Şimdi Ara

LG OPTİMUS ONE P503 (ANA KONU) (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.110
Cevap
16
Favori
239.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furqan_deniz

bu arada farkettimki biraderin samsung gio da wifi den bağlanamıyor.. yani sorun bağlantıda. geçenlerde tt santral kaynaklı bir sorun oldu şifremin hatalı olduğuna dair bir uyarı ekranı çıkıyordu internete bağlanmak istediğimde. müşteri hizmetlerini aradım santral kaynaklı dedi ve düzeltildi ancak telefondan bağlanamıyorum. modemin şifresini değiştim telefonda bi şifre değişkliğine gittim ancak hala düzelmedi. benim telefona özel bi durum değil evdeki gio da bağlanmıyor. yardımcı olabilen varsa sevinirim..

wifi şifreleme tipini değiştirerek deneyin WPA ise WPA2 yapın mesela. bir de modemin wifi'de görünen isminde türkçe karakter olursa da sıkıntı olabiliyor. ayrıca şöyle birşey de başıma geldi wifi bağlanıyor bildirim çubuğunda görünüyor fakat internete girmiyordu o da modemi resetleyince düzelmişti.
    belki faydası olur:)

• quote:

Orijinalden alıntı: telecomiso

quote:

Orijinalden alıntı: furqan_deniz

bu arada farkettimki biraderin samsung gio da wifi den bağlanamıyor.. yani sorun bağlantıda. geçenlerde tt santral kaynaklı bir sorun oldu şifremin hatalı olduğuna dair bir uyarı ekranı çıkıyordu internete bağlanmak istediğimde. müşteri hizmetlerini aradım santral kaynaklı dedi ve düzeltildi ancak telefondan bağlanamıyorum. modemin şifresini değiştim telefonda bi şifre değişkliğine gittim ancak hala düzelmedi. benim telefona özel bi durum değil evdeki gio da bağlanmıyor. yardımcı olabilen varsa sevinirim..

wifi şifreleme tipini değiştirerek deneyin WPA ise WPA2 yapın mesela. bir de modemin wifi'de görünen isminde türkçe karakter olursa da sıkıntı olabiliyor. ayrıca şöyle birşey de başıma geldi wifi bağlanıyor bildirim çubuğunda görünüyor fakat internete girmiyordu o da modemi resetleyince düzelmişti.
    belki faydası olur:)

modemin isminde türkçe karakter yok. modemide bi resetledim.. biraz önce bi deneme girişiminde bulundum wpa2 yaptım sanırım modem adımıda gizlemişim yanlışlıkla.. creative modemim var arayuzune internet bağlantısı olmadan giremedim =) modem adını hatırlamadığımdan netede bağlanamadım baya bi sıkıntı oldu =) şimdi düzelttim tekrar wpa ya 2. bi girişimde bulunucam muhtemelen düzelicek baska yerlerdede hep aynı tavsiyeyi okudum =)

• Beyler LG Optimus One için mükemmel bir fırsat söz konusu!.. MIUI geliştiricileri,facebook sayfalarında anket açmış ve en çok MIUI ROM istenen telleri belirleyerek,bu teller için kolları sıvıyacakmış ve LG Optimus One 90 küsür telefon arasından ankette 3. sırada.Siz de oy vererek bu telefona MIUI gibi eşsiz bir ROM gelmesini sağlayabilirsiniz.İşte o zaman bu telefon tadından yenmez..Oy kullanmak için;

http://www.facebook.com/questions/217517851641131/?qa_ref=qd

linkine bakınız..
  • P503 aldım arkadaşlar telefon kuzenimde şuan bir kaç gün içinde elime geçecek. market.android.com'dan markete erişme şansımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mygeee

Beyler LG Optimus One için mükemmel bir fırsat söz konusu!.. MIUI geliştiricileri,facebook sayfalarında anket açmış ve en çok MIUI ROM istenen telleri belirleyerek,bu teller için kolları sıvıyacakmış ve LG Optimus One 90 küsür telefon arasından ankette 3. sırada.Siz de oy vererek bu telefona MIUI gibi eşsiz bir ROM gelmesini sağlayabilirsiniz.İşte o zaman bu telefon tadından yenmez..Oy kullanmak için;

linkine bakınız..

