmasından dolayı göruntuler pek parlak degildi yeni bir cihaz alsam kesinlikle 300 lumen ustu bir cihaz alırım
  • Merhaba arkadasim bende lg pb60g cihaz var ve cihaz super sana tavsiyem dusunmeden al derim ..... sorun olursa sorabilirsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baxerfc -- 14 Ocak 2015; 20:33:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baxerfc

Merhaba arkadasim bende lg pb60g cihaz var ve cihaz super sana tavsiyem dusunmeden al derim ..... sorun olursa sorabilirsin....
    Selam,

Dün PH300 aldım, şu an için memnunum, pb60g den çok daha pratik olduğunu düşünüyorum ortam biraz aydınlık iken çok da görüntü kaybı yaşanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevketbd

Selam,

Dün PH300 aldım, şu an için memnunum, pb60g den çok daha pratik olduğunu düşünüyorum ortam biraz aydınlık iken çok da görüntü kaybı yaşanmıyor.

Alıntıları Göster
    Selam

2 aya yakın bir süredir PG60G kullanıyorum. Daha tavana asmadım. Açık gri bir duvara yansıtıyorum. Yaklaşık 55inçlik bir görüntü ile seyrediyorum.

Deneyimlerim şu şekilde:

Gayet ufak bir cihaz.

Görüntü kalitesi gayet güzel. Dikey digital keystone correction işe yarıyor ama keşke yatay seçeneği de olsaymış diyorum (başka cihazlarda var mı bilemiyorum) Cihazı koyduğum yer ve yükseklikle mi alakalı bilmiyorum ama ekranın en alt kısmının netliği ile göz hizasına gelen kısmının netliği (yani filmin döndüğü taraf) aynı olmuyor. Yandaki manuel zoom ile alt şeridin daha az net olacak şekilde ayarlayabiliosunuz.

Birşey izlerken ses yeterince açık değilse, arkada cihazın uğultusu duyuluyor. Sesi external hoparlörden veriyorum. Cihazı kapattığınızda aslında nasıl bir uğultuya maruz kaldığınızı o zaman anlıyorsunuz. ECO mode'da cihaz sesi düşüyor ama biraz da olsa parlaklık da düşüyor, o yüzden ECO modda izlemiyorum.

Ortam biraz aydınlıkken çok fazla görüntü kaybı yaşanmıyor ama yine de karanlık ortamda çok daha efektif.

Sorularınız varsa alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dearozy

Selam

2 aya yakın bir süredir PG60G kullanıyorum. Daha tavana asmadım. Açık gri bir duvara yansıtıyorum. Yaklaşık 55inçlik bir görüntü ile seyrediyorum.

Deneyimlerim şu şekilde:

Gayet ufak bir cihaz.

Görüntü kalitesi gayet güzel. Dikey digital keystone correction işe yarıyor ama keşke yatay seçeneği de olsaymış diyorum (başka cihazlarda var mı bilemiyorum) Cihazı koyduğum yer ve yükseklikle mi alakalı bilmiyorum ama ekranın en alt kısmının netliği ile göz hizasına gelen kısmının netliği (yani filmin döndüğü taraf) aynı olmuyor. Yandaki manuel zoom ile alt şeridin daha az net olacak şekilde ayarlayabiliosunuz.

Birşey izlerken ses yeterince açık değilse, arkada cihazın uğultusu duyuluyor. Sesi external hoparlörden veriyorum. Cihazı kapattığınızda aslında nasıl bir uğultuya maruz kaldığınızı o zaman anlıyorsunuz. ECO mode'da cihaz sesi düşüyor ama biraz da olsa parlaklık da düşüyor, o yüzden ECO modda izlemiyorum.

Ortam biraz aydınlıkken çok fazla görüntü kaybı yaşanmıyor ama yine de karanlık ortamda çok daha efektif.

Sorularınız varsa alabilirim.

Alıntıları Göster
    merhabalar

evde film ve tv seyretme amaçlı (özellikle maç) ph300 almayı düşünüyorum. ortamı karartabiliyorum ama çok çok loş ışıkta seyretmek tercihim olacaktır. kapkaranlık pek hoş olmuyor.

görüntü olarak kaç inçe çıkabilirim? 55" bana yeterli değil zaten tv 55" ben sinema havası yaratmasını istiyorum.

