Şimdi Ara

LG Optimus Black Ana Başlık & FanClub|1Ghz|5MP 720P|4.0''700 Nit IPS LCD|9.2mm (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.241
Cevap
47
Favori
756.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte v10c den memnundum başka bir problemle karşılaşmadım ama bu olay moral bozdu şimdi..tekrar v10c yüklesem gene de önce kdz ile v10b yükleyip sonra lg resmi v10c kurmam gerek, şimdi bağlasam güncelleme görmez zaten sistem bu halde. Cihaz rootlu, acaba sistem uygulamalarını kaldırırken bana saçmasapan gelen ama aslında kamerayla ilgili birşey mi sildim ki acaba o da aklıma geliyor? Neyse eve gidince bir yüklenmek lazım bu olaya, olmadı fabrika ayarlarına yüklemek denenebilir. Her yeni romdan sonra aslında bir fabrika ayarlarına dönüş öneriliyor ama ben yapmadım. Kamera arızası desem o da değil, iki kamera birden aynı arızayı veremez ikisi de yapıyor çünkü aynı şeyi..neyse teşekkürler fikirler için.

Not: Arka kamerada problem yokmuş, düz çekiyor. fakat ön kamera ters..Peki acaba ön kamera mantık olarak ayna işlevi görüp kendimizi görmemizi sağladığı için ters görüntü veriyor olabilir mi? Sonuçta mantık bu görüntülü görüşme için..Kendimizi görmek, ayna mantığı yani. Fakat o durumda tüm webcamler de ters göstermez miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 17 Ocak 2012; 17:46:05 >

• Arkadaşlar telefonu yana doğru çevirdiğimde ekrandaki resmin ya da mesaj yazarken klavyenin de dönmesi gerekirken olmuyo.
    Önceden böyle bir sorun yoktu son zamanlarda ortaya çıktı nasıl düzeltebilirim sizce?
    Edit:Ekran ayarlarından ekranı otomatik döndür kapanmış onu açıp düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer92 -- 17 Ocak 2012; 17:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: painkill

senin her şey hazır. @french :)

sadece cwm yüklü değilse yüklemelisin. sonra:

>LG V20n(Repackaged)<'ı indirin ve SD kartınızın kök dizinine atın.
    Daha önce indirdiğiniz Ezboot uygulaması ile veya Rom Manager uygulaması benzeri diğer uygulamalarla "Recovery" moda girin.

> Bundan sonraki adımlarda ses tuşları ile aşağı - yukarı hareket edip güç düğmesi ile seçeneği seçiyoruz. <

Wipe data/factory reset, wipe dalvik cache ve wipe chache işlemlerini yapın.
    install zip from sd card seçeneğini seçin.
    choose zip from sd card seçeneğini seçin.
    rom dosyasını (xxxxxxxx.zip) bulun ve seçin.
    bir çok no seçeneği arasından yes seçeneğine gelin ve seçin.
    Yükleme bitince reboot seçeneğini seçin.
    İlk açılış normelden biraz daha uzun sürebilir.
    Telefon açılınca bir kere de siz reset atın.

rom managerı indirdim marketten.. şimdi "Flash ClockworkMod Recovery" mi tıklıcam ? tıklayınca CWM kurulmuş mu oluyor? indirdiğim P970_GB_234_V20N_signed.zip romu zipli halde mi atıcam sd carta ?
    seni de yoruyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi french press -- 17 Ocak 2012; 18:25:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

Orijinalden alıntı: huseyinos

quote:

Üst mesajda sorun yok dedik ama var maalesef..galeriden de bakılınca aynı şekilde, hem ön hem arka kamera tersten çekilince yani kendinize çevirip fotoğraf çekince görüntüyü ters gösteriyor ve çekiyor, galeriden de açınca gene ters çıkıyor, bakın;

LG Optimus Black Ana Başlık & FanClub|1Ghz|5MP 720P|4.0''700 Nit IPS LCD|9.2mm

İlginç bir durum doğrusu.
    Hangi rom'u kullanıyorsunuz.

v10c hocam, Türkiye versiyonu..işin garibi daha önceki romlarda farketmedim bunu, daha doğrusu buna hiç dikkat etmedim :s yani dolayısıyla romdan mı kaynaklıdır onu da bilmiyorum..acaba yanlışlıkla kamera efektlerine girdim de bir yerlere mi dokundum da geri alamıyorum dedim önce ama yok böyle bir ayar da ne yapacağımı bilemedim hakikaten..Baştan rom mü yüklesem ki ya?

