Şimdi Ara

LG OPTIMUS 4X HD P880 NASIL ROOT YAPILIR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
7.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG Optimus 4X HD P880 ROOT aşağıdaki linktenlerden yonlendirmeleri takip ederek yapabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1818502

http://www.ibtimes.co.uk/articles/371482/20120808/root-lg-optimus-4x-hd-install-guide.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armozgur -- 25 Ağustos 2012; 1:50:44 >

• armozgur bi inceleme alabiliriyiz?
  • incelemeden çok One X ve Galaxy S3 dururken bunu tercih ettiniz diye sorsanız daha iyi olur çünkü incelemeri zaten her yerde var.
    Buy telefonu birinci tercih etme sebebim şekli idi çok kaliteli malzeme kullanılmış telefonun yan tarafları metalden buda elime aldıgımda saglam ve kaliteli bir urunu tuttugunuzu fazlasıyla hissettiriyor diğer rakiplerine nazaran.
    ikinici olarak ekran kalitesi ben bayıldım dogrusu çok kaliteli.
    Daha henuz ROOT yapamadigim icin oyun ve program yuklemedim ROOT yapabilirsem performansi ile ilgili goruslerimide yazarim ama digerlerinden kotu degildir cunki ayni donanim var hemen hemen.
    Telefonu dun aldim güncelleme yazılımı varmı diye kontrol ettirdim yeni güncelleme var deyip 4.0.3 yukledi.

ROOT nasil yapıcam bilmiyorum HTC ONE X de aynı ozellikler ona yapılan root buna işlermi acaba?

• Haklısınız bunlarda zaten incelemenizde yer alır diye düşünmüştüm? Nerden ne kadara aldınız acaba
  • 1430 tlye kayıtlı aldim murat cura kadıkoyden.
  • Hayırlı kullanmalar. Bide Güzel Bir inceleme videosu yaparsanız herkes yararlanır. hiç bi yerde türkçe video yok.
  • ROOT yapmayı basarabilirsem guzel inceleme yapacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: armozgur

ROOT yapmayı basarabilirsem guzel inceleme yapacagim.

Hocam benimde cok dikkatimi ceken model almamamin nedeni ekrana biraz sert bastirinca renklerde dalgalanma oluyor.iki farkli yerde denedim senden ricam ekraninin herhangi bir kisminda bastirinca renklerde dalglanma oluyormu???
    Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır olmuyor bende.
  • Optimus 4X HD için henüz root uygulaması ben görmedim malesef ki :S eğer rastlarsam hemen yardımcı olmak adına burada paylaşırım.
  • quote:

1430 tlye kayıtlı aldim murat cura kadıkoyden.

hayırlı olsun.
    Telefon hangi ülkenden?
  • Tesekkurler telefon almanyadan alınma,bende hemen hemen her foruma yazdım ama root icin henuz sonuc yok malesef.
  • quote:

ROOT yapmayı basarabilirsem guzel inceleme yapacagim.

hocam sanırım cihaza sahipsin,öncelikle ısınma durumu oluyormu konusurken vs,bir tegra ve oyun konusunda cihazda yorumunuz nedir ayrıca skype gibi programlar dısında direk hat 3g üsütünden görüntülü görüşmem mümkünmüdür?vereceğiniz cvblara göre cihaz tercih edilecektir yada edilmeyecektir...Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 24 Ağustos 2012; 13:50:39 >
  • Üzerindeki versiyonu nedir ? xda sitesinde muhtemelen vardır.. isterseniz ordan nasıl root edeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz ?