Buna göre 900-1.100 TL arası bir öneriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sr_kan

merhabalar

evde film ve tv seyretme amaçlı (özellikle maç) ph300 almayı düşünüyorum. ortamı karartabiliyorum ama çok çok loş ışıkta seyretmek tercihim olacaktır. kapkaranlık pek hoş olmuyor.

görüntü olarak kaç inçe çıkabilirim? 55" bana yeterli değil zaten tv 55" ben sinema havası yaratmasını istiyorum.

Buna göre 900-1.100 TL arası bir öneriniz var mı?

Alıntıları Göster
    promacto konusunu inceleyin.

• sr_kan kullanıcısına yanıt
    merhaba

ph300ü kullanmadım, pb60g için konuşabilirim.

Kapkaranlıkta seyretmeyi ben de tercih etmiyorum, loş ışıkta da, özellikle ışık yansıtacağın ekrana vurmuyorsa, güzel görüntü elde edebiliyorsun.

55inç büyüklüğünde ekranı yakalamak için projeksiyon cihazını yaklaşık 1.78m uzaklığa koyman yeterli oluyor. Bu, cihazın throw ratio (atma oranı) ve zoom’un fixed olup olmamasıyla alakalı. Taşınabilir modeller genelde fixed zoom oluyor, yani görüntünün boyutunu ancak ve ancak cihazı yansıtacağın ekrana yakınlaştırıp uzaklaştırarak değiştirebilirsin.

Pb60g görüntü boyutunu 100inçe kadar destekliyor, ben 80e kadar seyrettim, seyredeceğin film/video kalitesi iyiyse, cihazdan kaynaklı görüntü kaybı yaşamazsın.

Farklı modellerde istediğin büyüklükte ekranı yakalamak için ne kadar uzağa koyman gerektiğini hesaplayabileceğin bir websitesi mevcut:http://www.projectorcentral.com/LG-PB60G-projection-calculator.htm

PH300u kullananlar cok buyuk bir fark olmadığını soyluyorlar, özellikle karanlık ortamda kullanılacaksa. İki cihaz da USB’den media okuyabiliyor.

Ancak ses çıkışları zayıf olduğu için bir hoparlöre bağlamak isteyeceksin. Ben mac mini kullanıyorum. Mac mini ses çıkışı direkt hoparlöre bağlı, projeksiyona hdmi kablosu ile sadece görüntüyü aktarıyorum.

Cihazı bimeksten 1100TLye aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dearozy

merhaba

ph300ü kullanmadım, pb60g için konuşabilirim.

Kapkaranlıkta seyretmeyi ben de tercih etmiyorum, loş ışıkta da, özellikle ışık yansıtacağın ekrana vurmuyorsa, güzel görüntü elde edebiliyorsun.

55inç büyüklüğünde ekranı yakalamak için projeksiyon cihazını yaklaşık 1.78m uzaklığa koyman yeterli oluyor. Bu, cihazın throw ratio (atma oranı) ve zoom’un fixed olup olmamasıyla alakalı. Taşınabilir modeller genelde fixed zoom oluyor, yani görüntünün boyutunu ancak ve ancak cihazı yansıtacağın ekrana yakınlaştırıp uzaklaştırarak değiştirebilirsin.

Pb60g görüntü boyutunu 100inçe kadar destekliyor, ben 80e kadar seyrettim, seyredeceğin film/video kalitesi iyiyse, cihazdan kaynaklı görüntü kaybı yaşamazsın.

Farklı modellerde istediğin büyüklükte ekranı yakalamak için ne kadar uzağa koyman gerektiğini hesaplayabileceğin bir websitesi mevcut:http://www.projectorcentral.com/LG-PB60G-projection-calculator.htm

PH300u kullananlar cok buyuk bir fark olmadığını soyluyorlar, özellikle karanlık ortamda kullanılacaksa. İki cihaz da USB’den media okuyabiliyor.

Ancak ses çıkışları zayıf olduğu için bir hoparlöre bağlamak isteyeceksin. Ben mac mini kullanıyorum. Mac mini ses çıkışı direkt hoparlöre bağlı, projeksiyona hdmi kablosu ile sadece görüntüyü aktarıyorum.

