Şimdi Ara

LG OPTİMUS BLACK P970 ANA BAŞLIK (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.238
Cevap
6
Favori
357.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

Orijinalden alıntı: vetivet

ekranın güneşte sorun vermediğini söylemiş hatta abartan arkadaşlar olmuştu ama. son ayarda bile p503ten iyi olsa da abartıldığı kadar değil bence.

son parlaklık ayarında işyerindeki arkadaşımın ayfonuyla karşılaştırdım, her ikisini de full parlaklık ayarına getirip balkonda direkt güneş altında denedim, optimus daha başarılı, epeyce görünüyor ekrandakiler (ancak parmak izleri çok büyük engel), ayfonda da parmak izi sorunu daha az mesela açıkcası..ama şimdiye kadar üretilmiş en iyi cep telefonu ekranı ayfon 4 olarak lanse edildiğine göre (ki hayranı değilim ama bence de güzel evet), optimusun ekranı da güneşte ayfondan daha iyi göründüğüne göre bence abartıldığı kadar he ama tabi bu şey demek değil; optimus black nova ekranı güneş altında piyasadaki tüm cep telefonu/pda ekranlarından daha iyi okunabilirlik sağlar, hayır zaten ekranı da geçtim, bu parmak izi olayı oldukça ekran isterse 1000 nit olsun ben gene ekrandakiler yerine parmak izlerimi görürüm güneşte

Not: bu arada forumda genel olarak ''ayfon'' yazıldığı için sanırım orijinal ismini yazmak yasak falan diye düşünüp böyle yazdım

niye yasak olsun . o zaman bizim alete de

El ci optimus bilek dememiz lazım

• arkadaşlar bu arada parlaklığı otomatikte değil de sonda kullanan kimse var mı aramızda? pilin o şekilde ne kadar gittiğini öğrenmek istiyorum da, denemeden önce bilgi edinmek hoş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: CROSSHAIR

quote:

quote:

ekranın güneşte sorun vermediğini söylemiş hatta abartan arkadaşlar olmuştu ama. son ayarda bile p503ten iyi olsa da abartıldığı kadar değil bence.

son parlaklık ayarında işyerindeki arkadaşımın ayfonuyla karşılaştırdım, her ikisini de full parlaklık ayarına getirip balkonda direkt güneş altında denedim, optimus daha başarılı, epeyce görünüyor ekrandakiler (ancak parmak izleri çok büyük engel), ayfonda da parmak izi sorunu daha az mesela açıkcası..ama şimdiye kadar üretilmiş en iyi cep telefonu ekranı ayfon 4 olarak lanse edildiğine göre (ki hayranı değilim ama bence de güzel evet), optimusun ekranı da güneşte ayfondan daha iyi göründüğüne göre bence abartıldığı kadar he ama tabi bu şey demek değil; optimus black nova ekranı güneş altında piyasadaki tüm cep telefonu/pda ekranlarından daha iyi okunabilirlik sağlar, hayır zaten ekranı da geçtim, bu parmak izi olayı oldukça ekran isterse 1000 nit olsun ben gene ekrandakiler yerine parmak izlerimi görürüm güneşte

Not: bu arada forumda genel olarak ''ayfon'' yazıldığı için sanırım orijinal ismini yazmak yasak falan diye düşünüp böyle yazdım

niye yasak olsun . o zaman bizim alete de

El ci optimus bilek dememiz lazım

bilemedim yahu şimdiye kadar hep iphone 4 yazdım zaten birşey olmadı ama diğerlerine de baktım ayfon yazıyor, eyvah dedim bir iş var bu işte apple bu hocam belli mi olur telif hakkı filan yaşasın elci optimus bilek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 21 Temmuz 2011; 15:10:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: belltolls

Uzun bir süredir telefonumu değiştirmek istiyorum fakat hala kararsızım. Şuan bende samsung i8910 var aldığımda ilk amoled hd video çeke telefondu şimdi çöp :D. Forumdaki yazıları okudum çoğu sorun giderilmiş gözüküyor.
    Aklımdaki sorular şunlar
    1-)Ben telefonda oyun oynamayı , interneti saatlerce kullanmayı seven biriyim bu telefon beni tatmin edecek mi örneğin; asphalt 6 yı , son çıkan gameloft oyunlarını sorunsuz oynayabilirmiyim?
    2-)Bunları batarya kaldırabilecekmi günaşırı şarj etmem gerekecek mi?
    3-)Telefonun kasası nasıldır titrerken çatur çatur ses çıkarırmı?
    4-)Ekran parlaklığından çok renklerin parlaklığı ve netliği tatmin edici mi?
    5-)Malum samsungta yaşadığım güncelleme ve destek eziyetini LG de yaşarmıyım?

http://www.ceptown.com/model/1769/lg-optimus-black-p970 burayı incelersen 2gb diyorhttp://www.lg.com/tr/cep-telefonu/smart-phones/LG-P970.jsp burayıda incelersen 1 gb diyor kullanıcı hafızası.

