Şimdi Ara

★★★ LG Optimus G KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.376
Cevap
48
Favori
379.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x2y

evet yüklenir hocam, kilit kaldırma(freegee) falan custom rom yüklerken gerekli... bu lg nin orjinal firmware yükleme olayı...
    hatta softbrick olmuş telefon(boot ekranından sonra açılmayan) bu şekilde kurtarılıyor...
    @_EsEsLee_

teşekkür ederim kısa zamanda 10fye gecicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Factotum. kullanıcısına yanıt
    -Ana ekrandaki google aramayı kaldırmak için ;

Ayarlar-Uygulamalar-Hepsi seçeneğinden "Google Arama" ya gir. Güncellemeleri kaldır de. Daha sonra Durdur butonuna bas. Google Arama ekrandan kaldırılacaktır.

-Bildiğim kadarıyla 3G bağlantıda DNS değiştiremiyorsun. Ancak kablosuz bağlantıda DNS değiştirmek mümkün. Bunun için;

Ayarlar-Wi-Fi-Bağlı olduğun kablosuz ağ üzerine uzun bas-Şebekeyi düzenle-Gelişmiş Seçenekleri Göster-IP Ayarı STATİK Olacak-En altta DNS1 ve DNS2 çıkar. Buraya istediğin DNS yi Yazarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

Framaroot ile root edemedim
    Supersu,super user ve gandalf,aragon seceneklerini degisik kombinasyonlarla denedim
    Supersu yu manuel kurdum ama izin yok dedi
    Cpu z ile de kontrol ettim ama sonuc olarak framarootla root iznini alamadim
     ★★★ LG Optimus G KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

Hangi rom? Ben 10J'deyim bir sorun yaşamamıştım bu yöntem ile, ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

Framaroot ile root edemedim
    Supersu,super user ve gandalf,aragon seceneklerini degisik kombinasyonlarla denedim
    Supersu yu manuel kurdum ama izin yok dedi
    Cpu z ile de kontrol ettim ama sonuc olarak framarootla root iznini alamadim

hocam kusura bakmayın ben anlatım mesajımda yanlışlıkla 1.4.1 sürümün linkini vermişim, yani eski sürüm olduğu için hata çıkmış doğal olarak
    buradan framaroot 1.9.1 son sürümünü indiriniz:
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2566341&d=1391850491
    supersu-gandalf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 6 Mayıs 2014; 16:12:40 >

• x2y kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler oldu bu kez sindi cihazi yeniden baslatayim

• quote:

Orijinalden alıntı: barbar43

-Ana ekrandaki google aramayı kaldırmak için ;

Ayarlar-Uygulamalar-Hepsi seçeneğinden "Google Arama" ya gir. Güncellemeleri kaldır de. Daha sonra Durdur butonuna bas. Google Arama ekrandan kaldırılacaktır.

-Bildiğim kadarıyla 3G bağlantıda DNS değiştiremiyorsun. Ancak kablosuz bağlantıda DNS değiştirmek mümkün. Bunun için;

Ayarlar-Wi-Fi-Bağlı olduğun kablosuz ağ üzerine uzun bas-Şebekeyi düzenle-Gelişmiş Seçenekleri Göster-IP Ayarı STATİK Olacak-En altta DNS1 ve DNS2 çıkar. Buraya istediğin DNS yi Yazarsın.

Sanirim arama cubugu kalksada + isareti kalkmadigi icin enranin o kismi kullanilmiyor ve bi anlami kalmiyor diye biliyorum

• x2y kullanıcısına yanıt
    Hangi ilk mesaj ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dns olayını modemin dns ni değiştirerek hallettim
    google aramayı da kaldırdım ama + sı kaldı kronik durummuş
    4.4.2 de olmaz umarım ya da çözen yiğt aranıyor
  • 5 Mayis doldu beyler gelen giden var mi?

• Yanlışlıkla hafızaya romu atmadan recovery modda sistemi sildim : /

şimdi sadece recovery moda girebiliyorum.
    ben hafızayı pc de görüp içine romun zipini atmam lazım ama tabiki pc telefonu grmüyor.
    ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: geryeon

Yanlışlıkla hafızaya romu atmadan recovery modda sistemi sildim : /

şimdi sadece recovery moda girebiliyorum.
    ben hafızayı pc de görüp içine romun zipini atmam lazım ama tabiki pc telefonu grmüyor.
    ne yapabilirim?

adb sideload ile zip dosyalarını telefona flashlayabilirsin bunun için recovery modda sideload açıp pcye bağlaman gerekli. googla yazsan video anlatım bile vardır ben kısaca özetleyim

adb dosyaları:https://www.dropbox.com/s/edbo7ae3dndob2k/platform-tools.rar
    rardan çıkar tek klasör olsun içine romu koy
    bu klasöre shift-sağ tıklayıp komut penceresi aç sırasıyla şu komutları yaz yeter
    adb kill-server
    adb devices
    adb sideload romismi.zip

• foz54 kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam sabahın köründe üşenmeyip yazmışsın sağolasın :)
  • geryeon kullanıcısına yanıt
    Denk geldi yazdım zamanında ben de çok uğramıştım beceremeyip sıfırdan orjinal rom yüklemek zorunda kalmıştım

• Arkadaslar misal whatsapp ayarlar bildirimlere giriyorum bildirim isigi rengi var degistiriyorum ama hep yesil yaniyor ekrandaki bildirim isigi

• quote:

Orijinalden alıntı: MrBigStar

Arkadaslar misal whatsapp ayarlar bildirimlere giriyorum bildirim isigi rengi var degistiriyorum ama hep yesil yaniyor ekrandaki bildirim isigi

Yanlis hatirlamiyorsam donanim olarak boyle bir destegi yok

• Arkadaslar kilit tusum duzgun calismamaya başladi saglam.basmak.istiyo cok eskiden.cok rahat calisiyordu ama.her an servise gonderebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Denk geldi yazdım zamanında ben de çok uğramıştım beceremeyip sıfırdan orjinal rom yüklemek zorunda kalmıştım

Hocam ben de mesajinizi gec gordum sifirdan rom yukleyip rootla cwm ile ugrastim oyle yaptim ama bir dahakine dediginizi yaparim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: TIRPAN

Arkadaslar kilit tusum duzgun calismamaya başladi saglam.basmak.istiyo cok eskiden.cok rahat calisiyordu ama.her an servise gonderebilirim

bende de 1-2 gündür var o. normaldi. şimdi algılamıyor onunda. sert basmak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

quote:

Arkadaslar kilit tusum duzgun calismamaya başladi saglam.basmak.istiyo cok eskiden.cok rahat calisiyordu ama.her an servise gonderebilirim

bende de 1-2 gündür var o. normaldi. şimdi algılamıyor onunda. sert basmak gerekiyor

dahada kötüleşirse direk göndericem
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

quote:

dahada kötüleşirse direk göndericem

Arkadaslar tus algilamama bazen bendede oluyot ama cpk kafaya takmamak lazim.Fakat bendeko buyuk problem ayda sadece bir kere olan ancak 1 senedir devam eden telefonun kendi kendine kapanmasi ve15 dk telefonu hic bir sekilde acamayip daha sonra alt ses tusu ve guc tusuyla acabiliyorum.yabanci forumlardada bir cozum bulamamislar umarim 4.4 ile giderilir

• 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.