Cihazı bimeksten 1100TLye aldım.
    teşekkürler. ben yaklaşık 3m gibi bir mesafeden yansıtacağım. verdiğin siteden baktım 80" e falan geliyor. fixed zoom olmayan bir cihaz alırsam 100" e kadar çıkarım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sr_kan

teşekkürler. ben yaklaşık 3m gibi bir mesafeden yansıtacağım. verdiğin siteden baktım 80" e falan geliyor. fixed zoom olmayan bir cihaz alırsam 100" e kadar çıkarım diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba. Ben de ph300 aldım. Size sorum şu olacak; bu projeksiyona kablouz görüntü aktarabilir miyiz? Yada wireless adaptörü projeksiyona takıp bilgisayardan kablosuz bağlanıp internete girebilir miyiz? Bunun yolu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Arkadaşlar merhaba. Ben de ph300 aldım. Size sorum şu olacak; bu projeksiyona kablouz görüntü aktarabilir miyiz? Yada wireless adaptörü projeksiyona takıp bilgisayardan kablosuz bağlanıp internete girebilir miyiz? Bunun yolu var mıdır?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 25 gün önce 2 martta aldığım pb60g ürünü Optoma HD 26 alacağım için satabilirim.
  • loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Bu dediğin şey sony projeksiyonların aparatlarında var, ancak bunların LG ile uyumlu olduğunu düşünmüyorum, şu an için böyle bir şey mümkün değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevketbd

Selam,
    Bu dediğin şey sony projeksiyonların aparatlarında var, ancak bunların LG ile uyumlu olduğunu düşünmüyorum, şu an için böyle bir şey mümkün değil yani.
    televizyon uydu veya normal yayınları aktarıyor mu ph300
  • quote:

Orijinalden alıntı: paries

televizyon uydu veya normal yayınları aktarıyor mu ph300

Alıntıları Göster
    ben lg ph 300 almayı düşünüyorum arkadaşlar ve evimde 2+1 logitech ses sistemi var , yani bu ses sistemini projeksiyona bağlayıp ses alma şansım varmı , bilgisi olan bana yazarsa çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Ürünü aldınız mı? Memnun musunuz?

henüz almadım , daha iyi bir model buldum , oda LG PW700 ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technocolicboy -- 24 Mayıs 2016; 21:10:05 >
  • Çünkü pw serisi modelleri çok iyi bugün pw700 siparişini verdim heyecanla bekliyorum
  • Merhaba 3 gun once MiniBeam LG PH300 model projektor cihaz aldim kullanmis oldugum telefon ise samsung galaxy A7 2016 malesef sonradan ogrendimki biraz sitemli olacak ama Dunyanin parasini õde adamlar MHL destegi koymamislar 😆aferim samsung'a merak ettigim sudur Microsoft Display Adaptor cihazini alsam destegi olurmu halince HDMI VE USB destegi var LG PH300 model cihazda bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarimda yazabilirler simdiden tesekkurler
  • sonkursun kullanıcısına yanıt
    keske pg60g modelini alsaydiniz cok daha farkli ozellikleri var 500 lumen ve scren share mhl widi gibi ozellikleride var telefondan bile baglaniyorsunuz ayrica 100000.1 kontrast batarya 2.5 saat
    @sonkursun
  • loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım Android TV stickler var WiFi destekli. Direkt HDMI'dan bağlanabilirsini
    .
  • Merhabalar, ben lg ph300 kullaniyorum gece ev ortaminda , karanlık ortamda olsam bile ışık gücü az geliyor, 300 lümen ışık gücü olmasından dolayı sıkıntı var , eco modda kullanirsaniz ışık gücü azalıyor, maximum modda ışık gücü artıyor, ama yinede benim görüşüm 800 lümen ve üstü daha iyi olabilirdi. batarya olayı güzel, ekran büyüklugu cok iyi, çözünürlük 720p , iyi sayılır 4 k video oynatirsaniz daha iyi görüntü elde edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis1969 -- 31 Mart 2017; 0:30:14 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.