Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
17
Favori
79.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurt dışında bu PF1500 proj. hakkın daki yorumlarda,
    görüntü kalitesi ve diğer özellikler bakımın dan çok iyi artı yorumlar almış iken,
    buna mukabil,
    Eco mod dışında en yüksek parlaklık ayarın da kullanıldığın da Fan gürültüsü yaptığı için
    eksi puan almış.

Bende şu anda lg pf80g var. Eco mod da çalışırken fan gürültüsü rahatsız etmiyor,
    fakat Eco mod kapalı durumda, yani en yüksek parlaklık ayarın da iken, filmin sessiz anların da, fan gürültüsün den dolayı
    rahatsız oluyorum ve kullanamıyorum. Devamlı Ekonomik modda çalıştırmak zorundayım.
    Fan gürültüsü yüzün den 1000 lümen projeksiyonun gerçek parlaklığının hakkını vererek kullanamıyorum.

Projeksiyon da zoom olmadığın dan dolayı, gürültüden uzaklaşmak amacıyla projeksiyonu daha uzağa koyamıyorum.

LG' nin, PF serisi led projeksiyonların da görüntü kalitesi gerçekten harika, buna söyleyecek bir lafım yok,
    fakat 2 problemi halletmesi gerekiyor;
    Fan gürültüsü ve zoom olayı.
    Hadi zoom uda geçtim, fakat fan gürültüsü çekilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 31 Mart 2016; 13:36:30 >

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Fan gürültüsü en yüksek lümen değerindeyken normal lambalıların eco modundan hallice. Eksi puan vermelerinin sebebi diğer modlarının duyulamayacak kadar sessiz olması yüzünden. Şahsen oyun dışında eco mod yetiyor bana. Hatta karanlıkta sinema izleniyorsa en düşük moda bile alınabilir. Ama gerek yok. Orta kademe hem sessiz, hem de aydınlık. Yüksek mod ile arasında lümen farkı çok fazla değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Fan gürültüsü en yüksek lümen değerindeyken normal lambalıların eco modundan hallice. Eksi puan vermelerinin sebebi diğer modlarının duyulamayacak kadar sessiz olması yüzünden. Şahsen oyun dışında eco mod yetiyor bana. Hatta karanlıkta sinema izleniyorsa en düşük moda bile alınabilir. Ama gerek yok. Orta kademe hem sessiz, hem de aydınlık. Yüksek mod ile arasında lümen farkı çok fazla değil.

Fakat,
    şunu da unutmamak lazım;
    1500 lümen projeksiyonun eco moduyla, 1000 lümen projeksiyonun eco modu bir değil.
    1500 lümen burada avantaj.

Fan gürültüsünün çözümü aslında belli;
    kasayı büyütmek, fanı büyütmek, fanın devir sayısını düşürmek.
    Masaüstü bilgisayarla da olduğu gibi, büyük fanlar, devir sayısı düşürülse bile soğutma işini
    yerine getirebiliyor. Hemde rahatsız etmeyecek kadar sessiz çalışıyorlar.

Fakat ticari olarak, incelikten ve estetikten taviz veremedikleri için yapamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 1 Nisan 2016; 1:31:42 >

• Arkadaşlar benq w1070 ile hiç karşılaştıran oldumu acaba? 1 Yıldan fazla süredir w1070 kullanıyorum artık değiştirmek istiyorum.
    Acaba pf1500g alsam hayal kırıklığına uğrarmıyım. Bu konu hakkında yardımcı olacak kimse varmı bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaacan

Arkadaşlar benq w1070 ile hiç karşılaştıran oldumu acaba? 1 Yıldan fazla süredir w1070 kullanıyorum artık değiştirmek istiyorum.
    Acaba pf1500g alsam hayal kırıklığına uğrarmıyım. Bu konu hakkında yardımcı olacak kimse varmı bana?

değişmeye değmez.
  • arkadaşlar ben yurt dışında çalışıyorum ve ortalama 12 ay ile 24 ayda bir taşınmak durumunda kalıyorum. yanında taşıması zor olduğu için kendime lcd alamıyorum. Bu nedenle projektör almayı düşünüyorum. ve bununla ilgili sorularım var. LG PF1500'ün verdiği full hd çözünürlük, lamba ömrünün uzun olması ve yüksek ansi-lümen değeri ile öne çıkması nedeniyle ilgilenmeye başladım. Kullanan arkadaşlara sormak istediğim konu;

Bu cihaz evde ortalama günde 3-4 saat kullanımı olan bir LCD TV'nin yerini alabilir mi?
    bazı karşılaştırma videolarında gördüğüm kadarıyla beyaz tonları diğer projektörlere kıyasla açık maviye yakın bir ton veriyor. kalibrasyon yapılarak renk skalasında düzelme sağlanabiliyor mu?
    Cihazın seyahat esnasında bozulma ihtimali var mı? ya da seyahat esnasında alınması gereken bir önlem ? taşıma çantası gibi..