destek verirsek belki iyi bir şeyler olur

• Arkadaşlar PC Suite aracılıyla Turkcell v10h rom kurup,http://upwap.ru/1466122 adresindeki root ile Turkcell uygulamalarını silebilir miyim? AntiTurkcell rom gibi olur mu? Unroot edersem tekrar garanti kapsamına girer mi? Bir de rootu nasıl yapacağım telefonu yeni aldım market olmadığını biliyordum ancak fiyat/performans ürünü olduğu için aldım marketi açarım bir şekilde diye. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mygeee

Beyler LG Optimus One için mükemmel bir fırsat söz konusu!.. MIUI geliştiricileri,facebook sayfalarında anket açmış ve en çok MIUI ROM istenen telleri belirleyerek,bu teller için kolları sıvıyacakmış ve LG Optimus One 90 küsür telefon arasından ankette 3. sırada.Siz de oy vererek bu telefona MIUI gibi eşsiz bir ROM gelmesini sağlayabilirsiniz.İşte o zaman bu telefon tadından yenmez..Oy kullanmak için;

linkine bakınız..

aynen herkes buradan bir oy verse çok iyi olur bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: natrium

Arkadaşlar PC Suite aracılıyla Turkcell v10h rom kurup,http://upwap.ru/1466122 adresindeki root ile Turkcell uygulamalarını silebilir miyim? AntiTurkcell rom gibi olur mu? Unroot edersem tekrar garanti kapsamına girer mi? Bir de rootu nasıl yapacağım telefonu yeni aldım market olmadığını biliyordum ancak fiyat/performans ürünü olduğu için aldım marketi açarım bir şekilde diye. Teşekkürler.

Turkcell romu ne için kurmak istiyosun? Bİr dolu gereksiz uygulama var ve radyo yok. Ama illa o romu kullanmak istersen sonra da herşeyin bir çözümü var tabi.

Gereksiz uygulamaları kaldırmak için benim izlediğim yol : ''Gingerbreak'' uygulaması ile root (admin gibi) yetkisi aldıktan sonra ''System App Remover'' uygulaması ile normalde ayarlar menüsünden kaldırmamıza izin vermeyen Turkcell uygulamalarını kaldırabiliriz. Ancak bu programı kullanırken dikkatli olmak lazım çünkü emin olmadan kaldıracağımız bir uygulama Androidin işletim sistemine ait olabilir. Zaten isimlerden Turkcell uygulamaları belli ediyor kendini. Daha sonra işlemlerden sonra Gingerbreak uygulamasından tekrar unroot olabilirsin ve böylece garanti sorunun ortadan kalkar.

Turkcell romunda radyonun olmaması da sorun değil çünkü daha önce başka bir arkadaş paylaşmıştı ben de paylaştım 1-2 sayfa önce. Lg nin kendi Radyo apk si var. Onu indirip kurabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: daragaci07

quote:

Orijinalden alıntı: natrium

Arkadaşlar PC Suite aracılıyla Turkcell v10h rom kurup,http://upwap.ru/1466122 adresindeki root ile Turkcell uygulamalarını silebilir miyim? AntiTurkcell rom gibi olur mu? Unroot edersem tekrar garanti kapsamına girer mi? Bir de rootu nasıl yapacağım telefonu yeni aldım market olmadığını biliyordum ancak fiyat/performans ürünü olduğu için aldım marketi açarım bir şekilde diye. Teşekkürler.

Turkcell romu ne için kurmak istiyosun? Bİr dolu gereksiz uygulama var ve radyo yok. Ama illa o romu kullanmak istersen sonra da herşeyin bir çözümü var tabi.

Gereksiz uygulamaları kaldırmak için benim izlediğim yol : ''Gingerbreak'' uygulaması ile root (admin gibi) yetkisi aldıktan sonra ''System App Remover'' uygulaması ile normalde ayarlar menüsünden kaldırmamıza izin vermeyen Turkcell uygulamalarını kaldırabiliriz. Ancak bu programı kullanırken dikkatli olmak lazım çünkü emin olmadan kaldıracağımız bir uygulama Androidin işletim sistemine ait olabilir. Zaten isimlerden Turkcell uygulamaları belli ediyor kendini. Daha sonra işlemlerden sonra Gingerbreak uygulamasından tekrar unroot olabilirsin ve böylece garanti sorunun ortadan kalkar.

Turkcell romunda radyonun olmaması da sorun değil çünkü daha önce başka bir arkadaş paylaşmıştı ben de paylaştım 1-2 sayfa önce. Lg nin kendi Radyo apk si var. Onu indirip kurabilirsin.