• cihazın kullanıcı hafızası 1 GB, yanında da 2 GB micro sd kart veriyorlar hepsi bu. belki rom 2 GB'dır da yazılımlar, işletim sisteminden sonra kullanıcıya kalan hafıza 1 GB olduğu için bazı yerler 2 yazıyordur bilemiyorum ama hepimizinki 1 gb..
  • quote:

quote:

Parlaklık evet Optimus daha fazla, ama şuan IP4 Ekran kalitesine yaklaşan bir telefon yok, 4-5 üst kalite telefonu karşılaştırma şansım oldu ve halen o şansım var. Canlılık mı denir, Piksel mi denir, Cam kalitesimi denir bilemiyorum ama çok fark var kanısındayım. HD Video çekimide rakiplerine fark atıyor.

Optimus, Parlaklık, Şarj süresi, Fotoğraf kalitesi ve ekran büyüklüğüyle önde .

• quote:

Orijinalden alıntı: hayaletsss

quote:

Uzun bir süredir telefonumu değiştirmek istiyorum fakat hala kararsızım. Şuan bende samsung i8910 var aldığımda ilk amoled hd video çeke telefondu şimdi çöp :D. Forumdaki yazıları okudum çoğu sorun giderilmiş gözüküyor.
    Aklımdaki sorular şunlar
    1-)Ben telefonda oyun oynamayı , interneti saatlerce kullanmayı seven biriyim bu telefon beni tatmin edecek mi örneğin; asphalt 6 yı , son çıkan gameloft oyunlarını sorunsuz oynayabilirmiyim?

http://www.ceptown.com/model/1769/lg-optimus-black-p970 burayı incelersen 2gb diyorhttp://www.lg.com/tr/cep-telefonu/smart-phones/LG-P970.jsp burayıda incelersen 1 gb diyor kullanıcı hafızası.

pardon yanlış alıntı oldu bu mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

quote:

Parlaklık evet Optimus daha fazla, ama şuan IP4 Ekran kalitesine yaklaşan bir telefon yok, 4-5 üst kalite telefonu karşılaştırma şansım oldu ve halen o şansım var. Canlılık mı denir, Piksel mi denir, Cam kalitesimi denir bilemiyorum ama çok fark var kanısındayım. HD Video çekimide rakiplerine fark atıyor.

fakat işin ilginci iphone ekranlarını LG ve Samsung'a yaptırıyor hatta bir sonraki ipad için ekranla alakalı LG ve Samsung çalışmalara başlamış bile hattahttp://www.donanimhaber.com/ipad/haberleri/Apple-yeni-iPad-HD-panellerinin-testlerini-gerceklestiriyor-.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 21 Temmuz 2011; 15:27:00 >

• Arkadaslar telefona rom yukluycem ama lg servislerinin yerlerini bilmiyorum biri soylesin lutfen 3.kez yaziyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

quote:

fakat işin ilginci iphone ekranlarını LG ve Samsung'a yaptırıyor hatta bir sonraki ipad için ekranla alakalı LG ve Samsung çalışmalara başlamış bile hattahttp://www.donanimhaber.com/ipad/haberleri/Apple-yeni-iPad-HD-panellerinin-testlerini-gerceklestiriyor-.htm

Açıkası iş Panel üretmek ile bitmiyor demek.Retina Display dedikleri şey sanırım işe biraz derinlik kazandırmak, ama mesala dokunmatik hassasiyetinde diğer firmalar daha yeni yakaladı adamları. Donanım olarak işin içine girmiyorum çünkü bu konuda çok kapalı Apple ama uygulanabilirlik açısından epey iyi amcalar.Mesela Lg ve Samsung'un Apple menü sistemini kendi telefonlarında uygulamalarınıda hiç hoş bulmuyorum. Daha özgün şeyler çıkarmalılar,.

