Şimdi Ara

LG Optimus G Pro | ANA KONU | KİTKAT GÜNCELLEMESİ GELDİ! | KİTKAT ROOT EKLENDİ! (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.043
Cevap
53
Favori
451.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum aldım alacağım derken yıl oldu :)) Karar vermekte çok zorlanıyorum.

G2 ile G Pro kıyaslamamda kafama takılanlar şunlar;

Batarya süreleri olarak hangisi önde (oyun-film-internet)
    Adobe Flash desteği bu telefonların ikisinde de var diye biliyorum ama G2'de yok deniliyor bazı yerlerde.
    G2'nin sanal tuşları oyun oynarken ve film izlerken ekrandan kaldırılabiliyor mu? Ki bu çok önemli.
    Bu başlığı baştan sona okudum takıldım diyen bir adama rastlamadım ama heryerde s600 işlemciye sahip gpro'nun full hd'de sorun çıkaracağı yazıyor. Ben buna bu konuda ikna oldum fakat G2'de s800 ile çok çok daha mı rahat ederim yani aralarında çok büyük farklar olur mu?
    Ekran konusuna gelecek olursak ben büyük ekran istiyorum, telefon elde kocaman olsun istiyorum çünkü ben en çok internet amaçlı kullanacağım 5.2 inç (ki sanal tuşlarla bence o gerçek bir değer değil) 5.5 inçe nazaran çok mu geride kalıyor.

Bulunduğum yerdeki Teknosa mağazasında g pro'yu 2 kere inceledim çok beğendim fakat g2'yi sadece bir kez görebildim onda da inceleyemedim. Aralarındaki fiziksel farklılıklar yani özellikle ekran farklılıklarını bu yüzden merak ediyorum. Elbette batarya'nın oyunda ne haltlar çevirdiğini de!

Bu kadar yazdım birisi bunları cevaplama zahmetine girerse önce şaşırır sonra da eyvallah derim :))

• canerfuat kullanıcısına yanıt
    kiyas.la/ bu sitede kıyaslama imkanı var. Teknik bilgilerin kıyaslarsin. Bende senin gibi alıcıyım maddi durumu ayarlayınca alacam onun için oyundur ekrandır kullananlar yorumlar diye düsünüyorum temennim bu yönde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Eywallah kardesim öneri icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerfuat

Dostum aldım alacağım derken yıl oldu :)) Karar vermekte çok zorlanıyorum.

G2 ile G Pro kıyaslamamda kafama takılanlar şunlar;

Batarya süreleri olarak hangisi önde (oyun-film-internet)
    Adobe Flash desteği bu telefonların ikisinde de var diye biliyorum ama G2'de yok deniliyor bazı yerlerde.
    G2'nin sanal tuşları oyun oynarken ve film izlerken ekrandan kaldırılabiliyor mu? Ki bu çok önemli.
    Bu başlığı baştan sona okudum takıldım diyen bir adama rastlamadım ama heryerde s600 işlemciye sahip gpro'nun full hd'de sorun çıkaracağı yazıyor. Ben buna bu konuda ikna oldum fakat G2'de s800 ile çok çok daha mı rahat ederim yani aralarında çok büyük farklar olur mu?
    Ekran konusuna gelecek olursak ben büyük ekran istiyorum, telefon elde kocaman olsun istiyorum çünkü ben en çok internet amaçlı kullanacağım 5.2 inç (ki sanal tuşlarla bence o gerçek bir değer değil) 5.5 inçe nazaran çok mu geride kalıyor.

Bulunduğum yerdeki Teknosa mağazasında g pro'yu 2 kere inceledim çok beğendim fakat g2'yi sadece bir kez görebildim onda da inceleyemedim. Aralarındaki fiziksel farklılıklar yani özellikle ekran farklılıklarını bu yüzden merak ediyorum. Elbette batarya'nın oyunda ne haltlar çevirdiğini de!