• lg pf1500g mi yoksa lg pf1000ut mi??? Neden?
  • Pf1500 u dun aldim.

Daha once LG pb70 ve Acer 6510bd kullandim. PF1500 performans olarak LG PB70 in cok ilerisinde ancak Acer 6510BD nin biraz gerisinde kabul edilebilir. Acer 6510 u satmamdaki sebep ise cok fazla film izliyorum ve gunde 6-7 saat acik kaliyordu. ayrica cihaz cok buyuktu.

Kisa kisa izlenimlerim su sekilde

- Her kosesinde net. (pb70 her kosesinde net degildi)
    - isik parlakligi karanlik ortamda eco mode da gayet yeterli. Ancak los ortamda eco modu kapatmaniz gerekiyor.
    - Su zamana kadar USB ile attigim her filimi tanidi ve sorunsuz calistirdi.
    - Dahili hoparloru gayet guzel ancak tabikide film izleme zevkini vermiyor. Sadece zorunda kalirsaniz ani kurtariyor.
    - Eco mode acikken cihazdan neredeyse hic ses gelmiyor. Eco mode orta ayardayken de ses ya gelmiyor ya da cok cok az geliyor. Eco mode kapali iken cihazdan rahatsiz edecek seviyede ses geliyor.

Bu da dun cektigim video. (ekran boyutu yaklasik 120inc, los ortam olacak seklde isiklari actim. eco modu orta ayarda tuttum.)

https://youtu.be/WrXYoymVrZw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibitermo -- 12 Nisan 2016; 9:56:44 >

• Acer 6510bd yi 4 ay önce satarken alırsam pf 1500 alırım demiştim.
    Daha keyifli bir kullanım olur diye hayal etmiştim. Fakat anladığım kadarıyla seyir açısından pek fark yok.
    Sonuçta ikisi de Full HD.
    Fakat kompakt tasarım, hızlı açılma kapanma, uzun ömür, dahili oynatıcı, bt, smart .. vs LG yi tercih etmeye yine de sebep olabilir.
    Fiyat makul seviyelere inerse daha çekici olacak bu cihaz...
  • Sinasi Karaca S kullanıcısına yanıt
    Sinasi bey aktive 3d filmleri lg de de direkt olarak flash bellekten izleyebiliyorsunuz.

Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

fan sesinden şikayet edenler bundan 2 adet alıp takacaklar,

http://www.amazon.com/40x10mm-Bearing-Premium-Cooling-NF-A4x10/dp/B009NQLT0M?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=A1H9NMCPZH97BO

Tam olarak neresine takicaz?

• resimdeki fanları değiştirmeniz gerekir.
     LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500
  • ben de bunu anlamam, madem böyle sessiz fan var, neden lg fabrikasyon olarak cihazlarını bu şekilde üretmez, sessiz projeksiyon cihazı, cihazın tercih edilme oranını arttıracaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilo67

bu akşam saat 17.35 de çektim. yorum yapmayacağım,fakat sizler görüşlerinizi istediğiniz gibi yazabilirsiniz. LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500

kaç ekran olarak kurdunuz?
  • 200cm lik motorlu perde kullanıyorum,sonbaharda salonda tadilat ve boya işleri var, perdeyi kaldırıp duvara fixed frame düşünüyorum.

• Bende prolite motorlu mat beyaz perde aldım ama duvar kağıdında daha güzel gösteriyor kağıt krem rengi

• Arkadaşlar selam,

kısa atım projeksiyonlarla ilgili bir sorum olacak. Bildiğiniz üzere bu pf1500'ün kısa atım modeli de var. Araştırmalarımdan anladığım kadarı ile kısa atım cihazlarda resimde bozulma olmaması için perdenin mutlaka düz olması, projeksiyonun perdeye göre tam ayarlanması vs. gerekirmiş. Ben de mecburiyetten tripod perde (240cm) kullanan biri olarak görüntü ile ilgili sıkıntı yaşarmıyım? Malum tripod perde de tam ufak da olsa illaki bi dalganlanma oluyor...
  • Satılık pf 1500 var ise almak isterim arkadaşlar

• LG PF1500 ile kullandığınız ve de memnun olduğunuz perdelerin markası, boyutları hakkında deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.