• SERVİSE NE GEREK VARKİ KENDİN BİLGİSAYARDAN YÜKLE ÇOK BASİT SERVİSE VERSEN TEL 10 DAKİKA İŞLEM İÇİN 3 GÜN SERVİSDE KALACAKK.. İLLA SERVİS DİYORSAN YERİNİ MALESEF BİLMİYORUM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

Arkadaslar telefona rom yukluycem ama lg servislerinin yerlerini bilmiyorum biri soylesin lutfen 3.kez yaziyorum

dostum sana yakınsa mecidiye köy e git orda yaptırabilirsin.metrobüs durağına çok yakın 2 dakika mesafede büyükdere caddesinde kalıyor.adres büyükdere caddesi no 34 arkan apt. kat 2 mecidiyeköy tel 0212 2726543
  • arkadaşlar ben gene birşey soracağım evet gene maalesef şöyle ki; eski telefonum Nokia idi bahsetmiştim birkaç sefer zaten, dolayısıyla tek bip, genel vs gibi profil seçme ihtimalim oluyordu ve alışmışım buna kolay değil senelerdir nokia kullandım, ondan önceki 4 telefonum da nokia idi herneyse özetle, android'te böyle bir seçenek gözüme çarpmadı, ya tamamen titreşime alabiliyoruz ya da direkt ses ayarlarından sesi kısmak suretiyle ayar yapabiliyoruz değil mi? bazen tek bip tarzı bir ayarda kullanmam gerekiyor işteyken falan, titreşime alınca da hepten duyulmuyor tabi, ne yapmak lazım illaki ayarlara girip her seferinde sesi mi kısmak gerek?

• quote:

arkadaşlar ben gene birşey soracağım evet gene maalesef şöyle ki; eski telefonum Nokia idi bahsetmiştim birkaç sefer zaten, dolayısıyla tek bip, genel vs gibi profil seçme ihtimalim oluyordu ve alışmışım buna kolay değil senelerdir nokia kullandım, ondan önceki 4 telefonum da nokia idi herneyse özetle, android'te böyle bir seçenek gözüme çarpmadı, ya tamamen titreşime alabiliyoruz ya da direkt ses ayarlarından sesi kısmak suretiyle ayar yapabiliyoruz değil mi? bazen tek bip tarzı bir ayarda kullanmam gerekiyor işteyken falan, titreşime alınca da hepten duyulmuyor tabi, ne yapmak lazım illaki ayarlara girip her seferinde sesi mi kısmak gerek?

öyle bir özellik yok ama bu telefonun işletim sistemi android ise hiç korkmayın onunla ilgili en az bir uygulama kesin vardır ki var , adı aklıma gelmiyor ama profile diye markette arat vardır ben bakamıyorum şuan da . ama var biliyorum görmüştüm

• @hayaletsss ve @caneryendi
    tesekkurler. henuz telefonun isletim sist ayarlariyla oynamaya baslamadim. tam bilmiyirken servise yaptirayim dedim. zira bi kac ani cekimim olacak mevcut ayarlarla hd cekimlr sorunlu oluyormus sanirim:/
  • ARKADASLAR DUN BELIRTMISTIM SIZLER TELI BUGUN ALIYORUM DIYE VE ISTE SONUNDA OGLE SAATLERINDE ALDIM VE ALDIGIM GIBI MECIDIYEKOYDEKI LG TEKNIK SERIVISINE GITTIM TUKCELL SACMALIGIINDAN KURTULMAK ICIN BAZI ARKADASARIN DEDIGI GIBI OYLE 3 GUN DEGIL 10 DAKIKA YENI VERIYON YUKLEYI ALDIM CIHAZI VE ORDAKI ROOM YUKLEYEN TEKNISYEN YADA GOREVLIYLE BIRAZ TEL HAKKINDA KONUSTUK GOREVLININ DEDIKLERINI AKTARAYIM ILGINIZI CEKEBILIR. ONCELIKLE RADYO NEDEN YOK DEDIN NORMALDE RADYO OZLELLIGI OLMASI LAZIM DEGILMI DIYE SORUNCA GOREVLI CEBINDEN AYNI MODELI CIKARDI BUYRUN BAKIN BU BIZE GELEN ILK TEST TELEFONUN VE ICINDE RADYO OTOMAYIK VAR DEDIM AMA DAHA SONRA LG FIRMASI MALIYETI AZALTMAK ICIN RADYI OZELLINI KALDIRMIS URETTIGI TURKIYE PAZARINDAKI TELLERDE NEDENI BANDROL VERGILERINDE DOLAYI GOREVLI RADYO ICIN BANDROL ANLASMASA YAPILSA CIHAZIN FIYATIN 1500 TL GECICEI SOYLEDI YUZDEN RODYO KOYMAMISLAR BENDE GOREVLIYE AVRUPA ROOM LARA RADYO VAR DEYINCE EVET VAR SIZDE AVRUA ROMM VARMI DIYE SORUNCA YOK DEDI PEKI AVRUPA ROMM YUKLEYINCE URUN GARANTIDEN CIKIYORMU DIYE SORDUM GOREVLIDE EVET CIKIYOR DEDI ARKADASLAR DIKKATINIZE YANI AVRUPA ROMM YUKLEYINCE GARANTI KAPMASINMDAN CIKIYOR DAHA ILGINCI GOREVLIYE ANDOROID 2.3 VERISYON NE ZAMAN CIKACAK DEYINCE SASIRTICI BIR CEVAP ALDIM ELIMZIDE VAR DEDI 2.3 VAR DEDI AMA BIZIM TESETERIMIZDE DONLAMALAR OLUYOR HAFIFTE OLSA O YUZDEN ONERMIYORUZ DAHA ZATEN GELISTIRILME ASAMASINDA ILERKI ZAMANDA BU SORUNLARDA ORTADAN KALKAR DEDI ARKADASLAR VE GERCEKTEN GOREVLI ORDAKI ARKADASLAR COK KIBAR VE ILGI GSTERDILER BENDE SIMDILIK BU KADAR ARKADASLAR BIRAZ SU TELI KURCALIYIM

