Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
17
Favori
79.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında cihaz 120 inç olduğu için teorik olarak uyumlu. Pratik olarak 3-4 metre mesafeden seyrediyorum bana göre ebat iyi ama akşam fotoğraf çekerek paylaşırım.
  • mokinto kullanıcısına yanıt
    bende alacağım ama çok kararsız kaldım resim payraşırsanız sevinirim
  • Bu konu aktif olduğundan yeni konu açmayayım dedim. Futbol Ps4 ve Film için bir projeksiyon bakıyorum. Beklentilerim;)
    #Widi Miracast hatta olsa Smart
    #Bluetooth Ses
    #Taşınabilirlik ve Küçüklük

Bu lumen işinden pek anlamadım, dlp cihazlar 3000 li rakamlarda gezerken Led cihazlar 700-1000-1500 lü rakamlarda dolaşıyor üstelik fiyatlarda çok yakın birbirlerine. Gündüz güneşlikler çekili iken minimum kaç lümen cihaz tat verir ? 700 lümen azmı olur? 1000 idealmidir? 3000 olan dlpler gündüz bile performans verirmi?

Lg pw700 ve pw1000 aradında kaldım. Bu arada pw1000 in bluetooth u bizde satılanlarda kırpılmış falanmı? Lg.com.tr de bundan bahsetmiyor sadece w700 de bahsetmiş?

Başka öneriniz varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Promacto x02 kullanıyordum fakat cihaz bozulunca yeni, bir projeksiyon almaya karar verdim ve forumdaki yorumlarında yardımıyla LG PF 1500G siparişi verdim. genelde cihazın ortalama fiyatı 3200 tl - 3500 tl arasında seyrediyor. Aslında bir süre daha fiyat araştırması yapabilirdim fakat fiyat cazip geldiği için Vatan bilgisayarın avantajlı ürün kampanyasından faydalanıp 2965 tl ye satın aldım. Promacto faciasından sonra umarım uzun ömürlü ve seyir keyfi yüksek bir cihaz olur.
  • Ben de vatan'dan siparişimi dün verdim, hala hazırlanıyor görünüyor. aslında pf1000ut tam istediğim cihaz gibiydi ama renk ve parlaklık anlamında tatmin etmemişti, umarım bundan memnun kalırım. pj işi virüs gibiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLaReSoL -- 29 Eylül 2016; 11:36:38 >
  • Sahibinden de sıfır 2500 e gördüm.
    ilan bana yada tanıdığıma ait değil. fake mi bilmem. elden deneyip alabilecek varsa bana fiyat iyi gibi geldi.
  • AVS forumunda paylaşılan şu ayarları uyguladım. Sonuç oldukça güzel. Renkler daha gerçekçi oldu. Sinema izlemek için bire bir. Ama bende perde gri kontrast olduğu için kontrast fazla geldi. Kendimce ayar çektim. Tüm pf1500 sahiplerine denemelerini öneririm.

Set Video:
    Energy Saving Medium
    Picture Mode Expert 1
    Contrast 97
    Brightness 48 (depends on source video)
    H Sharpness 10
    V Sharpness 10
    Color 49 (50 was a little over-saturated)
    Tint 0
    Aspect Ratio Just Scan or 16:9

Expert Control:
    Dynamic Contrast Low
    Super Resolution High
    Color Gamut Standard
    Edge Enhancement On
    Color Filter Off
    Expert Pattern Off
    Gamma 1.9 (trying for more shadow detail)

White Balance:
    Method 20 Point IRE
    Pattern Outer
    IRE Red Green Blue
    100 0 0 0
    95 -2 -1 0
    90 -4 0 3
    85 -1 5 5
    80 2 -1 2
    75 0 0 3
    70 0 1 3
    65 1 1 1
    60 1 0 1
    55 1 0 -1
    50 1 4 5
    45 -1 0 5
    40 0 0 1
    35 -3 1 1
    30 -5 1 1
    25 -2 0 3
    20 -5 1 2
    15 -5 2 0
    10 -9 0 1
    5 -27 6 2
    Apply to all inputs

Color Management System:
    Color Sat Tint Lum
    Red -11 13 13
    Green -1 8 6
    Blue -6 -5 -30
    Cyan 29 -9 30
    Magenta 6 6 -24
    Yellow 0 17 29