olmadı sizin için bakabilirim üzerindeki versiyonunu söylerseniz.. Bu arada kutusunun içinden 2 tane batarya çıktığını duymuştum.. doğrumu ?
  • 22 temmuz dada ben aldım birtane. Arkadaşımızın dediği gibi telefonun tasarım ve malzeme kalitesi çok güzel. Köşeli tasarımı her ne kadar one x gibi ergonomik olmasada görünüş harika.(şa ana kadar çıkan telefonlar arasında). kayıt dahil 1220 tl ye maloldu. Hatta kayıt yaptırıken imei numarasını okumak için telefonu çıkardığımda yurtdışından s3 getiren biri telefonu gördü ve keşke bunu alsaydım dedi:)
    yabancı sitelerde 4.1'li root işlemleri yapmaya başlanmış. ama ben kararsızım. lg nin arayüzü onex kadar olmasada güzel geldi bana. Bundan önceki telefonum samsung wawe idi. bada arayüzü touchwiz 4 e benzediğinden olsa gerek s3 e bi türlü ısınamadım. gerçeğini elime alıncada lg almaktan pişmanlık duymadım açıkçası. yoksa çevremdeki herkez lg alınırmı diye engel olmaya kalktı ve hala daha beyenmiyorlar(her nekadar beğenmedik deselerde yüz ifadelerinden belli oluyor :)) )
    video incelemerinde tegra3 benchmark testlerinde s3 işlemcisinin gerisinde kalsada kullanımda herhangi bir fark hissettimiyor. hatta onex s3 karşılaştırmasında s3'ün video performansı çok kötü idi. denemek için 8gblık filmi tele atıp oynattım. en ufak bir kasma yok. aynı zamanda bir video izlerken diğer videoların içeriğinede göz atabiliyorsunuz.
    Güncelleme işine gelince lg'nin bu konuda umursamaz olduğunu forumlardan biliyorum. ama lg kullanan ve telefon işini bilen kişilerden duyguğum kadarı ile hata dolu bir sürü güncelleme almaktansa stabil çalışan bi sürüm kullanmak daha doğru geliyor bana. Benim tel temmuz ayından bu yana 2 kez güncelledi kendini 4.1 resmi sürümü ne zaman çıkar bilmiyorum.
    ısınma problemi oyunlarda kendini gösteriyor. ama bu problem değil doğal bir sonuç bence. telefonun ses kalitesi makul ama telefon görüşmelerinde özellikle hoparlör devrede iken çok kalitesiz geldi bana .
    armozgur kardeş benim merak ettiğim senin telefonun pil performansı nasıl. ben heyecandan klavuzu okumadan şarj etmeden direk kullanmaya başladım şu an sadece telefon olarak bakarsak günde 30 dk lık konuşma, arada bir saate bakma, kakao talk tan gelen mesajları okuyup cevap yazma olarak bakarsak bir buçuk günü buluyor. ama kalkığ 1 saat oyun oynasam 8-10 saat anca gidiyor.

• Cihazi alan arkadaşlara hayırlı olsun güle güle kullansın, umarım android dahada iyi yerlere gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetec53

22 temmuz dada ben aldım birtane. Arkadaşımızın dediği gibi telefonun tasarım ve malzeme kalitesi çok güzel. Köşeli tasarımı her ne kadar one x gibi ergonomik olmasada görünüş harika.(şa ana kadar çıkan telefonlar arasında). kayıt dahil 1220 tl ye maloldu. Hatta kayıt yaptırıken imei numarasını okumak için telefonu çıkardığımda yurtdışından s3 getiren biri telefonu gördü ve keşke bunu alsaydım dedi:)
    yabancı sitelerde 4.1'li root işlemleri yapmaya başlanmış. ama ben kararsızım. lg nin arayüzü onex kadar olmasada güzel geldi bana. Bundan önceki telefonum samsung wawe idi. bada arayüzü touchwiz 4 e benzediğinden olsa gerek s3 e bi türlü ısınamadım. gerçeğini elime alıncada lg almaktan pişmanlık duymadım açıkçası. yoksa çevremdeki herkez lg alınırmı diye engel olmaya kalktı ve hala daha beyenmiyorlar(her nekadar beğenmedik deselerde yüz ifadelerinden belli oluyor :)) )
    video incelemerinde tegra3 benchmark testlerinde s3 işlemcisinin gerisinde kalsada kullanımda herhangi bir fark hissettimiyor. hatta onex s3 karşılaştırmasında s3'ün video performansı çok kötü idi. denemek için 8gblık filmi tele atıp oynattım. en ufak bir kasma yok. aynı zamanda bir video izlerken diğer videoların içeriğinede göz atabiliyorsunuz.
    Güncelleme işine gelince lg'nin bu konuda umursamaz olduğunu forumlardan biliyorum. ama lg kullanan ve telefon işini bilen kişilerden duyguğum kadarı ile hata dolu bir sürü güncelleme almaktansa stabil çalışan bi sürüm kullanmak daha doğru geliyor bana. Benim tel temmuz ayından bu yana 2 kez güncelledi kendini 4.1 resmi sürümü ne zaman çıkar bilmiyorum.
    ısınma problemi oyunlarda kendini gösteriyor. ama bu problem değil doğal bir sonuç bence. telefonun ses kalitesi makul ama telefon görüşmelerinde özellikle hoparlör devrede iken çok kalitesiz geldi bana .
    armozgur kardeş benim merak ettiğim senin telefonun pil performansı nasıl. ben heyecandan klavuzu okumadan şarj etmeden direk kullanmaya başladım şu an sadece telefon olarak bakarsak günde 30 dk lık konuşma, arada bir saate bakma, kakao talk tan gelen mesajları okuyup cevap yazma olarak bakarsak bir buçuk günü buluyor. ama kalkığ 1 saat oyun oynasam 8-10 saat anca gidiyor.