Bu kadar yazdım birisi bunları cevaplama zahmetine girerse önce şaşırır sonra da eyvallah derim :))

Valla bende G2, 5c ,lumia 1020 mi derken g proda buldum kendimi :) , batarya süresi olarak tahminim g pro biraz öndedir işlemciden kaynaklı cünkü 0.3 " ekran farkı cok göze batmıyıck farkda enerji tüketiyordur. g2 nin sanal tuşları cihazı root etmeden kaldıramazsın diye düşünüyorum , root etsende ona uygun port u atman falan gerekicektir, ama illaki xda da cıkıp biri yakında port eder. Flash destedi yazılımsal oldugu için g2 de problem olmaz. Ekran konusunda g pronun multimedya internet keyfini g2 de alamazsın gibime geliyor ekran hem büyük hemde cidden aşırı güzel kullandıkça hosuma gidiyor ips panelde bu ekran farklı bi nerdeyse her türlü yeterli şekilde ekranı görüyosun.

Gelelim donanım kısmına s600 cidden yeterli bi işlemci benim gözümde bende alırken baya o mu bumu moduna girdim , normal kullanımda fark edemessn ama oyunlar acılırken vs g2 işlemcinin gücünü masaya koyucakdır fakat suandaki mevcut oyunları aynı hızda oynama sansın olucakdır misal bi fifa14 ü 2 side aynı serilikte oynatır ki , gel gelelim suanda s3 gibi bir cihaz bile hatta s2 bile marketteki cogu oyun uygulama hepsini kaldırabiliyor. Ben kendimi işlemci konusunda söyle ikna ettm bu telefonlara zaten costum romlar yazıldıgında resmen 1 kat daha hızlı çalısıyor ki root edip rom değiştirdigin zaman overlock yetkiside elinde enkötü 1.7 ghz le biraz oynama yapılır yada iyi bi costum rom yüklerim diye düşündm fakat bunları minimum 1 1.5 sene sonra yaparım gibime geliyor , çünkü cihaz mevcut romuyla gayet stabil ve hızlı calısıyor.

Ben ilk yanyana inceleme sansımı İStanbul/Beşiktaş teknosada yapabildm 2 si yanyanaydı rahatca bi kıyaslama yapdıkdan sonra budur dedim. G2den de beni geri iten en büyük 2 etken hafıza kartı girişi olmaması , sanal tuşlardı , bazı arkadaşlar otg destegi falan diyebilir ama ben kendim yanımda otg kablosu ve usb taşımam. Bide bana g2 gibi bir telefonda 10 11 gb kullanıcı hafızası kalcakki buda gercekten yetersiz . yeni oyunların durumu zaten ortada bide müzik dinlemeyi seven birisiyseniz yandınız . Tüm bu sebeplerden dolayı g proyu secdim diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rahmis

Ikinci dns hangi program ile degistirdin...

Rahmi saluk
    Saygilarimla

google play'e wifi bağlantı yöneticisi yaz ilk çıkan modeme bağlan bağlandıktan sonra değiştiriyor root flnda istemiyor. Ama bağlanamama skntım ıp sorunuymuş arkın telefondaki ıp yaptım direk bağlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerfuat

Fiyat olarak Hepsiburada'da G2'den daha pahalı satılarak beni hüsrana sürükleyen telefon. Ulan G2 almak istememe rağmen neden adamın aklını çeliyorsunuz. Yahu arkadaşlar G2 modeli ile bunu kıyaslasın biri de vazgeçeyim şu telefondan :))

senin için önemli kriterler nelerdir söyle kıyaslayalım usta

bn mesela uygulama delisiyim bana artırılamayan hafıza yaramaz en basit şuan g pro 16gb 16gb sd ytr yetmezse ilerde root atar 32gb sd yapar uygulamaları karta yüklerim ama g2de böyle bir şans yok pil çıkaramamak bizim gibi eski kfa telefon kullanıcılarına hala saçma geliyor bunu laptoplarda da yapıyorlar iyi güzel bişi ama bize ters

g2 arkadaşlarında dediği gibi tuşların ekranda olması ile ekranı g proya göre çok küçük hissi veriyor

g2de telefondan bi gacurdama geliyor abartı değil ama takıntılıysan sorun büyük

güncel yenilikler ve bazı donanımsal özellikler evt g2de iyi hatta işlemci bakımından süper ama birazda sizin telde aradığınız şeye bağlı oturup saattlerce oyun oynamadıgım ıcın bana fark yapmazdı mesela zaten oturup full oyun yapıyım diye bir durum yok şarjı dayanan tel yok :)

g pronun en kötü yanı bnm için keşke ekran hd olsaydı neden derseniz bi skntı yok ama ful hd gereksiz ve şarj yemede ttam bir canavar