Picture Options:
    Noise Reduction Off
    MPEG Noise Reduction Off
    Black Level Low
    Real Cinema On
    TruMotion 5
    Color Temperature Warm

• Ayarlar için teşekkürler ilk iş deneyeceğim. Eğer gri duvarımdaki görüntüden memnun kalmazsam sizin perdeden almayı düşünüyorum. Cihazda bir problem yaşamazsam sizin gözlüklerden de sipariş edeceğim. Takipteyim üstad.
  • Cihaz dün elime ulaştı, hiçbir ayar yapmadığım halde performansı oldukça tatminkar geldi bana. Projeksiyonumu buldum sanırım.

Fotoğraf gece çekilmiş gibi duruyor ama aslında hava yeni yeni kararıyor ve perdeler de kapalı değildi.
    Bu mesaja eklenen görseller:

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500

• MiLaReSoL M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Oğlunuz da mutlu olmuştur umarım :)

• Teşekkür ederim. Kesinlikle mutlu. Annesine bir türlü sevdiremedik ama.

• Cihaz dün sabah elime ulaştı, beklentilerimin çok üstünde bir ürün çıktı. Arkadaşlarımında yardımıyla eski projeksiyon sistemime ait tesisatı söküp, birlikte modifiye edip, LG PF 1500 e göre yeniden ayarladım. Bozulan Promacto ürünümde zom özelliği yoktu ve ekranı perdeye ayarlamak beni bir hayli uğraştırmıştı. LG de ise böyle bir sorun yaşamadım. Hatta "Edge" ayarlarını bile yok denecek kadar az kullandım.

XBLACK marka 240x200 boyutunda Cam tozlu storlu perde kullanıyorum. Perde ile projeksiyonun arasındaki mesafe 330cm Resimdeki görüntün boyutu ise tam 100". LG den önce Promacto X02 kullanıyordum. Gün ışığında perdedeki görüntü çok zayıf kalıyordu. LG PF 1500 de ise gün ışığında bile ekrandaki yazılar rahat okunuyor. Görüntü ayarlarını ULYSES arkadaşımın önerdiği şekilde kalibre ettim. Görüntüler gerçekten de daha bir canlı oldu.

Ben projeksiyona hem bilgisayarımı hemde uydu alıcıyı bağladım. Televizyonlarda çok belli olmuyor ama iyi bir uydu alıcınız yoksa projeksiyonda iyi bir görüntü elde edemiyorsunuz. Bir çok uydu alıcı denedim. Çoğunun görüntü kalitesi yetersiz kalıdı. Neta 6400HD ise beklentilerimin üzerinde bir görüntü kalitesi sundu. Sıfır sistem kurup projeksiyona bağlayacaksanız eğer Neta 6400HD ürününü tavsiye ederim.

Uydu alıcıda görüntü ekrana bire bir oturdu herhangi bir sorun yaşatmadı, fakat bilgisayardan aktarılan görüntüde 1360 x 768 çözünürlüğünde görüntü ekrana tam oturduğu halde 1920 x 1080 (FULL HD) çözünürlüğüne aldığımda ekrandaki görüntüde taşma meydana geldi. (köşedeki kapatma simgesi bile görünmüyordu). Bunun aslında basit bir ayarı var, grafik ayarlarına girip "Ekrana Tam Ölçeklendir" seçeneğine tıklayınca görüntünün otomatik olarak düzelip ekrana oturması gerekiyordu ama olmadı. Tekrar grafik ayarlarına girip "En Boy Oranını Özelleştir" seçeneği ile görüntü birebir oturacak şekilde manuel olarak kalibre ettim.

LG PF 1500 de 2 adet hdmi girişi olması ve diğer giriş çıkış opsiyonlarının geniş olması benim bir hayli işime yaradı. Hem PC yi hemde Uydu alıcıyı aynı anda HDMI portu ile projeksiyona bağladım. Oysaki önceki cihazımda sadece bir hdmi portu bulunmaktaydı ve mecburen hdmi portu ile sadece bir cihazı bağlayabiliyordum. Piyasadaki çoğu üründe bu opsiyonlar eksik oluyor, bu anlamda LG gercekten cok iyi bir iş çıkarmış. PC bağlantısı için 5 metre uzunluğunda altın uçlu 4K çözünürlüğünü destekleyen S-Link marka HDMI kablo aldim. (65 TL)

Cihaz sessiz olduğunu iddia eden diğer ürünüme göre çok daha sessiz çalışıyor. Özellikle "Enerji Tasarruf" ayarını ortaya aldığınız zaman fan sesi daha da azalıyor ve hiç rahatsız etmiyor.