Valla diğer metotlardan tırstım biraz. :D

• telefona birşey oldu, son günlerde kendi kendine ekran ışığı yanıp sönüyor, neden olabilir?
  • Öncelikle Lg İzmir (Çankaya) servisini üzülerek kınıyorum. Lg p503 kullanıcısyım. Bende forumda yer lan yazılardan gaza gelip İzmir Çankaya'daki Lg servise gittim ve onlara Gingerbread yükletmek istediğimi belirttim. Ancak çalışanların hiçbirşeyden haberi yoktu hatta servis çalışanları önce p 503 için gingerbread yazılımının bulunmadığını söylediler, daha sonra benim böyle bir yazılım olduğunu üstelemem nedeniyle bi Ankara'yı arayalım dediler. Ordan aldığı bilgi ise yazılımın bazı sorunları olduğu ve Türkiye için Legal olmadığı oldu. Bunun üzerine bu durumu kabul ediyorsanız yükleyebileceklerini söylediler. Bende kalsın arkadaşım dedim. Bana göre LG servis kalitesi bakımında rakiplerinin çok gerisinde kalmıştır. Şöyle ki, arkadaşımın Samsung p503 e muadil bir froyo yazılımlı android telefonu var ve çok kolay bir şekilde pc Suite benzeri bir programla güncelleme yaparak bir kaç dakika içinde gingerbread'e geçti. Bu LG için neden bu kadar zor anlamadım.

• v20e türkiye sürümünü manuel olarak yüklememiz mümkün değilmi?
    v20g'yi yüklesek garantiden çıkarmı?
  • arkadaşlar daha öncede yazıldı herşey ben tekrar toplayıp yazmak istiyorum, bu telefon için resmi gingerbread beklemeyin! (ha gelirse süpriz ve iyi olur) lg zaten Türkiyede telefon olarak tutmamış bir markaydı, P500 serisi çıkar çıkmaz dünyada 2milyon satınca korelilerin çekik gözleri boyoz gibi kocaman oldu ve ülkemizde piyasaya sundular, bizlerde F/P ürünü olduğu için ve başlangıç telefonu olduğu için atladık aldık bunlardan,daha sonra sadece gereksik salak saçma update ler geldi ve son bomba radyosuz türksel romuydu (hangi akla hizmet kim izin verdi acaba). adamlar bu telle gönülleri feth ettiler ve baktılarki pazardan yer kapmaya başladık, bizleri gingerbreadlerle oyalarlarken o arada yeni P serilerini optimus serilerini sürdüler piyasaya, gerek işlemci gerek yazılım olarak yeni ve temiz cihazlardı, olay budur yani arkadaşlar kimse beklemesin ginger diye.

ayrıca buradan gingei bnde kurdum 2 gün sonra froyoya döndüm, aşırı bir pil tüketimi var bence hiç bulaşmayın.

samsung ace ile neredeyse aynı fiyattaydı ben telefonu aldığımda, keşke ace alsaymışsım diyorum şimdi

• bu telefona xda forumlarındaki alternatif romları yükleyen arkadaşların deneyimlerini paylaşabileceği bi başlık olsa.. bizde faydalansak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mapuza

bu telefona xda forumlarındaki alternatif romları yükleyen arkadaşların deneyimlerini paylaşabileceği bi başlık olsa.. bizde faydalansak..

aynen , o sitede bir sürü custom mod ve farklı şeyler var,ilgilenen birileri olsaydı iyi olurdu...
  • Arkadaşlar o sitedeki romların bir kaçını yükledim bir müddet kullandım fakat hepsinde muhakkak bir eksiklik var. çoğunda bluetooth eşleşmesi yapamazsın PC ile, kimisinde sarj çok çabuk bitiyor, deneyin anlarsınız.
  • ben 2.3.3 v20g yükledim 1 aydır kullanıyorum çok stabil hiçbir sorunla karşılaşmadım pil froyodan fazla dayanıyor. tek kusuru gelen mesajlarda türkçe karakter sorunu zaten pek fazla mesajla işim yok o yüzden şu ana kadar memnunum.
  • cihazın ışıkları kendi kendine tanıp sönüyor, bunu yaşayanlar varmış ama çözümü bulamadım
  • Bizim telefona gore dogru duzgun video player var midir? Mobo ve mx player denedim codeclerini de yukleyip fakat maalesef hd dizi izle programindan dogru duzgun izleyemiyorum. Olmasi gereken hizinda izleyemiyorum, donmalar yasiyorum. Yok mudur bir cagresi?
  • son versiyon cyanogen mod nasil yukleniyor bu telefona türkçe rehber var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.