Şimdi Ara

LG Optimus G PRO Mu? G2 Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 13
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 17 saat 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • buraoca2 (4 mesaj) FrknTscı (4 mesaj) sirlegend2 (3 mesaj) dr_mtd (3 mesaj) MyWorldLife (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> LG Optimus G PRO Mu? G2 Mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    324 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar Telefon Alcam 1600 TL Bütcem Var G Pro alsam İşlemci Yetersiz Kalıyor Diyorlar G2 Alsam 16 GB yeter mi acaba 2-3 oyun yüklerim Müzik-foto için yetermi acaba Bu yüzden Kararsızım Sizce Ne Almalıyım?
    Cevaplarsanız Teşekkürler. :)

|
    |
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj
    G2 tabiki dostum 16 GB insanlara nasıl yetmiyor anlamıyorum hayli hayli yeter kendi fikrim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5885 Mesaj

Size kalan alan 8-9 GB civarı 16 GB olarak düşünmeyin. Üst düzey oyunlar 1,5 GB civarı bir yer kaplıyor. Üç oyun kursanız 4-5 GB civarı bir alan gider. Geriye kalır 3-4 GB onu da tamamen müzikle doldursanız ne fotoğraf çekecek alanınız kalır ne video. Kaldı ki dahili hafızayı tamamen doldurmak ciddi bir performans kaybına neden olur. Zira uygulamalar dahili hafızayı kullandıklarından uygulamaları kullanırken durmadan "bellek yetersiz" gibi uyarılar almanız olası.

Bu nedenle 16 GB'lık G2 modelini almayın. Bütçeniz kısıtlıysa Lg G Pro alın daha iyi. Biraz daha bütçe ayırabiliyorsanız LG G2 32 GB tavsiye ederim.
    |
    |
    06furko06146 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    324 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Doğru Haklısın 16 Gb yetmez Heralde Ya 32 Gb Alcam Yada Bütçe Bulamazsam G Proya yönelecem
    |
    |
    kemalboran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12474 Mesaj
    Hocam aldiginiz telefonu ne kadar kullanacaksiniz? Eger uzun sure kullanacaksiniz, ne yapin yapin G2 alin

G2nin tek kusuru (bana gore) sanak tus icermesi.

|
    |
  • Yarbay
    4414 Mesaj
    Snapdragon 600 Adreno 320 nasil yetersiz kaliyor anlamiyorum ki

Telefonda render felan mi yapiyorsunuz Crysis mi kasiyor nedir problem cozelim allah askina.

Oyunlardaki frame atlamasi tamamen isletim.sistemi ve yapimcinin optimizasyonuyla alakali.

Ayni olaylar snapdragon 800 de de olacak.Bunun sonu yok.

Hee içinde kalmasin aliyosan g2 al al da bunu bil yani

• Yarbay
    12474 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Telefonda render felan mi yapiyorsunuz Crysis mi kasiyor nedir problem cozelim allah askina.

Oyunlardaki frame atlamasi tamamen isletim.sistemi ve yapimcinin optimizasyonuyla alakali.

Hocam Adreno 320, 1080p de yetersiz, 720p de ise sorun yok ;)

|
    |

• Yarbay
    9268 Mesaj
    Oyunla filan pek ilginiz yoksa g pro da alınabilir. H g pro da mis gibi oynatır tabi. Millet çin malı telefonlarda RR3 filan oynuyor. Ara ara belli belirsiz takılırsa da takılsın. Bir tek ağır oyunlar mı varki telefonda. Dediğim gibi S4 veya one ile denk bir alet alınmaması için hiç bir neden yok. HTC one alınıyor, S4 alınıyor da g pro neden alınmasın. G2 daha performanslı elbette ama malesef hafzıası kısıtlı. Zaten o da tam olsa 3-4 sene kendileri de dahil kimse telefon satamazdı heralde. Ben 24lük G2 aldım. 8lik almanızı önermem. (gerçek boş alana göre konuşursak daha anlamlı olur) Çok aklınız takılıyorsa oynamayı planladığınız en ağır oyunların youtubeda vidyolarını izleyin kararınızı verin ama 8lik G2 asla almayın aldırtmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 18 Eylül 2013; 18:55:47 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    318 Mesaj
    quote:

s600 değilmiş ne yazık ki ülkemizde s4 pro lu versiyonu var mış çok çakmıyorum bu işlerden ama g pro konusuna bi göz atın derim
    |
    |

• Yarbay
    9268 Mesaj
    S4 pro ise iş değişir. Nasıl öyle bişey oluyormuş anlamadım şimdi. Ben s600 biliyordum. Eğer öyle ise yabancı testler, oyun vidyoları vs. boş çünkü onlarınki s600. s4 ve full hd soru işareti malesef. Eğer s4 işlemci varsa Biraz daha ekleyip 24lük g2 alın. Bence biraz bekleyin puan kampanyası vs. bi sürü fırsat çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 18 Eylül 2013; 19:03:21 >
    |
    |
  • Yarbay
    4414 Mesaj
    Yahu öyle şey olur mu?