Gözlüklerim olmadığı için 3D görüntüyü deneme imkanım olmadı. ULYSES arkadaşımızın önerdiği Sain Sonic marka 3D gözlüklerden mutlaka edineceğim. fiyatı da gayet uygun aliexpress sitesinde çiftini 41 dolar civarında bir ücretle satıyorlar.

Özetle beklentilerimin karşılandığı, verdiğim ücretin hakkını veren ve en önemlisi içime sinen bir ürün almış oldum. Tecrübelerinden faydalandığım @ULYSES , @mmxcakir , @mokinto , @MiLaReSoL ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bean -- 5 Ekim 2016; 0:05:26 >

• Hayırlı olsun. Yeni kalibrasyondan görüntüler. Malesef iphone 6'nın karanlık performansı yüzünden baya bir bozulmuş görüntü. Ama renkler bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 2 Ekim 2016; 16:35:08 >

• Cizhazdan memnunum ama duvarım renkleri biraz matlaştırıyor ve solduruyor. Bugün ULYSES'in paylaştığı ayarları deneyeceğim. Perde hem görüntü olarak hoşuma gitmiyor hem de sınır getirmek istemiyorum, zaten cihazı sehpa üstünde kullanıyorum, kimi zaman 55" kimi zaman 90" civarı. Olmadı duvarın rengini biraz açabilirim.

Cihazı normalde sadece film izlemek için almıştım ama tv'deki performansı da oldukça iyi olunca 2 gündür akşamları ortalama 6 saat kadar kullanıyorum. Bir zarar vermeyeceğini umuyorum.
  • Sainsonic G-30'ların siparişini geçtim.

Üstad renkler müthiş görünüyor, tercih etmesem de istediğim sonucu alamazsam fixed frame'e dönmek zorunda kalabilirim. Renklerim çok kötü değil aslında ama özellikle karanlık ortam çekimlerinde biraz yoruyor sanki beni.
  • MiLaReSoL M kullanıcısına yanıt
    Yukarıda paylaştığım ayarlar beyaz perde için yapılmış aslında. Bendeki contrast gri olduğu için herşey biraz daha dolgun oldu haliyle. Keskinliği verdikleri değerden biraz yüksek tuttum. Siz de farklı kombinasyonlar deneyebilirsiniz. Duvar renginiz etkiliyor olabilir. Kontrastı biraz düşürmeyi veya ışığı biraz arttırmayı deneyebilirsiniz. Ama özel boya falan kullanılmamışsa duvardan perde performansı almanız zor.
  • Yok üstad özel boya değil, evin kendi rengi komple gri. Şu anda boya ile ilgili paylaşımları bulmaya çalışıyorum. Şimdiki görüntü de çok kötü değil lakin dediğiniz gibi özel bir boyası varsa onu uygulamak isterim.
  • MiLaReSol hocam hayırlı olsun, gözlükleri nereden ve kaça aldın bende almayı düşünüyorum.
  • amazon'dan sipariş geçtim. Daha önce ULYSES üstad bir link paylaşmıştı, şu anda o linkte satış kapanmış ama aynı satıcı(sain store) ikili olarak değil de tek tek satış yapıyor. 19,90$ adet fiyatı. Vergiye girmesin diye 3 tane sipariş ettim, standard kargoyla 6 küsür dolar da kargo tuttu. fiyat makul. amazon'dan hatta yurtdışından ilk kez sipariş geçtim, bakalım ne olacak. 31 ekim diye tarih verdi şimdilik. hızlı kargolarda kargo ücreti artıyordu ama acelem yok. o zamana kadar renklerde geliştirme yapmaya çalışırım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLaReSoL -- 5 Ekim 2016; 16:30:51 >
  • Amazondan siparişte sorun olmaz. Benim gözlüklerden birinde arıza çıktı. Mesaj attım. Hemen yenisini gönderdiler.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.