Şimdi Ara

★★★ LG Optimus G KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.376
Cevap
48
Favori
379.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu şarj olayı bende o kadar kotu degil, apsalt 8e gir cik yaotim %1 gimedi. Teli japali sarj ettim actim %100 sarj var. Ilk aldigum zaman benimde suzin gibi sarjim ac kapa gidiyordu ama suan iki aylik ve gayet iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamutow

quote:

Orijinalden alıntı: tanertuna2687

bi sorum olacak arkadaşlar! yoğun grafik içeren oyun olsun olmasın ( tetris oyunu,dr driving vs ) oyuna girip çıksam dahi %1 şarj götürüyor. Maximum 5 dk oynamış olsam % 4 şarjım gidiyor. sizde de böyle midir?bilgi rica edebilir miyim?

edit:1 saat ekran açık kullanım süresi 10 dk oyun 10 dk internet kullanım sonrası %20 şarj düşüşü normal mi?

Hocam bende hemen hemen ayni degerleri aliyorum. Oyle olunca insanin kafa allak bullak oluyo dusunuyo bu nasil is diye ama sonra alisiyor. Simdi cok fazla kurcalamayip oyun oynamadan normal bi sekilde internet vs ile 1 gunu cikariyorum sadece wifi baglantisiyla.

nedir çektiğimiz kardeş ya :)) bi senle ben tam anlamıyla randıman alamadık :) nolcak halimiz hiç bilmiyorum.

• 35.5KsK35.5 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşımın G2 şarj aleti ile telefonu şarj ettim düzeldi fakat yavaş şarj etme sorunu var bu aralar. 6-7 saatte anca doluyor şarjım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brucedeluxe

Arkadaşımın G2 şarj aleti ile telefonu şarj ettim düzeldi fakat yavaş şarj etme sorunu var bu aralar. 6-7 saatte anca doluyor şarjım

Telefonu kapatıp açmayı denediniz mi?

• quote:

quote:

quote:

bi sorum olacak arkadaşlar! yoğun grafik içeren oyun olsun olmasın ( tetris oyunu,dr driving vs ) oyuna girip çıksam dahi %1 şarj götürüyor. Maximum 5 dk oynamış olsam % 4 şarjım gidiyor. sizde de böyle midir?bilgi rica edebilir miyim?

edit:1 saat ekran açık kullanım süresi 10 dk oyun 10 dk internet kullanım sonrası %20 şarj düşüşü normal mi?

Hocam bende hemen hemen ayni degerleri aliyorum. Oyle olunca insanin kafa allak bullak oluyo dusunuyo bu nasil is diye ama sonra alisiyor. Simdi cok fazla kurcalamayip oyun oynamadan normal bi sekilde internet vs ile 1 gunu cikariyorum sadece wifi baglantisiyla.

nedir çektiğimiz kardeş ya :)) bi senle ben tam anlamıyla randıman alamadık :) nolcak halimiz hiç bilmiyorum.

Zannetmiyorum bi kac cihaz icin boyle oldugunu ama demekki diger arkadaslar onceki cihazlarina kiyaslama yapinca ve onceki cihazlari da bu cihaza yakin randiman veriyorsa dogal olarak karsiliyorlar. Ya da biz cok sikinti yaratiyoruz objektif olarak konusmak gerekirse.. O yuzden ben artik savasi biraktim ve suyuna gitmeye karar verdim. Caihaz ne derse eyvallah...

• Merhaba arkadaşlar.Bende internette satış yapan sanal bir marketten 900 tl ye yakın bir fiyata yine sıfıra yakın bir Lg E975 alarak aranıza katıldım.Ama alismak biraz sürecek galiba.Mesela parlaklık seviyesinin otomatik dusmesi canımı sıkıyor.bunu nasıl engelleriz?.telefonda tr dil desteği yok.markettekiler tam çevirmiyor Turkceye.kamerası benim eski note 2ye göre biraz kötü gibii, yapmam gereken kamera ve telefonla ilgili ayarları yazabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unknown_identifier -- 7 Ocak 2014; 18:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unknown_identifier

Merhaba arkadaşlar.Bende internette satış yapan sanal bir marketten 900 tl ye yakın bir fiyata yine sıfıra yakın bir Lg E975 alarak aranıza katıldım.Ama alismak biraz sürecek galiba.Mesela parlaklık seviyesinin otomatik dusmesi canımı sıkıyor.bunu nasıl engelleriz?.telefonda tr dil desteği yok.markettekiler tam çevirmiyor Turkceye.kamerası benim eski note 2ye göre biraz kötü gibii, yapmam gereken kamera ve telefonla ilgili ayarları yazabilirseniz çok sevinirim.

Parlaklığın otomatik azalmasini istemiyorsanız bildirim çubuğunu aşağı çekerek otomatik yazan kutucuktaki tik işaretini kaldırmak olacaktır.

• Öyle değil hocam.zaten otomatik parlaklıkta değil telefon.Telefon ısınınca veya sarji azalınca parlaklık seviyesi düşüyor.

• Unknown_identifier kullanıcısına yanıt
    3845#*975# thermalli birsey olmasi gerekiodu off yap

• quote:

Orijinalden alıntı: Brucedeluxe

Sorunu facebookta optimus g kullanıcıları grubunda da sormuştum. Ordan bir arkadaşın yöntemiyle çözdüm. Önce şarjı tamamen bitirdim daha sonra şarj aleti ile şarja bağladım. Daha sonra bilgisayardan usb kablosuyla 5 dk. daha devam ettirip tekrardan şarj aletine bağladım. %100 şarj olunca çıkardım telefonu. Sorun çözüldü bu şekilde :) Siz de bu şekilde deneyin isterseniz.