g2nin parçaları her yerde var kılıfından tutun vb g pro biraz daha zor bulunuyor

g pronun belirli kitlesi var öyle herkeste göremezsin ve siyahı güzel bir slikon kılıfla iyi nazar topluyor gören hayran kalıyor

g pronun kamera sesi pek hoşuma gitmedi sesler pek gerçekçi kaydedilmiyor gün ışığında ve gece bnm için mükemmel fotoğraf çekiyor mükemmel video çekiyor hareketli fotolarda biraz başarısız

güncelleme konusunda biri tablet telefon diğeri normal telefon sınıfına girdiği için güncelleme ikisinede gelicektir gelmez ise ikisinede gelmez arkadaşlar çünkü iki sınıfta 1 adet amiral geminiz var ikisinide terk etmek işlerine gelmez

proda otg kablosu ile ilgilide hiç bir skntı yaşamadım onuda belirtiyim

diceksin ki yerden yere vurdun hangi teli seçersin gene g pro gene g pro :D

g pro ile g2 ayrı bir klasman azcık oyun azcık uygulama sakin bi hayat ama iyi performans için g2 dolu dolu uygulama çılgınca telefon kullanmak için G PRO'DAN ŞAŞMA aralarındaki fark işlemci hariç off bu nasıl bişiymiş denilcek kadar yok olsa ikiside 1600 olmazdı fiyat farklı illa olurdu

g2 ve g pro kullananlar beni topa tutacak ama bnm görüşüm bu içinden hangisi geliyosa onu tercih et ama bazı telefonlar haddinden fazla abartılabiliyor kimse kendi ürününü kötüleyemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackkein -- 30 Ekim 2013; 8:30:28 >

• http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-G2-vs-LG-Optimus-G-Pro alın hemen hemen farklar bunlar eklenicek farklılıklar var ama hani yok inceymiş yok hafifmiş bakın bazı veriler yüzde olarak farkın azlığına bakın g2de güzel özelliklerde var ama owww dedirtcek gibi değil ve güncellemede gelebilcek veya rom ile karşılanabilcek şeyler (rom kesinlikle karşıyım bu arada root olabilir :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackkein -- 30 Ekim 2013; 8:35:55 >
  • mertory kullanıcısına yanıt
    Hocam resmen durumumu özetlemişsin. Birçok kişi de açıkladığın bu sebeplerle ikisi arasında kalıyor ondan sonrası ekran büyüklüğü isteyenler g pro alırken donanım daha da hayvan olsun diyenler G2 alıyor. Yalnız ben her iki ana konuyu da okuyorum(g pro ana konu bitti g2 ise devam ediyor) ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ahize sesi-hat çekmeme problemleri gibi gıcırtıyı falan sollayacak donanımsal hatalar mevcut G2 model bazı telefonlarda. Açıkçası g2 başlığını okudukça gpro'ya daha fazla yöneliyorum. Hoş g2 başlığı şuan saçma sapan yazılarla dolmuş, pek okumanızı tavsiye etmem.

Detaylı açıklamanız için teşekkürler. Her halükarda teknosa'nın hafta sonu indirimine kadar bekleyeceğim ve bu arada ikisinden birisini almaya karar vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

g pro da slow motion cekim ozelligi yok.

1920x1080p 30fps video cekimi yapiyor.

note 2 den teknik olarak ustun cihazdie.g pro.

note 2 den gececektim ama maceraya gerek yok sanirim. donanimsal iyi olabilir ama sunda hicbir program veya oyun bana donanimiz yertersiz oldugundan dolayi uygulamayi acamiyoruz demiyor. 2gb ram ve 4 cekirdekli islemci mevcut zaten. kaldiki note 2 bazi acilardan daha iyi. daha cok guncelleme destegi var. daha cok custom rom var. lg pronun xda daki sayfasina baktim gercekten destek cok kotu. ve bir ust guncelleme alir o kadar. baska yok. note 2 oyle degil. 5 guncellemesini bile alir. yine en onemli konulardan biri batarya. suanda buyuk ekranlarda en iyi bataryaya sahip note 2. note 3 bile note 2 den az gidiyor bataryasi.
    ve kalem ozelligi de extra.
    ben sadece full hd ve kamerasini + olarak goruyorum. ama kamerada cekim modlari yeterli degil. slow motion gibi. ve dahada vardir...
    full hd onceki msjlarda belirtilmis yuksek batarya tuketimi demek. note 3 un bataryasida bu yuzden note 2 ye gore az gidiyor. ben onceki telefonumda batarya yuzunden neler cekerdim. batarya bitmesin diye telefonu korkarak kullanirdim. note 2 ile batarya cok cok rahat bir gun ve fazlasi cikiyor.
    kisacasi
    pro donanim olarak iyi olabilir ama fonksiyon ve uzun omurlu kullanilabilirlik icin note 2 super.
    note 2 ile devam. 6 aydir kullaniyorum hicbir poblem yok. galaxy serisinin en problemsiz telefonu s3 ve note 2 dir.
    4.1 guncellemeden su anda 4.3 teyim. 4.4 de gelecek 5 te gelecek.