aynı mesajım senin içinde geçerli cvblndırırsan memnun olurum kardeş...

hocam sanırım cihaza sahipsin,öncelikle ısınma durumu oluyormu konusurken vs,bir tegra ve oyun konusunda cihazda yorumunuz nedir ayrıca skype gibi programlar dısında direk hat 3g üsütünden görüntülü görüşmem mümkünmüdür?vereceğiniz cvblara göre cihaz tercih edilecektir yada edilmeyecektir...Teşekkür ederim...
    Bilen kullanan bir arkadasların cvblarını bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 24 Ağustos 2012; 16:23:03 >

• arkadaşlar güzel bi türkçe inceleme videosu yapabilirmi birisi pili ne kadar gidiyor,ısınması ne kadar, resim çekme kalitesi ne kadar vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freeline

arkadaşlar güzel bi türkçe inceleme videosu yapabilirmi birisi pili ne kadar gidiyor,ısınması ne kadar, resim çekme kalitesi ne kadar vs..

Kesinlikle yapılsa güzel olur olmadı en sonunda ben alıcam (: ben yapıcam :)
  • telefonda oyun oynayınca ısınıyor. Sanırım görüntülü görüşme yok. çünkü eski wave in sesli arama video arama diye seçeneği vardı. bunda göremedim. deneme fırsatımda olmadı çevremdekiler ıphone kullanıyor onlardada yok. tango dan denemiştik problem yok.
    zaten son çıkan telefonlarda direk arama nedense yok. onex'tede yok sanırım. dediğim gibi 3 g üzerinden yada wifiden tango programı ile görüntülü görüşme yapılabiliyor.
    ekran 10 dokunuşu destekliyor. üstüne bastırınca dalgalanma olmadı. ama çok ta sert basmadım basmakta istemiyorum ne olur ne olmaz.
    telefonun ısınmasına takmamalısın. işlem yapan her işlemci ısınır önemli olan o sıcaklıkta sorun çıkarıyormu. ben telefonu aldım alalı şu ana kadar herhangi bir reset sorunuyla falan karşılaşmadım. arka kapak açılabiliyor. simkart bütünüyle takılıyor ıphone gibii değil. 64 gb a kadar genişleme yuvası var.
    kamera çekimi güzel. aynı mekanda iphone 4s ile karşılaştırdık renkler bunda daha canlı gözüküyor. gece çekimi yapmadım ama led ışık wave'inkinden fazla aydınlatıyor. Telefon büyük olmasına rağmen kolay taşınıyor. ince olması nedeni ile hissettirmiyor kendini. kılıf falan kullanmııyorum direk cepte wave gibi küçük bi telefondan daha rahat taşınıyor inanın. ekran parlaklığı gün ışığı altında gayet iyi gözünüzü kısıp dikkatli bakmak zorunda kalmıyorsunuz.

beğenmediğim yanlarıına gelince arayüz güzel olmasına karşın wave deki bada kadar kullanışlı gelmedi bana.örneğin video oynatıcısından video oynatırken dosyayı gönderme seçeneği falan yok . illa galeriden girip paylaş diceksin. badanın o yanı güzeldi. kendine ait ekolayzır ayarı yok googe playdan indirdim o da sürekli çalışması gerek. bide dokunmatik her telefonda olduğu gibi parmak izi sorunu.

Sonuç olarak telefonu iyiki almışım diyorum. aslında galaxi s3 ü bekleyenlerden biriydim. ama beklentimizi çok mu büyük tuttuk bilmek beni hayal kırıklığına uğrattı. bu telefonun s3 ten performans olarak çokta geri olduğunu düşünmüyorum. iki telefonu yanyana koyuncada lg nin kaliteli görüntüsü öne çıkıyor. bende siyah rengi var . ekranın alt ve üst kısımlarının ince oluşu telefonu çok güzel gösteriyor. tabiki telefonu canlı incelemeniz daha ii olacaktır. video ekleme durumun yok şu an ilerleyen zamanlarda belki. umarım faydalı olmuşur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.