• mangama iyi hoş yazmışsın teşekkür ederim paylaşmışsın ama, fiyatı 900-950 arası olan bir telefon radyo gelirse 1500 lira olur diyen birinin o telefon hakkındanki hiç bir lafını tınlamam ben... radyo olunca 500 lira koyuyor üstüne vergiler filanmış.
  • VALLA DOSTUM BANADA ABARTILI GELDI AMA BANA SOYLENEN OYLE OLDUGU ICN NE FAZLA BIR KELIME YAZDIM NEDE EKSIK BIR KELIME AYNEN OYLE DEDI DOSTUM YOKSA BANADA ABARTILI GELDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangama

ARKADASLAR DUN BELIRTMISTIM SIZLER TELI BUGUN ALIYORUM DIYE VE ISTE SONUNDA OGLE SAATLERINDE ALDIM VE ALDIGIM GIBI MECIDIYEKOYDEKI LG TEKNIK SERIVISINE GITTIM TUKCELL SACMALIGIINDAN KURTULMAK ICIN BAZI ARKADASARIN DEDIGI GIBI OYLE 3 GUN DEGIL 10 DAKIKA YENI VERIYON YUKLEYI ALDIM CIHAZI VE ORDAKI ROOM YUKLEYEN TEKNISYEN YADA GOREVLIYLE BIRAZ TEL HAKKINDA KONUSTUK GOREVLININ DEDIKLERINI AKTARAYIM ILGINIZI CEKEBILIR. ONCELIKLE RADYO NEDEN YOK DEDIN NORMALDE RADYO OZLELLIGI OLMASI LAZIM DEGILMI DIYE SORUNCA GOREVLI CEBINDEN AYNI MODELI CIKARDI BUYRUN BAKIN BU BIZE GELEN ILK TEST TELEFONUN VE ICINDE RADYO OTOMAYIK VAR DEDIM AMA DAHA SONRA LG FIRMASI MALIYETI AZALTMAK ICIN RADYI OZELLINI KALDIRMIS URETTIGI TURKIYE PAZARINDAKI TELLERDE NEDENI BANDROL VERGILERINDE DOLAYI GOREVLI RADYO ICIN BANDROL ANLASMASA YAPILSA CIHAZIN FIYATIN 1500 TL GECICEI SOYLEDI YUZDEN RODYO KOYMAMISLAR BENDE GOREVLIYE AVRUPA ROOM LARA RADYO VAR DEYINCE EVET VAR SIZDE AVRUA ROMM VARMI DIYE SORUNCA YOK DEDI PEKI AVRUPA ROMM YUKLEYINCE URUN GARANTIDEN CIKIYORMU DIYE SORDUM GOREVLIDE EVET CIKIYOR DEDI ARKADASLAR DIKKATINIZE YANI AVRUPA ROMM YUKLEYINCE GARANTI KAPMASINMDAN CIKIYOR DAHA ILGINCI GOREVLIYE ANDOROID 2.3 VERISYON NE ZAMAN CIKACAK DEYINCE SASIRTICI BIR CEVAP ALDIM ELIMZIDE VAR DEDI 2.3 VAR DEDI AMA BIZIM TESETERIMIZDE DONLAMALAR OLUYOR HAFIFTE OLSA O YUZDEN ONERMIYORUZ DAHA ZATEN GELISTIRILME ASAMASINDA ILERKI ZAMANDA BU SORUNLARDA ORTADAN KALKAR DEDI ARKADASLAR VE GERCEKTEN GOREVLI ORDAKI ARKADASLAR COK KIBAR VE ILGI GSTERDILER BENDE SIMDILIK BU KADAR ARKADASLAR BIRAZ SU TELI KURCALIYIM