• Şu an bataryanın belli bir seviyeye kadar dolmama sorunu yok ama ben yine de dediğinizi deneyim.

@setcom
    Yavaş şarj sorunu her zaman olmuyor ben de sorunu tam olarak anlayamadım. Şarjı tamamen bitirip 35KsK nın dediği şekilde tekrar şarj edicem bakalım belki düzelir.
  • quote:

quote:

quote:

Ilk akilli cihazıniz ise bu duyguyu yasamaniz normal. Galaxy Gio, Motorola Atrix ve G sarj tam gunu ancak kurtariyor. Gio aldigimda bir sok yasamistim bu anlamda ama zamanla ogreniyorsunuz ki bu normal bir sey. Bu cihaz 2600-3100 Mah araliginda olsaydi super olurdu. Bu haliyle surekli 3G acik gunu cikariyor.

Siz telefonu surekli kurcalar cihazi uykudan uyandiran bir uygulama kurarsaniz haliyle sarji cok gider. Bu butun cihazlar icin gerekli. Bir tavsiyede bulunayim Snapdragon BatteryGuru uygulamasini kurun.Ayrica cihaz rootlu ise Greenfy kurun ve son olarak gelistirici seceneklerinden arkaplan sinirini ayarlayin. Bir nebze faydasini gorursunuz ama mucize beklemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Avangers

quote:

quote:

quote:

Ilk akilli cihazıniz ise bu duyguyu yasamaniz normal. Galaxy Gio, Motorola Atrix ve G sarj tam gunu ancak kurtariyor. Gio aldigimda bir sok yasamistim bu anlamda ama zamanla ogreniyorsunuz ki bu normal bir sey. Bu cihaz 2600-3100 Mah araliginda olsaydi super olurdu. Bu haliyle surekli 3G acik gunu cikariyor.

Siz telefonu surekli kurcalar cihazi uykudan uyandiran bir uygulama kurarsaniz haliyle sarji cok gider. Bu butun cihazlar icin gerekli. Bir tavsiyede bulunayim Snapdragon BatteryGuru uygulamasini kurun.Ayrica cihaz rootlu ise Greenfy kurun ve son olarak gelistirici seceneklerinden arkaplan sinirini ayarlayin. Bir nebze faydasini gorursunuz ama mucize beklemeyin

benim ilk android cihazım değil hocam ama sitede şarj olayı ile alakalı yazılanları okuyunca insan kendi cihazında göremeyince ister istemez moral bozukluğu yaşıyor. hoş arka planda çalışan bir programda yüklemişliğim yok wake dedector diye bi program vardı o programı bi arkadaş önermişti (sende olabilirsin hatırlamıyorum ) o programla bakıyorum cihazı uykudan uyandıracak br program da yok. millet 4 buçuk 5 saat ekran açık kalma süresi görünce bende 3 saatte kalınca moralmen çöküyorum doğal olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Unknown_identifier

Öyle değil hocam.zaten otomatik parlaklıkta değil telefon.Telefon ısınınca veya sarji azalınca parlaklık seviyesi düşüyor.

yazdığın mesajda ısınmadan ötürü parlaklığın düşmesinden bahsetmediğin için bildirim çubuğundaki otomatik tikini kaldırmanı sötylemem gayet normal
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Avangers

quote:

quote:

quote:

benim ilk android cihazım değil hocam ama sitede şarj olayı ile alakalı yazılanları okuyunca insan kendi cihazında göremeyince ister istemez moral bozukluğu yaşıyor. hoş arka planda çalışan bir programda yüklemişliğim yok wake dedector diye bi program vardı o programı bi arkadaş önermişti (sende olabilirsin hatırlamıyorum ) o programla bakıyorum cihazı uykudan uyandıracak br program da yok. millet 4 buçuk 5 saat ekran açık kalma süresi görünce bende 3 saatte kalınca moralmen çöküyorum doğal olarak

Sarj cok göreceli bir sey 30 dakikadır interner kullaniyorum yaklasık yüzde 10 düstü ki bana gore gayet normal. Takilmayin bu mevzulara. Benim abim S3 Mini ile 4 günü goruyor ama adam telefonu aktif kullanimi yok sadece alo diyor. Internete baglandigi an sarj ucuyor. Sarj esittir kullanim orani. Baskasinin ki bu kadar gidiyor benim ki niye gitmiyor diye takmayin mutlaka kullanim farkliliklari vardir. Cok asiri bir durum olursa servise verip test ettirmek en iyisi.

• Çözüm bulmaya calistiginiz için teşekkür ederim.Diğer optimus g kullanan arkadaşlarda böyle bir şey olmuyor mu?

• jporta kullanıcısına yanıt
    Root yapmak gerekiyor mu ?

• Unknown_identifier kullanıcısına yanıt
    evet herkeste oluyor böyle birşey var ayrıca kod ile girilen menu için root a ihtiyacınız yok.

•  ★★★ LG Optimus G KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

Aşağıdaki linkte lg g felx hava durumu widgeti var. bunu nasıl kuracağız bilen var mı?

https://www.dropbox.com/s/93j96ymwvju4th0/stuff.zip
  • https://www.dropbox.com/s/93j96ymwvju4th0/stuff.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 8 Ocak 2014; 13:58:35 >
  • 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.