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    arkadaslar merhaba

g pro kullanıcısıyım telefon da subway surfer vs gibi oyunlar yüklü sabah kalktıgımda bu oyunlar ve diğer uygulamaların sıfırlandıgını gördüm ankı bir update yada fabrika ayarlarına dönüşmüdür nedir anlamayamadım telefonda bi enteresanlık oldu aydınlatabilecek biri varmı acaba ?

bu arada g pro candır :)
  • G Pro ve Note II arasında;
    –G Pro ele daha iyi oturuyor çünkü G Pronun çerçeveleri G2de olduğu gibi ince. Tip olarak da bana göre G Pro daha şık. Kasası daha kaliteli.
    –Samsung arayüzünü kullanıp mutlu olabilen insanlara özeniyorum. Hayret ederek.
    –Lg G Pro daha hızlı, full HD ekran öyle çok pil yemiyor ben ikisi arasında pil farkı görmedim ekran süresi olarak, belki 30 dakika ile Note II öndedir AMA Full HD ekran için bu fark kesinlikle değer. Nasıl güzel geliyor bir süre sonra...
    Başka bir ekranla mutlu olamıyorsunuz, benim için en önemli konu ekran.
    Cihaz akıyor, Nexus akıcılığını bir tek G2de, Htc One da ve G Proda yaşadım.

Net olarak daha iyi bir cihaz G Pro

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackkein kullanıcısına yanıt
    ya hocam sen ne yaptın ya :)) bu telefonları kime kıyaslayın desem beni birisi için ikna etmek yerine iyice ortada bırakıyorlar :))

peki oyunlarda şarj gitme durumu ikisini kıyaslarsak durum ne?
    yada g2'de çıkan onlarca donanımsal sorunu ne olacak (anten vb.)
  • Çektiğim bazı fotolar:

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    g pro için bir üst güncelleme alır sonrası yok düşüncenizi neye danyanarak yazdınız. Tamam note 2 kullanıyorsunuz samsung övüyorsunuz da gelip lg konusundada fanlık yapmayın. Bu telefonun sınıfında lg nin amiral gemisi buna 5 güncellemeside gelir belki ondan sonrasıda. Şuanda hangi oyun hangi uygulama 2 gb ram den fazlasıı istiyor.

Note 2 de kalem olabilirde kalemi oyunlarda kullanıyormusunuz. Yazı yazmak resim yapmak falan hem dokunmatik telefon eski 5800 ekranı gibi bastırmatik mi de kaleme ihtiyaç duyuluyor. Bu ekranların artısı rahatça dokunulması ve tepki süresinin yüksekliği ile öne çıkıyor yoksa kalemle kullanacaksak ben 5800 ı da halen kullanıyorum bu mantıkla 5800 dan üstü model telefona geçmeyeyim.

G pro size yeterli gelmemiş olabilir ama bu konuya gelipte samsung övmenin manası yok heleki leğen plastiği kullanan bir markayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 30 Ekim 2013; 14:55:51 >
  • edit:yanlış mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejer -- 30 Ekim 2013; 15:09:07 >
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
  • Fotoğrafların tamamı tarafımdan G Pro ile çekilmiş olup telefon içindeki fotoğraf düzenleme yazılımlarıyla müdahele edilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractalboy -- 30 Ekim 2013; 16:08:22 >

• Hayırlı olsun.
  • fractalboy kullanıcısına yanıt
    Harika fotograflar.eline saglik

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.