Telefon Qualcomm'un kendi sitesinde Vikipedi'de GSM Arena'da ve İnceleme yapan Youtube kanallarında Snapdragon 600 kullandığı belirtiliyor.
    S4 Pro kullanan bir cihaz Antutu'dan 24.900 Puan alamaz.

CPU-Z'de Bileşenler yanlış algılanıyor olabilir. Başka bir donanım yazılımda açıkca görülüyor snapdragon 600 kullanıldığı.

Bu arada Snapdragon 600 ile S 4 Pro'nun chipset kodu ikiside 8064. Yazılım burda yanılgıya düşmüş olabilir.

• Yüzbaşı
    318 Mesaj
    biri 8064 biri 8064t yani dediğim gibi çok çakmıyorum ama g pro konusunda millet mesaj atmış lg türkiyeye s4 var diye cevap almışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirlegend2 -- 18 Eylül 2013; 19:25:09 >
    |
    |
  • Yarbay
    12474 Mesaj
    quote:

Yahu öyle şey olur mu?

Telefon Qualcomm'un kendi sitesinde Vikipedi'de GSM Arena'da ve İnceleme yapan Youtube kanallarında Snapdragon 600 kullandığı belirtiliyor.
    S4 Pro kullanan bir cihaz Antutu'dan 24.900 Puan alamaz.

CPU-Z'de Bileşenler yanlış algılanıyor olabilir. Başka bir donanım yazılımda açıkca görülüyor snapdragon 600 kullanıldığı.

Bu arada Snapdragon 600 ile S 4 Pro'nun chipset kodu ikiside 8064. Yazılım burda yanılgıya düşmüş olabilir.

Alabillir hocam, neden alamasın? Bu kadar kesin yargıyla yaklaşmayınız, Overclock denen birşey var

Bu arada Ülkemizdeki G Pro'larda S600 platformunu kullanıyor, S4 Proyu kullanan Nexus 4, Xperia Z ve Lg Optimus G

@sirlegend2

LG türkiye ne biliyor ki hocam, boşverin siz onları
    |
    |

• Yüzbaşı
    318 Mesaj

öyle diyorsanız öyledir valla almaktan caymıştım cihazı s4 lü diye şimdi herkez farklı bişi söylüyor az daha bekleyip her şey netleşsin öyle alıyım diyorum @buraoca2
  • Yarbay
    12474 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sirlegend2

öyle diyorsanız öyledir valla almaktan caymıştım cihazı s4 lü diye şimdi herkez farklı bişi söylüyor az daha bekleyip her şey netleşsin öyle alıyım diyorum @buraoca2

Hocam zaten bana kalırsa 32 Gb hafızalı G2 alın

Diğer türlü, eğer İyi grafikli sağlam oyunları oynarım diyorsanız, 16 gb hafıza size yetmiyeceğinden, 32 Gb'lık versiyonunu tercih edin
    |
    |

• Yüzbaşı
    324 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Şimdi 16 GB Almayayım mı Alayım mı kararsızım Yoksa 200 TL Fark verip 32 mi alsam 200tl insanı caydırıyor çok fazla fark 100 tl olsa neyse diyeceğim.
    |
    |
  • Yarbay
    2256 Mesaj
    Hocam oyunların boyutları aldı başını gidiyor 16gb almak bana mantıksız geliyor.Zaten size kalan alan 9gb civarı olur.
    |
    |
  • Yarbay
    3900 Mesaj
    G2 almışsınız hayırlı olsun.

Bende G2 iadesinden sonra bir LG sempatisi başladı. G2 yi iade sebebim sanal tuşların ekrana entegresi olmuştu. Geçen gün Teknosada G Pro yu kurcaladım hoşuma gitii. Ama G2 tek elle kullanma sınırlarının son noktasındaydı. G Proyu tam test edemedim hani telefon arkadan bağlı oluyor ya bir alete. Kenarlarının bombeli olması aslında avantaj. G2 de çok iyi kullanım oluyordu. Ama bunda nasıl bilemedim. Tam istediğim gibi aslında telefon. SANAL TUŞ olayı yok çok hoştu. Ama donanımı atık demode oldu ve artık güncelleme almaz diye korkumdan almıyorum. Keşke G2 de sanal tuş G Pro daki gibi olsaydı o zaman iade etmezdim!!

Birde G Pro ile G2 menüsü aynı mı? LG ye has yazılımlar ikisinde de aynı mı??
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj

Hocam sırf sanal tuş yüzündenmi iade ettin telefonu kabul ettilermi ettilerse nasıl ettiler ben kardeşime ve kendime iki tane aldım ikisininde ekranı sorunlu çıktı ikiside şuan serviste değişim bekliyor birinde ölü piksel vardı birinde beyaz lekeler vardı ekranda benim hiç umudum yok şahsen değiştireceklerinden lg müşterisine sahip çıkıyomu bu konularda
    |
    |
    carman1tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3900 Mesaj

İnternet mağazası satışında 1 hafta icinde koşulsuz iade hakkı var.
    Yoksa gidip mağazadan alsam iade almazlardi. (Bir yandan oyle olsaydı keske diyorum. Telefonu cok sevdim aslında. Sanal tuş olayına zamanla alıştırdım belki)

|
    |
    dr_mtd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
bankacılar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.