Bence sende bir sorun yoktur.sonuçta ayna mantığı ters olması gerekiyor.eve gidince denerim ben de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: french press

quote:

Daha önce indirdiğiniz Ezboot uygulaması ile veya Rom Manager uygulaması benzeri diğer uygulamalarla "Recovery" moda girin.

> Bundan sonraki adımlarda ses tuşları ile aşağı - yukarı hareket edip güç düğmesi ile seçeneği seçiyoruz. <

rom managerı indirdim marketten.. şimdi "Flash ClockworkMod Recovery" mi tıklıcam ? tıklayınca CWM kurulmuş mu oluyor? indirdiğim P970_GB_234_V20N_signed.zip romu zipli halde mi atıcam sd carta ?
    seni de yoruyorum ama

Aynen devam. Doğru yoldasin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: french press

quote:

seni de yoruyorum ama

Aynen devam. Doğru yoldasin.

Son bir kaç soru..
    Nası lyedek alıcam kurmadan önce ve ileride resmi türkçe 2.3 romuna geçmekistersem sıkıntı çeker miyim
    teşekkurler

• ROM managerda komple yedek alma seçeneği var. Geri yüklemek için gene cwm kurulu olmalı.

Resmiye gecmede bir sıkıntı yaratmaz tahminimce. Denemek lazım.

• Beyler 2.3 gingere geçmek için root mu olmak gereikiyor?
  • quote:

ROM managerda komple yedek alma seçeneği var. Geri yüklemek için gene cwm kurulu olmalı.

Resmiye gecmede bir sıkıntı yaratmaz tahminimce. Denemek lazım.

cwm kurdum fakat yedekleme /gerı yukleme kısmını anlamadım , manage and restore back upa tıklıyorm boş ekran çıkıyor
  • en iyi en stabil rom hangisi link verebilecek varmi
    bide bu rom olayi garantiyi bozuyor dimi

• Ya Allahını seven biri anlatsın şu 2.3 ün yüklenmesini sinir oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

quote:

quote:

quote:

Üst mesajda sorun yok dedik ama var maalesef..galeriden de bakılınca aynı şekilde, hem ön hem arka kamera tersten çekilince yani kendinize çevirip fotoğraf çekince görüntüyü ters gösteriyor ve çekiyor, galeriden de açınca gene ters çıkıyor, bakın;

v10c hocam, Türkiye versiyonu..işin garibi daha önceki romlarda farketmedim bunu, daha doğrusu buna hiç dikkat etmedim :s yani dolayısıyla romdan mı kaynaklıdır onu da bilmiyorum..acaba yanlışlıkla kamera efektlerine girdim de bir yerlere mi dokundum da geri alamıyorum dedim önce ama yok böyle bir ayar da ne yapacağımı bilemedim hakikaten..Baştan rom mü yüklesem ki ya?

Bence sende bir sorun yoktur.sonuçta ayna mantığı ters olması gerekiyor.eve gidince denerim ben de

Evet hocam ben de bi panikledim ama sonradan öyle düşündüm rahatladım, hem birkaç kişiye daha sordum aynı durum. Geçen gün bir yazı çekmeye uğraşıyordum ön kamerayla, öyle farkettim zaten ancak baktım yazı ters çıkıyor sonra düşündüm ki yahu tamam ayna mantığı sonuçta kendimize bakıyoruz aslında eyvallah da webcamler de aynı şeyi yapmak için tasarlanmışlar fakat düz görüntü gösteriyorlar, oradan yola çıkıp bir sorun olduğunu düşündüm zaten Fakat herkeste aynıysa bu bir sorun değil eksikliktir ve önemli değil yani bence teşekkürler.

• İşlem tamam
    Mission completed im on now 2.3 with root
    Thanks @ painkill

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi french press -- 17 Ocak 2012; 20:32:18 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam ben de bi panikledim ama sonradan öyle düşündüm rahatladım, hem birkaç kişiye daha sordum aynı durum. Geçen gün bir yazı çekmeye uğraşıyordum ön kamerayla, öyle farkettim zaten ancak baktım yazı ters çıkıyor sonra düşündüm ki yahu tamam ayna mantığı sonuçta kendimize bakıyoruz aslında eyvallah da webcamler de aynı şeyi yapmak için tasarlanmışlar fakat düz görüntü gösteriyorlar, oradan yola çıkıp bir sorun olduğunu düşündüm zaten Fakat herkeste aynıysa bu bir sorun değil eksikliktir ve önemli değil yani bence teşekkürler.