Hafiz senin bu anlattigin gibi servis elemani dolu Turkiye de. 2 Sey ogrenmistir herseyi biliyormus gibi hikaye okur.

2.3 yazilimi yok, test icin dagitimi da yok. Ayrica Radyo badrolu yanlis hatirlamiyorsam %8 bir fark koyuyor. Bu kdv ler eklenmeden once eklendigi icin 1000 TL lik bir telefonda 100 TL gibi bir artis a denk gelir.

Ayrica Avrupa yazilim telefonu garantiden cikarmaz, sonucta LG nin kendi yazilimini yukluyorsun. Custom bir yazilim yuklesen o zaman eyvallah garanti disi kalir. Oyle bir yazilimda yok an itibariyle.

Sen bakma teknik servislerin okudugu hikayelere.

• quote:

quote:

Aklımdaki sorular şunlar

sorularınızın birkaçına cevap verebilirim;

1- oyun konusunda bir fikrim yok ben sadece angry birds oynuyorum, diğer 3D oyunları denemedim ama gpu kaldırır gibi geliyor angry birds en azından çok akıcı biçimde oynanıyor. ama tabi angry birds ile saydığınız oyunları karşılaştırmak da olmaz dünya kadar grafik farkı var arada, kasabilir bir bilene sormalı...
    2- bataryanın kaldırabilme konusunda sıkıntı olabilir, saatlerce internet ve oyun zorlayabilir bu cihazı bana kalırsa, her halükarda günaşırı şarj şart..
    3- kasa abartısız benim şimdiye kadar gördüğüm en şık ve sağlam kasa arkadaşım endişe etme bu konuda, ne kasa gıcırtısı var ne arka kapak oturma sorunu vs gibi şeyler..telefon yekpare gibi sapasağlam duruyor
    4- ekran parlaklığı zaten bataryayı verimli kullanmak istiyorsanız (ki oyun ve internet için bunu yapmalısınız siz) otomatik parlaklıkta kullanılmalı, yani o göz kamaştıran ekran parlaklığını güneş ışığı altında kullanmadığınız sürece pek göremiyorsunuz otomatikte ama zaten parlaklık çok yüksek olduğu için yarı parlaklık bile muadili cihazların ekranlarından daha parlak renkler zengin ve canlı görünüyor ekranda ve kontrast da başarılı, ekran gayet net öyle simge kenarlarında piksellenme, resimlerde bulanıklık falan göremezsiniz gayet keskin zaten amoled kullanmışsınız, teknoloji olarak daha az keskinlik sunar amoled biliyorsunuzdur, sıkıntı yaşamazsınız ekrandan ötürü (bunu düşük ve otomatik parlaklık için söyledim, full parlaklıkta zaten rakipsiz bence)
    5- güncelleme konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü bu model LG'nin 3 üst modelinden biri, mutlaka önem verilecektir. ama destek konusunda LG Türkiye biraz sıkıntılı anlatılanlara göre..

Cevabınız için çok teşekkürler bugün işte gitmeden önce vatana telefonu almaya gitmiştim fakat almadan önce tekrar son yazılan yazıları bir okuyayım dedim. Diğer yabancı ve türk forumlarda da gördüğüm üzere telefonun gps alıcısında bir sıkıntı var. Donanımsal mı yazılımsalmı bilinmez fakat vatandakilere rica edip telefonu dışarı çıkardığımda yaklaşık bi 7 dakika sonra beni buldu fakat kesin nokta atışı değildi. Biraz gezindik fakat takip etmesi gereken imleç 1-2 saniye rötarlı geldi. Şuanki telefonumda en geç 3 dakikada bulup hiçbir gecikme olmadan imleç benimle birlikte gelmekte. Sanırım telefonu almadan önce biraz daha bekleyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.