Hayır bende öyle değil!!!

Sen "Hem görüntü, hem de çektim resim ters çıkıyor" yazmışsın. Çektiğin fotoyu da konuya yüklemişsin. Resimde görüntü ters.

Bu normal değil. Yani ön kamerada görüntü ters görünür, ama asla fotoğrafı ters çekmez!!!

Tamam ön kamera görüntülü konuşma olduğu için görüntünün sana ters görünmesi normal. Ancak çektiğin foto düz çıkar.

Yukarıda çektiğin fotoda tuşlar ters görünüyor. Bu normal değil. Yani hala sorun var.

Not: O koyduğun fotoyu "yanlışlıkla" ters çevirmiş olmayasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 17 Ocak 2012; 20:41:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emredel1905

en iyi en stabil rom hangisi link verebilecek varmi
    bide bu rom olayi garantiyi bozuyor dimi

HANİ BİLGİLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIYODU
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır bende öyle değil!!!

Sen "Hem görüntü, hem de çektim resim ters çıkıyor" yazmışsın. Çektiğin fotoyu da konuya yüklemişsin. Resimde görüntü ters.

Bu normal değil. Yani ön kamerada görüntü ters görünür, ama asla fotoğrafı ters çekmez!!!

Tamam ön kamera görüntülü konuşma olduğu için görüntünün sana ters görünmesi normal. Ancak çektiğin foto düz çıkar.

Yukarıda çektiğin fotoda tuşlar ters görünüyor. Bu normal değil. Yani hala sorun var.

Not: O koyduğun fotoyu "yanlışlıkla" ters çevirmiş olmayasın.

dostum bence senin yanlışın var. ben de bizzat denedim ve ters çıkıyor. sen denedin mi kendinde?
    galeride de ters gösterirken de ters ki bence böyle olması normal

• @asiboldon, hayır tabiki ben "yanlışlıkla" ters cevirmedim görüntüyü. Sen denedin mi hocam fotoğraf çekmeyi, ters mi düz mü çıkıyor çektigin? Elbette bana zaten saçma geliyor ters çekmesi ki ondan sorma gereği duydum buradan, bu normal olsaydı webcamlar da ters çekmeliydi fotoğrafları. Hem zaten ayna görüntüsü bile olsa yazıların ters görünmesi tamam da solda olan şeylerin sagda görünmesi gene saçma...aynada da sag el sağda sol el solda görünür yani :-) sonuç olarak ne önerirsiniz, ne yapmam gerek servise vermek dışında şuan için?

• çok pişman oldum acele edip alman 20n sini yukledigim için. Şimdi uğraş dur. Ne güzel rootlu olanı varmış...

• @blackcurse, yok hakikaten saçma ama ya böyle görünmesi fotoğrafların :( yani evet belki arıza yoktur hani normali budur bizim cihazlarda ama gene de ayna görüntüsü bile olsa sadece yazıların ters çıkması lazım değil mi? Aynada da sağımızı sağ solumuzu sol görürüz sonuçta? Bende hem yazılar hem herşey ters çıkıyor üstteki fotoğrafa bakmışsındır, numaralar, marka adı tamam bir yere kadar hadi de sağ elim solda abi

• ''Tamam ön kamera görüntülü konuşma olduğu için görüntünün sana ters görünmesi normal. Ancak çektiğin foto düz çıkar. ''

Nasıl yani hocam? Fotoğrafı çekene kadar, deklanşöre basana kadar görüntüyü ters gösterip çekerken anında mı düzeltiyor? kamera lensi gördüğü görüntüyü işlemiyor mu hocam, objektiften algılanan görüntü çekim anında görüntü işlemcisine iletilmiyor mu? Bu mantıkla lens o ana kadar görüntüyü ters görüp çekim anında nasıl ters çevirecek anında? Ya komple düz göstermesi lazım ya da bunun doğrusu bu..Zaten ön kameranın amacı görüntülü görüşme değil mi ilk önce, mantıken lensten gördüğünü direkt olarak karşı tarafa iletecek, biz ekrandan ne görüyorsak karşıya gidecek olan, fotoğraf çekerken de görüntü çipine kaydedilecek olan o..Ha arızalıdır benimki ona birşey diyemem ki zaten garip bir durum normal değil, ama ekranda ters görünsün fotoğraf/video çekerken düzelsin o mümkün değil hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 17 Ocak 2012; 22:25:32 >

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.